Aktualności

ZSI w służbie WOŚP

Słupski Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy złożył serdeczne podziękowania na ręce Pani Dyrektor, Moniki Stępnik za włączenie się szkoły do akcji charytatywnej, której celem w tym roku było zbieranie środków na sprzęt "Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów". Dzięki zaangażowaniu uczniów ZSI 23 finał WOŚP przeszedł do historii jako ten, podczas którego zebrano wspaniałą kwotę
95 746, 52 zł. Nie jest to jednak kwota ostateczna, bowiem wciąż trwają aukcje na stronie Allegro WOŚP. Z przyjemnością informujemy, że cegiełka Zespołu Szkół Informatycznych wyniosła 1.335, 21 zł. Dziękujemy zatem wszystkim uczniom biorącym udział w akcji WOŚP i zapraszamy do przyszłorocznej edycji w Słupsku.
Wysłano 18 Lutego 2015

"Policjada" 2015

W najbliższym czasie uczniowie klas policyjnych ZSI będą mieli okazję zmierzyć się podczas eliminacji "Policjada" 2015. Uczestnicy turnieju już 26 lutego rozpoczną zmagania w następujących konkurencjach: sprawdzian z wiedzy o Policji, test umiejętności strzeleckich oraz test sprawności fizycznej. Jak widać, łatwo nie będzie... Niemniej jednak, trzymamy kciuki i oprócz rewelacyjnych wyników, życzymy miłej zabawy.
Szczegółowy regulamin eliminacji oraz lista zawodników znajdują się w następujących plikach:
Regulamin "Policjady"
Wykaz uczniów biorących udział w "Policjadzie".
Wysłano 05 Lutego 2015

Siatkarskie sukcesy dziewcząt

Siatkarska drużyna dziewcząt prowadzona przez pana Roberta Laskowskiego, po raz drugi z rzędu, awansowała do Finału 'A' w ramach SOM. Po zaciętej i bardzo trudnej walce w grupie, nasze dziewczyny pokazały charakter i wyszły zwycięsko z rywalizacji, zostawiając w tyle drużyny: ZST, ZSP 1 oraz ZSSP. Teraz będą walczyć o miejsce na podium. Dziękujemy i trzymamy kciuki za naszą drużynę :)
Wysłano 01 Lutego 2015

Wizyta w schronisku dla zwierząt

W piątek 23 stycznia klasa III TW pod opieką Pani Magdaleny Stolc wybrała się do schroniska dla zwierząt w Słupsku. Ze zbiórki pieniężnej przeprowadzonej w naszej szkole zakupiliśmy specjalistyczną karmę dla psów i kotów z problemami zdrowotnymi. Tomek Barczycki, uczeń klasy III TW, który pracuje w schronisku oprowadził nas po ośrodku i opowiedział różne historie, czasami tragiczne o zwierzętach tam przebywających. Na zakończenie uczniowie z miłą chęcią wyprowadzili zwierzęta na spacer. Zapraszamy do fotogalerii.
Wysłano 01 Lutego 2015

Minęła studniówka...

Jak śpiewały Czerwone Gitary "Minęła studniówka z wielkim hukiem...". W ubiegły piątek, 23 stycznia uczniowie ZSI i SMS bawili się na balu studniówkowym w restauracji "Aureus". Jak co roku, uroczystość rozpoczęła pani dyrektor, Monika Stępnik, życząc uczniom wspaniałej zabawy oraz sukcesów na egzaminie maturalnym. Po majestatycznym "Poloneza czas zacząć' uczniowie odtańczyli tradycyjny staropolski taniec, który obudził wiele pozytywnych emocji. Niektórym mamom łezka zakręciła się w oku wink Wzruszenia nieco opadły podczas smacznej kolacji i po przekąskach serwowanych przez obsługę restauracji. Porywająca muzyka i konkursy nie pozwalały zejść z parkietu, na którym zgrabnie "wywijali" wszyscy uczestnicy balu. Zabawę wzbogaciły prezentacje filmowe klas maturalnych, które prześcigały się w oryginalnych pomysłach. Nie obyło się również bez wyboru króla i królowej balu, którymi okazali się Michalina Wróblewska i Łukasz Szuciło. Po północy wszyscy raczyli podniebienia studniówkowym tortem. Moc wrażeń oraz niezapomniane wspomnienia na pewno zostaną na długo w pamięci tak uczniów, jak i nauczycieli. Zapraszamy do fotogalerii. Teraz juz tylko matura...
Wysłano 27 Stycznia 2015

I Olimpiada Wiedzy o Obronności i Bezpieczeństwie Państwa

W dniu 22 stycznia odbyła się I Olimpiada Wiedzy o Obronności i Bezpieczeństwie Państwa zorganizowana przez Instytut Bezpieczeństwa Wewnętrznego Akademii Pomorskiej w Słupsku przy współudziale Szkoły Policji w Słupsku. Honorowy patronat nad imprezą objął szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego prof. dr hab. Stanisław Koziej. Głównym celem imprezy było kształtowanie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych zainteresowań proobronnych i postaw patriotycznych oraz popularyzacja wiedzy o bezpieczeństwie oraz roli i zadaniach Sił Zbrojnych RP i Policji. Pierwszy etap półfinałowy Olimpiady składał się z trzech konkurencji: testu wiedzy na temat bezpieczeństwa i obronności państwa, testu strzeleckiego oraz testu sprawności fizycznej połączonego z resuscytacją krążeniowo-oddechową. Do udziału w zawodach zgłosiło się 16 reprezentacji szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa pomorskiego. Każda drużyna wystawiła trzech zawodników. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 3 A PLO: Karol Dąbrowski, Oskar Majcherski i Piotr Wejer.
Miło nam poinformować, że nasza drużyna zakwalifikowała się do ścisłego finału Olimpiady, który odbędzie się 18 marca 2015 roku w Akademii Pomorskiej w Słupsku, zajmując 7 miejsce. Nasi uczniowie najlepiej wypadli w teście sprawności fizycznej, gdzie Oskar Majcherski na wszystkich startujących uczestników zajął pierwsze miejsce, a Karol Dąbrowski drugie. Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów w finałach i życzymy zajęcia wysokich lokat w końcowej klasyfikacji. Zdjęcia w
fotogalerii.
Wysłano 25 Stycznia 2015

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl