Aktualności

Święto Niepodległości w ZSI

Dnia 12 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Święto Niepodległości. Uczniowie klasy 2A PLO pod opieką pani Eweliny Walczak przygotowali uroczystość na auli szkolnej w duchu patriotyzmu i poszanowania idei wolności, pokoju oraz wartości narodowych. Uczennice Alicja Kasprzyk oraz Magdalena Bartanowicz przedstawiły najważniejsze wydarzenia historyczne związane odrodzeniem Polski po 123 latach niewoli. W programie znalazły się również patriotyczne pieśni chóru oraz symboliczna warta honorowa odprawiona przez uczniów - żołnierzy. Najbardziej jednak wzruszającym momentem tego patriotycznego spotkania był śpiew i gra na gitarze Wiktorii Felskiej, która już niejednokrotnie zaskoczyła wszystkich nowatorskim wykonaniem tradycyjnych utworów. - Jesteśmy dumni z naszej historii i waleczności Polaków, którzy przyczynili się do tego, że dziś możemy uczyć się i rozwijać w pokoju. Dlatego zawsze będziemy pamiętać o tych, którzy ponieśli najwyższe ofiary dla wolnej niepodległej Polski - mówi Wojciech Klinkosz, uczeń klasy policyjnej.
Wysłano 13 Listopada 2015

Wyróżnienie ZSI w rankingu IT - SZKOŁA

Z przyjemnością informujemy, że Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku otrzymał wyróżnienie w rankingu IT - SZKOŁA, w IV EDYCJI Warszawa 2015. Prezydent Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki, pan Andrzej Żyławski przyznał wyróżnienie w uznaniu działań Szkoły na rzecz rozwijania kompetencji uczniów szkół ponadgimnazjalnych w zakresie technologii informacyjno - komunikacyjnych w ramach programu ICT. Za wyróżnienie dziękujemy i w dalszym ciągu będziemy dokładać starań, aby utrzymać ten nobliwy status.
Wysłano 13 Listopada 2015

Wizyta w Szkole Policji w Słupsku

We wtorek, 10 listopada uczniowie klas 2BPLO i 2APLO pod opieką wychowawcy, pani Anety łosińskiej oraz pana Daniela Ławniczaka uczestniczyli w warsztatach policyjnych w Szkole Policji w Słupsku w ramach współpracy z Policyjnym Liceum Ogólnokształcącym. Uczniowie wzięli udział w spotkaniu z policjantem, ekspertem kryminalistyki - panią podinspektor Agnieszką Hanak na temat "Gdy nauka odkrywa odciski palców - zbrodniarze zakładają rękawiczki". Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, czym różni się kryminalistyka od kryminologii, poznali tajniki profilowania kryminalnego, tworzenia profilu psychologicznego nieznanego sprawcy przestępstwa. Następnie podinspektor Ryszard Bączyk oprowadził wszystkich po Muzeum Kryminalistyki. Następnie odbyły się zajęcia warsztatowe, podczas których uczniowie klas policyjnych poznali różne rodzaje śladów oraz metody ich ujawniania i zabezpieczania. Były to m.in. metody zabezpieczania śladów linii papilarnych, zabezpieczania śladów obuwia i innych. Spotkanie okazało się bardzo ciekawym. Wszystkie informacje z pewnością okażą się przydatne w dalszej drodze zawodowej naszych potencjalnych stróżów prawa, dla których ważna jest nie tylko teoria, ale też wszelkie działania związane z praktyczną nauką zawodu policjanta.
Wysłano 13 Listopada 2015

X Pomorski Bieg Niepodległości - sukces klas policyjnych!

Dnia 10 listopada br na terenie Centralnego Poligonu Sił Powietrznych odbył się X Pomorski Bieg Niepodległości zorganizowany przez pracowników Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Ustce przy współpracy dowództwa wojskowego poligonu. Na starcie biegu stanęło ponad 100 uczestników w zespołach trzyosobowych z 27 szkół z województwa Pomorskiego oraz Zachodniopomorskiego. Na trasie biegu na orientację uczestnicy musieli wykazać się umiejętnością strzelania z kbksu z odległości 50 metrów do celu, a także wiedzą historyczną dotyczącą walk narodowowyzwoleńczych od I rozbioru Polski do wyznaczenia granic II Rzeczpospolitej w 1921 r. Biegaczy nie rozpieszczała także pogoda; silny wiatr oraz padający deszcz nie ułatwiał im 10 kilometrowego biegu. Miło nam poinformować, że w rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych uczniowie Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku w składzie: Damian Wolski, Rafał Szulist i Kamil Mutka zajęli 3 miejsce. Do zawodów, w zakresie wiedzy historycznej, przygotowała uczniów pani Kamila Drobkiewicz, a nad formą biegową i umiejętnościami strzeleckimi czuwał pan Arkadiusz Herman, którym serdecznie dziękujemysmile Gratulujemy tak wysokiego miejsca i życzymy dalszych sukcesów!
Wysłano 11 Listopada 2015

Otrzęsiny klas pierwszych

Dnia 4 listopada w naszej szkole odbyły się otrzęsiny klas pierwszych. Wszyscy pierwszoklasiści wraz z nauczycielami zgromadzili się w auli szkolnej. W rolę prowadzących wcielili się uczniowie klas starszych. Rywalizację pomiędzy klasami oceniało jury w składzie: Arletta Poćwiardowska, Paulina Buniek, Damian Wolski oraz Damian Grzeszkowiak.
Nasi najmłodsi uczniowie musieli zmierzyć się w różnego rodzaju konkurencjach; mieli okazję sprawdzić się z wiedzy o szkole, wykazać się swoją kreatywnością w plastyce i muzyce... Największe emocje wzbudziło zadanie polegające na zaśpiewaniu piosenki. Okazało się bowiem, że nasi uczniowie są bardzo umuzykalnieniwink. W tej konkurencji "nie do przebicia" okazała się klasa I GIM. Było dużo radości, zabawy i uśmiechu. Serdecznie dziękujemy uczestnikom naszej zabawy za wysiłek włożony w wykonywanie zadań, zaangażowanie oraz naprawdę zaciętą rywalizację. Wszyscy dzielnie walczyli o to, by zasłużyć sobie na miano ucznia Zespołu Szkół Informatycznych i Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego i wszystkim się to udało.
Wysłano 09 Listopada 2015

Obchody Halloween

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, dnia 30 października w naszej szkole obchodzono święto Halloween. Uczniowie, którzy tego dnia przyszli do szkoły przebrani, mogli liczyć na zwolnienie z niezapowiedzianych kartkówek i odpowiedzi ustnychwink. W auli szkolnej zorganizowano konkursy w trzech kategoriach: na najciekawszy lampion z dyni, najstraszniejsze przebranie oraz najciekawszy wystrój sal lekcyjnych. Konkurs na dynię wygrała klasa I GIM SMS, najstraszniej przebrana okazała się uczennica z klasy II B PLO, natomiast najciekawszym wystrojem sali wykazały się ex aequo klasy I TW i III TW. Poza tym, uczniowie mieli okazję uczestniczyć w wielu innych, "strasznych" konkursach. Aby nieco osłodzić przeraźliwy charakter imprezy, uczniowie klas II LP i III PLO przygotowali liczne halloweenowe słodkości. Tego dnia w naszej szkole zapanował mroczny klimat, wszystkich ogarnął dreszczyk emocji, ale najważniejszym okazała się miła atmosfera z nutką żartu i dystansu do przekrwionych oczu potomków Drakuli. Nad wszystkim czuwały panie Julita Rzeppka i Maria Lelakowska. brrr
Wysłano 05 Listopada 2015

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat@zsi.slupsk.pl