Aktualności

POMAGANIE WZMACNIA! – zbiórka na rzecz Fundacji dla Dzieci Niepełnosprawnych "Nadzieja"

Dnia 28 października br. wolontariusze naszej szkoły pod czujnym okiem opiekuna szkolnego wolontariatu, pani Marii Lelakowskiej zorganizowali akcję, której celem była zbiórka pieniędzy na rzecz Fundacji dla Dzieci Niepełnosprawnych "Nadzieja". Tego dnia aula szkolna zamieniła się w kawiarenkę, gdzie można było kupić smaczne wypieki przygotowane przez uczniów oraz kanapki i owoce. Nie zabrakło też kawy i herbaty. Z myślą o pozyskaniu środków dla Fundacji pomogli, jak zawsze niezawodni plastycy z LP, którzy przygotowali ciekawe bawełniane torby na sprzedaż. Z tego miejsca chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy wsparli akcję i pomogli w jej przygotowaniu. Cały dochód zostanie przekazany na ręce Fundacji, a udało nam się zebrać niemałą sumkę, bo 570 zł., cegiełkę, która przyczyni się do pomocy dzieciom niepełnosprawnym.
Wysłano 05 Listopada 2015

Goście z Niemiec zawitali

W ramach międzynarodowej wymiany młodzieży organizowanej cyklicznie przez panią Anetę Łosińską, uczniowie ZSI zaprosili do Słupska swoich niemieckich przyjaciół. Po odebraniu gości z dworca kolejowego i smacznym śniadanku, uczestnicy wymiany odwiedzili ustecki kurort. Po południu wszyscy rozeszli się do domów rodzinnych uczniów ZSI , aby odpocząć po trudach podróży. W następnym dniu uczniowie wybrali się wraz z opiekunami na wycieczkę do Gdańska, gdzie zwiedzili najpiękniejsze miejsca tego starego grodu pomorskiego, m.in. Kościół Mariacki, zabytkowy Ratusz, dom Ferberów oraz Lwi Zamek z 1569r. Nie zabrakło również relaksacyjnego spacerku Drogą Królewską , a potem deptakiem wzdłuż Motławy. Po wrażeniach związanych z odkrywaniem tajemnic starego Gdańska, młodzież odwiedziła Centrum Handlowe „Madison”. Środę uczestnicy wymiany spędzili w Szymbarku, miejscu znanym powszechnie z domu stojącego na głowie. W szymbarskim lesie znajduje się również niezwykłe i jedyne w swoim rodzaju Centrum Edukacji i Promocji Regionu, do którego przybywają dziś goście z całego kraju i świata. Tu bije prawdziwe serce Kaszub! W tym szczególnym miejscu, turyści mogą poznać historię, język i kulturę Kaszub. Oprócz odwróconego domu uczniowie zobaczyli m.in. Dom Sybiraka, najdłuższą deskę świata, Pomnik Gryfa Pomorskiego, Bunkier Gryfa Pomorskiego oraz Kościółek św. Rafała. Po południu jedna z uczennic zaprosiła wszystkich gości na wspólne grillowanie. Czwartek minął pod znakiem wspólnego zwiedzania Słupska. Największe wrażenie zrobił na gościach słupski Ratusz i wizyta w gabinecie prezydenta. Również Kościół Mariacki bardzo spodobał się uczniom z Niemiec. W ramach relaksu wszyscy udali się na grę w kręgle do Centrum „Jantar”. Wieczorem w szkole odbyła się pożegnalna biesiada z udziałem rodziców, podczas której wszyscy rozkoszowali się wiktuałami polskiej kuchni i tortem. W piątek uczniowie wzięli udział w zajęciach matematyki, technik interwencji i historii. Pan Gumienny poprowadził zajęcia matematyki w języku niemieckim, czym podbił serca gości smile. Niestety, nadszedł czas pożegnania, rozstaniu na słupskim dworcu towarzyszyły wielkie emocje, nie zabrakło łez. Jednak, jak to w staropolskim przysłowiu: „Góra z górą się nie zejdzie, a człowiek z człowiekiem zawsze”, już planujemy kolejny wyjazd do Niemiec wink
Wysłano 01 Listopada 2015

Pierwsze koty za płoty

W dniu 8 października br. klasa II Technikum Weterynarii dzięki uprzejmości Dyrekcji Centrum Kształcenia Praktycznego przy ul. Koszalińskiej i pod okiem pana Roberta Zająca uczestniczyła w zajęciach na symulatorze jazdy samochodem osobowym w ramach przedmiotu „przepisy ruchu drogowego”. Jako że była to pierwsza jazda uczennic klasy II TW, należało najpierw wykonać kilka próbnych symulacji. Jednak uczestniczki przyjęły wyzwanie, świetnie radząc sobie tak na drodze, jak i podczas pokonywania manewrów. Zabawa była przednia, a wrażenia niezapomnianewink
Zapraszamy do galerii.
Wysłano 21 Października 2015

Centrum Nauki Kopernik „odkryte” przez naszych uczniów

Dnia 2 października 2015r. najzdolniejsza młodzież z klas: III a PLO (Adelajda Soszyńska, Cezary Syldatk), III b PLO (Aleksander Szpynda, Julia Wróblewska), IV TW (Michał Demkowycz), II a PLO (Damian Wolski) oraz II LP (Klaudia, Zakrzewska), która w 2014/2015 roku była objęta Indywidualnym Programem Rozwijania Zdolności Kierunkowych uczestniczyła w wyjeździe dydaktycznym do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie - w ramach nagrody za szczególne osiągnięcia i aktywny udział w społeczności szkolnej. Celem wyjazdu była możliwość nie tylko obejrzenia, ale również praktycznego eksperymentowania z eksponatami z różnych dziedzin nauki: fizyki, chemii, biologii, geografii, nauk społecznych. Opiekę nad uczniami sprawowała Pani Monika Skwarek wraz z Panem Danielem Ławniczakiem, który dbał również o nasz bezpieczny przyjazd na miejsce i powrót do szkoły.
CNK jest instytucją cieszącą się bardzo dużym zainteresowaniem, zwiedzających było mnóstwo, co jednak nie utrudniało swobodnego zwiedzania wystaw interaktywnych.. Gmach centrum wzniesiono nad Wisłą, nieopodal Warszawskiej Syreny i Zamku Królewskiego. Na jego fasadzie zobaczyć można wizję artystyczną zjawiska, które dało początek czasowi i przestrzeni – Wielkiego Wybuchu. Wizyta w Centrum Nauki Kopernik dała uczniom możliwość uświadomienia sobie faktu, iż poznawanie nauki odbywa się nie tylko w ławach szkolnych, na klasówkach i że tą drogą zdobywają zaledwie ułamek Wiedzy i Nauki. Resztę poznajemy przecież sami, jest to nasze własne poznawanie świata. Celem naszej wyprawy było również, a może przede wszystkim, rozwijanie zainteresowań naszej młodzieży nauka i kulturą, CNK ukazuje, bowiem ogromny obszar atrakcyjnych poszukiwań, eksploracji i doświadczeń i wyjaśnia, jak ludzka wiedza może być wykorzystana dla rozwoju społeczeństwa. Zwiedziliśmy ekspozycję stałą wewnętrzną, która zajmuje powierzchnię ok. 5100 m2. Składa się na nią siedem galerii: Świat w Ruchu, Człowiek i Środowisko, Korzenie Cywilizacji, Strefa Światła, Globalna Wioska?, Nowe Technologie i Najmłodsi. Stanowiska ekspozycyjne inspirowały nas, pobudzały nasze zmysły, wywoływały skojarzenia, skłaniały nas do stawiania pytań i do szukania na nie odpowiedzi. Do największych atrakcji CNK należy planetarium „Niebo Kopernika”, gdzie dzięki 45 minutowym projekcjom na sferycznym ekranie, otaczającym widownię ze wszystkich stron oraz nowoczesnym technologiom multimedialnym, uczestnicy seansów odnoszą wrażenie przebywania w najodleglejszych zakątkach kosmosu. W Centrum spędziliśmy 4 godziny, poza programem udało nam się również zobaczyć Łazienki Królewskie, Muzeum Rzeźby – Królikarnię, jak i warszawską starówkę (Pałac Prezydenta, Kolumnę Zygmunta na Placu Zamkowym). CNK jest jedną z najnowocześniejszych europejskich instytucji ukazujących związek nauki z kulturą i codziennością. Uczniowie wrócili zachwyceni i pełni pozytywnych emocji oraz głodu poznawania świata. - Jestem bardzo zadowolona z podróży do Warszawy. Uważam, że wycieczka po Centrum Nauki Kopernik była bardzo interesująca. Najbardziej podobała mi się wizyta w Planetarium, gdzie oglądaliśmy Początki życia w 3D –mówi uczennica, Julia Wróblewska. Jestem przekonana, że pobyt w Centrum Nauki Kopernik rozbudził lub pogłębił w naszej młodzieży ciekawość i chęć poznawania świata, a tym samym zrealizowaliśmy główny cel naszego wyjazdu. Mam nadzieję, że to właśnie w CNK zrodziły się w kimś marzenia i że ktoś z nas już zaczął lub zacznie swoją drogę do Gwiazd – dodaje opiekun wycieczki, pani Monika Skwarek.
Wysłano 12 Października 2015

Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego

Dnia 1 października br. w auli szkolnej uczniowie ZSI i SMS wybrali swoich przedstawicieli do Samorządu Uczniowskiego. Wybory odbyły się w nader oficjalnej atmosferze. Wszystkie skreślone przez uczniów karty wyborcze powędrowały do urny. Następnie odbyło się komisyjne liczenie głosów. Poznaliśmy zatem nowych przedstawicieli, którzy zadbają o interesy całej społeczności szkolnej. A oto wyniki wyborów:

Damian Grzeszkowiak - 37% - przewodniczący SU
Patrycja Rusak - 20% - z-ca przewodniczącego SU
Dawid Zacha - 20% -z-ca przewodniczącego SU
Magda Majewska - 14%
Wiktoria Chilewska - 9%

Wszystkim gorąco gratulujemy i życzymy owocnej pracy w Samorządzie Uczniowskim w roku szkolnym 2015/2016.
Wysłano 03 Października 2015

Marsz na orientację

Dnia 29 września br. uczniowie ZSI wzięli udział w marszu na orientację, który miał miejsce w malowniczych okolicach jeziora Jasień. Impreza odbyła się w ramach realizowanej od zeszłego roku współpracy Zespołu Szkół Informatycznych z Instytutem Geografii i Studiów Regionalnych Akademii Pomorskiej w Słupsku. Uczniowie przy pomocy map topograficznych musieli dotrzeć do ukrytych w lesie pięciu punktów kontrolnych, co wymagało pokonania trasy o długości około 8 km. Spośród 12 par biorących udział w zawodach najlepszą znajomością czytania mapy w terenie okazały się uczennice klasy III a PLO – Klaudia Drab i Milena Milczarek. Gratulujemy zwyciężczyniom oraz wszystkim uczestnikom marszu i zachęcamy do wszelkich działań służących nie tylko podniesieniu sprawności fizycznej, integracji młodzieży, ale przede wszystkim odkrywaniu naturalnego piękna naszej małej ojczyzny.
Wysłano 03 Października 2015

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat@zsi.slupsk.pl