Aktualności

Adelajda Soszyńska w kolejnym etapie Olimpiady Geograficznej

Z przyjemnością informujemy, że uczennica Adelajda Soszyńska z klasy III Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego zakwalifikowała się do kolejnego etapu XLII Olimpiady Geograficznej. Suma 89 punktów zdobytych przez naszą uczennicę pozwoliła na kwalifikację do zawodów II stopnia, które odbędą się w lutym 2016 r. W ramach zawodów I stopnia Adelajda wykonała pracę konkursową pt. „Kobylnica jako wzór postępowej wsi na tle gminy”. To autorska propozycja naszej uczennicy na jeden z czterech ogólnych tematów, ogłoszonych przez organizatora Olimpiady. Nasza licealistka wybrała temat: „Charakterystyka zmian w strefie podmiejskiej na przykładzie wybranej wsi” – odnosząc się doń, napisała swoją interesującą pracę. W lutym Adelajda Soszyńska będzie zmagała się z częścią pisemną i ustną zawodów II stopnia. Serdecznie gratulujemy Adelajdzie i trzymamy kciuki za powodzenie w kolejnym etapie zawodów.
Olimpiada Geograficzna działa od roku szkolnego 1974/75. Od początku działalności Olimpiady jej głównymi celami są: rozbudzanie wśród młodzieży szkolnej zainteresowania geografią i naukami geograficznymi, wykrywanie i rozwijanie uzdolnień, pobudzanie do twórczego myślenia, podnoszenie poziomu wiedzy geograficznej uczniów i umiejętności jej zastosowania w działaniu praktycznym.
Organizatorem Olimpiady Geograficznej jest Polskie Towarzystwo Geograficzne, w obrębie którego działa Komitet Główny Olimpiady Geograficznej i jego jednostki terenowe – Komitety Okręgowe.
smile
Wysłano 25 Grudnia 2015

Zaproszenie na II BAL SMS

Serdecznie zapraszamy na II BAL SMS (Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Słupsku). Bal odbędzie się 30.01.2016 r. o godz.19:30 w Restauracji Aureus przy ul.Westerplatte w Słupsku. Koszt to 105 zł/os. Rezerwacja miejsc do końca grudnia 2015, płatność do 15 stycznia 2016.Wszelkie informacje pod nr tel. 606 642 251 lub 507 444 188. Serdecznie zapraszamy nauczycieli, rodziców, absolwentów oraz sympatyków szkoły.
smile smile smile
Wysłano 23 Grudnia 2015

Promocyjny Konkurs Bożonarodzeniowy

Z radością zawiadamiamy, że Promocyjny Konkurs Bożonarodzeniowy został rozstrzygnięty!!! Konkurs przebiegał w dwóch modułach: I na najpiękniejszą bombkę choinkową promującą szkołę oraz II - na najciekawszy esej lub wiersz o szkole. Wszystkie bombki i prace literackie zostały należycie ocenione przez Komisję Konkursową w składzie: pani Ewelina Walczak, pani Julita Rzeppka oraz pan Bogdan Jankowski. Jurorzy przyznali I miejsce za najpiękniejszą bomkę ex aequo klasom:ITW oraz IITW i IILP. II miejsce przypadło klasie IIA PLO, a trzecie - klasie IITW. Jeśli zaś chodzi o prace literackie, to laureatami okazali się: I miejsce - Dawid Sadowski z klasy I LOMS, II miejsce - Joanna Kołodziejska z klasy IIB PLO, a trzecie miejsce - Julia Sulik z klasy IIA PLO. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w naszym konkursie. Wesołych Świąt:)
Wysłano 22 Grudnia 2015

Zawody strzeleckie o Puchar Dyrektora Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku

15 grudnia na Strzelnicy Klubu Strzeleckiego „Gryf Słupski” przy ul. Zamiejskiej odbyły się Zawody strzeleckie szkół gimnazjalnych o Puchar Dyrektora Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku.
Turniej strzelecki cieszył się dużym zainteresowaniem młodzieży szkół gimnazjalnych. Organizatorem imprezy było nasze Policyjne Liceum Ogólnokształcące.
Celem zawodów było promowanie strzelectwa wśród uczniów szkół gimnazjalnych, integracja młodzieży szkolnej, podnoszenie umiejętności strzeleckich, aktywne spędzenie czasu wolnego oraz popularyzacja strzelectwa sportowego.
W zawodach brały udział czteroosobowe drużyny z 6 gimnazjów, w tym pięć ze Słupska i jedno z Ustki. Poza konkurencją brało udział również jedno słupskie gimnazjum.
Zmagania strzeleckie odbyły się w konkurencji karabin pneumatyczny, postawa stojąca, odległość 10 metrów.
Bezkonkurencyjni okazali się uczniowie Gimnazjum nr 4, wyprzedzając zespół z Gimnazjum nr 3, na trzecim miejscu uplasowali się reprezentanci z Gimnazjum nr 2.
Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali: Henryk Jaśkowski (sędzia główny) oraz Arkadiusz Herman i Krzysztof Straszak – nauczyciele Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego. Laureatom pamiątkowe puchary, dyplomy i upominki wręczyła pani Monika Stępnik, dyrektor Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego.
Wyniki zawodów
Klasyfikacja drużynowa:
1.Gimnazjum nr 4 (327 pkt)
2.Gimnazjum nr 3 (307 pkt)
3.Gimnazjum nr 2 (302 pkt)
4.Gimnazjum nr 6 (245 pkt)
5.Gimnazjum w Ustce (244 pkt)
6.Gimnazjum nr 5 (242 pkt)
Poza konkurencją: Gimnazjum nr 3 (druga drużyna tej szkoły)
W klasyfikacji indywidualnej najlepszym strzelcem zawodów został Ignacy Gutowski z Gimnazjum nr 3 (92pkt), drugie miejsce zajął Patryk Krajnik z Gimnazjum nr 4 (91pkt), natomiast na trzeciej pozycji uplasował się Aleksander Kujawa z Gimnazjum nr 2 (90pkt).
Wysłano 21 Grudnia 2015

Sukces uczennic Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego!

Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie co roku organizuje Olimpiadę Policyjną, której celem jest zachęcenie uczniów szkół ponadgimnazjalnych, do pogłębiania wiedzy o bezpieczeństwie oraz roli i zadaniach Policji jako organu odpowiedzialnego za bezpieczeństwo. Olimpiada składa się z trzech etapów o zasięgu ogólnopolskim, a uczestnikami mogą być tylko uczniowie klas maturalnych. Pierwszy etap polega na samodzielnym napisaniu przez uczniów pracy pisemnej na jeden spośród tematów podanych przez Komitet Główny. Do drugiego etapu Olimpiady może przystąpić uczestnik, który w pierwszym etapie uzyska, co najmniej 60% możliwych do zdobycia punktów.
Miło nam poinformować, że uczennice klasy 3A PLO biorące udział w Olimpiadzie Policyjnej zakwalifikowały się do drugiego etapu. Każda z nich wybrała inny temat wypracowania, który został wysoko oceniony przez komisję egzaminacyjną.
Klaudia Drab - temat: ”Czy policjantowi potrzebny jest immunitet?”,
Daria Lange - temat: „Terroryzm jako problem globalny. Jego źródła i metody działania”, Milena Milczarek - temat: „Jak radzić sobie z agresją własną i innych ludzi”,
Aleksandra Nikadon - temat: „Korupcja. Na czym polegają jej negatywne skutki dla demokracji, gospodarki wolnorynkowej i całego społeczeństwa? Jak z nią walczyć?”
Gratulujemy uczennicom zakwalifikowania się do następnego etapu Olimpiady Policyjnej i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych etapach.
Wysłano 19 Grudnia 2015

"Lekcja wychwawcza" w... Sądzie

W dniu 8 grudnia br. uczniowie klasy III TW oraz 3B PLO wraz z opiekunami, panią Karoliną Matkowską i panem Marcinem Kaduszkiewiczem odwiedzili Sąd Okręgowy w Słupsku Uczniowie uczestniczyli w rozprawie karnej o pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Wzięli udział w rozprawie w ramach realizacji
przedsięwzięcia sądowego, którego priorytetem jest edukacja prawna młodzieży. Głównym celem projektu jest jest ukazanie młodym ludziom konsekwencji czynów zabronionych, którzy uczestnicząc w tego typu "lekcjach wychowawczych" mogą zapoznać się z organizacją i funkcjonowaniem wymiaru sprawiedliwości oraz poznać specyfikę procesu karnego i prawa ofiar przestępstw. Nieoceniona jest wartość poznawczo - wychowawcza organizowanych spotkań, zwiększa bowiem znacząco świadomość prawną wśród uczniów szkół gimnazjalnych i średnich.
Projekt, z ramienia szkoły koordynowany jest przez panią Małgorzatę Siupik wraz z wychowawcami klas. Kolejne lekcje wychowawcze w Sądzie już wkrótce.
Wysłano 19 Grudnia 2015

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat@zsi.slupsk.pl