Aktualności

Uczniowie ZSI w finale ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego pt. „Wygraj Indeks”!

Miło nam poinformować, że nasi uczniowie: Agnieszka Okrój, Karolina Szklarz (obydwie uczennice z klasy trzeciej Medycznego Liceum Ogólnokształcącego) i Michał Stępnik (druga klasa Politechnicznego Liceum Ogólnokształcącego) zakwalifikowali się do etapu finałowego ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego pt. „Wygraj Indeks”. Uczniów do konkursu przygotowała Pani Hanna Gołaszewska - Gałat.
Finałowe zmagania odbędą się już 24 marca o godzinie 12.00 w Audytorium Novum Politechniki Gdańskiej.
Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań chemią szerokiego kręgu młodzieży, możliwość sprawdzenia swej wiedzy poza szkołą i porównania jej z rówieśnikami z różnych stron Polski, jak również możliwość bezpośredniego kontaktu ze środowiskiem akademickim. Organizatorem konkursu „Wygraj Indeks” jest Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej.
Serdecznie gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za dobry występ naszych podopiecznych w finałowym starciu w Gdańsku! Brawo! smile smile smile
Wysłano 19 Marca 2018

Uczniowie ZSI zapraszają seniorów na międzypokoleniowy koncert o miłości

Uczniowie Zespołu Szkół Informatycznych i Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Słupsku serdecznie zapraszają wszystkich seniorów na wydarzenie pt. „Koncert o miłości. Łączymy pokolenia”. Wstęp bezpłatny.
Inicjatywa uczniów ZSI i SMS w Słupsku pt. „Koncert o miłości. Łączymy pokolenia” skierowana jest do wszystkich seniorów. Wydarzenie odbędzie się 22 marca o godzinie 10.30 w auli szkolnej Zespołu Szkół Informatycznych przy ul. Koszalińskiej 9. Wstęp wolny.
W programie m.in.: piosenki o miłości wykonywane przez słupskich uczniów, etiudy taneczne w rytm najpiękniejszych utworów o miłości, prezentacja utworów literackich poświęconych tematyce miłosnej oraz wiele innych atrakcji.
Celem wydarzenia jest budowanie i wzmacnianie relacji międzypokoleniowych opartych na otwartości, wzajemnej ciekawości i poszanowaniu różnic, współdziałanie osób w różnym wieku na kanwie kultury, przełamywanie utartych wyobrażeń na temat ludzi młodych i starszych, stwarzanie przestrzeni do poznawania się.
- Dobry projekt międzypokoleniowy jest ciekawą przygodą dla obu stron. Wzajemne relacje międzypokoleniowe wpływają korzystnie na obie strony. Starsi mają okazję do wspomnień z dzieciństwa i swojej młodości, możliwość przekazania swojej wiedzy i doświadczeń, umiejętności, a także uniwersalnych wartości. Młodzież natomiast nawiązuje bliższe relacje, docenia bagaż doświadczeń starszego pokolenia, rozwija postawę otwartości, szacunku, staje się wrażliwsza na potrzeby i oczekiwania seniorów oraz doświadcza wartości często pomijanych współcześnie jak miłość, uprzejmość, czułość, troskliwość, cierpliwość, czy empatia. Pokonywać bariery pokoleniowe można na każdym poziomie, my akurat postaramy się to zrobić poprzez wydarzenie kulturalne. Najważniejsze jest jednak otwarcie się na siebie nawzajem, nawiązanie kontaktu, szczery uśmiech i rozmowa – mówi Karolina Pera, organizatorka wydarzenia, nauczycielka w ZSI i SMS w Słupsku. smile smile smile
Wysłano 17 Marca 2018

Warsztaty laboratoryjne w Sanepidzie

Uczniowie klasy pierwszej i drugiej Medycznego Liceum Ogólnokształcącego mieli okazję uczestniczyć w niecodziennych zajęciach. Licealiści z Medyka pod opieką Pani Walentyny Pasieki odwiedzili Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Słupsku, gdzie pod okiem wyspecjalizowanej kadry poznali strukturę laboratorium obejmującą Laboratorium Mikrobiologii i Parazytologii, Laboratorium Badania Wody, Gleby i Powietrza, Laboratorium Badania Środowiska Pracy, Laboratorium Badania Żywności, a także aparaturę i sprzęt laboratoryjny oraz metody i techniki prowadzonych badań.
Uczniowie podczas tej wizyty z dużym zainteresowaniem słuchali pracowników Sanepidu, którzy opowiadali o zadaniach i roli stacji dla miasta, powiatu i każdego mieszkańca.
Największe zainteresowanie uczniów wzbudziła sekcja badań mikrobiologii i parazytologii, które wykonuje się przy użyciu specjalistycznej aparatury. Pracownicy stacji zaprezentowali wiele interesujących eksperymentów i udzielali wyczerpujących odpowiedzi na zadawane pytania.
Ponadto młodzież uczestniczyła w wykładzie połączonym z prezentacją multimedialną na temat profilaktyki zakażeń HIV-AIDS.
Było to interesujące spotkanie, podczas którego uczniowie obserwowali wykorzystywanie w praktyce wiedzy zdobywanej na zajęciach szkolnych. smile smile smile
Wysłano 16 Marca 2018

Święto Liczby Pi

Liczba Pi – zapisywana jako 3,14 zwana też ludolfiną - jest jedną z pierwszych odkrytych przez człowieka liczb niewymiernych. Dziś liczba Pi jest najsłynniejszą z wszystkich stałych matematycznych. Jako jedyna liczba ma swoje święto, które obchodzone jest 14 marca wraz z urodzinami Alberta Einsteina oraz Wacława Sierpińskiego.
Z tej okazji 14 marca w naszej szkole odbyło się wiele działań celebrujących ten dzień. Na korytarzach przez cały tydzień można było zapoznać się z ciekawostkami dotyczącymi liczby Pi. Ponadto odwiedzający nas goście jak i uczniowie chętnie podziwiali fotografie odnoszące się do matematyki w otaczającym nas świecie, umieszczone na II piętrze budynku szkoły. Oprócz dodatkowych prezentacji zespół matematyczny ogłosił konkurs międzyklasowy na model liczby Pi wykonany dowolną techniką, według własnej inwencji i pomysłu. Zaszczytne I miejsce zajęła klasa 1A PLO, miejsce II zajęła klasa 2 POLO, a miejsce III przypadło klasie 1 TW. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.
W międzyczasie trwała również rywalizacja między wytypowanymi przedstawicielami klas, którzy dodatkowo poszerzali swoją wiedzę. Uczniowie brali udział w następujących konkurencjach:
1)Matematyczne skojarzenia
2)Rozwinięcie dziesiętne liczby Pi – uwaga kto zapamięta najwięcej cyfr po przecinku liczby Pi?
3)Kahoot – test wiedzy na temat liczby Pi
4)Konkurs Pi wyrazy
5)Pudełko origami
6)Reklama matematyki
Rywalizacja była bardzo zacięta. I miejsce wypracowała sobie klasa 2A GSMS, którą reprezentowali: Łukasz Kowalik i Jakub Romanowski, II miejsce na podium zdobyła klasa 3 GSMS na czele z Marcelem Pietrykowskim i Kacprem Poninkiewiczem, natomiast brąz - III miejsce zdobyła klasa 2 POLO pod kierownictwem Oskara Szczepańskiego oraz Dawida Pogorzalskiego. Uczniowie otrzymali drobne upominki i słodkości. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za świetną zabawę.
Dzień zakończył się utworzeniem przez uczniów naszej szkoły na placu Pomorzanki, żywej i kolorowej liczby PI-ZSI.
Opiekę nad dniem matematyki sprawowały Panie: Monika Skwarek, Maria Lelakowska i Agnieszka Kałuża-Horbaczewska.
smile smile smile
Wysłano 16 Marca 2018

Odyseja Umysłu 2018 w ZSI

Nasi uczniowie uczestniczyli w Gdańsku w eliminacjach regionalnych międzynarodowego konkursu „Odyseja Umysłu” . W tym roku naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny pod opieką trenerek Pani Moniki Skwarek i Pani Ewy Tomaszewskiej. Problem długoterminowy z jakim zmierzyli się nasi podopieczni to „Bajdokument, prawie prawda....” oraz „Wieża ze zwierza”. Sędziowie byli bardzo dociekliwi, liczyły się milimetry i odrobina szczęścia…
Odyseja Umysłu to przyjazny program edukacyjny, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Celem konkursu jest rozwój zdolności twórczych, jakie posiada każdy młody człowiek. Uczy młodzież kreatywnego i krytycznego myślenia, angażując grupy uczestników w proces twórczego rozwiązywania problemów rozbieżnych – czyli takich, które rozwiązać można na wiele sposobów. Odyseusze uczą się marzyć – odważnie i w oparciu o cele, myśleć – samodzielnie i nieszablonowo, i tworzyć – rozwiązania oryginalne i efektywne zarazem. Stawiamy przed nimi wyzwania, które wymagają łączenia w praktyce wiedzy i wyobraźni, nauki i sztuki, rąk i umysłów.
Młodzież po tak ekscytującym i nowym dla nich doświadczeniu wypowiada się następująco:
Natalia: „Było super, bardzo dobre jedzenie. Zabawa oryginalna...Jak się tańczy disko? Ręce w górę, ręce nisko, tak się właśnie tańczy disko”.
Wiktoria P.: „ Niesamowita atmosfera, niezapomniane chwile i sami pozytywnie zakręceni ludzie. Nowe doświadczenia, jakie przyniosła mi Odyseja Umysłu na długo zostaną w mojej pamięci, a poszerzoną kreatywność, na pewno w przyszłości wykorzystam.”
Sandra: „Jak co roku Odyseja pozytywnie zaskakuje. Niesamowicie przyjazna atmosfera, pełna energii, radośni i kreatywni ludzie, nie tylko uczestnicy, ale także szeryfowie, trenerzy i sędziowie. Każdy wyjazd owocuje nowymi znajomościami na lata. Wszystko to sprawia, że ma się ochotę wrócić tam kolejny raz.”
Wiktoria N.: „Odyseja Umysłu była jednym z lepszych przeżyć. Przede wszystkim długo przygotowywaliśmy się do tego konkursu, włożyliśmy w to mnóstwo pracy i serca, stworzyliśmy naprawdę świetne przedstawienie. Emocji tego dnia było mnóstwo, od stresu aż po radość i ekscytację, chodziło głównie o zabawę i o to by dobrze spędzić ten dzień. Gala, która odbyła się po przyznaniu punktacji była nie do opisania. Jest to niesamowite doświadczenie, które jak było widać zostało dobrze dopracowane. Myślę, że najbardziej w pamięci zostaną mi wspomnienia i to co działo się przed występem, wzajemne wsparcie, uśmiechy, granie w karty i kibicowanie sobie nawzajem.”
Karolina: „ Moim zdaniem Odyseja jest konkursem, gdzie ludzie się łączą. Osoby z innych drużyn również okazały się wsparciem, każdy każdemu pomaga i to jest najpiękniejsze w tym projekcie.”
Trener Monika: „Mimo wielu trudności, które spotkały nas pod drodze, dzień konkursu był niesamowitym przeżyciem.” smile smile smile
Wysłano 16 Marca 2018

Uczennice PLO finalistkami etapu wojewódzkiego ogólnopolskiej olimpiady przedmiotowej

Z przyjemnością informujemy, że Julia Dydyna i Milena Mrzygłocka, uczennice pierwszej klasy Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego zostały finalistkami etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej”. Nasze zdolne licealistki do konkursu przygotował Pan Stanisław Stefański.
„Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” to olimpiada tematyczna adresowana do zafascynowanych historią uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, ze szczególnym uwzględnieniem uczniów zainteresowanych szeroko rozumianą historią wojskowości. Co roku w zawodach bierze udział niemal 3000 uczniów.
Olimpiada jest organizowana przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, Centralną Bibliotekę Wojskową im. Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Serdeczne gratulacje dla uczennic i Pana Stanisława! Brawo! smile smile smile
Wysłano 16 Marca 2018

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl