Aktualności

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Zbliża się upragnione zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Po całorocznej pracy zasłużyliśmy na długi wypoczynek; przed nami dwa miesiące wakacji! Jeszcze chwila i wszyscy będziemy realizować nasze wakacyjne plany, podróże i marzenia. Uroczystość zakończenia roku szkolnego odbędzie się dnia 19 czerwca br. o godz. 10.00 (ZSI) oraz 11.30 (SMS). Serdecznie zapraszamy na galę, która odbędzie się w auli szkolnej. smile
Wysłano 15 Czerwca 2019

VI Pomorski Dzień Otwarty dla Klas o Profilu Policyjnym

Kilkuset uczniów z województwa pomorskiego wzięło udział w VI Pomorskim Dniu Otwartym dla Klas o Profilu Policyjnym. Uroczystość została objęta Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka, której przewodniczył nadinsp. Jarosław Rzymkowski Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku.

W tym wydarzeniu uczestniczyli również uczniowie Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego z klasy pierwszej pod opieką Panów Arkadiusza Hermana i Roberta Zająca. Głównym celem wizyty w Gdańsku było budowanie pozytywnego wizerunku pomorskiej policji. Specjalne atrakcje dla młodzieży przygotowano na terenie Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku. Poza stoiskami i sprzętem policyjnym, pojawiły się tu m.in. stoiska Żandarmerii Wojskowej, Straży Granicznej, Państwowej Inspekcji Transportu Drogowego i innych służb mundurowych. W ramach przybliżenia specyfiki pracy Policji, uczestnicy wzięli udział w pokazach przygotowanych przez Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji w Gdańsku oraz przewodników psów służbowych. Przedstawiciele Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania zaprezentowali pokaz pierwszej pomocy.
Uczniowie klas policyjnych, którzy na co dzień w szkole zdobywają wiedzę teoretyczną związaną ze służbą w Policji, mogli w praktyczny sposób zapoznać się ze sprzętem będącym na wyposażeniu różnych formacji mundurowych, m.in. robota pirotechnicznego, wykorzystywanego do usuwania niewybuchów, policyjnego "busa wypadkowego", specjalnie przystosowanego do udziału w zdarzeniach czy samochód z wideo rejestratorem i łódź motorową oraz inne pojazdy służbowe Policji.

Podczas spotkania odbyły się zawody sportowe dla wszystkich klas mundurowych, które polegały na dwóch konkursach: strzeleckim realizowanym na trenażerze czantoria udostępnionym przez 49 Bazę Lotniczą Wojska Polskiego w Pruszczu Gdańskim oraz biegu „Żółwika”. Każda szkoła musiała wytypować swoich dwóch przedstawicieli do zmagań sportowych. Miło nam poinformować, że Kacper Głowacki i Krystian Grajczyk reprezentujący Policyjne Liceum Ogólnokształcące w Słupsku zajęli I miejsce w zawodach. Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Jarosław Rzymkowski wręczył laureatom puchary i pamiątkowe dyplomy.

Po wizycie w Gdańsku uczniowie na pewno zdobyli odpowiedzi na wiele pytań dotyczących ich przyszłego zawodu, jak wygląda w praktyce praca w Policji i w innych służbach mundurowych, czy jakie trzeba mieć predyspozycje, by wybrać zawód wojskowego lub strażaka. Wszyscy z wycieczki wrócili z uśmiechami na twarzy, co świadczy o tym, że wyjazd był ciekawy i udany. smile smile smile
Wysłano 15 Czerwca 2019

Alex Andreev w Plastyku. Spotkanie z rosyjskim mistrzem sztuki cyfrowej!

W Liceum Plastycznym odbyło się spotkanie z Alexem Andreevem, światowej sławy rosyjskim artystą tworzącym głównie w technice cyfrowej. W wydarzeniu wzięło udział kilkudziesięciu młodych miłośników digital paintingu i concept artu.

Podczas spotkania w naszym Plastyku Rosjanin opowiedział m.in. o sobie, a także o różnych etapach swojej drogi artystycznej. Głównym punktem programu była lekcja pokazowa przybliżająca tajniki i aspekty warsztatu digital paintingu i concept artu, którą zademonstrował rosyjski artysta oraz panel dyskusyjny.

- Niesamowita osobowość - byłem pod ogromnym wrażeniem rosyjskiego artysty, który tworzy genialne i szalenie oryginalne prace, bardzo oddziałujące na wyobraźnię i zmysły. To autor z najwyższej światowej półki artystycznej – maluje dzieła surrealistyczne, fantastyczne, niepokojące obrazy z pogranicza jawy i snu - nikogo nie pozostawiające obojętnym. Artysta totalny, a także bardzo sympatyczny i kontaktowy człowiek - mówi Cezary, uczestnik wydarzenia, prywatnie miłośnik concept artu.

Alex Andreev to współczesny artysta rosyjski, mieszkający w Sankt Petersburgu, tworzący głównie w technice cyfrowej (digital painting). Nierzadko uważany za surrealistę. Jego ilustracje często przedstawiają obraz bliskiej przyszłości przeplatany współczesną rzeczywistością. Artysta ma na swoim koncie wiele indywidualnych wystaw na całym świecie. Przygotowuje też grafikę koncepcyjną dla kina i współpracuje z takimi reżyserami, jak Gieorgij Danelija i Alan Taylor. Senior concept artist przy produkcji gier i filmów (m.in. animacja „Ku! Kin-Dza-Dza” oraz serial „Zona”). Jego prace znajdują się w kolekcjach na terenie Rosji i poza jej granicami. Artysta tworzył na zlecenie m.in. Sony Pictures, New Scientist, Cirque du Soleil (Eloize). Jest wielkim fanem prozy Stanisława Lema, do której hobbystycznie tworzy ilustracje. Wśród swoich największych inspiracji i wzorów wymienia m.in. Zdzisława Beksińskiego oraz Rene Magritte.

Dziękujemy Ci Mistrzu za dzisiejsze rewelacyjne spotkanie z młodzieżą. Było inspirująco i arcyciekawie - to jedno z tych wielkich spotkań z artystami dużego formatu, które zapamiętamy na bardzo długo. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem prac naszego Szanownego Gościa, jego autorskiej wizji, artystycznej drogi oraz intrygującej wyobraźni plastycznej, która przejawia się w oryginalnych i fenomenalnych dziełach artysty. Do zobaczenia niebawem na warsztatach w naszym Plastyku.
smile
Wysłano 15 Czerwca 2019

Uczennice ZSI z prestiżowymi wyróżnieniami w ogólnopolskim konkursie "Interpretacja jednego wiersza"

Z przyjemnością informujemy, że nasze uczennice: Iwona Tulula (kl. 2 Medycznego Liceum Ogólnokształcącego), Kinga Megger i Agnieszka Weyhe (obydwie z kl. 2A Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego) otrzymały prestiżowe wyróżnienia w ogólnopolskim konkursie "Interpretacja jednego wiersza".

Celem konkursu było propagowanie literatury – w szczególności poezji – i zachęcanie do opowiadania o niej. Do interpretacji zostały wybrane wiersze poetek–Emily Dickinson i Kazimiery Iłłakowiczówny oraz poety –Władysława Szlengela.

Konkurs był świetną okazją do sprawdzenia umiejętności pracy z tekstem i możliwością przedstawienia oryginalnego odczytania treści wiersza. Cieszymy się ogromnie, że nasze utalentowane uczennice sięgnęły po prestiżowe wyróżnienia w tym bardzo ważnym i nobilitującym konkursie propagującym niebanalną poezję.

Nasze licealistki do konkursu przygotowała Pani Maja Frąckowiak.
Organizatorem konkursu była Biblioteka Gdańskich Szkół Autonomicznych.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów edukacyjnych! smile
Wysłano 13 Czerwca 2019

Wycieczka dydaktyczna uczennic Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego

W dniu dzisiejszym uczennice drugiej klasy Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego pod opieką Pani Alicji Prokop udały się na wieloetapową wycieczkę dydaktyczną podczas której odwiedziły słupski Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, miejską stację hydrologiczną, stację pomiarową w Charnowie, a także Stację Hydrologiczno - Meteorologiczną w Ustce.

Najpierw nasza młodzież została zaznajomiona przez pracownika Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej z zadaniami i rolą tej placówki oraz z poszczególnymi urządzeniami pomiarowymi. A także z charakterem i specyfiką codziennej służby pracowników instytutu. Następnie uczennice udały się do słupskiej stacji hydrologicznej, gdzie m.in. zostały przeprowadzone badania poziomu wody oraz dokonano pomiaru prędkości jej przepływu. Nasze licealistki zostały również poinformowane o rodzajach pomiarów i obserwacji hydrologicznych, zadaniach w zakresie osłony hydrologicznej i meteorologicznej społeczeństwa.

Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w stacji pomiarowej w podsłupskim Charnowie oraz w usteckiej Stacji Hydrologiczno – Meteorologicznej. Pobyt w Charnowie dostarczył kolejnych ciekawych informacji na temat roli i ważności pomiarów. Z kolei w Ustce nasza młodzież została oprowadzona po licznych obiektach – uczennice zostały m.in. zapoznane z wyposażeniem ogródka meteorologicznego, poznały budowę i zasady działania znajdujących się tam przyrządów do pomiaru czynników meteorologicznych. Pracownica usteckiej stacji opowiedziała również o licznych, bardzo ważnych zadaniach placówki i systematycznych pomiarach i obserwacjach hydrologicznych i meteorologicznych. Zbieraniu, przechowywaniu, przetwarzaniu i udostępnianiu materiałów pomiarowych i obserwacyjnych. Opracowywaniu i rozpowszechnianiu prognoz i ostrzeżeń dla osłony ludności oraz gospodarki narodowej.

Świetna wyprawa! Dzisiejsza wycieczka była z pewnością doskonałym sposobem na utrwalenie i wzbogacenie wiedzy zdobywanej na lekcjach geografii. smile smile smile
Wysłano 11 Czerwca 2019

Pożegnanie Absolwentów

W miniony czwartek odbyła się uroczystość pożegnania absolwentów klas maturalnych. Kolejny rocznik odebrał świadectwa i opuścił naszą szkołę w poszukiwaniu swojej drogi życiowej.

Podczas uroczystości Pani Dyrektor, dziękując wszystkim za owocny, kilkuletni okres nauki i rozwijania pasji, podkreślała, jak ogromne znaczenie miały wszystkie inicjatywy i działania absolwentów, jak wiele wnieśli w życie szkoły. Życzyła im powodzenia i sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym, ale przede wszystkim zapewniła młodzież, że pozostanie w pamięci nauczycieli i wychowawców przez długie lata.

Główną część uroczystości stanowiło podziękowanie absolwentom za ich osiągnięcia w nauce oraz udział w przedsięwzięciach społecznych, obywatelskich, wolontariackich i artystycznych. Wyrazy wdzięczności oraz gratulacje przekazano rodzicom, wychowawcom oraz gronu pedagogicznemu W czasie uroczystości nagrodzono uczniów, godnie reprezentujących szkołę w licznych olimpiadach, konkursach, zawodach sportowych oraz działających społecznie i wykonujących pracę na rzecz szkolnej społeczności.

Życzymy naszym absolwentom odwagi w dążeniu do spełnienia własnych marzeń, wytrwałości w pokonywaniu przeszkód i przeciwności losu, codziennego uśmiechu i pogody ducha. Mamy nadzieję, że zapamiętają naszą szkołę jako wyjątkowe miejsce, w którym młody człowiek zawsze może liczyć na pomoc nauczycieli i dyrekcji. Życzymy im spełnienia w życiu osobistym i zawodowym, tego, żeby pozostali takimi wspaniałymi ludźmi, jakich mieliśmy przyjemność poznać. Liczymy na to, że nie zapomną o swojej szkole i będą nas odwiedzać, gdziekolwiek nie zaprowadziłyby ich ścieżki dalszego życia. smile
Wysłano 11 Czerwca 2019

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 Następna >>

Archiwum aktualności

2017/20182016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat@zsi.slupsk.pl