Aktualności

PLO w finale Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych !!!

Do VII Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych dyrektorzy szkół z całej Polski nadsyłali zgłoszenia, wyrażające chęć uczestnictwa w tym wydarzeniu. Komitet organizacyjny Turnieju otrzymał ok. 90 zgłoszeń, a po wstępnej weryfikacji formalnej do udziału w eliminacjach przystąpiło 56 szkół z całej Polski. Według postanowień Regulaminu Turnieju, ze względów organizacyjnych, może w nim wziąć udział maksymalnie 25 reprezentacji, dlatego też zaistniała konieczność wyłonienia drużyn w eliminacjach, które wezmą udział w Turnieju.
Eliminacje zostały przeprowadzone w dniu 4 marca w trzech jednostkach organizacyjnych Policji: w Szkole Policji w Pile, Szkole Policji w Katowicach oraz Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Każda z 4-osobowych drużyn reprezentująca klasę „policyjną” z wcześniej zgłoszonej szkoły, rozwiązywała test wiedzy składający się z 40 pytań z zakresu szeroko pojętej wiedzy o Policji, jej historii i współczesności; struktury organizacyjnej, specyfiki służby, obowiązków i uprawnień policjanta; etyki zawodowej; broni palnej i innych środków przymusu bezpośredniego; bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz profilaktycznych aspektów pracy Policji. Każdy z członków drużyny mógł otrzymać maksymalnie 40 punktów (w skali drużyny - 160).
Po zaciętej rywalizacji, z wielką radością informujemy, że w VII Ogólnopolskim Turnieju Klas Policyjnych wzięła udział Nasza szkoła, która uplasowała się na bardzo dobrym - 5 miejscu w rankingu ogólnopolskim. Szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Karol Dąbrowski, Agnieszka Maksymiuk, Justyna Konkol oraz Katarzyna Świeczkowska.
Podczas zmagań w VII edycji Turnieju, która będzie miała miejsce w dniach 1-3 czerwca br. w pilskiej Szkole Policji, rozegrane zostaną następujące konkurencje: sprawdzian obejmujący ogólną wiedzę o Policji, test sprawności fizycznej (tor przeszkód), test umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz test umiejętności strzeleckich.
Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów.
smile
Wysłano 25 Marca 2015

Nocny Maraton Filmowy

W nocy z 20 na 21 marca odbył - już po raz kolejny w naszej szkole Nocny Maraton Filmowy. 17 chętnych osób obejrzało 5 filmów różnego rodzaju, były horrory, czarna komedia, i po prostu komedia. Pokusiliśmy się też o film Quentin'a Tarantiono, który trudno zakwalifikować do jakiegoś gatunkuwink W ten oto nietypowy sposób przywitaliśmy wiosnę. Opiekę nad pasjonatami filmu sprawowali: pani Małgorzata Siupik oraz panowie: Marcin Kisielewski i Adam Pietras. Uczestnicy Maratonu, aby wytrzymać długie nocne eskapady filmowe, mogli posilać się różnej postaci kofeiną przygotowaną przez panią Siupik. Oprócz niesamowitych emocji, uczniowie po prostu nieźle się bawili. Nocny Maraton Filmowy staje sie powoli tradycją szkoły. Zależy nam nie tylko na rozwoju intelektualnym, ale też na harmonii duchowej i emocjonalnej naszych podopiecznych.
Wysłano 25 Marca 2015

Kolejny sukces uczniów z klas policyjnych

Jedenaście zespołów reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne z terenu województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego rywalizowało w ścisłym finale I Olimpiady Wiedzy o Obronności i Bezpieczeństwie Państwa zorganizowanej przez Instytut Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Pomorskiej w Słupsku przy współudziale Szkoły Policji w Słupsku. Honorowy patronat nad imprezą objął szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego prof. dr hab. Stanisław Koziej. Głównym celem imprezy było kształtowanie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych zainteresowań proobronnych i postaw patriotycznych jak też popularyzacja wiedzy o bezpieczeństwie oraz roli i zadaniach Sił Zbrojnych RP i Policji.
Finał Olimpiady podzielony był na dwa etapy: test pisemny, który stanowił analizę zaprezentowanego wcześniej krótkiego filmu przedstawiającego podstawowe uprawnienia Policji i test ustny, w ramach którego uczestnicy musieli odpowiedzieć na pytania z zakresu bezpieczeństwa państwa oraz rozwiązać casus odnoszący się do różnych zdarzeń losowych, przestępczych lub kryzysowych.
Miło nam poinformować, że drużyna reprezentująca Policyjne Liceum Ogólnokształcące w składzie: Karol Dąbrowski, Oskar Majcherski i Piotr Wejer w klasyfikacji drużynowej zajęła trzecie miejsce w finale I Olimpiady Wiedzy o Obronności i Bezpieczeństwie Państwa. Uczniów, w zakresie wiedzy i umiejętności merytorycznych, przygotował Pan Arkadiusz Herman. Gratulujemy naszym reprezentantom dużego sukcesu w turnieju.
wink
Wysłano 19 Marca 2015

O czym mówią "Wspomnienia narkomanki"?

12 marca uczniowie ZSI i SMS uczestniczyli w spektaklu "Wspomnienia Narkomanki" w wykonaniu kieleckiego Teatru Lektur. Przedstawienie teatralne było sceniczną adaptacją książki Barbary Rosiak - "Pamiętnik Narkomanki". Uczniowie mogli zapoznać się z historią dziewczyny, której drogę życiową wyznaczają kolejne etapy i skutki zażywania narkotyków. Spektakl ukazał studium przebiegu choroby narkotykowej i odsłonił arkana prawdziwego uzależnienia. Wstrząsająca opowieść utrzymana w konwencji fabularyzowanego dokumentu wyzwoliła burzę emocji i refleksji wśród uczniów. Wiedza to władza, również nad swoim ciałem, więc bogatsi w znajomość meandrów uzależnienia narkotykowego, mówimy NIE!!!

Wysłano 19 Marca 2015

Dni Matematyki

Dnia 12 i 13 marca włączyliśmy się w obchody Dni Matematyki na Pomorzu. Święto zostało zapoczątkowane przez organizację “World Education Games” w 2007 r. Od tego czasu było organizowane co roku w każdą pierwszą środę marca. W pierwszych obchodach tego Święta wzięło udział 286 tys. uczniów z 98 krajów świata. Światowy Dzień Matematyki z każdym rokiem rozrasta się... W czwartek i piątek nasi uczniowie mogli liczyć na nieco inne zajęcia królowej nauk niż zwykle. Odbyły się: turniej Jeden z Dziesięciu, quiz "Matematyka w różnych dziedzinach życia", konkurs Robotomania, klejenie origami, ciekawe zajęcia o liczbie PI zwanej również Ludolfiną. Zwycięskie drużyny dostały drobne upominki. Nasi uczniowie z koła matematycznego uczestniczyli w wykładzie inauguracyjnym z cyklu "Świat jest matematyczny" - prof. dr hab. R. Pawlaka (Uniwersytet Łódzki) nt. "Co matematyka może nam zaoferować?" w Akademii Pomorskiej. Odbyły się również krótkie wykłady naukowe w naszej szkole. I tak Katarzyna Wrońska z klasy 2 TW przedstawiała pracę badawczą "Z matematyką na wakacje", opowiadała o zastosowaniu grafów Eulera i Hamiltona; Damian Wolski z klasy 1A PLO referował temat: "Piłka nożna kontra matematyka" a Alan Ćwiek z klasy 3 TI przedstawiał "Niektóre paradoksy w świecie nauki".
Wysłano 19 Marca 2015

Senator RP - gościem ZSI

W dniu 9 marca 2015r. Zespół Szkół Informatycznych przyjął u siebie niecodziennego gościa. Był nim Senator Rzeczpospolitej Polskiej, pan Kazimierz Kleina. Uczniowie klas maturalnych mieli możliwość wysłuchać interesującej prelekcji senatora dotyczącej pracy w Senacie RP oraz struktury i działań Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie. Pan senator chętnie odpowiadał na wszelkie pytania uczniów, m.in. dotyczące konfliktu na Ukrainie oraz postawy rządu polskiego wobec polityki Rosji. Po wykładzie pan senator rozdał uczniom upominki sygnowane napisem "Senat RP", co dało nam poczucie, że sprawy polityki Polski nie są nam obce, lecz dzieją się tu i teraz.
Wysłano 13 Marca 2015

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl