Aktualności

AKADEMIA RODZICA "Jak wspierać rozwój dziecka?"

Zapraszamy serdecznie wszystkich rodziców uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów na cykl bezpłatnych spotkań "AKADEMIA RODZICA
Jak wspierać rozwój dziecka?", które mają na celu pomoc w świadomym wspieraniu rozwój swojego dziecka – w sytuacjach codziennych i niecodziennych tzw. trudnych. Zajęcia z pewnością pozwolą na lepsze rozumienie swojego dziecka poprzez zdobycie fachowej wiedzy pedagogicznej. Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Najlepszym prezentem, jaki możecie Państwo dać swoim dzieciom są mądrzy i kochający rodzice oraz wspólnie spędzony czas. Jeżeli zatem znajdzie Państwo chwilę w zgiełku przedświątecznych przygotowań zapraszam na trzecią już edycję warsztatów: „Jak minimalizować zachowania ryzykownych młodych ludzi? ( m.in. alkohol, papierosy, narkotyki, przemoc, kontakt z niewłaściwymi treściami w Internecie, negatywny wpływ grupy). Spotkanie odbędzie się 19 grudnia (sobota) o godzinie 9:00 w Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku przy ul. Koszalińskiej 9 w sali 107. Zajęcia w formie warsztatowej adresowane są głównie dla rodziców dzieci w wieku od 11 lat i potrwają ok. 90 minut.
Osoba prowadząca: mgr Małgorzata Siupik, pedagog szkolny, socjoterapeutka, trenerka, absolwentka Studium Socjoterapii i Treningu Interpersonalnego, szkolenia Podstawy Psychoterapii Psychodynamicznej, autorka publikacji z dziedziny pedagogiki, uczestniczka kursów z zakresu komunikacji, przeciwdziałania agresji i przemocy, asertywności, doradztwo, psychoedukacji, diagnozy i terapii pedagogicznej, koordynatorka szkolna projektu „Szkoła Współpracy”.
Zapisy bezpośrednio u osoby prowadzącej do dnia 16 grudnia pod nr telefonu 59 845 60 70 (prosić z pedagogiem) droga e-mail: gosiasiupik@wp.pl Serdecznie zapraszamy!!!
Wysłano 10 Grudnia 2015

Akcja wolontariatu "Zostań Świętym Mikołajem!"

W połowie listopada wolontariusze ZSI pod opieką pani Marii Lelakowskiej zorganizowali po raz pierwszy akcję "Zostań Świętym Mikołajem!", której celem było zebranie jak największej ilości słodyczy i maskotek na paczki dla dzieci. Akcja została zorganizowana we współpracy z MOPR-em w Słupsku. Uczniowie chcieli w ten sposób wesprzeć najuboższe rodziny i dać radość wszystkim dzieciom, które z pewnością, jak co roku, oczekują na przyjście Św. Mikołaja winkCieszymy się, że udało nam się zebrać wyjątkowo dużo słodkości i pluszaków. Zatem, chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim wychowawcom czuwającym nad przebiegiem akcji oraz uczniom, którzy wykazali się empatią i dobra wolą. Dzięki Waszej hojności marzenia dzieci zostaną spełnione, a w ich sercach choć przez chwilę zagości magia Świętego Mikołaja.
Wysłano 10 Grudnia 2015

Magdalena Majewska zwyciężczynią konkursu na projekt logo MAK

Magdalena Majewska, uczennica II klasy naszego Liceum Plastycznego została zwyciężczynią konkursu na projekt logo Miejsca Animacji Kultury w Słupsku. Konkurs został ogłoszony przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Słupsku w partnerstwie z Młodzieżową Radą Miasta Słupska. Licealistka w nagrodę pojedzie do Brukseli.Konkurs adresowany był do młodzieży w przedziale wiekowym 15-25 lat. Do organizatorów wpłynęły 22 prace stworzone przez 16 uczestniczek i uczestników. Stylistyka prac była bardzo różna - od bliskiej polskiej szkole plakatu sprzed kilkudziesięciu lat, poprzez nawiązania do bryły Miejskiej Biblioteki Publicznej do nowoczesnych, lekkich projektów wzorniczych. - Zwycięska praca zwraca uwagę nowoczesnym wzornictwem graficznym i literniczym, przyciąga wzrok i dobrze oddaje charakter miejsca, którego stanie się znakiem – podkreślają organizatorzy konkursu.Gratulujemy Magdzie sukcesu!!!
smile
Wysłano 08 Grudnia 2015

Maraton Pisania Listów "Amnesty International"

Maraton odbywa się co roku w ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka. Wysyłamy apele do władz oraz listy solidarności do osób, których prawa są łamane. Im więcej listów napiszemy, tym większa szansa, że uda nam się poprawić los danego bohatera lub bohaterki. W Polsce piszemy w setkach miejsc w całym kraju - w szkołach, klubach, kawiarniach, instytucjach kultury. Rezultaty Maratonu są widoczne od razu. Już w jego trakcie otrzymujemy wiele dobrych wiadomości - ludzie są uwalniani z więzień, władze reagują na nasze apele, złe prawo jest zmieniane. Listy są ogromnym wsparciem dla bohaterów i ich bliskich - dają im siłę i nadzieję w walce o swoje prawa.
My również w tym roku, po raz kolejny piszemy - 9 grudnia w sali u4 (tzw. "Siłownia" w piwnicy) od godziny 8 do 13. Dołączamy również do zbiórki publicznej na rzecz Amnesty International. Zapraszamy uczniów, nauczycieli wraz z klasami. Szczegóły u Małgorzaty Siupik lub Kamili Drobkiewicz. Zapraszamy!
Wysłano 07 Grudnia 2015

Spektakularny sukces Darii Elwart w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym

Z przyjemnością informujemy, że Daria Elwart, uczennica trzeciej klasy Liceum Plastycznego została laureatką VI edycji Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego "Matematyka w obiektywie”. Nasza utalentowana licealistka otrzymała wyróżnienie za fotografię pt. „Asymetria naturalna”. Ponadto jury konkursu przyznało Darii nominację do kalendarza „Matematyka w obiektywie –2016” za kolejną fotografię pt. „Fraktalny liść paproci”.
Organizatorem konkursu było Studenckie Koło Naukowe Młodych Dydaktyków Matematyki przy Uniwersytecie Szczecińskim, Oddział Szczeciński Polskiego Towarzystwa Matematycznego i Instytut Matematyki Uniwersytetu Szczecińskiego.
Osoby biorące udział w konkursie zostały podzielone na dwie grupy:
• grupa I – osoby do 20. roku życia (obchodzące 20. urodziny do 31 grudnia bieżącego roku włącznie);
• grupa II – osoby powyżej 20 lat.
Tegoroczna edycja przyniosła absolutny rekord zgłoszeń. W konkursie ocenionych zostało ponad 8000 fotografii m.in. z Polski, Niemiec, Francji, Holandii, Czech, Ukrainy, Luxemburga, Norwegii, Włoch a nawet z Chin. Celem konkursu było zainteresowanie jak największej grupy osób różnymi obliczami matematyki. Konkurs był skierowany do osób, które potrafią spojrzeć na Królową Nauk oczyma wyobraźni i uwiecznić swoje myśli na fotografii.
Jury w tym roku miało wyjątkowo trudne zadanie. Prac o wysokim poziomie poznawczym, artystycznym i technicznym było bardzo dużo. Każdy uczestnik przekazał refleksję z osobistego spotkania z matematyką: urzekające piękno, fascynację twierdzeniem lub własnością, wszechobecność lub użyteczność królowej nauk.
Konkurs został objęty patronem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministra Edukacji Narodowej, Rzecznika Praw Dziecka, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Prezydenta Miasta Szczecin, JM Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego, Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty oraz Prezesa Fundacji XX. Czartoryskich.Serdecznie gratulujemy Darii sukcesu! Jesteśmy dumni!
smile smile smile
Wysłano 06 Grudnia 2015

Uczniowie Liceum Plastycznego współpracowali z autorami scenografii do oscarowej „Idy”

Nasi uczniowie z Liceum Plastycznego uczestniczyli w warsztatach scenograficznych, które odbyły się w listopadzie w gmachu ASP w Katowicach. Zajęcia poprowadzili autorzy scenografii m.in. do oscarowej „Idy”: Katarzyna Sobańska i Marcel Sławiński.
Do Katowic wybrała się grupa trzydziestu uczniów LP. Nasi licealiści pod opieką pań: Julity Rzeppki i Tatiany Skumiał przybyli na zaproszenie Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach oraz Ars Independent Festival – organizatorów wydarzenia. Warsztaty scenograficzne odbyły się w ramach Festiwalu Nowe Otwarcie, inaugurującego początek działalności artystycznej w nowej siedzibie katowickiej uczelni.
Podczas warsztatów nasza młodzież poznawała tajniki pracy scenografa na planie filmowym i teatralnym. Prowadzący warsztaty na podstawie własnych projektów i wielu doświadczeń zawodowych przedstawili interaktywny wykład z elementami quizu dotyczący scenografii - Czym jest scenografia? Czyli ABC dotyczące pojęć, zagadnień i elementów tworzących scenografię. Gościem spotkania był Adam Kowalski – Dyrektor Centrum Scenografii Polskiej przy Muzeum Śląskim.
Następnie odbyła się praktyczna część warsztatów.Nasi uczniowie wyposażeni w materiały plastyczne, techniczne i sprzęt elektroniczny aktywnie włączyli się w prace warsztatowe: tworząc elementy scenografii, rekwizyty, kostiumy czy charakteryzację. W trakcie trwania warsztatów wybitni scenografowie: Katarzyna Sobańska i Marcel Sławiński służyli uczniom pomocą i wskazówkami przy realizacji poszczególnych działań warsztatowych. Zaprezentowane zostały również filmy oraz inne materiały ilustrujące najważniejsze i najbardziej inspirujące dzieła w przestrzeni scenografii. Na koniec omówiono i oceniono realizacje warsztatowe uczniów. Liceum Plastyczne przy ZSI w Słupsku otrzymało wyróżnienie specjalne.
- Wyjechaliśmy z Katowic bogatsi o nowe doświadczenia. Poznaliśmy tajniki pracy scenografa na planie filmowym i teatralnym. W trakcie trwania warsztatów nasza młodzież mogła uruchomić wyobraźnię i kreatywność przy realizacji działań z zakresu scenografii. Miło było też spotkać się i porozmawiać z panią Katarzyną Sobańską i panem Marcelem Sławińskim. To świetni scenografowie ze sporym bagażem doświadczeń zawodowych – przekazali nam ogromną wiedzę, która na pewno przyda się w działaniach pedagogicznych w naszym liceum. Aktualnie prowadzimy w naszej szkole bezpłatne comiesięczne warsztaty w pracowniach artystycznych dla młodzieży gimnazjalnej i myślę, że doświadczenia katowickie na pewno wykorzystamy. To już kolejny w tym roku wyjazd naszej młodzieży na tego typu wydarzenie – mówi pani Julita Rzeppka, uczestniczka katowickich warsztatów scenograficznych.
smile
Wysłano 06 Grudnia 2015

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat@zsi.slupsk.pl