Aktualności

Uczniowie ZSI na spektaklu "Droga Na Północ"

W dniu wczorajszym nasi uczniowie uczestniczyli w świetnym spektaklu pt. „ Droga Na Północ" . Młodzież przeniosła się w czasy zakończenia II wojny światowej, kiedy to ludność napływowa zasiedlała tereny Pomorza, wyludnione po wyjeździe Niemców. Spektakl ukazał trudne losy społeczności, której przyszło odnaleźć się w nowym miejscu po traumatycznym doświadczeniu wojny. Wielokulturowość, w której trudno zbudować wspólną tożsamość może się jednak okazać przestrzenią wymiany. Czy Droga na północ okaże się drogą do wyzwolenia, czy do zbiorowego zapomnienia? – takie oto m.in. pytania stawiają twórcy spektaklu. Muzyka w wykonaniu znakomitych artystów m.in. zespołu Zgagafari i Rzepczyno oraz tancerek z Teatru Tańca Enza to piękny tygiel, w którym mieszane są dźwięki, emocje i ruch, okraszone naszą lokalną historią. Porywające widowisko! Byliśmy zachwyceni! smile
Wysłano 22 Marca 2019

Wizyta uczniów klasy policyjnej w Szkole Policji w Słupsku

Szkoła Policji Słupsku prowadzi cykliczną akcję pod hasłem "Dzień Otwartej Szkoły Policji". Kilka razy w roku policyjna placówka otwiera szeroko swoje bramy dla osób, które interesują się Policją, kształceniem młodych policyjnych kadr, a także tą częścią miasta, którą zajmuje najstarsza w Polsce policyjna Szkoła. W tym wydarzeniu udział wzięła pierwsza klasa o profilu policyjnym pod opieką swojego nauczyciela przedmiotów zawodowych Pana Arkadiusza Hermana.

W ramach wizyty zaprezentowano uczniom między innymi: sprzęt pododdziałów zwartych Policji, pojazdy Batalionu Ochrony Bazy w Redzikowie, samochód ratownictwa technicznego i drogowego Państwowej Straży Pożarnej, sprzęt ratowniczy Słupskiego WOPR, wyposażenie policjantów ruchu drogowego – wszystkie te atrakcje prezentowane były na boisku szkolnym, gdzie młodzi adepci sztuki policyjnej mogli zapoznać się w sposób praktyczny z wyposażeniem i uzbrojeniem różnych służb mundurowych. Dodatkowo udostępnione zostały dla uczniów obiekty symulacyjne "Przyziemie" i Centrum Ratownictwa (ćwiczenia z udzielania pierwszej pomocy) gdzie na co dzień kształcą się policjanci. Natomiast w hali sportowej realizowane były zajęcia z taktyki i technik interwencji z udziałem policjantów, które mogli obserwować nasi uczniowie. Na głównym placu apelowym zaprezentowano również pokazy musztry i działań pododdziałów zwartych oraz interwencje policyjne.

Wizyty uczniów odbywają się w ramach porozumienia zawartego pomiędzy Komendantem Szkoły i Dyrektorem Zespołu Szkół Informatycznych. Dzięki takim wizytom uczniowie mogą w sposób praktyczny poznać system szkolenia i zakres wykonywanych zadań przez policjantów. Przyszli adepci wrócili pełni wrażeń i jeszcze bardziej zadowoleni z wyboru kształcenia w klasie policyjnej, mając jednocześnie nadzieję powrotu do Szkoły Policji, tym razem w charakterze jej słuchaczy. smile
Wysłano 22 Marca 2019

Strzelecki sukces uczniów Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego

20 marca br. odbyły się zawody strzeleckie dla szkół ponadgimnazjalnych o profilu mundurowym z terenu miasta Słupska. Organizatorem zawodów był Zespół Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku. Zawody odbyły się na strzelnicy Klubu Strzeleckiego „Gryf Słupski”.

Celem zawodów było popularyzacja strzelectwa sportowego, kształtowanie wśród młodzieży zasad zdrowej i uczciwej rywalizacji, poznanie możliwości celnego strzelania z karabinka i pistoletu pneumatycznego oraz wyłonienie najlepszej drużyny i najlepszych strzelców wśród uczniów klas mundurowych.

Miło nam poinformować, że nasi uczniowie Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego: Daria Welzandt, Paweł Pszeniczny, Maciej Zierke, Dawid Wiśniewski i Krystian Grajczyk w klasyfikacji drużynowej zajęli I miejsce w zawodach, drugą lokatę uzyskali uczniowie Zespół Szkół Mechanicznych i Logistycznych, natomiast trzecie miejsce zajęli uczniowie Zespołu Szkół Akademickich w Słupsku. Ponadto w klasyfikacji indywidualnej drugie miejsce uzyskał Paweł Pszeniczny, a tuż za nim uplasował się na trzecim miejscu Maciej Zierke. Opiekunem i jednocześnie osobą przygotowującą uczniów do zawodów był Pan Arkadiusz Herman.

Serdecznie gratulujemy tak spektakularnego zwycięstwa w zawodach strzeleckich i życzymy dalszych sukcesów sportowych. smile
Wysłano 21 Marca 2019

Pan Arkadiusz Herman uczestnikiem OTYLIADY!

OTYLIADA, czyli Ogólnopolski Nocny Maraton Pływacki – to największa masowa impreza pływacka w Polsce. Zawody rozegrane zostały w nocy z 16 na 17 marca 2019 r. na pływalniach w całej Polsce. W tej najbardziej masowej imprezie pływackiej wzięło udział 2624 uczestników, z których 2188 rywalizowało o jak najlepszy wynik.

Uczestnicy VI Ogólnopolskiego Nocnego Maratonu Pływackiego przepłynęli łącznie 19 132 km i 491 metrów. Sportowej walce w wodzie, kibicowało wiele osób. Byli to członkowie rodzin, przyjaciele, nauczyciele w-f kibicujący swoim uczniom. Nie zabrakło też w tej imprezie nauczyciela naszej szkoły Pana Arkadiusza Hermana. Pływackie zmagania odbywały się na 41 pływalniach w całym kraju. Wszyscy chętni pływacy rozpoczynali pływanie o godzinie 18.00 i do godziny 6.00 rano następnego dnia mogli przepłynąć dowolną liczbę długości basenu. Warunek był jeden, płynąć należało nieprzerwanie. Pan Arkadiusz wystartował na pływalni w Parku Wodnym w Redzikowie i przepłynął w ciągu 6 godzin ponad 14 kilometrów, co dało łącznie 566 długości 25-metrowego basenu.

Zawody miały na celu nie tylko popularyzację sportu (w szczególności pływania), ale także były sprawdzianem swoich umiejętności i pokonywaniem własnych słabości. Jak podkreśla nasz nauczyciel - najważniejszą rzeczą w sporcie jest nie tylko zwyciężanie, ale również aktywne w nim uczestniczenie, podobnie jak w życiu nie jest ważne aby triumfować, ale zmagać się z życiem – pokonywać trudności !!!

Brawo Panie Arkadiuszu! smile smile smile
Wysłano 20 Marca 2019

Uczniowie ZSI z tytułem „Młodego Naukowca E(x)plory"

Z przyjemnością informujemy, że trzy drużyny Zespołu Szkół Informatycznych znakomicie zaprezentowały się podczas regionalnego etapu Konkursu Naukowego E(x)plory, który odbył się w szczecińskim Technoparku Pomerania. Nasi uczniowie decyzją jury uzyskali prestiżowy tytuł „Młodego Naukowca E(x)plory"!

Wszystkie projekty naukowo-badawcze zaprezentowane przez naszą młodzież w Szczecinie wzbudziły ogromne zainteresowanie jurorów, mediów oraz uczestników wydarzenia. Oskar Szczepański zaprezentował pracę pt. „Wcielenia dźwięku”, Krzysztof Rogiński zapoznał uczestników konkursu z projektem „Plecak zwiększający bezpieczeństwo uczniów”, z kolei Dawid Pogorzalski wspólnie z uczennicami z innych słupskich szkół: Moniką Kisielewską (II LO im. A. Mickiewicza) i Natalią Nowak (Zespół Szkół Mechanicznych i Logistycznych) zaprezentował projekt „Postaw na kiszonki”. Opiekę nad projektami naszej młodzieży sprawowała Pani Grażyna Linder oraz Pan Marcin Kisielewski. Prace były oceniane przez specjalistów, naukowców z różnych dziedzin nauk przyrodniczych i technicznych.

Konkurs Naukowy E(x)plory daje młodym naukowcom szansę na skonfrontowanie swoich pomysłów z przedstawicielami świata nauki oraz zdobycie doświadczenia w prezentowaniu autorskich projektów naukowo-badawczych. Został on stał stworzony z myślą o młodych pasjonatach nauki, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania, spotkać inspirujących rówieśników i poznać kulisy pracy badacza. Organizatorem konkursu jest warszawska Fundacja Zaawansowanych Technologii.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i ich opiekunom! Brawo!
smile smile smile
Wysłano 20 Marca 2019

Sukces uczniów liceum policyjnego w konkursie historycznym

Z radością informujemy, że uczniowie: Estera Szklarczyk, (klasa 2 A Policyjne Liceum Ogólnokształcące) oraz Kewin Tkaczyszyn (klasa 2 B Policyjne Liceum Ogólnokształcące), zostali finalistami etapu wojewódzkiego VI edycji ogólnopolskiego konkursu historycznego „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”.

Uczniów do konkursu przygotowywał Pan Stanisław Stefański, nauczyciel historii w naszej szkole.

Zakres tematyczny konkursu obejmuje okres historii Polski lat 1970–1990. Organizatorem VI edycji ogólnopolskiego konkursu historycznego „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii” jest Fundacja Centrum Solidarności w Gdańsku.

Serdecznie gratulujemy naszym zdolnym licealistom i życzymy dalszych sukcesów! Brawo! smile
Wysłano 20 Marca 2019

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 Następna >>

Archiwum aktualności

2017/20182016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat@zsi.slupsk.pl