Aktualności

Akademicki Konkurs Mat2Tab2015

Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego, jako organizator zaprasza do udziału w Akademickim Konkursie Mat2Tab2015. Celem Konkursu jest propagowanie wykorzystania tablicy interaktywnej w procesie nauczania matematyki na każdym poziomie kształcenia.
Konkurs jest jednym z działań prowadzonych w ramach wydarzenia 2015 - Rok Matematyki na Pomorzu. Mogą w nim wziąć udział zespoły studentów polskich uczelni wyższych oraz gościnnie zespoły uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Zadanie konkursowe dotyczy wykonania dowolnej pomocy dydaktycznej na tablicę interaktywną (filmu, prezentacji, aplikacji itp.) do wykorzystania jako fragment lekcji matematyki na jednym z poziomów nauczania: szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna lub na zajęciach pozalekcyjnych. Dla najlepszych zespołów przewidziane zostały atrakcyjne nagrody. wink Termin zgłoszeń do Konkursu upływa z dniem 15 marca 2015r. Szczegółowych informacji można zasięgnąć u pani Agnieszki Kałuży - Horbaczewskiej.
Wysłano 06 Marca 2015

Kurs z matematyki dla maturzystów

Zawiadamiamy wszystkich tegorocznych maturzystów, że Wyższa Hanzeatycka Szkoła Zarządzania w Słupsku już od 7 marca 2015r. organizuje bezpłatny kurs z matematyki dla młodzieży klas maturalnych - przygotowujący do matury na poziomie podstawowym i rozszerzonym.
Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje zasada: "kto pierwszy, ten lepszy"
wink. Gorąco namawiamy wszystkich uczniów klas maturalnych, aby skorzystali z możliwości treningu przedmaturalnego oferowanego przez wyższą uczelnię. Szczegółowych informacji udzieli pani Agnieszka Kałuża - Horbaczewska.
Wysłano 06 Marca 2015

VII Konkurs Plastyczny

Dnia 26 lutego odbyła się VII edycja Konkursu Plastycznego Niekontrolowany Obszar Wrażliwości zorganizowanego pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego, Prezydenta Miasta Słupska oraz Starosty Powiatu Słupskiego. Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku pełnił zaszczytną rolę współorganizatora Konkursu, którego dwie kategorie zrzeszyły aż 75 uczestników. Liceum Plastyczne reprezentował bardzo silny team w postaci Małgorzaty Wiertel i Katarzyny Krasny z kl. IV LP oraz Hanny Lew Kiedrowskiej z kl. II LP. Goraco gratulujemy wszystkim uczestniczkom, jednak największe wyrazy uznania należą się Hani Lew Kiedrowskiej, która otrzymała Nagrodę Prezesa Stowarzyszenia Obszar Wrażliwości Artystycznej za obraz "Martwa natura". Natomiast Nagroda Dyrektora Liceum Plastycznego powędrowała do Ewy Świderskiej - Mądry, która zachwyciła obrazem Maki". Laureatom i uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w artystycznych zmaganiach.
Wysłano 02 Marca 2015

Policjada 2015

Poznaliśmy zwycięzców szkolnego turnieju klas policyjnych POLICJADA 2015, który się odbył dnia 26 lutego. W ramach turnieju każda klasa o profilu policyjnym wystawiła czterech swoich reprezentantów, którzy musieli sprawdzić się w trzech konkurencjach: teście wiedzy policyjnej, strzelaniu i teście sprawności fizycznej. Pierwszą rozegraną konkurencją był sprawdzian wiedzy o Policji przeprowadzony w formie testu, który został opracowany przez Sędziego Głównego Zawodów, Pana Arkadiusza Hermana. Pytania dotyczyły ogólnej wiedzy o Policji, m.in., struktury organizacyjnej, służby w Policji, obowiązków i uprawnień policjanta, udzielania pomocy przedmedycznej i bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
W klasyfikacji indywidualnej tej konkurencji trzy pierwsze miejsca zajęli uczniowie:
1.Przemysław Szczotka 3B PLO
2.Roksana Szejna 2B PLO
3.Justyna Konkol 3C PLO i Rafał Szulist 1A PLO
Test umiejętności strzeleckich odbył się na strzelnicy pneumatycznej. Wykonanie zadania polegało na oddaniu ośmiu strzałów, przez każdego z zawodników, z karabinka pneumatycznego do tarczy TS-8/88 z odległości 10 metrów, z postawy stojącej.
W klasyfikacji indywidualnej tej konkurencji trzy pierwsze miejsca zajęli następujący uczniowie:
1.Piotr Wejer 3A PLO
2.Alicja Smuczyńska 3A PLO
3.Damian Wolski 1A PLO
Ostatnią konkurencją zawodów był test sprawności fizycznej (tor przeszkód), który został przeprowadzony zgodnie z załącznikiem nr 2 do rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 18 kwietnia 2012 r. w sprawie postępowania kwalifikacyjnego w stosunku do kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby w Policji.
Wyniki testu sprawności fizycznej, w tym normy czasowe, przeliczane były na punkty jednakowo, zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Każdy z zawodników pokonywał tor przeszkód w ramach testu sprawności fizycznej oddzielnie. W klasyfikacji indywidualnej tej konkurencji trzy pierwsze miejsca zajęli następujący uczniowie:
1.Grzegorz Cyran 2B PLO
2.Patryk Piotrkowski 2B PLO
3.Karol Dąbrowski 3A PLO
O kolejności klasyfikacji generalnej indywidualnej i drużynowej turnieju decydowała suma punktów uzyskanych przez poszczególnych zawodników i reprezentacje we wszystkich konkurencjach.
W klasyfikacji generalnej indywidualnej Policjady 2015 trzy pierwsze miejsca zajęli następujący uczniowie:
1.Karol Dąbrowski 3A PLO
2.Rafał Szulist 1A PLO
3.Cezary Syldatk 2A PLO
W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła klasa 3A PLO w składzie: Karol Dąbrowski, Oskar Majcherski, Alicja Smuczyńska i Piotr Wejer. Drugie miejsce w turnieju przypadło klasie 2B w składzie: Patryk Piotrkowski, Mateusz Pietrzyk, Grzegorz Cyran, Roksana Szejna. Natomiast trzecią lokatę zajęli uczniowie 1A PLO w składzie: Rafał Szulist, Damian Wolski, Kamil Mutka i Sara Kuryłło.
Zawody zorganizował i przeprowadził dla uczniów Pan Arkadiusz Herman.
Wszyscy uczniowie biorący udział w Policjadzie 2015 zasługują na słowa uznania. Walka była bardzo zacięta do samego końca ale przeprowadzona fair play. Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom turnieju.
Szczegółowe wyniki zawodów znajdują się w następujących plikach:
Strzelanie
Test sprawności
Test wiedzy
Klasyfikacja indywidualna
Klasyfikacja drużynowa.
Zapraszamy do fotogalerii.
Wysłano 02 Marca 2015

Nasz rodzimy Doktor Dolittle...

Pragniemy zwrócić uwagę na wielkie serce i zaangażowanie ucznia klasy III Technikum Weterynarii, Tomasza Barczyckiego, który od lat poświęca swój wolny czas na pracę w słupskim schronisku dla zwierząt. Tomasz jest człowiekiem, dla którego los zwierząt nie jest obojętny. Można powiedzieć, że wie o nich wszystko wink W artykule prasowym Marka Zagajewskiego odważnie wypowiada się na temat marcowych zalotów kociaków. Docenia ich instynkt i wiosenne popisy międzypłciowe, jednak uważa, że koty należy sterylizować dla ich komfortu życiowego i bezpieczeństwa. Zyskają na tym, oczywiście również właściciele tych przyjemnych zwierzaków. Tomasz przywołuje ciekawe anegdoty, które nie tylko rozśmieszają, ale i dają cenne wskazówki metodyczne co do postępowania z kotami. Na pytanie: Czy przyniesienie przez kota upolowanego ptaka właścicielowi to wyraz miłości, odpowiada: - Bez przesady. W przypadku naszego schroniskowego Kacpra, który tu ma wolność, jest to wyrachowanie. Przynosi coś i wie, że w zamian dostanie galaretkę z whiskasa. Zarazem to popis, ostatnio wyrwał główkę myszy i czekał na pochwałę...
Jesteśmy dumni z naszego Doktora Dolittle!!! smile
Wysłano 24 Lutego 2015

Piłka siatkowa dziewcząt SOM

W dniach 18-19 lutego w hali sportowej przy ul. Szarych Szeregów odbył się finał rozgrywek w piłce siatkowej dziewcząt. Gratulujemy uczennicom ZSI, które swoim zaangażowaniem i ciężką pracą godnie rozsławiają barwy szkoły, uczestnicząc w zawodach Słupskiej Olimpiady Młodzieży. Słupski Szkolny Związek Sportowy przyznał dyplom uznania za zajęcie III miejsca w tej ciekawej dyscyplinie naszym reprezentantkom. Gratulujemy szczególnie uczennicom klas IIA i IIIA PLO: Alicji Smuczyńskiej, Natalii Stępień, Klaudii Drab, Alicji Wojtas oraz Darii Lange. Dziękujemy również panu Robertowi Laskowskiemu, który dołożył wszelkich starań, aby dziewczyny otrzymały pozycję na podium. Gratulacje i zapraszamy do fotogalerii!
Wysłano 20 Lutego 2015

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl