Aktualności

Święta, święta i po świętach...

W oczekiwaniu na Nowy Rok 2017 ze wzruszeniem i refleksją wspominamy Święta Bożego Narodzenia. Wiele domostw rozświetlił blask choinkowych ozdób i ciepłej rodzinnej atmosfery. Również w naszej szkole zapanowała iście bożonarodzeniowa aura. Jasełka przygotowane przez panią Karolinę Perę wraz z uczniami z klas gimnazjalnych i licealnych w oryginalny sposób przybliżyły historię Narodzenia Pańskiego. Wszystkich zachwycił śpiew uczennic Ady Ambroszczyk, Zuzy Tomińskiej oraz Kamili Greber. Najpiękniejsze kolędy polskie w wykonaniu dziewcząt zyskały nową odsłonę. Po życzeniach świątecznych pani dyrektor Mai Frąckowiak, uczniowie rozeszli się do swoich klas, aby wraz z wychowawcami pokosztować potraw wigilijnych. Wszyscy cieszyli się inną niż szkolna atmosferą. Oczywiście nie zabrakło również prezentów i Mikołaja, w którego wcielił się Robert Elendt, uczeń klasy 2 MLO. Cały rok czekamy na te najpiękniejsze Święta Bożego Narodzenia, a one tak szybko mijają... Cała nadzieja w tym, że i następny rok przeleci niczym wiatr i znów zasiądziemy do wilijnej wieczerzy. A tymczasem, po świątecznym rozpasaniu przygotujmy się do sylwestrowych emocji!
Wysłano 29 Grudnia 2016

II Zawody Strzeleckie o Puchar Dyrektora Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego

W dniu wczorajszym na Strzelnicy Klubu Strzeleckiego „Gryf Słupski” w Słupsku odbyła się druga edycja Zawodów Strzeleckich o Puchar Dyrektora Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku. Po raz drugi nasza szkoła miała przyjemność być organizatorem zmagań strzeleckich. W turnieju wzięło udział pięć drużyn, które reprezentowali uczniowie szkół gimnazjalnych ze Słupska i Postomina. W zawodach wzięły udział następujące ekipy ze Słupska: Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 4, Gimnazjum nr 6, Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego oraz Gimnazjum w Postominie.
Po zaciętej rywalizacji turniej wygrali gimnazjaliści z Postomina zdobywając 325 punktów, na drugim miejscu uplasowała się drużyna Gimnazjum nr 2 z sumą 319 punktów, trzecie miejsce zdobyli gimnazjaliści ze słupskiej „czwórki” notując 294 punkty. Na dalszych pozycjach znalazły się ekipy z Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego z 274 punktami na koncie i Gimnazjum nr 6 z 236 punktami.
W klasyfikacji indywidualnej najlepszym strzelcem okazała się Małgorzata Galek z Gimnazjum w Postominie, uczennica zdobyła 92 punkty, drugą pozycję zajął Łukasz Nastaj, uczeń Gimnazjum nr 2 z 91 punktami na koncie, natomiast trzecie miejsce zdobył Jakub Paziewski, gimnazjalista z słupskiej „dwójki”, inkasując 82 punkty.
Celem turnieju było promowanie strzelectwa wśród uczniów szkół gimnazjalnych z terenu powiatu słupskiego i miasta Słupsk, integracja młodzieży szkolnej oraz popularyzacja strzelectwa sportowego. Każda szkoła gimnazjalna mogła wystawić jedną reprezentację, składającą się z czterech zawodników. Zawody odbyły się w konkurencji karabin pneumatyczny, postawa stojąca, odległość 10 metrów. Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwali Panowie: Arkadiusz Herman i Krzysztof Straszak, nasi nauczyciele w PLO.
Pamiątkowe puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe wręczyła Pani Monika Stępnik, dyrektor Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego, gratulując i życząc uczestnikom sukcesów w nauce.
Kolejność końcowa turnieju:
I miejsce – Gimnazjum w Postominie – 325 pkt.
II miejsce – Gimnazjum nr 2 w Słupsku – 319 pkt.
III miejsce – Gimnazjum nr 4 w Słupsku – 294 pkt
IV miejsce – Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w Słupsku – 274 pkt.
V miejsce – Gimnazjum nr 6 w Słupsku – 236 pkt.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom! smile
Wysłano 21 Grudnia 2016

Bożonarodzeniowa Kawiarenka

Uczniowie z Koła Przyjaciół Zwierząt przy Technikum Weterynarii zorganizowali dziś Bożonarodzeniową Kawiarenkę. W auli szkolnej młodzież mogła zakupić domowe wypieki, zdrowe kanapki, tosty i ciepłe napoje. Dochód ze sprzedaży produktów zostanie przeznaczony na rzecz zwierząt ze słupskiego schroniska.Wydarzeniu towarzyszyła zbiórka koców i karmy na rzecz zwierząt ze schroniska, odbył się też kiermasz świąteczny, podczas którego można było nabyć m.in. oryginalne ozdoby choinkowe. Ponadto uczniowie TW zorganizowali akcję informacyjną „Zadbaj o pieska w Sylwestra”, w jej ramach młodzi adepci weterynarii wręczali młodzieży i pracownikom szkoły ulotki informujące o tym jak należy przygotować psa na sylwestra i odpowiednio się nim zaopiekować. Nad całością wszystkich działań czuwały Panie: Daria Otolińska i Anna Wnuk. Gratulujemy wspaniałej inicjatywy! smile
Wysłano 20 Grudnia 2016

Sukces Eryka Romana w XVII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Ja i Król Maciuś Pierwszy"

Z przyjemnością informujemy, że Eryk Roman, uczeń klasy pierwszej Liceum Plastycznego sięgnął po laur w ogólnopolskim konkursie plastycznym. Licealista zdobył II nagrodę w XVII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Ja i Król Maciuś Pierwszy". Ucznia przygotowała do konkursu Pani Maria Karpińska.
Eryk zdobył nagrodę w kategorii wiekowej: 13 - 16 lat. Celem konkursu było umożliwienie dzieciom i młodzieży wyrażenia odczuć i refleksji nad ideałami Króla Maciusia, konfrontacja osiągnięć dzieci i młodzieży uzdolnionej w dziedzinie sztuk plastycznych oraz wymiana doświadczeń metodycznych i artystycznych nauczycieli i instruktorów prowadzących zajęcia plastyczne. Tematyka konkursu była związana z aktualnością idei głoszonych przez Króla Maciusia, przygodami Króla Maciusia oraz postrzeganie Maciusia przez jego rówieśników. Organizatorem konkursu był Młodzieżowy Dom Kultury im. Króla Maciusia Pierwszego w Płocku oraz Urząd Miasta Płocka. Serdecznie gratulujemy!!! smile
Wysłano 20 Grudnia 2016

Sukces uczniów klasy 3A Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w Olimpiadzie Policyjnej

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie klasy 3A Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego: Aleksandra Latańska, Paulina Pałubicka, Julia Sulik, Ilona Woźniak, Damian Wolski, Rafał Szulist i Kamil Mutka zakwalifikowali się do drugiego etapu Olimpiady Policyjnej. Tematy wypracowań, które wybrali nasi uczniowie zostały wysoko ocenione przez organizatorów olimpiady. Przed wysłaniem prac musiały one zostać zweryfikowane i ocenione przez komisję szkolną w składzie: Pani wicedyrektor Maja Frąckowiak oraz Panowie: Krzysztof Straszak i Arkadiusz Herman.
Organizatorem olimpiady jest Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie, natomiast jej celem jest zachęcenie uczniów szkół ponadgimnazjalnych, do pogłębiania wiedzy o bezpieczeństwie oraz roli i zadaniach Policji jako organu odpowiedzialnego za bezpieczeństwo. Olimpiada składa się z trzech etapów i ma zasięg ogólnopolski, a uczestnikami mogą być tylko uczniowie klas maturalnych. Pierwszy etap polega na samodzielnym napisaniu przez uczniów pracy pisemnej na jeden spośród tematów podanych przez Komitet Główny. Do drugiego etapu Olimpiady może przystąpić uczestnik, który w pierwszym etapie uzyska, co najmniej 60% możliwych do zdobycia punktów.
Nasi zdolni licealiści wybrali następujące tematy wypracowań:
Aleksandra Latańska – „Służba w Policji w kontekście nowych zagrożeń terrorystycznych”
Paulina Pałubicka – „Znaczenie Niebieskiej Karty w rozwiązywaniu przemocy w rodzinie”
Julia Sulik - „Internet a bezpieczeństwo - szanse i zagrożenia”
Ilona Woźniak – „Nielegalna imigracja - nowe wyzwania dla polskiej Policji”
Damian Wolski – „Nieletni sprawcy czynów karalnych - karać czy wychowywać?”
Rafał Szulist – „Czy dostęp do broni jest gwarancją bezpieczeństwa?”
Kamil Mutka – „Internet a bezpieczeństwo - szanse i zagrożenia”
Gratulujemy uczniom zakwalifikowania się do następnego etapu Olimpiady Policyjnej i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych etapach. smile
Wysłano 18 Grudnia 2016

Zajęcia uczniów Technikum Weterynarii w pracowni anatomicznej

Dziś uczniowie klasy pierwszej Technikum Weterynarii uczestniczyli w profesjonalnych zajęciach dotyczących anatomii zwierząt. Zajęcia odbyły się w pracowni anatomicznej w naszej szkole pod czujnym okiem Pani Darii Otolińskiej. Nasi podopieczni zapoznali się z budową układu mięśniowego drobiu. Pracując w parach, uczniowie starali się za pomocą specjalistycznego sprzętu - skalpeli i pęset, wyodrębnić poszczególne mięśnie z tuszy kurczaka brojlera, przy okazji je nazywając. Młodzież samodzielnie wykonywała czynności praktyczne przy fachowym wsparciu Pani Darii. Podczas zajęć uczniowie poznali warsztat pracy ze skalpelem i pęsetą oraz zasady prawidłowego postępowania z materiałem biologicznym podczas pracy. Mogli również skonfrontować zdobytą wcześniej wiedzę teoretyczną z praktyką. smile
Wysłano 17 Grudnia 2016

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat@zsi.slupsk.pl