Aktualności

Wizyta klas policyjnych w Szkole Policji w Słupsku

Dzięki uprzejmości Komendanta Szkoły Policji w Słupsku po raz kolejny uczniowie klas policyjnych mieli okazję zapoznać się z systemem szkolenia policjantów. Tym razem w odwiedzinach uczestniczyły dwie klasy: IB PLO i IIB PLO. W trakcie pobytu młodzi adepci sztuki policyjnej mogli spróbować swoich sił na torze przeszkód jaki obowiązuje w trakcie egzaminów wstępnych do Policji. Poza tym uczestniczyli w zajęciach w zakresie udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zapoznali się z podstawowym wyposażeniem policjantów wykonujących swoje zadanie w ramach pododdziałów zwartych i stosowanymi przez nich środkami przymusu bezpośredniego. Ponadto uczniowie zapoznali się z obiektami symulacyjnymi, które wykorzystywane są do zajęć, w jakich uczestniczą policjanci odbywające przeszkolenie specjalistyczne. Dzięki takim wizytom uczniowie mogą w sposób praktyczny poznać system szkolenia i zakres wykonywanych zadań przez policjantów. Uczniowie wrócili pełni wrażeń i jeszcze bardziej zadowoleni z wyboru kształcenia w klasie policyjnej, mając jednocześnie nadzieję powrotu do Szkoły Policji, tym razem w charakterze jej słuchaczy. Zapraszamy do fotogalerii.
Wysłano 19 Grudnia 2014

Porozumienie o patronacie Instytutu Geografii AP nad ZSI

Dnia 18 grudnia Zespól Szkół Informatycznych uroczyście podpisał porozumienie z Instytutem Geografii i Studiów Regionalnych Akademii Pomorskiej w Słupsku. Porozumienie ma na celu podniesienie jakości edukacyjnej klas z geografią o rozszerzonym poziomie kształcenia. Z ramienia Instytutu Geografii i Studiów Regionalnych Akademii Pomorskiej w Słupsku gościliśmy Panią Prodziekan ds. Kształcenia i Studentów – dr Paulinę Szmielińską – Pietraszek oraz dr Annę Wiśniewską, dra Marka Majewskiego i mgr Aleksandrę Zienkiewicz. Porozumiemnie zostało podpisane przez reprezentantów obu stron: Dyrektor Zespołu Szkół Informatycznych, Panią Monikę Stępnik oraz Dyrektora Instytutu Geografii i Studiów Regionalnych Akademii Pomorskiej w Słupsku, prof. Adama Wojciechowskiego. Współpraca ZSI z Instytutem z pewnością zaowocuje lepszymi wynikami naszych uczniów na egzaminach zewnętrznych z geografii. Mamy również nadzieję na zaszczepienie w naszych wychowankach pasji poznawania wszelkich tajników, jakie kryje Planeta Ziemia, jej fauny i flory oraz cudownych zjawisk natury. Pragniemy, aby nasi uczniowie kontynuowali naukę na wyższych uczelniach, w tym, oczywiście na nobliwej Akademii Pomorskiej.
Wysłano 19 Grudnia 2014

Konkurs promocyjny

Z przyjemnością prezentujemy wyniki oraz przedmiot Konkursu Promującego Szkołę, którego finał odbył się w poniedziałek, 15 grudnia 2014r. Uczniowie mieli za zadanie napisać wiersz, fraszkę lub krótkie haiku, odnosząc się do nazwy lub tradycji szkoły. Również bombki, które zawisły na szkolnej choince musiały odznaczać się nie tylko kunsztem wykonania, ale też pomysłem, a przede wszystkim prezentować w najciekawszy sposób naszą szkołę. Uczniowie, podczas rywalizacji nieźle się bawili, a przy tym dekorowali doroczną kilkumetrową choinkę, która swoją magią przypomina wszystkim o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia. W konkursie brali udział również uczniowie z naszej braterskiej placówki - Szkoły Mistrzostwa Sportowego.
A zatem najpiękniejszy wiersz o szkole, jej uczniach, profilach oraz zwyczajach nauczycieli napisała reprezentantka klasy IB PLO - Joanna Kołodziejska, natomiast wyniki konkursu bobmkowego przedstawiają się następująco:
I miejsce: ex aequo winkklasa IV LP i III TW
II miejsce: klasa IIA Gimnazjum SMS
III miejsce: klasa I LP.
Jury przyznało również szereg wyróżnień, którymi są bombki ... wszystkich pozostałych klas, gdyż wszystkie budziły szczery zachwyt nie tylko u przypadkowych przechodniów, ale też wśród naszych plastyków, których gusta są znacznie bardziej wysmakowane...
Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie, a szczególnie Klaudii Zakrzewskiej, Klaudii Stańko, Angelice Rogozie i Magdalenie Majewskiej, które dołożyły największych starań w wygląd bombek. Kolejny konkurs już za rok! Zapraszamy do fotogalerii.


DSC_0920.JPG


DSC_0921.JPG
Wysłano 17 Grudnia 2014

Podziękowanie dla Pani Julity Rzeppki

Park Krajobrazowy "Dolina Słupi", główny organizator i inicjator akcji edukacyjnej Dni otwarte "...park, tarlisko, przepławka" trwającej od 13 do 15 listopada 2014r. pragnie złożyć podziękowanie na ręce Pani Julity Rzeppka, która wraz z grupą uczniów wspomogła organizacyjnie akcję. Młodzież uczestniczyła w oprowadzaniu uczestników zajęć, rozdawaniu ulotek, a także happeningu "Pomóżmy trociom dotrzeć na tarło", prezentowanego w centrum Słupska w dniu 15 listopada 2014r. Dziękujemy pani Julicie oraz uczniom ZSI.
Wysłano 17 Grudnia 2014

Maraton Pisania Listów "Amnesty International"

Dnia 10 grudnia w Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka już po raz trzeci w naszej szkole odbył się Maraton Pisania Listów Amnesty International. Uczniowie i uczennice napisali łącznie 111 listów. Aktywistka Liu Ping z Chin, Daniel Quintero, uczestnik antyrządowych demonstracji w Wenezueli, Chelsea Manning ze Stanów Zjednoczonych, która przekazywała rządowe materiały niejawne serwisowi Wikileaks, to tylko niektóre z osób, którym mogliśmy pomóc podczas Maratonu Pisania Listów.
Co roku, dzięki akcji "Amnesty International"udaje się realnie wpłynąć na poprawę sytuacji kilku, bądź kilkunastu osób, których prawa człowieka zostały złamane.
Przypomnijmy, że w ubiegłym roku w ponad 400 miejscach w całej Polsce napisano 214 427 listy! Maraton Pisania Listów to największe w Polsce wydarzenie angażujące tak dużą ilość ludzi w obronę praw człowieka. Oczywiście, Zespół Szkół Informatycznych nie pozostaje obojętny na każdą formę sprzeciwu wobec łamania praw człowieka. Zdjęcia w fotogalerii. Staramy się dołozyć choć jedną cegiełkę do tego, aby na świecie panował pokój, dobro i tolerancja...
Wysłano 15 Grudnia 2014

Powiatowa Olimpiada Młodych Producentów Rolnych

Gorąco gratulujemy uczniowi Technikum Weterynarii, Michałowi Demkowyczowi, który w Powiatowej Olimpiadzie Młodych Producentów Rolnych uzyskał II - zaszczytne miejsce. Olimpiada została zorganizowana przez Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Gdańsku i miała na celu promowanie nowych idei związanych z działalnością rolniczą. Michałowi serdecznie gratulujemy i czekamy na nowe pomysły wink !
Wysłano 10 Grudnia 2014

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl