Aktualności

"Minęła studniówka z wielkim huuukiem"

W dniu 6 stycznia br. uczniowie Zespołu Szkół Informatycznych bawili się na studniówce szkolnej w restauracji "Aureus". Jak nakazuje tradycja, bal rozpoczął się odtańczeniem poloneza, który poprowadzili pan i pani dyrektor Monika i Jarosław Stępnik. Uroczystej inauguracji przyglądali się rodzice, którzy z łezką w oku spoglądali na niemal dorosłe już swoje dzieci. Pani dyrektor swoim wzruszającym, acz niepozbawionym podniosłości przemówieniem rozpoczęła wesołą zabawę. W ramach wspomnień lat nauki w ZSI uczniowie klas maturalnych pochwalili się swoimi talentami reżyserskimi prezentując krótkie etiudy filmowe o charakterze satyrycznym. Emocjom nie było końca. Przepiękne suknie, garnitury i wyszukane fryzury zdominowały obraz balu studniówkowego. Nie zabrakło również podziękowań i życzeń dla wychowawców klas, którzy wraz z młodzieżą bawili się w takt skocznych rytmów najnowszych hitów oraz tych ponadczasowych z lat 80 i 90 wink Zwieńczeniem studniówkowego szaleństwa okazał się spektakularny tort, którym raczyli się wszyscy uczestnicy balu. Teraz, kiedy nogi już odpoczęły, a emocje nieco opadły, pozostaje życzyć naszym tegorocznym maturzystom najlepszych wyników na egzaminie maturalnym i udanych wyborów życiowych.
Wysłano 12 Stycznia 2017

Sukces ucznia w XXVI Olimpiadzie Wiedzy Archimedes Matematyka - Plus

Z przyjemnością informujemy, że Rafał Szulist, uczeń klasy trzeciej Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego został laureatem XXVI Olimpiady Wiedzy Archimedes Matematyka - Plus. Licealista uzyskał 80 na 100 możliwych punktów do zdobycia – wynik ten dał uczniowi 5 lokatę. Głównym celem Olimpiady Wiedzy Archimedes Matematyka – Plus jest pobudzenie i uaktywnienie uczniów do rozwijania swoich zdolności i umiejętności matematycznych poprzez ducha olimpijskiej rywalizacji.Serdecznie gratulujemy! smile
Wysłano 11 Stycznia 2017

Sukces uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego Deutschfreund

Z przyjemnością informujemy, że nasi uczniowie znakomicie spisali się w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego Deutschfreund. Mamy dwóch uczniów ze wspaniałym wynikiem: Michał Stępnik, uczeń klasy pierwszej Politechnicznego Liceum Ogólnokształcącego zajął 9 miejsce w województwie pomorskim w kategorii klas pierwszych, natomiast Marta Wyczlińska, uczennica klasy trzeciej Liceum Plastycznego zajęła 15 miejsce w województwie pomorskim w kategorii klas drugich i trzecich. Nasi laureaci w nagrodę otrzymali Dyplomy uznania. Sukces jest o tyle większy, że w konkursie z województwa pomorskiego wzięło udział aż 396 uczniów. Laureatów do konkursu przygotowywała Pani Dobrochna Grzesiuk. Serdecznie gratulujemy sukcesu. smile
Wysłano 10 Stycznia 2017

Konkurs "Zaprogramuj swoja przyszłość w Koszalinie"

Biuro Karier Politechniki Koszalińskiej, Firma GlobalLogic S.A. oraz Wydział Elektroniki i Informatyki Politechniki Koszalińskiej serdecznie zapraszają Uczniów do wzięcia udziału w pierwszej edycji konkursu "Zaprogramuj swoja przyszłość w Koszalinie", który odbędzie się w dniu 20 stycznia 2017 r. od godz. 10.00 w Centrum Informatycznym Wydziału Elektroniki i Informatyki, Politechnika Koszalińska, Śniadeckich 2, blok D, parter. Wymagane są wcześniejsze zapisy za pośrednictwem strony www.kariera.koszalin.pl (zakładka szkolenia). Wymagane jest również zalogowanie się w systemie jako student/uczeń.
Regulamin konkursu "Zaprogramuj swoja przyszłość w Koszalinie":
http://www.kariera.koszalin.pl/mescms/attachments/attaches/000/000/022/original/Regulamin_Konkursu_-_KOSZALIN_2017.pdf
smile
Wysłano 09 Stycznia 2017

Sukces Izabeli Klimczak w Konkursie #ImaginesPL

Z przyjemnością informujemy, że uczennica drugiej klasy Technikum Weterynarii Izabela Klimczak zajęła III miejsce w Konkursie #ImaginesPL. Zadaniem konkursowym było napisanie krótkiego opowiadania, którego bohaterami będą polscy celebryci. Nadesłane z całej Polski prace uczestników konkursu należały do gatunku fan fiction - opowiadań tworzonych przez fanów muzyki, filmu, książki, serialu itp., wykorzystujących postaci i świat z oryginalnego utworu. Znajomość pierwowzoru jest zwykle niezbędna do zrozumienia w pełni treści fan fiction. Opowiadanie napisane przez Izabelę Klimczak pt. „Chcę być tam, gdzie on”, uzyskało uznanie komisji konkursowej i zdobyło zaszczytne trzecie miejsce. Utwór autorstwa naszej uczennicy związany był z osobą Dawida Podsiadło, polskiego piosenkarza i autora tekstów, wokalisty zespołu Curly Heads.
Praca Izabeli została opublikowana na platformie Woblink w postaci ebooka. Ponadto w drodze głosowania została wyłoniona, którą organizator konkursu przetłumaczy i prześle autorce bestsellerowej serii After – Annie Todd. Organizatorem konkursu był Społeczny Instytut Wydawniczy „Znak”. Serdecznie gratulujemy sukcesu!
Poniżej zamieszczamy link odsyłający do ebooka zawierającego opowiadania laureatów konkursu, w tym utwór Izabeli Klimczak. Całość można pobrać za darmo:
http://woblink.com/e-book,-znak-imaginespl-autor-zbiorowy,29387
smile
Wysłano 08 Stycznia 2017

CONCEPT ART DIGITAL PAINTING

Dnia 21 grudnia uczniowie klas plastycznych zaprosili wszystkich miłośników sztuki projektowania do auli szkolnej przy ul. Koszalińskiej 9. Na prelekcję pana Andrzeja Graniaka, który przyjechał do nas z Warszawy zawitali goście z różnych szkół Słupska. Pan Andrzej w nader interesujący sposób poprowadził warsztaty projektowania bohaterów filmowych i literackich. Zwrócił uwagę na detale, których nie dostrzega oko laika, a które są niebagatelne w tworzeniu charakterystycznej postaci filmowej, m.in. na kolejność elementów, dzięki którym dany bohater staje się wyjątkowy i barwny, a co najważniejsze, uwypuklone zostają jego przymioty wewnętrzne, wyróżniające go z tłumu. Współczesna, zaawansowana technika pozwala na projektowanie z uwzględnieniem nawet najbardziej wyrafinowanych gustów w tworzeniu postaci. Warsztaty pana Graniaka okazały się nie tylko ciekawe, ale ukierunkowały naszych grafików co do podstawowych zasad tworzenia zindywidualizowanych bohaterów filmu, literatury, komiksu, czy gier internetowych. Dziękujemy panu Andrzejowi Graniakowi i zabieramy się do pracy według jego wskazówek. wink
Wysłano 29 Grudnia 2016

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat@zsi.slupsk.pl