Aktualności

Konferencja Naukowa Dydaktyków Matematyki z udziałem naszych nauczycielek!

Nasze nauczycielki matematyki, Panie: Monika Skwarek, Agnieszka Kałuża-Horbaczewska i Maria Lelakowska wzięły udział w XIII Konferencji Naukowej Dydaktyków Matematyki "Matematyka - nasza niedostrzegalna kultura" w Pobierowie. Podczas konferencji Panie miały okazję wysłuchać ciekawych wykładów o różnorodnej tematyce matematycznej (m.in. wykłady: "Matematyka w muzyce", "Ile matematyki w sztuce?", "Bryły wokół nas", "Matematyka w obiektywie" oraz wiele innych). Nasze sympatyczne matematyczki uczestniczyły również w warsztatach origami, tangramy, konstrukcji przestrzennych, warsztatach z użyciem kalkulatorów graficznych, a także w zajęciach pt. "Aparat fotograficzny czy umysł człowieka". Jak informują nasze nauczycielki, wyjazd był bardzo udany i bogaty w program, a zdobyte doświadczenie z pewnością wykorzystają w pracy z naszą młodzieżą. Brawo! smile smile smile
Wysłano 21 Marca 2018

Troje uczniów ZSI/SMS laureatami etapu wojewódzkiego ogólnopolskiego konkursu historycznego!

Z wielką radością oznajmiamy, że troje naszych uczniów: Wiktoria Jabłońska, Paulina Bobko (obydwie uczennice kl. II A Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego) i Jakub Groński (kl. II Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego) zostało laureatami etapu wojewódzkiego V edycji ogólnopolskiego konkursu historycznego „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”. Naszych zdolnych uczniów do konkursu przygotował Pan Stanisław Stefański.
Organizatorem konkursu jest Fundacja Centrum Solidarności w Gdańsku. Patronat nad konkursem obejmują: Minister Edukacji Narodowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytut Pamięci Narodowej, Ośrodek Rozwoju Edukacji, NSZZ Solidarność.
Serdecznie gratulujemy!!! smile
Wysłano 20 Marca 2018

Uczniowie ZSI w finale ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego pt. „Wygraj Indeks”!

Miło nam poinformować, że nasi uczniowie: Agnieszka Okrój, Karolina Szklarz (obydwie uczennice z klasy trzeciej Medycznego Liceum Ogólnokształcącego) i Michał Stępnik (druga klasa Politechnicznego Liceum Ogólnokształcącego) zakwalifikowali się do etapu finałowego ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego pt. „Wygraj Indeks”. Uczniów do konkursu przygotowała Pani Hanna Gołaszewska - Gałat.
Finałowe zmagania odbędą się już 24 marca o godzinie 12.00 w Audytorium Novum Politechniki Gdańskiej.
Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań chemią szerokiego kręgu młodzieży, możliwość sprawdzenia swej wiedzy poza szkołą i porównania jej z rówieśnikami z różnych stron Polski, jak również możliwość bezpośredniego kontaktu ze środowiskiem akademickim. Organizatorem konkursu „Wygraj Indeks” jest Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej.
Serdecznie gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za dobry występ naszych podopiecznych w finałowym starciu w Gdańsku! Brawo! smile smile smile
Wysłano 19 Marca 2018

Uczniowie ZSI zapraszają seniorów na międzypokoleniowy koncert o miłości

Uczniowie Zespołu Szkół Informatycznych i Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Słupsku serdecznie zapraszają wszystkich seniorów na wydarzenie pt. „Koncert o miłości. Łączymy pokolenia”. Wstęp bezpłatny.
Inicjatywa uczniów ZSI i SMS w Słupsku pt. „Koncert o miłości. Łączymy pokolenia” skierowana jest do wszystkich seniorów. Wydarzenie odbędzie się 22 marca o godzinie 10.30 w auli szkolnej Zespołu Szkół Informatycznych przy ul. Koszalińskiej 9. Wstęp wolny.
W programie m.in.: piosenki o miłości wykonywane przez słupskich uczniów, etiudy taneczne w rytm najpiękniejszych utworów o miłości, prezentacja utworów literackich poświęconych tematyce miłosnej oraz wiele innych atrakcji.
Celem wydarzenia jest budowanie i wzmacnianie relacji międzypokoleniowych opartych na otwartości, wzajemnej ciekawości i poszanowaniu różnic, współdziałanie osób w różnym wieku na kanwie kultury, przełamywanie utartych wyobrażeń na temat ludzi młodych i starszych, stwarzanie przestrzeni do poznawania się.
- Dobry projekt międzypokoleniowy jest ciekawą przygodą dla obu stron. Wzajemne relacje międzypokoleniowe wpływają korzystnie na obie strony. Starsi mają okazję do wspomnień z dzieciństwa i swojej młodości, możliwość przekazania swojej wiedzy i doświadczeń, umiejętności, a także uniwersalnych wartości. Młodzież natomiast nawiązuje bliższe relacje, docenia bagaż doświadczeń starszego pokolenia, rozwija postawę otwartości, szacunku, staje się wrażliwsza na potrzeby i oczekiwania seniorów oraz doświadcza wartości często pomijanych współcześnie jak miłość, uprzejmość, czułość, troskliwość, cierpliwość, czy empatia. Pokonywać bariery pokoleniowe można na każdym poziomie, my akurat postaramy się to zrobić poprzez wydarzenie kulturalne. Najważniejsze jest jednak otwarcie się na siebie nawzajem, nawiązanie kontaktu, szczery uśmiech i rozmowa – mówi Karolina Pera, organizatorka wydarzenia, nauczycielka w ZSI i SMS w Słupsku. smile smile smile
Wysłano 17 Marca 2018

Warsztaty laboratoryjne w Sanepidzie

Uczniowie klasy pierwszej i drugiej Medycznego Liceum Ogólnokształcącego mieli okazję uczestniczyć w niecodziennych zajęciach. Licealiści z Medyka pod opieką Pani Walentyny Pasieki odwiedzili Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Słupsku, gdzie pod okiem wyspecjalizowanej kadry poznali strukturę laboratorium obejmującą Laboratorium Mikrobiologii i Parazytologii, Laboratorium Badania Wody, Gleby i Powietrza, Laboratorium Badania Środowiska Pracy, Laboratorium Badania Żywności, a także aparaturę i sprzęt laboratoryjny oraz metody i techniki prowadzonych badań.
Uczniowie podczas tej wizyty z dużym zainteresowaniem słuchali pracowników Sanepidu, którzy opowiadali o zadaniach i roli stacji dla miasta, powiatu i każdego mieszkańca.
Największe zainteresowanie uczniów wzbudziła sekcja badań mikrobiologii i parazytologii, które wykonuje się przy użyciu specjalistycznej aparatury. Pracownicy stacji zaprezentowali wiele interesujących eksperymentów i udzielali wyczerpujących odpowiedzi na zadawane pytania.
Ponadto młodzież uczestniczyła w wykładzie połączonym z prezentacją multimedialną na temat profilaktyki zakażeń HIV-AIDS.
Było to interesujące spotkanie, podczas którego uczniowie obserwowali wykorzystywanie w praktyce wiedzy zdobywanej na zajęciach szkolnych. smile smile smile
Wysłano 16 Marca 2018

Święto Liczby Pi

Liczba Pi – zapisywana jako 3,14 zwana też ludolfiną - jest jedną z pierwszych odkrytych przez człowieka liczb niewymiernych. Dziś liczba Pi jest najsłynniejszą z wszystkich stałych matematycznych. Jako jedyna liczba ma swoje święto, które obchodzone jest 14 marca wraz z urodzinami Alberta Einsteina oraz Wacława Sierpińskiego.
Z tej okazji 14 marca w naszej szkole odbyło się wiele działań celebrujących ten dzień. Na korytarzach przez cały tydzień można było zapoznać się z ciekawostkami dotyczącymi liczby Pi. Ponadto odwiedzający nas goście jak i uczniowie chętnie podziwiali fotografie odnoszące się do matematyki w otaczającym nas świecie, umieszczone na II piętrze budynku szkoły. Oprócz dodatkowych prezentacji zespół matematyczny ogłosił konkurs międzyklasowy na model liczby Pi wykonany dowolną techniką, według własnej inwencji i pomysłu. Zaszczytne I miejsce zajęła klasa 1A PLO, miejsce II zajęła klasa 2 POLO, a miejsce III przypadło klasie 1 TW. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.
W międzyczasie trwała również rywalizacja między wytypowanymi przedstawicielami klas, którzy dodatkowo poszerzali swoją wiedzę. Uczniowie brali udział w następujących konkurencjach:
1)Matematyczne skojarzenia
2)Rozwinięcie dziesiętne liczby Pi – uwaga kto zapamięta najwięcej cyfr po przecinku liczby Pi?
3)Kahoot – test wiedzy na temat liczby Pi
4)Konkurs Pi wyrazy
5)Pudełko origami
6)Reklama matematyki
Rywalizacja była bardzo zacięta. I miejsce wypracowała sobie klasa 2A GSMS, którą reprezentowali: Łukasz Kowalik i Jakub Romanowski, II miejsce na podium zdobyła klasa 3 GSMS na czele z Marcelem Pietrykowskim i Kacprem Poninkiewiczem, natomiast brąz - III miejsce zdobyła klasa 2 POLO pod kierownictwem Oskara Szczepańskiego oraz Dawida Pogorzalskiego. Uczniowie otrzymali drobne upominki i słodkości. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za świetną zabawę.
Dzień zakończył się utworzeniem przez uczniów naszej szkoły na placu Pomorzanki, żywej i kolorowej liczby PI-ZSI.
Opiekę nad dniem matematyki sprawowały Panie: Monika Skwarek, Maria Lelakowska i Agnieszka Kałuża-Horbaczewska.
smile smile smile
Wysłano 16 Marca 2018

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl