Aktualności

Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka

Rok w rok ZSI uczestniczy aktywnie w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka.W środę, 11 grudnia uczennice klasy IIIB PLO przygotowały prezentację dotyczącą praw człowieka oraz organizacji działających na rzecz egzekwowania praw ludzkich we współczesnym świecie. Szkoła była jednym z 400 miejsc w Polsce, w którym można była napisać list w obronie osób, których prawa człowieka są łamane. W ramach Międzynarodowego Maratonu Pisania Listów Amnesty International, który w naszej szkole obył się po raz drugi, uczniowie napisali ponad 50 listów!
Poprzez uczestnictwo w Maratonie Pisania Listów uczniowie ZSI mieli możliwość włączyć się w pomoc więźniom sumienia i innym osobom narażonym na łamanie praw człowieka na całym świecie. Listy były pisane m.in. do społeczności Romów z Wrocławia, ofiar tajnych więzień CIA w Polsce, trójki więźniów z Placu Błotnego z Rosji, Jabeur Mejri z Tunezji, który został skazany za komentarze na Facebooku oraz Miriam Lopez, która próbuje dochodzić sprawiedliwości w Meksyku. Tego dnia odbyła się również prelekcja pani Eweliny Walczak na temat wartości poświęcenia własnego życia w imię ratowania życia ludzi prześladowanych. Pani Ewelina mówiła o ratowaniu Żydów przez Polaków podczas Holocaustu.
Wysłano 12 Grudnia 2013

Andrzejkowe tajemnice

Jak co roku, w naszej szkole andrzejki odbywały się w aurze tajemnicy i niesamowitości. Uczniowie klasy III Liceum Plastycznego wraz z wychowawczynią, panią Natalią Hendrych przygotowali w "piwnicznej izbie" mnóstwo andrzejkowych atrakcji. Każdy z uczniów mógł dowiedzieć się co nieco o swojej przyszłości, tej bliższej i dalszej... Wykwalifikowane wieszczki przepowiadały nam dalsze losy w sferze miłości, finansów, kariery zawodowej czy szczęścia rodzinnego. Wszyscy byli usatysfakcjonowani swoją wizją życia, gdyż nasze "Cyganeczki" okazały się dobrymi wróżkami wink
Wysłano 12 Grudnia 2013

LX Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

22 listopada 2013 r. odbył się szkolny etap LX Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Do zmagań wiedzy przystąpiło 13 uczniów z klas Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego (2A, 2B, 2C i 3B).
I miejsce ex aequo zajęli:
Marta Gierszewska (3B) i Piotr Wejer (2A)
II miejsce ex aequo zajęli:
Anna Formela (2A) i Oskar Smyrak (2B)
II miejsce ex aequo zajęli:
Kacper Gorgoń (3B) i Filip Szreder (2A)
Jak widać, poziom wiadomości i umiejętności był wyrównany. Test okazał się bardzo trudny – niestety żaden z uczniów nie zakwalifikował się do kolejnego etapu olimpiady. Uczestnikom życzymy owocnych przygotowań do kolejnej próby w przyszłym roku i gratulujemy już zdobytej wiedzy.
Wysłano 11 Grudnia 2013

Dzień Życzliwości

Dzień Życzliwości obchodzi się w bardzo prosty sposób: wystarczy uśmiechnąć się i być uprzejmym dla drugiej osoby. Przygotowania do tego wyjątkowego dnia trwały tydzień. Wolontariusze naszej szkoły udekorowali korytarze kolorowymi plakatami zachęcającymi do okazywania sobie wzajemnej sympatii. W tym dniu nie zabrakło także pozdrowień, życzeń wysyłanych dzięki działającej w tym dniu Szkolnej Poczcie Życzliwości. Podczas przerwy Wolontariusze częstowali cukierkami oraz rozdawali naklejki z wesołymi buźkami. Każdy z nauczycieli otrzymał order z okazji tego dnia. Całodniową imprezę zakończył konkurs na najciekawsze przebranie za postacie bajkowe jakie wcześniej uczniowie mieli okazję losować. W tej konkurencji na wyróżnienie zasłużyły klasy: II GIM SMS, I B GIM SMS oraz III LP/III TW. Również klasa IIIB PLO zachwyciła wszystkich swoim przebraniem za tygrysy. Wszystkim serdecznie dziękujemy i gratulujemy!smile. Po wręczeniu słodkich upominków wszyscy przebrani uczniowie puszczali lampiony szczęścia przed budynkiem naszej szkoły.
Ideą tego dnia było sprowokowanie do spojrzenia na codzienność inaczej: skończyć z narzekaniem, dąsaniem się, zapomnieć o smutku.
Nie zapominajmy więc o tym, że wzajemny szacunek i otwartość na drugiego człowieka przynoszą natychmiastowe rezultaty — sprawiają, że to, co robimy daje nam większą satysfakcję i motywuje do dalszego działania. Szanując bowiem cudze starania sprawiamy, że inni doceniają i szanują nas. Wysyłajmy więc do siebie życzenia, pomagajmy sobie, dziękujmy nawet za drobiazgi, okazujmy życzliwość w domu, w szkole, w autobusie czy na ulicy. Następny Dzień Życzliwości będzie dopiero za rok. Mamy nadzieję, że do tego czasu zostanie w naszych sercach mnóstwo życzliwości dla innych. Koordynatorem działań była Pani Maria Lelakowska razem z Panią Agnieszką Kałużą - Horbaczewską oraz Wolontariuszami.
Wysłano 22 Listopada 2013

Halowy Turniej Piłki Nożnej

turniej_pilki_noznej.jpg
Wysłano 20 Listopada 2013

Odznaczenie Prezydenta RP

W ubiegły piątek - 15 listopada 2013r. pani Ewelina Walczak ( z d. Proczek)- nauczyciel języka polskiego udała się do Pałacu Prezydenckiego w Warszawie na zaproszenie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego w celu odebrania pośmiertnego odznaczenia państwowego dla swoich pradziadków oraz ich trojga dzieci. Rodzina Pani Eweliny podczas II wojny światowej ukrywała w swoim domu we wsi Kolonia Dąbrowa w powiecie garwolińskim dwóch Żydów, za co została rozstrzelana 9 grudnia 1942r. Dnia 8 listopada Prezydent RP postanowił odznaczyć pięcioro czlonków rodziny Proczek Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, jednym z najwyższych odznaczeń państwowych.
- Jestem dumna z moich przodków, że w tak trudnym czasie wykazali się wielkim bohaterstwem i pomimo zagrożenia śmiercią nie zawahali się podać ręki człowiekowi w potrzebie. Jest to dla mnie wzór czlowieczeństwa i wartości moralnych - droga, która wyznacza mi kolejne dni mojego życia. - mówi Pani Ewelina.
Serdecznie gratulujemy odznaczenia i ufamy, że pamięć o osobach ratujących Żydów w dobie Holocaustu będzie trwać przez pokolenia...
Zapraszamy do fotogalerii...
Wysłano 19 Listopada 2013

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162014/20152012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl