Aktualności

Projekt „Moja, Twoja, Nasza różnorodność”

Uczniowie Zespołu Szkół Informatycznych i Szkoły Mistrzostwa Sportowego uczestniczyli w spotkaniach edukacyjnych dla młodzieży szkolnej w ramach projektu „Moja, Twoja, Nasza różnorodność”. Interesujące zajęcia poprowadzili: Pani Małgorzata Siupik – Winiszewska, pedagożka w ZSI i SMS, koordynator powyższego projektu z ramienia naszej szkoły, oraz Pan Grzegorz Basarab – Trener STOP oraz m.in. aktywny trener równościowy i uczestnik wielu warsztatów antyprzemocowych.
Kanwą do prowadzenia zajęć był film „Maska twardziela”, produkcja – mimo upływu lat – nadal aktualna, objaśniająca mechanizmy dyskryminacyjne, z naciskiem na przemoc jako konsekwencję płci społeczno-kulturowej. Projekcji towarzyszyło omówienie tematu. Podczas zajęć zaproponowano również aktywności umożliwiające lepsze rozumienie pojęcia tożsamość, zjawiska stereotypizacji, mechanizmu uprzedzeń, nierówności szans i różnorodności (przyczyny/skutki, zagrożenia/korzyści). Zajęcia doskonale wpisały się w Kampanię 16 dni Akcji Przemocy ze Względu na Płeć - zarówno ze względu na ramy czasowe, jak i omawiane treści, ze szczególnym uwzględnieniem roli mężczyzn w przeciwdziałaniu przemocy (m.in. Kampania Białej Wstążki). Dzięki wsparciu finansowemu Centrum Inicjatyw Obywatelskich w Słupsku oraz Fundacji Progresja możliwe było dotarcie do licznej grupy uczniów i uczennic. smile
Wysłano 15 Grudnia 2016

Sukces uczennic w ogólnopolskim konkursie „Matematyczna Choinka”

Miło jest nam poinformować, iż Dagmara Grzegorczyk z klasy 3 LP zajęła I miejsce, a Adrianna Kaszuba z IV LP uzyskała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie „Matematyczna Choinka”. Konkurs został zorganizowany przez Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej i koło naukowe Math4You. Zadaniem konkursowym było przedstawienie pomysłu (i jego zrealizowanie) na Matematyczną Choinkę. Projekt powinien był zawierać elementy nawiązujące do szeroko rozumianej matematyki lub informatyki, a praca mogła być wykonana w dowolnej formie (plakat, rzeźba, rysunek, zdjęcie, układanka itp.). Koordynatorem i opiekunem uczniów była Pani Monika Skwarek. Serdecznie gratulujemy dziewczynom i cieszymy się, że uczniowie potrafią zobaczyć piękno matematyki w nietypowy sposób! smile
Wysłano 15 Grudnia 2016

Sukces uczniów w VI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „W harmonii z przyrodą”

Uczniowie naszego Liceum Plastycznego zostali laureatami VI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „W harmonii z przyrodą”. Nasi licealiści zdominowali konkurs zdobywając najważniejsze nagrody i wyróżnienia. Organizatorem konkursu był Wdecki Park Krajobrazowy.
Uczniowie naszej szkoły zdobyli najważniejsze nagrody konkursowe oraz wyróżnienia podczas VI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „W harmonii z przyrodą”: Dariusz Begiedza zajął I miejsce, Stanisław Czomber zdobył II miejsce, a Ewelina Babis uplasowała się na III miejscu. Ponadto w konkursie zostali wyróżnieni inni uczniowie z naszego plastyka Wyróżnione osoby to: Dagmara Grzegorczyk, Aleksandra Klepin, Eryk Roman oraz Tadeusz Czomber. Laureatów do konkursu przygotowała pani Maria Karpińska.
Tematyka prac plastycznych dotyczyła zagadnień z zakresu ochrony przyrody i środowiska. Uczniowie swoje prace konkursowe wykonali różnymi technikami. Celem konkursu była popularyzacja Wdeckiego Parku Krajobrazowego oraz zagadnień z zakresu ochrony przyrody, zachęcanie młodzieży do ochrony środowiska i zwrócenia uwagi na otaczającą przyrodę, rozwijanie kreatywności i zainteresowań twórczych, których inspiracją jest przyroda oraz kształtowanie świadomości o potrzebie ochrony przyrody i środowiska.
Serdecznie gratulujemy! smile
Wysłano 15 Grudnia 2016

Uczniowie przeciwko mowie nienawiści

„Stop hejt. Jestem człowiekiem” - pod takim hasłem odbył się dziś w naszej szkole happening, podczas którego uczniowie zwracali uwagę na problem mowy nienawiści w sieci. Pomysłodawcą i organizatorem akcji była Pani Idalia Cierniak - Nielub. Happening odbył się w ramach kampanii społecznej „Słupsk i Ustka miastami bez nienawiści”, której nasza szkoła jest partnerem.
Celem dzisiejszego happeningu było uświadomienie szkodliwości internetowego hejtu i mowy nienawiści, a także podnoszenie świadomości, zmianę postaw oraz mobilizowanie młodzieży do działania. Nasi uczniowie nie tylko protestowali przeciwko nienawiści w sieci, ale też przeciw każdemu bezzasadnemu ocenianiu, które ma na celu zaszkodzenie innym.
Czym jest hejting? Jakie mogą być jego konsekwencje? Jak walczyć z mową nienawiści? – dowiedzieli się dziś uczniowie naszej szkoły zebrani w auli. Młodzież biorąca udział w happeningu zaprezentowała swoim rówieśnikom interesujące etiudy i sceny rodzajowe odnoszące się do zjawiska hejtingu, przedstawiła tragiczne historie hejtowanych osób. Był też czas na solowe popisy wokalne i wspólne wykonywanie utworów.
Zjawisko hejtu wśród polskiej młodzieży jest coraz powszechniejsze. Według danych fundacji „Dzieci Niczyje” aż 40 proc. młodych ludzi w wieku 14-17 lat doświadczyło w sieci mowy nienawiści. Nasi uczniowie reprezentują pokolenie, które niestety doświadcza hejtu zarówno w Internecie, jak i realnym świecie. Problem jednak dotyczy nas wszystkich. Cieszymy się, że dzisiejsza akcja wzbudziła bardzo duże zainteresowanie wśród naszej młodzieży. Nigdy za wiele przypominania, że nienawiść jest zła, a obrażanie innych może wyrządzić krzywdę i najzwyczajniej w świecie smuci innych. smile smile smile
Wysłano 14 Grudnia 2016

Gratulacje i życzenia od Dyrektora Gabinetu Komendanta Głównego Policji w Warszawie

Dyrektor Gabinetu Komendanta Głównego Policji w Warszawie insp. Robert Sudenis na ręce Pani Dyrektor Moniki Stępnik złożył gratulacje dla uczniów Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego, którzy odnieśli sukces w XI Pomorskim Biegu Niepodległości zwyciężając w zawodach. Przypomnijmy, po najwyższy laur sięgnęli uczniowie: Damian Wolski, Rafał Szulist i Kamil Mutka. Naszych laureatów przygotowała do zawodów Pani Kamila Drobkiewicz i Pan Arkadiusz Herman.
Komenda Główna Policji w Warszawie doceniła postawę naszych licealistów w zawodach życząc im niesłabnącego zapału, zaangażowania, utrzymania formy na kolejne wyzwania sportowe oraz wszelkiej pomyślności na przyszłe lata. Serdeczne podziękowania Komenda Główna Policji składa również na ręce grona pedagogicznego i opiekunów, za niezwykłe zaangażowanie w przygotowanie naszej młodzieży oraz stałą obecność w ich życiu edukacyjnym i sportowym. Jednocześnie mając w pamięci zbliżające się Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok przesyła najserdeczniejsze życzenia. smile
Wysłano 13 Grudnia 2016

Warsztaty chemiczne z naukowcami z Torunia

Dziś w naszej szkole gościliśmy zespół naukowo-dydaktyczny - Centrum Chemii w Małej Skali, działający na co dzień przy Pracowni Dydaktyki Chemii Wydziału Chemii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Naukowcy z miasta słynnego astronoma wspólnie z naszą młodzieżą przeprowadzili fascynujące warsztaty chemiczne pełne efektownych doświadczeń i widowiskowych pokazów oraz eksperymentów. Nasi uczniowie zdobyli dziś nie tylko wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim wykonywali ciekawe doświadczenia chemiczne. Przeprowadzone eksperymenty pozwoliły uczniom na poszukiwanie, wnioskowanie i samodzielne dochodzenie do wiedzy przy wsparciu merytorycznym naukowców. Prowadzący warsztaty zaprezentowali naszej młodzieży innowacyjną technikę SSC! - często określaną jako mikrochemia. To technika wspomagającą doświadczalne nauczanie chemii w szkołach i na uczelniach wyższych. Polega na pracy z niewielkimi ilościami substancji, co zwiększa bezpieczeństwo eksperymentu, zmniejsza czas jego przeprowadzenia i umożliwia dokładniejsze omówienie. Technika ta wymaga często zastosowania nietradycyjnej aparatury i metodyki stosowanej w takich dziedzinach jak mikrobiologia, biologia molekularna i nanotechnologia. Warsztaty cieszyły się ogromną popularnością wśród naszych uczniów, a chemiczny finał w auli szkolnej, zwieńczający dzisiejsze zajęcia, wzbudził gorący aplauz publiczności. Chemia nie musi być nudna!!! Dziękujemy Pani Ewelinie Florek za organizację świetnych zajęć.
smile smile smile
Wysłano 12 Grudnia 2016

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat@zsi.slupsk.pl