Aktualności

Wycieczka do Londynu

Wycieczka do Londynu

Termin: 01.06 - 06.06.2013
Termin zgłaszania się na wycieczkę mija 09.11.2012
Zgłoszenia w sekretariacie szkoły

PROGRAM:
1 DZIEŃ: Wyjazd z miejsca zamieszkania godz. 14.00 Przejazd przez Niemcy, Holandię, Belgię do Francji.
2 DZIEŃ: Przejazd Eurotunelem pod Kanałem La Manche. Przyjazd do Londynu na zakwaterowanie ok. godz. 10.00. Po odświeżeniu wyjście na pierwsze zwiedzanie. Spacer wzdłuż Tamizy rozpoczynamy od London Bridge a następnie Katedra Southwark, Teatr Szekspirowski, Galeria Tate Modern. Mostem Millenium Bridge przechodzimy na drugą stronę rzeki ku Katedrze St. Paul's. Wieczorerr powrót do ośrodka na obiadokolację i nocleg. (W tym dniu obiekty realizowane są z zewnątrz)
3 DZIEŃ: : Po śniadaniu przejazd do Galerii Narodowej gdzie zobaczyć można m.in. słynne „ Słoneczniki" van Gogh'a czy też dzieła Leonardo da Vinci. Następnie udajemy się na zmianę warty pod Buckingham Pałace. Spacer przez St. James's Park pod gmach Opactwa Westminsterskiego oraz Domy Parlamentu wraz ze słynną Wieżą Zegarową i Big Ben'em. Słynną uiicą Whitehall dochodzimy dochodzimy do Trafalgar Square, mijając po drodze siedzibę premiera 10 Downing Street oraz bramy Stajni Królewskich. Następnie metrem udamy się pod Tower of London oraz rozpoznawalny na całym świecie most zwodzonegy Tower Bridge. Kolejną atrakcją dnia jest rejsik po Tamizie po którego zakończeniu przesiadamy się na mierzącą 135 metrów karuzelę zwaną London Eye. Powrót do ośrodka na obiadokolację i nocleg.
4 DZIEŃ: Śniadanie. Po śniadaniu czas na muzea. Zaczynamy od British Museum. Następnie przejażdżka czerwonym autobusem piętrowym ! zakupy przy najdłuższej uncy nandiowej Londynu - Oxford Street. Po zakupach muzea część druga: Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Madame Tussaud's, przejście na Baker Street do Muzeum Sherlocka Holmesa. Powrót do ośrodka na obiadokolację i nocleg.
5 DZIEŃ: Po śniadaniu wykwaterowanie(bagaże zostawiamy w autokarze). Przejazd do centrum miasta autobusem piętrowym: Piccadilly Circus, Leicester Square i China Town w dzielnicy SOHO - centrum rozrywki Londynu. Następnie ponownie czas wolny przy Oxford Street na ostatnie zakupy. Z centrum udamy się metrem do dzielnicy drapaczy chmur Canary Wharf, gdzie przesiądziemy się na sterowaną komputerowo kolejkę która zabierze nas do Greenwich. Istnieje tutaj możliwość zrobienia zdjęcia na południku „0" . Wyjazd w drogę powrotną do domu
6 DZIEŃ: Przyjazd na granicę polsko - niemiecką ok. godz. 09.00.
CENA: 760zł
Cena zawiera:
- przejazd autokarem klasy zachodniej
- przejazd Eurotunelem lub promem
- 3 śniadania, 3 obiadokolację, kanapki
- zakwaterowanie w ośrodku harcerskim
(pokoje wieloosobowe) - każdy uczestnik powinien mieć ze sobą śpiwór
- ubezpieczenie
- opiekę pilota pełniącego funkcję przewodnika

Cena nie zawiera kosztów związanych z realizacją programu:
- biletów kom. miejskiej ok 12 funtów; pozostałe wstępy do ustalenia z nauczycielem.

UWAGA!
Wstępy za wyjątkiem komunikacji miejskiej NIE SA obowiązkowe!
Muzeum Brytyjskie, Historii Naturalnej, Galeria Narodowa są darmowe!!!
Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
W dniu wyjazdu oraz podczas pobytu kanapki młodzież przygotowuje samodzielnie lub wspólnie z opiekunami.

Ługi Ujskie ul. Brzozowa 10, 64-850 Ujście
Wysłano 05 Listopada 2012

Wycieczka do Kopenhagi

Uczniowie Zespołu Szkół Informatycznych w towarzystwie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Słupsku spędzili ostatni weekend w uroczej Danii. Jedną z największych atrakcji imprezy było przekroczenie szesnastokilometrowego, zawieszonego 63 km nad Morzem Bałtyckim mostu łączącego Szwecję z Danią. Uczniowie, oprócz Kopenhagi, odwiedzili też Ystad i Malmo. Wielkie wrażenie na uczestnikach wyprawy zrobiły widoki m.in. malowniczego wybrzeża XVII-wiecznego portu w Nyhawn, eksponaty Muzeum Narodowego oraz Zamek Christianborg i Mała Syrenka znana z baśni Andersena. Wspaniała atmosfera sprzyjała spacerom po najdłuższym deptaku handlowym w Europie-Stroget. Uczniowie na koniec uczestniczyli w konkursie wiedzy o Danii. Opiekunowie: pani Danuta Narożna, Izabela Krajnik i Tomasz Szewc przygotowali szereg pytań i quiz, który okazał się nie lada wyzwaniem. Jednak uczniowie nie próżnowali podczas zwiedzania, gdyż wrócili z wyjątkowymi nagrodami. Do następnej wyprawy...
wink
Wysłano 29 Października 2012

Konkurs: "Ojczyzna-Polszczyzna"

W dniach 4-15 października w naszej szkole odbył się I etap konkursu "Ojczyzny Polszczyzny" dla szkół ponadgimnazjalnych, którego patronem jest Profesor Jan Miodek. Uczniowie klas II C PLO, II LP, II TW, I TW i I LO SMS najpierw rozwiązywali test pisemny, a następnie wzięli udział w części ustnej konkursu, polegającej na analizie i interpretacji utworów poetyckich. Wszystkim uczestnikom polonistycznych zmagań dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy przełamywania barier w publicznych wystąpieniach. Życzymy powodzenia w kolejnych edycjach konkursu oraz satysfakcji z zajęć języka polskiego.


Wysłano 22 Października 2012

Spotkanie z "TIGEREM"

Dnia 18 października w auli ZSP nr 1 w Słupsku uczniowie Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego pod opieką pana Roberta Laskowskiego mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z Mistrzem Świata w boksie zawodowym - Dariuszem "TIGEREM" Michalczewskim. Celem spotkania było popularyzowanie boksu jako dyscypliny sportowej oraz nabór zawodników do Klubu Juniorów SKB "Czarni". "Wielki Mistrz" opowiadał o swojej długoletniej przygodzie z boksem na arenie polskiej i międzynarodowej. Wspominał z rozrzewnieniem czasy "Czarnych Słupsk" i odpowiadał na pytania młodzieży, zarówno te najprostsze, jak i te kłopotliwe wink Spotkanie z Mistrzem uprzyjemnił pokaz walk bokserskich młodych adeptów tej dyscypliny, wśród których znalazł się również uczeń klasy IIC PLO - Konrad Kilanowski. Wrażenia sięgały zenitu. Pozostaną nam miłe wspomnienia i... autograf Dariusza Michalczewskiego.
Wysłano 19 Października 2012

Dzień Edukacji Narodowej w ZSI


Dnia 15 października w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Klasa II C PLO wprowadziła zebranych w dzieje tego święta, przypominając najważniejsze wydarzenia historyczne, które ukształtowały polski system oświaty. Uczniowie klasy policyjnej przygotowali także scenkę "Lekcja języka polskiego w krzywym zwierciadle", cieszącą się wśród publiczności dużym powodzeniem :) O wystrój auli zadbała klasa
II LP, która wykonała karykatury rozmaitych typów nauczycieli. Dyrekcji, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły raz jeszcze składamy serdeczne życzenia siły, spokoju i wytrwałości w codziennej pracy! :)

Uczniowie ZSI

Wysłano 17 Października 2012

Bieg na orientację

W dniu 4 października 2012r. klasa 1 A PLO wzięła udział w biegu na orientację w Lasku Południowym. Zajęcia polegały na znalezieniu punktów kontrolnych w terenie po wcześniejszym naniesieniu ich na mapę. Klasa wykazała się wielkim sprytem i zorganizowaniem Już podczas zbiórki zafundowali opiekunom całkiem niemały bagaż smakołyków w postaci kiełbasek na grilla. Uczestnicy mieli 2 trasy do przebycia. Pierwsza - łatwiejsza miała 4 PK, które były w bliskiej odległości i łatwe do odnalezienia, natomiast druga trasa była trudniejsza; liczyła 8 PK i było obliczona na ok. 3,5 km. Po biegu na uczniów czekał tor przeszkód, gdzie m.in. uczyli się przenosić rannego, rzucać granatem do celu, przedzierać się przez zasieki i strzelać do terrorysty z zakładnikiem (replika broni AK 47). Kolejne zajęcia już niebawem.
Wysłano 11 Października 2012

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162014/20152013/20142011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl