Aktualności

Młodzież zagrała dla seniorów. Koncert „Łączymy pokolenia”

W dniu dzisiejszym w auli Zespołu Szkół Informatycznych odbył się „Koncert o miłości. Łączymy pokolenia” – inicjatywa naszych uczniów skierowana do seniorów z regionu. W wydarzeniu uczestniczyło blisko 100 osób starszych z powiatu słupskiego.
„Koncert o miłości. Łączymy pokolenia” – to inicjatywa uczniów Zespołu Szkół Informatycznych i Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Słupsku skierowana do seniorów. W koncercie tematycznie związanym z miłością udział wzięło blisko 100 seniorów z powiatu słupskiego. Młodzież zaprezentowała zebranym w auli gościom piosenki miłosne, etiudy taneczne w rytm najpiękniejszych utworów o miłości oraz przygotowała utwory literackie poświęcone tematyce miłosnej.
Celem wydarzenia było budowanie i wzmacnianie relacji międzypokoleniowych opartych na otwartości, wzajemnej ciekawości i poszanowaniu różnic, współdziałanie osób w różnym wieku na kanwie kultury, przełamywanie utartych wyobrażeń na temat ludzi młodych i starszych, stwarzanie przestrzeni do poznawania się.
Organizatorem wydarzenia była Pani Karolina Pera. Rewelacyjna inicjatywa! Dziękujemy Wszystkim za uczestnictwo w wydarzeniu. Serdecznie pozdrawiamy Wszystkich Seniorów!

„Na uwagę zasługują te wszystkie inicjatywy społeczne, dzięki którym ludzie starzy mogą nie tylko dbać o swoja kondycję fizyczną i intelektualną, ale rozwijać relacje z innymi oraz także stawać się przydatni, oddając innym swój czas, umiejętności i doświadczenie. Pozwala to zachować i pogłębić wartość życia”
Jan Paweł II
smile smile smile
Wysłano 22 Marca 2018

Uczniowie z plastyka zgłębiali nowatorską metodę design thinking!

Nasi uczniowie Liceum Plastycznego uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez trenerów z Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS oraz School of Form. Licealiści na zajęciach zgłębiali tajniki nowatorskiej metody pracy projektowej - design thinking.
Design thinking to nowatorska metoda pracy projektowej. Pomaga w tworzeniu innowacji nie poprzez kopiowanie i ulepszanie, lecz wdrażanie oryginalnych rozwiązań na podstawie głęboko rozpoznanych potrzeb użytkowników. Nasza młodzież dowiedziała się jak tworzyć innowacje przy pomocy metody design thinking oraz efektywnie pracować w zespole.
Założeniem design thinking jest koncentracja na użytkowniku – zrozumienie jego uświadomionych i nieuświadomionych potrzeb oraz spojrzenie na problem z wielu perspektyw. Istotnym elementem jest też eksperymentowanie i częste testowanie hipotez – budowanie prototypów i zbieranie feedbacku od użytkowników. Celem metody jest kreowanie i wdrażanie nowatorskich rozwiązań m.in. w postaci nowych produktów, innowacyjnych technologii, usług, strategii, procesów, programów edukacyjnych, a nawet modeli biznesowych. Miejscem narodzin i rozwoju design thinking jest Uniwersytet Stanforda w Kalifornii.
Świetne zajęcia! Dziękujemy trenerom z Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS oraz School of Form! smile
Wysłano 21 Marca 2018

Uczniowie Technikum Weterynarii uświetnili Pierwszy Dzień Wiosny na kręgielni

Dnia 21 marca młodzież trzeciej klasy Technikum Weterynarii wraz z wychowawczynią Panią Moniką Skwarek wybrała się na kręgielnię. Celem wycieczki była integracja uczniów oraz propagowanie aktywności fizycznej. Zapoznawszy się z zasadami gry, młodzież ruszyła do zabawy. Podzieleni na zespoły wychowankowie, świetnie się bawili, doskonaląc swoje umiejętności gry w kręgle. Czas spędzony w kręgielni był także uświetnieniem Pierwszego Dnia Wiosny, która do nas właśnie zawitała. smile
Wysłano 21 Marca 2018

Sukces uczniów Liceum Plastycznego w ogólnopolskim konkursie plastycznym!

Śpieszymy ze świetną wiadomością ! Mamy kolejnych laureatów ogólnopolskiego konkursu!!!
Miło nam poinformować, że Sandra Skurnóg i Tomasz Pyt, nasi uczniowie Liceum Plastyczne im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku, zostali laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Kolorowa skarpetka – symbol niepasującego chromosomu, tolerancji i zrozumienia”.
W niniejszym konkursie Tomasz Pyt zajął II miejsce, natomiast Sandra Skurnóg zdobyła III miejsce. Naszych młodych, zdolnych artystów do konkursu przygotowała Pani Maria Karpińska. Na konkurs wpłynęło ponad 300 prac z całej Polski. Motywem przewodnim konkursu są osoby z zespołem Downa, ich radości i miłości, a także ich smutki i troski, ich zabawy, psoty, harce.
Ogólnopolski zasięg konkursu ma na celu zjednoczenie osób niepełnosprawnych i pełnosprawnych w całej Polsce. Ma umożliwić artystyczny dialog między ludźmi. Poprzez akcję organizatorzy chcą pokazać, iż osoby z zespołem Downa, z dodatkowym – niepasującym chromosomem cieszą się z życia, radują i bawią tak samo jak ich rówieśnicy.
Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie „Zespolaki” w Bydgoszczy, działające na rzecz dzieci z zespołem Downa.
JEDNOCZEŚNIE PRZYPOMINAMY, ŻE 21 MARCA OBCHODZIMY ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA, KTÓREGO SYMBOLEM SĄ SKARPETKI NIE DO PARY. Zakładając tego dnia dwie RÓŻNE skarpetki solidaryzujemy się z osobami z zespołem Downa.
Serdecznie gratulujemy sukcesu! smile
Wysłano 21 Marca 2018

Konferencja Naukowa Dydaktyków Matematyki z udziałem naszych nauczycielek!

Nasze nauczycielki matematyki, Panie: Monika Skwarek, Agnieszka Kałuża-Horbaczewska i Maria Lelakowska wzięły udział w XIII Konferencji Naukowej Dydaktyków Matematyki "Matematyka - nasza niedostrzegalna kultura" w Pobierowie. Podczas konferencji Panie miały okazję wysłuchać ciekawych wykładów o różnorodnej tematyce matematycznej (m.in. wykłady: "Matematyka w muzyce", "Ile matematyki w sztuce?", "Bryły wokół nas", "Matematyka w obiektywie" oraz wiele innych). Nasze sympatyczne matematyczki uczestniczyły również w warsztatach origami, tangramy, konstrukcji przestrzennych, warsztatach z użyciem kalkulatorów graficznych, a także w zajęciach pt. "Aparat fotograficzny czy umysł człowieka". Jak informują nasze nauczycielki, wyjazd był bardzo udany i bogaty w program, a zdobyte doświadczenie z pewnością wykorzystają w pracy z naszą młodzieżą. Brawo! smile smile smile
Wysłano 21 Marca 2018

Troje uczniów ZSI/SMS laureatami etapu wojewódzkiego ogólnopolskiego konkursu historycznego!

Z wielką radością oznajmiamy, że troje naszych uczniów: Wiktoria Jabłońska, Paulina Bobko (obydwie uczennice kl. II A Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego) i Jakub Groński (kl. II Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego) zostało laureatami etapu wojewódzkiego V edycji ogólnopolskiego konkursu historycznego „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”. Naszych zdolnych uczniów do konkursu przygotował Pan Stanisław Stefański.
Organizatorem konkursu jest Fundacja Centrum Solidarności w Gdańsku. Patronat nad konkursem obejmują: Minister Edukacji Narodowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytut Pamięci Narodowej, Ośrodek Rozwoju Edukacji, NSZZ Solidarność.
Serdecznie gratulujemy!!! smile
Wysłano 20 Marca 2018

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl