Aktualności

Działania wolontariatu docenione!

Miło nam usłyszeć, że działania szkolnego wolontariatu nie idą na marne. Właśnie na ręce Pani Dyrektor został złożony dyplom od Dyrektora Placówki Socjalnej "Mój Dom - Moja Przyszłość" z podziękowaniami za bezinteresowne zaangażowanie na rzecz rozwoju Placówki oraz stanowienie wzoru wrażliwości i odpowiedzialności. Wolontariat ZSI działa prężnie od kilku lat. Uczniowie starają się pomagać ludziom potrzebującym pomocy i zwierzętom... Szeroko zakrojone akcje wolontariatu pozwalają nam poczuć się potrzebnymi, gdyż jak wiemy, największa przyjemność jest w dawaniu...
Wysłano 05 Grudnia 2012

Zajęcia PLO w Szkole Policji

W ostatnich dniach uczniowie klas drugich i trzecich liceum o profilu policyjnym gościli w Szkole Policji w Słupsku.
Zgodnie z podpisanym porozumieniem pomiędzy Komendantem Szkoły Policji w Słupsku i Dyrektorem Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku uczniowie klas PLO uczestniczą w zajęciach realizowanych na terenie Szkoły.
Podczas pobytu uczniowie brali udział w zajęciach realizowanych przez komisarz Sylwię Rodę z Zakładu Ogólnozawodowego, podczas których zostali zapoznani z zasadami udzielania pierwszej pomocy. Ponadto
uczniowie mieli okazję wziąć udział w działaniach praktycznych z resuscytacji krążeniowo – oddechowej na fantomach podłączonych do komputera. Każdy z uczestników na podstawie otrzymanych wydruków mógł ocenić skuteczność swoich działań ratunkowych.
Jednym z punktów pobytu był również udział uczniów w zajęciach praktycznych z zakresu przeprowadzania kontroli osobistej. Zaangażowanie uczniów w rolach pozorantów podczas ćwiczeń, spowodowało urealnienie przebiegu zajęć i umożliwiło prawidłowe wyćwiczenie przez słuchaczy Szkoły umiejętności podejmowania tego typu interwencji.
Tradycyjnie na koniec zajęć odbyły się ćwiczenia ze strzelania na strzelnicy pneumatycznej wraz z testem umiejętności strzelniczych. Zajęcia te przeprowadził opiekun klas podinspektor Robert Stefański z Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego.
Wysłano 30 Listopada 2012

XIII Maraton Pisania Listów "Amnesty International"

W dniach 8-9 grudnia, w około 200 miejscach w całej Polsce, odbędzie się XIII Maraton Pisania Listów Amnesty International.
W naszej zostanie on zorganizowany dnia 5 grudnia w godz. 12.00-17.00 w sali 210 (aula). W czasie Maratonu przez 24 godziny pisane będą ręcznie listy w obronie kilkunastu konkretnych osób lub grup osób, których prawa zostały złamane. W całym kraju pisanie listów odbędzie się w weekend 8-9 grudnia, a w szkołach także w tygodniu poprzedzającym. List może napisać każda osoba, która chce wyrazić swój indywidualny sprzeciw wobec łamania praw człowieka.
W tym roku, w trakcie Maratonu będzie można napisać list w sprawie Alesia Bialackiego, działacza na rzecz praw człowieka z Białorusi. Będzie można wyrazić swój sprzeciw wobec kary śmierci na Tajwanie, zatrzymać przymusowe wysiedlenia, a także wesprzeć młodych aktywistów i aktywistki ruchu Girifna z Sudanu.
Co roku dzięki Maratonowi Pisania Listów udaje się nam realnie wpłynąć na poprawę sytuacji kilku bądź kilkunastu osób, których prawa człowieka zostały złamane. Listy pisane przez ludzi na całym świecie są naprawdę skuteczne. Wiele osób biorących udział w Maratonie otrzymuje odpowiedź na swoje listy, a osoby, które dzięki tym listom zostały uwolnione przyznają, że dodawały im one otuchy i pocieszenia. Nasze listy solidarności okazują się często ostatnią nadzieją dla prześladowanych i więzionych. Dlatego co roku organizujemy Maraton Pisania Listów, a przez cały rok działamy w ramach Pilnych Akcji.
Z roku na rok coraz więcej osób angażuje się w organizację Maratonu Pisania Listów. W ubiegłym roku, w ponad 200 miejscach w całej Polsce, wspólnie napisaliśmy 161 090 listów, które pomogły wielu osobom. Dzięki zaangażowaniu aktywistów i aktywistek z całego świata powstało ponad milion apeli!
Dołącz do nas także w tym roku! Twój list ma znaczenie!
Dodatkowych informacji udziela koordynatorka Maratonu Pisania Listów Amnesty International w naszej szkole: pani Małgorzata Siupik-pedagog szkolny.
Więcej na stronie informacji: http://amnesty.org.pl/maraton-pisania-listow.html
Wysłano 30 Listopada 2012

Akcja wolontariatu "Góra grosza"

Drodzy Uczniowie! Tradycyjnie jak co roku, w naszej szkole przeprowadzamy akcję „Góra Grosza”, podczas której zbieramy grosze na rzecz Domów dla Dzieci. W tym roku akcja zostanie przeprowadzona w dniach 26.11..2012r. – 7.12.2012r. Wolontariusze naszej szkoły będą każdego dnia chodzili z puszkami po klasach w celu zebrania pieniędzy. W imieniu organizatorów akcji prosimy Was, abyście czynnie włączyli się w działania wolontariatu i pomogli dzieciom za sprawą drobnych monet doznać choć odrobinę miłości i radości.
Wysłano 22 Listopada 2012

Konkurs historyczny

Dnia 26 października 2012r. w Słupskim Ośrodku Kultury przy ul. Braci Gierymskich został zorganizowany konkurs wiedzy historycznej z okazji 94 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W konkursie brali udział uczniowie dwunastu słupskich i usteckich szkół ponadgimnazjalnych. Reprezentantki ZSI zajęły drużynowo III miejsce, a były to: Weronika Ostrowska i Milena Płotka. Dziewczynom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za godne kształtowanie naszego wizerunku poza murami szkoły.
Wysłano 22 Listopada 2012

Kiermasz Prac Plastycznych

Uprzejmie informujemy, że w dniach 10-14 grudnia 2012r. najzdolniejsi uczniowie Liceum Plastycznego będą prezentować swoje wytwory plastyczne na dorocznym Kiermaszu Prac Artystycznych. Będą to fotografie, rzeźby, rysunki, pocztówki oraz gotowe obrazy. Jak co roku, kiermasz adresowany jest do wszystkich, których bardziej niż masowa produkcja, interesuje sztuka rękodzieła... Nie ukrywamy, że motywem wiodącym Kiermaszu będą zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Zapraszamy więc wszystkich chętnych do obejrzenia i zakupu prac artystycznych po przystępnych cenach winkw dniach 10-14 grudnia do auli szkolnej (II piętro) Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku, przy ul. Koszalińskiej 9 w godz.10.00 -17.00. Przyjdź, zobacz, kup i ciesz się razem z nami nadchodzącymi świętami...
Wysłano 21 Listopada 2012

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162014/20152013/20142011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat@zsi.slupsk.pl