Aktualności

Konkurs na znajomość lektur. "Zaczytana Szkoła"

Finał szkolnego konkursu znajomości lektur w ramach projektu "Zaczytana Szkoła" za nami! W konkursie wzięły udział czteroosobowe delegacje klas. Organizatorem wydarzenia była klasa I Technikum Weterynarii, imprezę poprowadziły nasze Panie polonistki: Bronisława Boczoń - Sapeta i Karolina Pera.
Z przyjemnością informujemy, że I miejsce w konkursie zdobyła klasa 7 Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego, II miejsce zajęła klasa I Medycznego Liceum Ogólnokształcącego, natomiast na trzeciej pozycji uplasowały się ex aequo klasy: I Technikum Weterynarii i II B Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego .Serdecznie gratulujemy! Dziękujemy wszystkim uczestnikom za świetną zabawę! smile smile smile
Wysłano 23 Marca 2018

Maks Matematyczny rozstrzygnięty! Wysokie lokaty uczniów ZSI!

Świetnie wypadli nasi uczniowie w V Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Maks Matematyczny!
W konkursie uczestniczyło aż 21 uczniów z naszej szkoły! W naszym województwie startowało około 300 uczestników - dla porównania w województwie mazowieckim udział wzięło około 1300 uczniów. Oto najlepsi nasi uczniowie w swoich kategoriach wiekowych: grupa 1: Agnieszka Weyhe z klasy 1 A PLO z szóstym wynikiem w województwie pomorskim, Martyna Skrobek z klasy 1 B PLO z dziewiątym wynikiem w województwie, a Salomea Skroś z klasy 2 LP z dziesiątym wynikiem w województwie. W grupie drugiej najlepsza z naszej szkoły okazała się Wiktoria Kadłubańska z klasy 2 B PLO, która osiągnęła drugi wynik w naszym województwie, a czternasty w kraju, ponadto: Wiktoria Burda z klasy 2 A PLO zanotowała dziesiąty wynik w województwie, a Oskar Szczepański z klasy 2 POLO uplasował się na czternastym miejscu w województwie. Z klas trzecich startował Szymon Szkil, który po raz kolejny zajął wysoką lokatę – drugie miejsce w województwie i czterdzieste piąte w kraju.
Uczniów do konkursu przygotowała Pani Agnieszka Kałuża-Horbaczewska.
Ogólnopolski Konkurs Maks Matematyczny jest częścią programu edukacyjnego Łowimy Talenty. Patronat nad konkursem objęła Politechnika Wrocławska. Celem konkursu jest odkrywanie i rozwijanie uzdolnień dzieci i młodzieży. Z kolei zadaniem konkursowym było rozwiązanie trzech zadań optymalizacyjnych w formie gier komputerowych.
Pamiętajmy matematyka to nie tylko żmudne rachunki, ale też świetna zabawa!
Serdecznie gratulujemy tak rewelacyjnych wyników! Brawo!
smile
Wysłano 22 Marca 2018

"Podaruj potrzebującym produkty na Wielkanocny stół"

Z pasją i sercem włączamy się w pomoc innym. Tym razem grupa uczniów z naszego szkolnego wolontariatu prowadzonego przez Panią Marię Lelakowską uczestniczyła w Wielkanocnej Zbiórce Żywności "Podaruj potrzebującym produkty na Wielkanocny stół", której organizatorem jest Bank Żywności . Posługę samarytańską pełnili nasi uczniowie: Weronika Jarmuł i Eryk Sroczyński (kl. I Technikum Weterynarii), Anna Rogulska (kl. 2 Politechniczne Liceum Ogólnokształcące) oraz Natalia Ratyńska i Alicja Bakika (obydwie uczennice z klasy 2 Medycznego Liceum Ogólnokształcącego).
Pamiętajmy o potrzebujących!
smile
Wysłano 22 Marca 2018

Młodzież zagrała dla seniorów. Koncert „Łączymy pokolenia”

W dniu dzisiejszym w auli Zespołu Szkół Informatycznych odbył się „Koncert o miłości. Łączymy pokolenia” – inicjatywa naszych uczniów skierowana do seniorów z regionu. W wydarzeniu uczestniczyło blisko 100 osób starszych z powiatu słupskiego.
„Koncert o miłości. Łączymy pokolenia” – to inicjatywa uczniów Zespołu Szkół Informatycznych i Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Słupsku skierowana do seniorów. W koncercie tematycznie związanym z miłością udział wzięło blisko 100 seniorów z powiatu słupskiego. Młodzież zaprezentowała zebranym w auli gościom piosenki miłosne, etiudy taneczne w rytm najpiękniejszych utworów o miłości oraz przygotowała utwory literackie poświęcone tematyce miłosnej.
Celem wydarzenia było budowanie i wzmacnianie relacji międzypokoleniowych opartych na otwartości, wzajemnej ciekawości i poszanowaniu różnic, współdziałanie osób w różnym wieku na kanwie kultury, przełamywanie utartych wyobrażeń na temat ludzi młodych i starszych, stwarzanie przestrzeni do poznawania się.
Organizatorem wydarzenia była Pani Karolina Pera. Rewelacyjna inicjatywa! Dziękujemy Wszystkim za uczestnictwo w wydarzeniu. Serdecznie pozdrawiamy Wszystkich Seniorów!

„Na uwagę zasługują te wszystkie inicjatywy społeczne, dzięki którym ludzie starzy mogą nie tylko dbać o swoja kondycję fizyczną i intelektualną, ale rozwijać relacje z innymi oraz także stawać się przydatni, oddając innym swój czas, umiejętności i doświadczenie. Pozwala to zachować i pogłębić wartość życia”
Jan Paweł II
smile smile smile
Wysłano 22 Marca 2018

Uczniowie z plastyka zgłębiali nowatorską metodę design thinking!

Nasi uczniowie Liceum Plastycznego uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez trenerów z Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS oraz School of Form. Licealiści na zajęciach zgłębiali tajniki nowatorskiej metody pracy projektowej - design thinking.
Design thinking to nowatorska metoda pracy projektowej. Pomaga w tworzeniu innowacji nie poprzez kopiowanie i ulepszanie, lecz wdrażanie oryginalnych rozwiązań na podstawie głęboko rozpoznanych potrzeb użytkowników. Nasza młodzież dowiedziała się jak tworzyć innowacje przy pomocy metody design thinking oraz efektywnie pracować w zespole.
Założeniem design thinking jest koncentracja na użytkowniku – zrozumienie jego uświadomionych i nieuświadomionych potrzeb oraz spojrzenie na problem z wielu perspektyw. Istotnym elementem jest też eksperymentowanie i częste testowanie hipotez – budowanie prototypów i zbieranie feedbacku od użytkowników. Celem metody jest kreowanie i wdrażanie nowatorskich rozwiązań m.in. w postaci nowych produktów, innowacyjnych technologii, usług, strategii, procesów, programów edukacyjnych, a nawet modeli biznesowych. Miejscem narodzin i rozwoju design thinking jest Uniwersytet Stanforda w Kalifornii.
Świetne zajęcia! Dziękujemy trenerom z Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS oraz School of Form! smile
Wysłano 21 Marca 2018

Uczniowie Technikum Weterynarii uświetnili Pierwszy Dzień Wiosny na kręgielni

Dnia 21 marca młodzież trzeciej klasy Technikum Weterynarii wraz z wychowawczynią Panią Moniką Skwarek wybrała się na kręgielnię. Celem wycieczki była integracja uczniów oraz propagowanie aktywności fizycznej. Zapoznawszy się z zasadami gry, młodzież ruszyła do zabawy. Podzieleni na zespoły wychowankowie, świetnie się bawili, doskonaląc swoje umiejętności gry w kręgle. Czas spędzony w kręgielni był także uświetnieniem Pierwszego Dnia Wiosny, która do nas właśnie zawitała. smile
Wysłano 21 Marca 2018

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl