Aktualności

Festiwal młodych talentów 2018

Jak co roku, w naszej szkole został zorganizowany konkurs „Mam Talent ZSI i SMS 2018” mający na celu rozwijanie kreatywności uczestników, promowanie i odkrywanie młodych talentów, jak i popularyzację działań artystycznych jako jedną z form spędzania wolnego czasu. Do konkursu zgłosiło się 14 kandydatów/kandydatek. Uczestników oceniano w trzech kategoriach:
•Talent sceniczny
•Talent muzyczny
•Talent wokalny
Świetności całej uroczystości dodało wspaniałe jury w składzie: Maria Lelakowska, Ewa Tomaszewska, Tadeusz Żakieta oraz Natalia Hendrych. Część główną konkursu poprowadzili uczniowie 3 klasy Technikum Weterynarii: Klaudia Guzowska, Robert Elendt, a operatorem sprzętu była Diana Roślik.
Poziom przygotowania był bardzo wysoki, a jury miało trudny wybór. Ostatecznie I miejsce zajął Tadeusz Czomber uczeń 2 klasy Liceum Plastycznego, II miejsce przypadło Weronice Furman uczennicy 1 klasy Technikum Weterynarii, natomiast III miejsce zdobyła Agnieszka Weyhe z 1 klasy Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego. Nagrodę publiczności w głosowaniu online zdobyła Paulina Piasecka, uczennica 2 klasy Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego. Ponadto jury konkursowe postanowiło wyróżnić duet z 3 klasy LP: Marcela Chwalińskiego i Marysię Walas za ostre brzmienie oraz Roksanę Zwara z klasy 1A PLO za nietypowy taniec. Emocji było naprawdę dużo, po pełnym skupieniu publiczności podczas występów, jak i uśmiechu na twarzach, można wnioskować, że impreza była udana.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy za udział, a zwycięzcy dyplomy i drobne upominki. Organizatorem tegorocznej imprezy były Panie: Monika Skwarek z klasą 3 TW, Natalia Hendrych z klasą 1 LP oraz Pani Maria Lelakowska. Wszystkim serdecznie dziękujemy i gratulujemy! Czekamy na nowe talenty w przyszłym roku. smile
Wysłano 26 Marca 2018

Wizyta klasy I B PLO w Państwowej Straży Pożarnej w Słupsku

W dniu 23.03.2018 r. uczniowie klasy 1 B PLO udali się z wizytą do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Słupsku. Dzięki uprzejmości kierownictwa KMP PSP Słupsk uczniowie zwiedzili i zapoznali się z funkcjonowaniem Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 1 w Słupsku, kierowanej przez st. kpt. Krzysztofa Trockiego. Uczniowie wysłuchali informacji na temat struktury Straży Pożarnej w Słupsku, z którą zapoznał ich pełniący obowiązki zastępcy dowódcy JRG 1 kpt. Krzysztof Bizon. W dalszej kolejności zwiedzili Stanowisko Kierowania z którego koordynowane są poczynania strażaków w trakcie działań ratowniczo-gaśniczych. Kolejnym etapem wycieczki było zapoznanie się z wyposażeniem jednostki. Tu informacji oraz demonstracji sprzętu i wyposażenia strażaków dokonał asp. Marcin Głowacki. Uczniowie poznali znaczenie pojęć rota, zastęp, podział bojowy oraz wiele innych. Dowiedzieli się również o specjalnościach ratowniczych (ratownictwo wodne, wysokościowe itp.), gdyż współczesna straż pożarna nie zajmuje się wyłącznie gaszeniem pożarów. Wycieczka pozwoliła uczniom na uświadomienie sobie znaczenia współpracy Policji z innymi podmiotami dla zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego. smile smile smile
Wysłano 25 Marca 2018

Tomasz Pyt laureatem Ogólnopolskiego Konkursu na Pi – Plakat!

Z wielką radością informujemy, że Tomasz Pyt, nasz utalentowany uczeń pierwszej klasy Liceum Plastycznego im. Stanisława Ignacego Witkiewicza, zajął II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie na Pi – Plakat 2018. Opiekę nad naszym licealistą sprawowała Pani Monika Skwarek.
Celem konkursu było wyłonienie najbardziej kreatywnych prac, które przedstawią zastosowania liczby Pi.
Organizatorem konkursu było Koło Miłośników Gier Logicznych - Studenckie Koło Naukowe Wydziału Informatyki: Politechniki Białostockiej i Oddział Białostocki Polskiego Towarzystwa Matematycznego.
Warto odnotować fakt, że udział w tym konkursie wzięli również inni uczniowie naszej szkoły: z Medycznego Liceum Ogólnokształcącego, Technikum Weterynarii, Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego i Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego.
Serdecznie gratulujemy sukcesu! Brawo! smile
Wysłano 25 Marca 2018

Konkurs na znajomość lektur. "Zaczytana Szkoła"

Finał szkolnego konkursu znajomości lektur w ramach projektu "Zaczytana Szkoła" za nami! W konkursie wzięły udział czteroosobowe delegacje klas. Organizatorem wydarzenia była klasa I Technikum Weterynarii, imprezę poprowadziły nasze Panie polonistki: Bronisława Boczoń - Sapeta i Karolina Pera.
Z przyjemnością informujemy, że I miejsce w konkursie zdobyła klasa 7 Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego, II miejsce zajęła klasa I Medycznego Liceum Ogólnokształcącego, natomiast na trzeciej pozycji uplasowały się ex aequo klasy: I Technikum Weterynarii i II B Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego .Serdecznie gratulujemy! Dziękujemy wszystkim uczestnikom za świetną zabawę! smile smile smile
Wysłano 23 Marca 2018

Maks Matematyczny rozstrzygnięty! Wysokie lokaty uczniów ZSI!

Świetnie wypadli nasi uczniowie w V Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Maks Matematyczny!
W konkursie uczestniczyło aż 21 uczniów z naszej szkoły! W naszym województwie startowało około 300 uczestników - dla porównania w województwie mazowieckim udział wzięło około 1300 uczniów. Oto najlepsi nasi uczniowie w swoich kategoriach wiekowych: grupa 1: Agnieszka Weyhe z klasy 1 A PLO z szóstym wynikiem w województwie pomorskim, Martyna Skrobek z klasy 1 B PLO z dziewiątym wynikiem w województwie, a Salomea Skroś z klasy 2 LP z dziesiątym wynikiem w województwie. W grupie drugiej najlepsza z naszej szkoły okazała się Wiktoria Kadłubańska z klasy 2 B PLO, która osiągnęła drugi wynik w naszym województwie, a czternasty w kraju, ponadto: Wiktoria Burda z klasy 2 A PLO zanotowała dziesiąty wynik w województwie, a Oskar Szczepański z klasy 2 POLO uplasował się na czternastym miejscu w województwie. Z klas trzecich startował Szymon Szkil, który po raz kolejny zajął wysoką lokatę – drugie miejsce w województwie i czterdzieste piąte w kraju.
Uczniów do konkursu przygotowała Pani Agnieszka Kałuża-Horbaczewska.
Ogólnopolski Konkurs Maks Matematyczny jest częścią programu edukacyjnego Łowimy Talenty. Patronat nad konkursem objęła Politechnika Wrocławska. Celem konkursu jest odkrywanie i rozwijanie uzdolnień dzieci i młodzieży. Z kolei zadaniem konkursowym było rozwiązanie trzech zadań optymalizacyjnych w formie gier komputerowych.
Pamiętajmy matematyka to nie tylko żmudne rachunki, ale też świetna zabawa!
Serdecznie gratulujemy tak rewelacyjnych wyników! Brawo!
smile
Wysłano 22 Marca 2018

"Podaruj potrzebującym produkty na Wielkanocny stół"

Z pasją i sercem włączamy się w pomoc innym. Tym razem grupa uczniów z naszego szkolnego wolontariatu prowadzonego przez Panią Marię Lelakowską uczestniczyła w Wielkanocnej Zbiórce Żywności "Podaruj potrzebującym produkty na Wielkanocny stół", której organizatorem jest Bank Żywności . Posługę samarytańską pełnili nasi uczniowie: Weronika Jarmuł i Eryk Sroczyński (kl. I Technikum Weterynarii), Anna Rogulska (kl. 2 Politechniczne Liceum Ogólnokształcące) oraz Natalia Ratyńska i Alicja Bakika (obydwie uczennice z klasy 2 Medycznego Liceum Ogólnokształcącego).
Pamiętajmy o potrzebujących!
smile
Wysłano 22 Marca 2018

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl