Aktualności

Maraton Pisania Listów "Amnesty International"

Dnia 7 grudnia w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka już po raz czwarty w naszej szkole odbył się Maraton Pisania Listów "Amnesty International". Uczniowie i uczennice napisali łącznie 145 listów! Co roku, dzięki akcji "Amnesty International" udaje się realnie wpłynąć na poprawę sytuacji kilku, bądź kilkunastu osób, których prawa człowieka zostały złamane.
Po raz pierwszy Maraton został zorganizowany w Polsce w 2001 roku. Na pomysł akcji wpadli aktywiści i aktywistki warszawskiej grupy lokalnej Amnesty. W następnych latach akcja rozpowszechniała się na inne kraje. W 2015 r. setki tysięcy ludzi podjęły ponad 3,7 mln akcji w ponad 200 krajach i terytoriach na całym świecie. W Polsce napisaliśmy 270 235 listów! Zorganizowaliśmy akcje w ponad 600 miejscach w całym kraju. Wierzymy, że w tym roku Maraton znowu odniesie sukces. Oczywiście, Zespół Szkół Informatycznych nie pozostaje obojętny na każdą formę sprzeciwu wobec łamania praw człowieka. Staramy się dołożyć choć jedną cegiełkę do tego, aby na świecie panował pokój, dobro i tolerancja... W tym roku wierzymy, że Maraton znowu odniesie sukces!!!
Wysłano 11 Grudnia 2016

Turniej tenisa stołowego w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży

W dniach 7-8 grudnia br. odbył się turniej tenisa stołowego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży. Każda szkoła mogła zgłosić do zawodów 3 osoby, zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców. Naszą szkołę w turnieju reprezentowali: Weronika Burda, Weronika Opaczyk – 1A PLO, Sandra Anusz – 2B PLO oraz Kamil Mutka, Rafał Szulist – 3A PLO, Szymon Szkil – 2A PLO. Rywalizacja w zawodach była bardzo zacięta i stała na wysokim poziomie sportowym. Miło nam poinformować, że Weronika Opaczyk zajęła bardzo wysokie, IV miejsce w zawodach w kategorii dziewcząt. Serdecznie gratulujemy tak wysokiego miejsca i życzymy wszystkim uczniom kolejnych sukcesów sportowych.
wink
Wysłano 11 Grudnia 2016

Spotkanie z radcą prawnym

Młodzież Zespołu Szkół Informatycznych uczestniczyła w interesującym spotkaniu z Panią Barbarą Żebrowską, radcą prawnym. „Co nastolatek powinien wiedzieć o prawie, czy nastolatek jest ważny dla prawa?” – tak brzmiał temat zajęć prowadzonych przez naszego szanownego gościa. Podczas spotkania uczniowie ZSI zostali w sposób fachowy i rzeczowy poinformowani o zakresie praw przysługujących nastolatkowi i jego obowiązków w codziennych czynnościach podejmowanych przez nastolatka w imieniu swoim lub na wniosek rodziców. Nasz gość uświadomił uczniów, że młodzi ludzie są istotnie ważnym elementem obrotu prawnego. Młodzież dowiedziała się, że nabycie wiedzy prawnej przed uzyskaniem pełnoletniości ma istotne znaczenie dla nastolatka i jego rodziców. Podczas spotkania padły odpowiedzi na interesujące pytania: Czy będąc nastolatkiem mogę już składać oświadczenia woli? Czy nastolatek może bezkarnie wyrządzić innej osobie szkodę, kto ponosi odpowiedzialność, co to jest odpowiedzialność za brak nadzoru? Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się tematyka bankowości w odniesieniu do młodych ludzi. Reasumując – nasi uczniowie otrzymali bardzo mądre porady, niezwykle potrzebne w codziennym praktycznym życiu. Pouczająca lekcja. smile
Wysłano 11 Grudnia 2016

Matematyka z Mikołajem w ZSI

Gry planszowe to miła odskocznia od codzienności. Pozwalają usiąść w gronie rodziny, znajomych, by uaktywnić szare komórki, wspólnie się pośmiać i pogłówkować. Każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie. Mali i duzi, miłośnicy rywalizacji i współpracy, pasjonaci matematyki bądź historii. Można zagrać szybką partyjkę w 15 minut lub spędzić przy planszy pół dnia. By zachęcić do takiej formy spędzania czasu wolnego, 5 grudnia z okazji Mikołajek w Zespole Szkół Informatycznych zorganizowano już po raz drugi Mistrzostwa Szkoły ZSI i SMS w grach planszowych. W zabawie udział wzięło 40 zainteresowanych osób. W auli tłumnie stawili się specjaliści od Domino, Rummikuba, Triominos, Digita, Remika liczbowego, Geniusza Go, Jengi, Tnagramów oraz Callisto, by rywalizować o tytuł mistrza i bronić honor swojej klasy. Po długich emocjonujących rozgrywkach, w których rozegrano 7 partii, i kilku nieoczekiwanych rozstrzygnięciach, udało się odkryć nie jeden talent. Zaszczytne podium zdobyli:
I miejsce - klasa 1 A Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego,
II miejsce - klasa 1 Technikum Weterynarii,
III miejsce - klasa 2 Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego.
Uczestnicy spotkania w ramach nagrody za trud i pracę otrzymali drobne upominki (łamigłówki logiczne), słodkości i uściski jury. Nad prawidłowym przebiegiem i zasadami fair-play czuwali organizatorzy mistrzostw, Panie: Monika Skwarek, Maria Lelakowska i Agnieszka Kałuża - Horbaczewska. Pochwały należą się klasie 2 TW za przygotowanie imprezy od strony technicznej. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za uczestnictwo w mistrzostwach i oczywiście zapraszamy na kolejną edycję już w przyszłym roku. smile
Wysłano 11 Grudnia 2016

Andrzejki z akcentem matematycznym

Dnia 30 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Andrzejki. W bieżącym roku szkolnym święto było obchodzone w bardzo nietypowy sposób, ponieważ oprócz tradycyjnych wróżb znalazły się również wróżby matematyczne. I tak wróżki z klasy 1 A PLO: Kleopatra, Cora i Casilla liczyły moc imienia i przedstawiały matematyczną magię kolorów. Dziewczyny z klasy 1 BPLO przepowiadały przyszłość na podstawie magicznych liczb pierwszych. Każdy z uczestników na wejściu do komnaty przewidywania przyszłości (czyt. auli szkolnej) otrzymywał połówkę biletu na podstawie której miał odnaleźć swoją sympatię (kolor oczu, włosów oraz wiek odgrywały tutaj decydująca rolę). Wróżka Delfina z klasy 2 TW używając tajnego wzoru z al. Katharu wyznaczała pechowy dzień tygodnia swojego uczestnika. Rozalita wróżyła młodzieży z jabłek, a konkretniej z wężyka od skórki – na zasadzie - im dłuższy zawijas tym piękniejszy partner albo partnerka w przyszłości. Z kolei czarodziejka Dajana przewidywała przyszłość z kart wskazanych przez butelkę. Niektórzy z uczestników wychodzili zadowoleni i pełni optymizmu. Wygrana w konkursie, super oceny z matematyki czy rok pełen pozytywnych wrażeń, były jedynie kilkoma informacjami, jakie otrzymywali bawiący się. Przy wyjściu z komnaty każdy z uczniów na pamiątkę mógł wytatuować sobie swój znak zodiaku, czyli nazwę gwiazdozbioru jaśniejącego na nocnym niebie. Odpowiedni klimat i muzyka z filmu „Harry Potter” sprawiły, że imieniny Andrzeja przebiegły w sympatycznej atmosferze. Nad bezpieczeństwem i organizacją czuwały opiekunki czarodziejek, Panie: Monika Skwarek i Agnieszka Kałuża – Horbaczewska. Ciekawe, czy przepowiednie się spełnią?
smile smile smile
Wysłano 11 Grudnia 2016

Wycieczka klasy II A PLO do Berlina

Uczniowie klasy II A PLO udali się do Berlina na słynny Weihnachtsmarkt, tradycyjny niemiecki Jarmark Bożonarodzeniowy. Młodzież miała również okazję zwiedzić najciekawsze miejsca w stolicy Niemiec.
Celem wycieczki było uczestnictwo uczniów w kiermaszu świątecznym, organizowanym co roku przed Świętami Bożego Narodzenia w Berlinie, oraz poznanie bogatej historii, kultury i zabytków stolicy naszych zachodnich sąsiadów. Podczas wyprawy młodzież zobaczyła Bramę Brandenburską, Wyspę Muzealną, Pomnik Holokaustu, Reichstag, Katedrę Berlińską, historyczne fragmenty Muru Berlińskiego oraz wiele innych ciekawych miejsc. Wieczorem każdy z uczniów mógł poczuć świąteczną atmosferę na jednym z wielu berlińskich Jarmarków Bożonarodzeniowych i zakosztować specjałów kuchni niemieckiej.
W Berlinie odbywa się aż 60 tradycyjnych jarmarków bożonarodzeniowych i organizowanych jest wiele zimowych atrakcji. Każdy z nich ma własną niepowtarzalną atmosferę. Na każdym pachnie grzanym winem, pieczonymi kasztanami, owocami w czekoladzie, smażonymi kiełbaskami i prażonymi migdałami. To prawdziwy festiwal smaków i zapachów. Na świątecznie przystrojonych straganach sprzedawcy oferowali swoje wyroby rzemieślnicze, ozdoby choinkowe, ręcznie robione zabawki i upominki. Weihnachtsmarkt wprowadził naszych licealistów w prawdziwą atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. smile
Wysłano 07 Grudnia 2016

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat@zsi.slupsk.pl