Aktualności

Dzień Patrona w Liceum Plastycznym

Społeczność Liceum Plastycznego imienia Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku obchodziła Dzień Patrona. W uroczystej gali poświęconej pamięci Witkacego, uczestniczyło grono pedagogiczne oraz uczniowie. Nasi licealiści i nauczyciele przygotowali akademię, opowiadającą o postaci patrona, prezentacje nawiązujące do twórczości „Wariata z Krupówek”, filmy, projekty i prelekcje o Witkacym, odbyły się także spektakle i happeningi nawiązujące do idei autora „Szewców”.
W dniu Patrona Szkoły uczniowie i nauczyciele z naszego plastyka przygotowali także wystawę prac fotograficznych i malarskich na korytarzach szkolnych, tematycznie nawiązującą do twórczości Stanisława Ignacego Witkiewicza. Uroczystość była także okazją do zorganizowania konkursów związanych z Witkacym.
- Jego życie miało niezwykły koloryt. Do końca był poszukiwaczem, eksperymentatorem, człowiekiem zachłannym na przeżywanie wszystkiego do głębi, nieprawdopodobnie wrażliwym. Był człowiekiem pracowitym, genialnym twórcą. To najoryginalniejsza postać literatury dwudziestolecia międzywojennego, osobowość niezwykle barwna, był filozofem, teoretykiem, sztuki, malarzem, fotografem, twórcą powieści i dramatów. Dlatego tak nam Witkacy imponuje i inspiruje do działania – mówi Pani Julita Rzeppka, nauczycielka w naszym Plastyku.
smile smile smile
Wysłano 26 Lutego 2018

Drzewo szkolnych zasad dobrego zachowania

W naszej szkole wyeksponowano na holu Drzewo szkolnych zasad dobrego zachowania. To uczniowski projekt plastyczny wyobrażający drzewo z liśćmi, na których wypisano zasady szkolnego savoir-vivre’u. Projekt powstał w wyniku założeń opracowanych w trakcie debat uczniowskich na temat zasad dobrego zachowania.
Drzewo szkolnych zasad dobrego zachowania ma być w założeniu „wiecznie żyjącym projektem” – w kolejnych latach uczniowie klas pierwszych będą na drodze debat uczniowskich ustalać nowe zasady szkolnego savoir-vivre’u, które następnie zostaną zamieszczone na drzewie. Projekt plastyczny został zrealizowany w ramach ogólnopolskiego konkursu „Szkoła Dobrego Wychowania” i jest jednym z wielu zadań konkursowych, jakie muszą nasi kreatywni uczniowie zrealizować do końca kwietnia br. Wszystkie zadania mają na celu zapoznanie młodzieży szkolnej ze standardami dobrego wychowania oraz wskazanie jaki ma ono wpływ na codzienne życie, jak i relacje rówieśnicze. Organizatorem konkursu jest Studium Prawa Europejskiego w Warszawie. W naszej szkole projekt koordynują Panie: Maja Frąckowiak i Agnieszka Kałuża – Horbaczewska. smile smile smile
Wysłano 25 Lutego 2018

Uczniowie ZSI wzięli udział w zmaganiach informatycznych na Akademii Pomorskiej

Uczniowie naszej szkoły w składzie: Anna Rogulska, Michał Stępnik, Dawid Pogorzalski, Daniel Brongoszewski, Oskar Szczepański (wszyscy z klasy 2 Politechnicznego Liceum Ogólnokształcącego), Weronika Jarmuł i Sandra Grybisz (obydwie uczennice z klasy 1 Technikum Weterynarii) pod opieką Pani Moniki Skwarek uczestniczyli w „Dniu Informatyki” organizowanym przez Instytut Matematyki Akademii Pomorskiej w Słupsku, przy współpracy firm Kaliop Poland, Macrologic S.A. oraz OptiNav. W ramach „Dnia Informatyki” przeprowadzono dwa konkursy dla uczniów szkół ponadpodstawowych: konkurs filmowy „Informatyka w naszej szkole – pół żartem, pół serio” oraz zawody informatyczne szkół ponadpodstawowych „Quadrathlon Informatyczny”.
Z przyjemnością informujemy, że w konkursie filmowym nasza reprezentacja Politechnicznego Liceum Ogólnokształcącego zajęła II miejsce. Ponadto warto nadmienić, że w pierwszym słupskim konkursie drużynowym „Quadrathlon Informatyczny”, który składał się z 4 konkurencji:
a) 1 z n, n ≥2 (czyli popularny teleturniej 1 z 10),
b) niech moc algorytmu będzie z Wami,
c) umiesz liczyć? ... w arkuszu kalkulacyjnym
d) szperacz Internetowy,
najlepiej spisaliśmy się w teleturnieju 1 z 10, zajmując tym samym III miejsce, a pytania nie były łatwe . Opiekę merytoryczną nad uczniami sprawowali: Pani Monika Skwarek oraz Pan Marcin Kisielewski.
W trakcie zawodów firma OptiNav przedstawiła pokaz możliwości robotów i automatów. Odbyły się również prezentacje osiągnięć i dorobku firm Kaliop Poland, Macrologic S.A. i OptiNav.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, ale przede wszystkim naszym reprezentantom. Jak widać próbujemy swoich sił w różnych dziedzinach nauki, a emocje towarzyszące w trakcie rywalizacji konkursowych, są dla nas siłą napędową do kolejnych działań edukacyjnych. smile smile smile
Wysłano 24 Lutego 2018

Uczniowie Technikum Weterynarii włączyli się w obchody Światowego Dnia Kota

Uczniowie klasy 1 i 2 Technikum Weterynarii pod opieką Pani Magdy Piniaha i Pani Karoliny Matkowskiej włączyli się w tegoroczne obchody Światowego Dnia Kota. Wydarzenie odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Słupsku. Nasza młodzież wzięła udział m.in. w interesującej prelekcji, wygłoszonej przez weterynarza.
Światowy Dzień Kota to święto obchodzone corocznie mające podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, które miały kiedyś dom, ale go straciły, a także uwrażliwienie ludzi na często trudny koci los.
Niestety nie wszystkie koty mogą cieszyć się opieką i towarzystwem człowieka. Szacuje się, że w Polsce żyje około 17 tysięcy bezdomnych kotów. Schroniska oraz rozmaite organizacje na rzecz zwierząt poświęcają im akcje charytatywne, jednak życie pokazuje, że pomoc ta jest dalece niewystarczająca. Warto więc pamiętać o dokarmianiu tych żyjących na kocią łapę stworzeń, zimą w szczególności. smile smile smile
Wysłano 22 Lutego 2018

Uczniowie z Medyka na zajęciach praktycznych na SOR-ze!

W dniu dzisiejszym uczniowie klasy 2 i 3 Medycznego Liceum Ogólnokształcącego po raz kolejny uczestniczyli w świetnych zajęciach praktycznych na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Słupsku. Zajęcia poprowadziła Pani Julia Forc, która bardzo interesująco przekazała naszym uczniom m.in. jak udzielać pomocy medycznej w stanach zagrożenia zdrowotnego. Nasi podopieczni nabywali wiedzę praktyczną z ratownictwa medycznego oraz z zakresu medycznych zabiegów ratunkowych. Zapoznali się ze specyfiką pracy na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. To jeden z najcięższych oddziałów, tu trafiają ofiary wypadków, osoby w ciężkim stanie, wymagające natychmiastowej pomocy...Dzisiejsza zajęcia były dla nas niesamowitym doświadczeniem, a zdobyta wiedza z pewnością zaowocuje w przyszłości. Inspirująca i pożyteczna lekcja! smile smile smile
Wysłano 21 Lutego 2018

Wizyta klas policyjnych w Szkole Policji w Słupsku

Dzięki uprzejmości Komendanta Szkoły Policji w Słupsku po raz kolejny uczniowie klas policyjnych mieli okazję zapoznać się z systemem szkolenia policjantów. Tym razem w odwiedzinach uczestniczyły dwie klasy: 1A i 2B pod opieką pana Arkadiusza Hermana, byłego wykładowcy tej Szkoły. Na samym początku wizyty młodzież zapoznała się z systemem szkolenia policjantów podczas prezentacji filmów dydaktycznych na ten temat. W trakcie pobytu młodzi adepci sztuki policyjnej uczestniczyli w zajęciach w zakresie udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie uczyli się odpowiedniego zachowania w sytuacji udzielania pomocy osobie nieprzytomnej, sprawdzenia jej oddechu, a w przypadku stwierdzenia bezdechu - prawidłowego prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej, oraz opatrywania ran. Ponadto uczniowie zapoznali się z obiektami symulacyjnymi, które wykorzystywane są do zajęć, w jakich uczestniczą policjanci odbywający szkolenie. W trakcie ćwiczeń uczniowie wcielali się w role pozorantów interwencji przeprowadzanych przez policjantów. Ponadto w trakcie pobytu klasy policyjne miały możliwość zwiedzenia Izby Tradycji, gdzie przybliżono im historię Szkoły Policji w Słupsku. Wizyty uczniów odbywają się w ramach porozumienia zawartego pomiędzy Komendantem Szkoły i Dyrektorem Zespołu Szkół Informatycznych. Dzięki takim wizytom uczniowie mogą w sposób praktyczny poznać system szkolenia i zakres wykonywanych zadań przez policjantów. Przyszli adepci wrócili pełni wrażeń i jeszcze bardziej zadowoleni z wyboru kształcenia w klasie policyjnej, mając jednocześnie nadzieję powrotu do Szkoły Policji, tym razem w charakterze jej słuchaczy. Zapraszamy do fotogalerii
Wysłano 20 Lutego 2018

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl