Aktualności

Warsztaty rysunku w Plastyku

W Liceum Plastycznym odbyły się warsztaty rysunku. W zajęciach udział wzięło kilkudziesięciu uczniów z powiatu słupskiego. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem.

W naszym Plastyku młodzież doskonaliła warsztat w zakresie rysunku. Celem zajęć było m.in. rozbudzenie pasji i wyobraźni plastycznej, kreatywny rozwój, promocja zdolnych uczniów, poznanie technik rysunkowych, zaspokojenie potrzeby przeżycia estetycznego. Warsztaty prowadził Pan Sergiusz Powałka, nasz nauczyciel rysunku i malarstwa.

- Miałam okazję poszerzyć swój warsztat w zakresie rysunku. Świetne, kreatywne zajęcia, które przebiegały w bardzo twórczej i miłej atmosferze. Była też okazja do nawiązania nowych kontaktów z fajnymi i utalentowanymi osobami z różnych szkół. Wymienialiśmy się doświadczeniami i wiedzą – mówi uczennica Szkoły Podstawowej nr 11 w Słupsku. smile
Wysłano 07 Kwietnia 2019

Młodzi sportowcy rywalizowali podczas E-sportowych Mistrzostw Szkół Powiatu Słupskiego

2 kwietnia uczniowie klasy 7 Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego pod opieką Pani Marii Lelakowskiej wzięli po raz pierwszy udział w E-sportowych Mistrzostwach Szkół Powiatu Słupskiego Counter-Strike: Global Offensive. Choć naszym chłopcom nie udało się przejść do kolejnego etapu turnieju, nie żałowali, że wzięli udział w tych zawodach. Jak sami mówili udział w turnieju był dla nich świetną przygodą i zabawą, a przy okazji nowym doświadczeniem. Podczas zmagań turniejowych widać było ogromne zaangażowanie ze strony naszych młodych sportowców.

E-sport rozwija się w ostatnich latach w szybkim tempie. Szacuje się, że nawet 1,5 miliarda ludzi na świecie spędza czas przy grach komputerowych. Najważniejsze turnieje są już transmitowane w telewizji, a na żywo ogląda je nawet kilkadziesiąt tysięcy osób.

Gry, podobnie jak wszystkie inne rzeczy zostały wymyślone dla ludzi i jeśli korzysta się z nich świadomie, czyli z umiarem i rozwagą – nie przynoszą szkody. Co więcej, mają wiele zalet. Ze względu na swoją wielowymiarowość i złożoność, gry wymagają od swoich użytkowników rozwiązywania niekiedy bardzo skomplikowanych problemów. smile
Wysłano 03 Kwietnia 2019

Z młodzieżą o dopalaczach

Policjantka z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku spotkała się w dniu dzisiejszym z uczniami Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego oraz Liceum Plastycznego i rozmawiała o problematyce dotyczącej dopalaczy.

Podczas wizyty Pani sierżant Edyta Żuk zwracała szczególną uwagę na zagrożenia jakie niesie ze sobą zażywanie tych substancji, ale także edukowała naszą młodzież na temat odpowiedzialności prawnej. Uczniowie uzyskali również informacje, gdzie osoby uzależnione od dopalaczy mogą się zgłosić i jak pomóc osobie uzależnionej. Ponadto w ramach spotkania przedyskutowano m.in. pierwszą pomoc w przypadku zatruć dopalaczami oraz omówiono negatywne w skutkach zdarzenia osób po zażyciu tych niebezpiecznych substancji.
Świetne spotkanie, którego celem było podnoszenie świadomości i wiedzy młodzieży na temat zagrożeń, jakie niosą ze sobą dopalacze. smile
Wysłano 02 Kwietnia 2019

Sukces uczennic podczas eliminacji powiatowych 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

Z przyjemnością informujemy, że uczennice Dominika Trocha (kl. 1A Liceum Plastycznego) oraz Dominika Barzowska (kl. 2 Liceum Plastycznego) otrzymały zaszczytne wyróżnienie w turnieju recytatorskim organizowanym w ramach eliminacji powiatowych 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Nasze utalentowane licealistki zdobyły wyróżnienia w kategorii młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Zmagania recytatorskie odbyły się w słupskim Ośrodku Teatralnym Rondo.

W tym samym konkursie świetnie zaprezentowały się również nasze inne uczennice, godnie reprezentując naszą szkołę: Wiktoria Betkowska (kl. 1 Technikum Weterynarii), Martyna Ozdoba, Iwona Tulula (obie ucz. kl. 2 Medycznego Liceum Ogólnokształcącego), Anna Stolc (kl. 1 Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego) oraz Paulina Kazin (kl. 1B Liceum Plastycznego).

Wszystkie wyżej wymienione uczennice były przygotowywane do eliminacji powiatowych w ramach interesującego projektu „akcja RECYTACJA!” od października 2018 r. przez zespół polonistyczny i języków obcych. Nad projektem czuwali instruktorzy: Panie Maja Frąckowiak i Ewelina Walczak oraz Pan Bartosz Chomicz. Celem projektu było m.in. kształtowanie kultury żywego słowa oraz doskonalenie umiejętności recytatorskich, propagowanie piękna poezji, a także rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień naszej utalentowanej młodzieży.
Organizatorem eliminacji powiatowych był Słupski Ośrodek Kultury.
Gratulujemy wszystkim naszym recytatorkom oraz ich instruktorom za przygotowanie świetnych prezentacji. Zachęcamy do rozwijania tej pięknej pasji! smile
Wysłano 01 Kwietnia 2019

Finał O!PLA w Plastyku

W Liceum Plastycznym im. Stanisława Ignacego Witkiewicza zakończyły się prezentacje filmowe w ramach 7. Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji O!PLA. W ciągu pięciu dni festiwalowych najlepsze polskie animacje obejrzało blisko 500 widzów.

W czasie trwania festiwalu widzowie obejrzeli 64 filmy animowane w 5 kategoriach. Każdorazowo po zakończonej projekcji, uczestnicy głosowali na najlepszy film w kategorii zaprezentowanej przez organizatora, biorąc tym samym aktywny udział w formule festiwalowej.

- Za nami prawdziwe święto animacji i pięć dni intensywnych pokazów filmów o wyjątkowo wysokiej jakości wykonania, ciekawej treści i formie. Program był tak zróżnicowany, że na pewno każdy znalazł coś dla siebie. Uczestnicy mogli się przekonać, że polska animacja stoi na bardzo wysokim poziomie i porusza ważne tematy. Podczas festiwalu gościliśmy przede wszystkim młodzież ze słupskich szkół, ale również mieszkańców regionu, pasjonatów polskiej animacji. Zdecydowanie tegoroczną edycję możemy uznać za bardzo udaną – osiągnęliśmy świetny wynik frekwencyjny – w sumie filmy obejrzało blisko 500 widzów, co bardzo cieszy, tym bardziej, że projekcje odbywały się w godzinach porannych. Wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem – mówi Pani Karolina Pera, organizatorka festiwalu w naszym Plastyku. smile
Wysłano 31 Marca 2019

Tydzień Zdrowego Odżywiania”. Uczniowska akcja w ZSI i SMS

Uczniowie Zespołu Szkół Informatycznych i Szkoły Mistrzostwa Sportowego przeprowadzili rewelacyjną akcję pod nazwą „Tydzień Zdrowego Odżywiania”. W ramach inicjatywy młodzież m. in. przez tydzień przygotowywała i serwowała zdrowe posiłki dla naszej szkolnej społeczności.
Młodzi słupszczanie w ramach żywieniowej akcji przygotowali na szkolnych holach stanowiska ze zdrową żywnością. Podczas przerw młodzież serwowała posiłki dla szkolnej społeczności oraz gości odwiedzających placówki m.in. szaszłyki warzywno-owocowe, kanapki, sałatki, koktajle z warzyw i owoców oraz wiele innych. Akcja nie tylko konsumpcją stała. Wydarzeniu towarzyszyły warsztaty kulinarne, konkursy oraz prezentacje poświęcone tematyce zdrowego żywienia.
Celem uczniowskiej akcji było m.in.: propagowanie zdrowego stylu życia, zwiększenie świadomości dotyczącej wpływu żywienia na zdrowie oraz kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych.
- Od lat propagujemy w naszej szkole takie akcje. Myślę, że zachęcanie do zdrowego odżywiania jest doskonałą inwestycją na przyszłość. W ramach akcji przygotowaliśmy m.in. kilkaset smacznych i zdrowych kanapek, drugie tyle szaszłyków warzywno-owocowych oraz dziesiątki odmian koktajli. Przygotowanie posiłków konsultowaliśmy z naszymi nauczycielami i rodzicami. Pamiętajmy o zdrowych nawykach żywieniowych każdego dnia, a nie tylko od święta – mówi Arkadiusz, uczeń słupskiego Zespołu Szkół Informatycznych. Świetna inicjatywa!
smile
Wysłano 31 Marca 2019

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 Następna >>

Archiwum aktualności

2017/20182016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat@zsi.slupsk.pl