Aktualności

Wiosenne "Oskarty" ZSI

Wiosenną tradycją naszej szkoły od lat są nominacje nauczycieli do "Oskartów" wink Uczniowie typują drogą głosowania poszczególnych nauczycieli do wybranych kategorii osobowościowych. W tym roku przygotowali prezentację multimedialną, ukazującą swoich ulubieńców w najbardziej typowych dla nich sytacjach. Jak zawsze, najwięcej emocji wzbudził pan Marcin Kisielewski, otrzymując kilka tytułów, w tym najbardziej oryginalnego belfra szkoły. Przyjacielem młodzieży została pani Natalia Hendrych, co dla nikogo nie było żadną niespodzianką. Tytuł najbardziej sprawiedliwego belfra ZSI przypadł pani Agnieszce Kałuży - Horbaczewskiej, natomiast wrogiem palaczy okazał się pan Marek Majewski. Również pozostali nauczyciele odebrali swoje "Oskarty", co dla niektórych było nie lada zaskoczeniem. Zatem, jacy jesteśmy??? Oto jest pytanie!!!
Wysłano 09 Kwietnia 2015

Wyróżnienie dla Michała Demkowycza

W piątek, 27 marca w Warszawie odbył się finał XVIII edycji ogólnopolskiego konkursu "Jak zmodernizować gospodarstwo mojego ojca". Jednym z finalistów był uczeń Technikum Weterynaryjnego, Michał Demkowycz. Do finału zakwalifikowało się 15 uczestników z całej Polski, którym postawiono zadanie prezentacji stworzonego przez siebie projektu modernizacji rodzinnego gospodarstwa. Michał został laureatem konkursu, zajmując wysokie - trzecie miejsce. Otrzymał indeks na wybrany przez siebie kierunek studiów na każdej uczelni w Polsce! Jego projekt dotyczył hodowli pszczół i cieszył się dużym zainteresowaniem. Gratulujemy Michałowi i życzymy sukcesów w realizacji swoich planów.
Wysłano 08 Kwietnia 2015

"Dumni i wściekli"...

Uczniowie ZSI, dnia 30 marca wybrali się do kina Rejs na projekcję filmu "Dumni i wściekli" w reżyserii Matthew Warchusa. Nieco odległa czasowo akcja filmu okazała się fantastyczną lekcją najnowszej historii Wielkiej Brytanii i tolerancji. Ludzie różnego wyznania, orientacji seksualnej oraz wieku jednoczą swoje siły i wspólnie stawiają czoła niesprawiedliwości. Film pokazuje, jak można pokonać podziały między ludźmi i być dla siebie nieocenionym wsparciem. Uczy miłości, przyjaźni i odpowiedzialności. Uczniowie wyszli z kina pełni wzruszenia, pozytywnych emocji i chęci zmiany świata. Wiedzą jednak, że nic nie przychodzi łatwo i pewne drogi należy utorować samemu.
Wysłano 08 Kwietnia 2015

Pierwszy numer gazetki szkolnej!

Zapraszamy do zapoznania się z naszą gazetką szkolną - Agrafka. W przyszłości będą ukazywały się następne numery. W związku z powstaniem pierwszego numeru gazetki pragniemy zachęcić Was, drodzy Czytelnicy, do zapoznania się z jej treścią. W środku znajdziecie wiele ciekawych artykułów, których treści dotyczą życia naszej szkoły i jej uczniów, kultury, a nawet kwestii kulinarnych. Przeczytacie m.in. o przedsięwzięciach Samorządu Szkolnego, działalności licznych kół zainteresowań, inicjatywach Wolontariatu. Zapoznacie się z recenzją ciekawego filmu, przybliżymy Wam także nietuzinkową postać świata muzyki. Ponadto będziecie mieli okazję zapoznać się z poradami na temat - jak skutecznie uczyć się, bądź jak przyrządzić pyszną potrawę. Gazetka dostępna jest na naszej stronie internetowej, znajduje się po lewej stronie, pod ostatnią kategorią menu. Mamy nadzieję, że w naszej gazetce każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy do lektury! smile
Wysłano 07 Kwietnia 2015

Sportowy sukces Alicji Kasprzyk

W marcu, odbył się I Bieg Wiosenny „Biegamy z Ekonomikiem”. Organizatorem imprezy był Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Słupsku. Bieg odbywał się na dystansie około 5000 m (1 duża malownicza pętla usytuowana na terenie Lasku Północnego i przylegająca do stadionu). Uczestnicy zawodów wystartowali ze Stadionu 650 – lecia przy ulicy Madalińskiego w Słupsku, by zakończyć rywalizację również na tym obiekcie. Bieg ukończyło 211 uczestników. Duży sukces w tych zawodach odniosła nasza uczennica Alicja Kasprzyk, która w kategorii „uczennica” zajęła II miejsce na 58 sklasyfikowanych dziewcząt. Alicja za swój wyczyn otrzymała piękny puchar, pamiątkowy medal i nagrodę rzeczową. Poza tym inne dziewczęta z naszej szkoły pracowały podczas biegu jako wolontariuszki oraz sprawowały opiekę medyczną. Alicji serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
smile
Wysłano 03 Kwietnia 2015

VI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny

W marcu, uczniowie Liceum Plastycznego w Słupsku wzięli udział w VI Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Sport nas łączy" pod hasłem "Kochamy taniec" organizowanym przez Zespół Szkół w Postominie. Śmiało można powiedzieć, że nasi reprezentanci zgarnęli lwią część nagród i wrócili z tarczą w ręku wink. Najlepszą plastyczką okazała się Hanna Lew - Kiedrowska otrzymując Grand Prix Konkursu! Uczennice: Magdalena Majewska i Ewelina Babis zajęły I miejsce w dwóch różnych kategoriach wiekowych, II miejsce uzyskał Stanisław Czomber, a III miejsce - Dagmara Grzegorczyk - nasi najmłodsi reprezentanci. Gratulujemy również Klaudii Zakrzewskiej, Kasi Zwierz, Magdalenie Łozińskiej, Blance Erbel oraz Kindze Bubniak wyróżnień konkursowych. Gorące podziękowania składamy na ręce pani Marii Karpińskiej, która znakomicie przygotowała cały artystyczny team. Jesteśmy dumni z naszych plastyków, cenimy ich za talent, odwagę i często ciężką pracę, która pozostaje w cieniu...
Wysłano 26 Marca 2015

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl