Aktualności

I miejsce PLO w finale II Olimpiady Wiedzy o Obronności i Bezpieczeństwie Państwa

W dniu 6 czerwca br. odbył się finał II Olimpiady Wiedzy o Obronności i Bezpieczeństwie Państwa zorganizowanej przez Instytut Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Pomorskiej w Słupsku przy współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach oraz Niepaństwową Wyższą Szkołą Pedagogiczną w Białymstoku. Honorowy patronat nad imprezą objął szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Minister Obrony Narodowej oraz Minister Edukacji Narodowej. Głównym celem imprezy było kształtowanie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych zainteresowań proobronnych i postaw patriotycznych oraz popularyzacja wiedzy o bezpieczeństwie oraz roli i zadaniach Sił Zbrojnych RP. Etap finałowy Olimpiady składał się testu wiedzy na temat bezpieczeństwa i obronności państwa. Do udziału w zawodach zgłosiło się 8 reprezentacji szkół ponadgimnazjalnych wyłonionych z eliminacji, które odbywały się w różnych województwach w Polsce. Każda drużyna wystawiła trzech zawodników.
Miło nam poinformować, że nasza drużyna z Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w składzie Julia Sulik, Ilona Woźniak i Damian Wolski zdobyła I miejsce w ścisłym finale Olimpiady wiedzy o obronności i bezpieczeństwie państwa. Serdecznie gratulujemy tak spektakularnego sukcesu i życzymy kolejnych zwycięstw w turniejach i olimpiadach.
Wysłano 11 Czerwca 2016

Ogromny sukces uczniów Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w ogólnopolskim konkursie matematycznym!!!

Z przyjemnością informujemy, że nasi uczniowie Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego zostali laureatami I Ogólnopolskiego Konkursu „Matematyka & GeoGebra MaGIK”. Nasi uzdolnieni licealiści opracowali oryginalny aplet matematyczny w oprogramowaniu GeoGebra.
Uczniowie: Marta Prawdzik, Paulina Pałubicka, Ilona Woźniak, Kamil Mutka i Damian Wolski z inspiracji i pod opieką nauczyciela matematyki pana Piotra Gumiennego zgłosili swoje prace w kategorii „Ilustracja twierdzenia lub pojęcia matematycznego z GeoGebrą". W ocenie prac Komisja Konkursu przyjęła następujące kryteria: oryginalność rozwiązania, stopień trudności wykonania apletu, nowatorstwo w podejściu do tematu, czytelność i funkcjonalność projektu, oraz estetykę wykonania projektu.
Organizatorem konkursu było Warszawskie Centrum GeoGebry przy Uniwersytecie SWPS Humanistycznospołecznym w Warszawie.
GeoGebra to ogólnodostępne oprogramowanie do uczenia matematyki na wszystkich poziomach edukacji. Pozwala na innowacyjne przekazywanie treści, wprowadzanie nietypowych rozwiązań metodycznych i dydaktycznych, ale przede wszystkim interaktywne, dynamiczne i ciekawe nauczanie matematyki.
Nagrodzeni uczniowie wraz z opiekunem zostali zaproszeni do Warszawy, gdzie 28 czerwca podczas Międzynarodowej Konferencji GeoGebry East - West Conference on Mathematics Education będą prezentowali swoje prace. Dodatkową atrakcją dla wyróżnionych będzie możliwość uczestniczenia w pokazach fizycznych słynnego amerykańskiego naukowca Glenna Govertsena. Gratulujemy tak dużego sukcesu!!!
smile smile smile
Wysłano 10 Czerwca 2016

Akcja „Daj pieskom pospacerować”

Nasi uczniowie i nauczyciele Technikum Weterynarii i Medycznego Liceum Ogólnokształcącego organizują akcję „Daj pieskom pospacerować”. Przedsięwzięcie rusza 14 czerwca. W jego ramach nasi licealiści będą spacerować z psami, które trafiają do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Portowej w Słupsku.
Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na los zwierząt trafiających do słupskiego schroniska z różnych powodów oraz popularyzację spaceru jako jednej z form aktywności fizycznej wpływającej korzystnie zarówno na człowieka, jak i czworonoga.
- W większości schronisk ciągle brakuje pomocy przy wyprowadzaniu psów. Nierzadko psy mają okazję wyjścia z boksu tylko raz w tygodniu i zwykle nie potrafią chodzić na smyczy. Dzięki wspólnemu marszobiegowi mogą się w końcu poruszać, a tempo spaceru jest dostosowane do potrzeb zwierzęcia. Akcja naszej młodzieży jest swego rodzaju apelem do młodych mieszkańców Słupska, by zwrócili uwagę na swoje ukochane czworonogi oraz psy, które z różnych przyczyn straciły swojego właściciela i znalazły się w schronisku. Jeden spacer wymiennie za jeden szczęśliwie "merdający ogonek" to forma, która nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości . Prawda jest taka, że pies musi spacerować i jest to jedna z podstawowych potrzeb, jaką musimy mu zaspokoić. Poza tym, ze spacerów są same korzyści, zarówno dla psa, i dla nas. Pies codziennie wyprowadzany na spacery trzyma formę, wagę i sprawność. Zdecydowanie lepiej wygląda. Polepsza się praca psiego układu pokarmowego. Dzięki częstym spacerom zwierzę nie ma problemów z trawieniem pożywienia, nie dokuczają mu problemy żołądkowe czy zaparcia. Spacery eliminują nadpobudliwość i hamują agresywne zapędy naszego czworonożnego przyjaciela. Rozwijają u niego spokój oraz harmonię z otoczeniem. Poza tym spacer wzmacnia relacje między nami i zwierzętami, a komfort psychiczny psa zapewnia mu dłuższe życie nawet o kilka lat. To tylko niektóre z aspektów korzyści spacerów z psem – mówi pani Monika Skwarek, nauczyciel w naszym Technikum Weterynarii.
Akcja „Daj pieskom pospacerować” startuje 14 czerwca o godzinie 11.00 spod Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Portowej 11 w Słupsku. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników czworonogów do przyłączenia się do wydarzenia.
To kolejne przedsięwzięcie uczniów Technikum Weterynarii i Medycznego Liceum Ogólnokształcącego przy ZSI w Słupsku kierujące uwagę na kwestię prozdrowotną zwierząt. Wcześniej nasi uczniowie organizowali, m.in. wielokrotne bezpłatne badania akcji serca dla psów i kotów w słupskim Gabinecie Weterynaryjnym Tygrysek.Podziwiamy!!!
smile smile
Wysłano 10 Czerwca 2016

Pomorski Festiwal Nauki 2016

Dnia 03.06.2016. młodzież z klasy 1 TW, 2 a PLO i 2 MLO pod opieką pani Moniki Skwarek i Eweliny Walczak uczestniczyła w nieco innej formie zajęć przygotowanej przez Akademię Pomorską w Słupsku. Studenci pod czujnym okiem wykładowców przygotowali mnóstwo atrakcji. W naszym harmonogramie znalazły się między innymi warsztaty pt. „Budowa i programowanie pojazdów mobilnych”. Uczniowie za pomocą drewnianych klocków oraz ogólnodostępnej elektroniki tworzyli pojazd sterowany za pomocą smartfona. Dużym zainteresowaniem cieszył się również pokaz „Drukowanie w przestrzeni 3 D – możliwości i ograniczenia”. Młodzież z niedowierzaniem oglądała druk, jaki wytwarza urządzenie dzisiejszych czasów. Matematycy przygotowali natomiast warsztaty składania brył modułowych jak i gry i zabawy logiczne (Łamigłówkowicze), w których mógł sprawdzić się każdy. W punkcie medycznym można było zobaczyć pokaz pierwszej pomocy (symulacja wypadku), zmierzyć ciśnienie, BMI i poziom tkanki tłuszczowej. Ponadto uczniowie chętnie uczestniczyli w podstawowych zabiegach resuscytacyjnych niemowlęcia. W przerwach między warsztatami można było obejrzeć wystawę zabawek i doświadczeń fizycznych, prezentację barwnych reakcji strącania osadów, pokaz sprzętu alpinistycznego jak i pokaz pracy technika kryminalistycznego (ściąganie odcisków palców, robienie zdjęć do „kartoteki policyjnej” itp.)
Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Rafał Szulist, Damian Wolski i Kamil Mutka oprócz nowo zdobytej wiedzy, wróciła również z sukcesem dla szkoły – zajęli I miejsce w Geozagadce – marszu na orientację na terenie miasta Słupsk, serdecznie gratulujemy ! W tym czasie klasa 1 TW chętnie uczestniczyła w warsztatach Nordic Walking – nauka chodzenia z kijkami. Dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród żeńskiej części uczestników Festiwalu, cieszyła się wystawa przedmiotów służących do utrzymywania higieny w starożytnej Grecji i Rzymie. Dziewczyny miały rzadką okazję zostać posmarowane kamieniem piżmowym, którego intensywny zapach utrzymywał się jeszcze późnym wieczorem na przegubach rąk. Mimo wysokiej temperatury i słoneczka na niebie uczniowie razem dobrze się bawili. Dzień zakończyliśmy Naukowym odlotem – młodzież otrzymała model rakiety, który po złożeniu z instruktorem został wystrzelony w powietrze. Myślę, że uczestnicy wrócili do domu zainspirowani nowymi doświadczeniami i gotowi do dalszej współpracy.
Wysłano 08 Czerwca 2016

Wyniki Międzynarodowego Konkursu Matematycznego "Kangur" 2016

Przedstawiamy wyniki Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Kangur.
I oto, w kategorii "Junior",w której uczestniczyli uczniowie klas pierwszych liceum i technikum, najwięcej punktów otrzymali Krystian Berliński z klasy 1 TW (63,75 pkt) oraz Łucja Pałubicka z klasy 1 TW (63,00 pkt). W kategorii "Student" na trzech pierwszych miejscach znaleźli się Alan Ćwiek (61,25 pkt) z klasy IV TI, Joanna Kołodziejska (53,75 pkt ) z klasy IIB PLO oraz Damian Wolski (53,25 pkt) z klasy IIA PLO. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w konkursach "Królowej nauk"
wink
Wysłano 08 Czerwca 2016

VI edycja konkursu matematyczno-fotograficznego „Matematyka w obiektywie”

Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom, które w VI edycji konkursu matematyczno – fotograficznego „Matematyka w obiektywie” chętnie reprezentowały naszą szkołę osiągając kolejny sukces.
Konkurs polegał na wykonaniu zdjęcia (lub zdjęć) zagadnienia matematycznego i dołączeniu krótkiego opisu, sfotografowanego "zjawiska". Uczennice musiały uruchomić wyobraźnię i spostrzegawczość w widzeniu otaczającego nas świata. A oto wyniki:
III miejsce zdobyła Diana Roślik uczennica klasy 1 Technikum Weterynarii za zdjęcie „Pęk prostych”

pek_prostych.jpg

Natomiast wyróżnienia otrzymały:
- Róża Lipkowska uczennica 1 klasy Technikum Weterynarii za fotografię pt. ”Liczba Pi”

liczba_pi.jpg

- Joanna Kołodziejska uczennica 2 klasy Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego za fotografię pt. „Okrąg i jego promienie”

okrag_i_jego_promienie.jpg

- Diana Roślik uczennica klasy 1 Technikum Weterynarii za zdjęcie pt. „Okręgi współśrodkowe”.
Nad przygotowaniem uczniów do konkursu czuwała pani Monika Skwarek, która dba o to, aby tak trudny przedmiot jak matematyka stał się choć odrobinę bardziej przyjazny...
Wysłano 08 Czerwca 2016

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl