Aktualności

Sukces Eweliny Babis w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym

Gorąco gratulujemy uczennicy klasy II Liceum Plastycznego, Ewelinie Babis nagrody, która otrzymała w wyniku zmagań w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Inne spojrzenie". Organizatorem Konkursu było Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu, a patronat honorowy objął Prezydent Miasta Sosnowca, pan Arkadiusz Chęciński oraz Polski Komitet Narodowy UNICEF. Dziękujemy również pani Marii Karpińskiej, której wkład w sukces Eweliny jest nieoceniony...
Wysłano 24 Czerwca 2015

Podziękowania dla Pani Agnieszki Babińskiej i Pana Bogdana Jankowskiego

Na ręce pani dyrektor, Moniki Stępnik organizatorzy VII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego i Fotograficznego "Witkacy i ja" złożyli gorące podziekowania dla pani Agnieszki Babińskiej oraz pana Bogdana Jankowskiego za współpracę, ogromne zaangażowanie, profesjonalizm oraz poświęcony czas podczas obrad jury. Gimnazjum nr 2 im. ks. Jana Twardowskiego w Słupsku życzy dalszych sukcesów i zadowolenia w kształtowaniu wrażliwości i postaw twórczych młodego pokolenia. My również serdecznie dziękujemy i gratulujemy sukcesów artystycznych.
Wysłano 24 Czerwca 2015

V Szkolny Turniej Savoir-Vivre

V Szkolny Turniej Savoir-Vivre rozstrzygnięty!
W zmaganiach wzięły udział: klasa 1G, 2AG, 2BG, 1BP, 2BP, 1AP/1MLO, 2TW. Drużyny mierzyły się ze sprawdzianem wiedzy na temat dobrych obyczajów. Uczestnicy mieli także okazję sprawdzić swoje umiejętności w zadaniach praktycznych, musieli bowiem wykazać się umiejętnością jedzenia pałeczkami, ustawiania naczyń i sztućców czy znajomością kolejności wchodzenia do różnych miejsc. Mistrzami dobrych manier okazały się uczennice z klasy II TW: Joanna Suchocka, Katarzyna Wrońska i Aleksandra Witt. Bardzo blisko podium znaleźli się także najmłodsi uczestnicy konkursu, uczniowie z klasy 1G. Wszyscy uczniowie biorący udział w zmaganiach savoir - vivre otrzymali sympatyczne upominki.
Turniej poprzedziła kampania informacyjna, której celem było uwrażliwienie młodych ludzi na kulturalne zachowanie w życiu codziennym w różnych sytuacjach. Uczeń ZSI i SMS to uczeń, który: kulturalnie zachowuje się w różnych sytuacjach (dom, szkoła, placówki kultury, środki komunikacji itp.), ma dobre maniery, posługuje się kulturalnym słownictwem w kontaktach z dorosłymi i rówieśnikami, z szacunkiem odnosi się do innych, pracuje wytrwale, w skupieniu, nie przeszkadza innym, dba o swój wygląd, dba o rzeczy swoje i innych, nie przychodzi do szkoły w stroju niedbałym, dba o estetykę sali lekcyjnej, nie zostawia bałaganu w klasie.
W ramach podjętych działań odbyły się lekcje wychowawcze o dobrych manierach, kampania informacyjna, klasy wykonały plakaty na temat wylosowanych zagadnień Savoir-Vivre oraz powstało drzewo złotych zasad ZSI i SMS.
Organizatorkami działań były panie Maja Frąckowiak oraz pani Agnieszka Kałuża-Horbaczewska.
Wysłano 24 Czerwca 2015

Wycieczka do Białego Boru

Pod koniec czerwca uczniowie klas IMLO, IA PLO, ITW i ILP wybrali się na zasłużoną wycieczkę do Białego Boru. Uczestnicy, oprócz rekreacji, mogli należycie spożytkować czas, biorąc udział w konkursach, rozgrywkach sportowych i plenerze malarskim nad jeziorem Łobez. Również dla wędkarzy znalazło się co nieco. Urokliwa okolica i świetnie zorganizowany pobyt sprawiły, że nawet niezbyt sprzyjająca pogoda nie popsuła biwaku. Wspólne ognisko, grill i dźwięki gitary wszystkich wprowadziły w sentymentalny klimat wink Chciałoby się powiedzieć: "Chwilo trwaj!", lecz wszystko, co dobre szybko przemija. Na szczęście pozostają wspomnienia, których nikt nam nie odbierze...
Wysłano 23 Czerwca 2015

Warsztaty "Akademia Rodzica"

17 czerwca br. odbyły się kolejne warsztaty w ramach Akademii Rodzica "Czy chcesz wychowywać szczęśliwe dziecko czy zwycięzcę „wyścigu szczurów” Czyli, jak budować poczucie własnej wartości u dziecka?" .
W spotkaniu uczestniczyli rodzice oraz dzieci z gimnazjum i szkoły podstawowej. Celem warsztatów było przekazanie rodzicom podstawowych informacji na temat budowania poczucia własnej wartości u dziecka, a także poznanie narzędzi i ćwiczeń, które pozwolą na kreowanie i podtrzymywanie adekwatnej samooceny. Omówione zostały również zalety dobrej pochwały.
Akademia Rodzica to cykl bezpłatnych warsztatów mających na celu przekazanie rodzicom wiedzy, dzięki której będą mogli lepiej zrozumieć swoje dziecko. Spotkania pomogły uczestniczącym w warsztatach rodzicom świadomie wspierać rozwój dziecka. Warsztaty prowadziła pedagog szkolny, pani Małgorzata Siupik.
Wysłano 23 Czerwca 2015

Kampania "Ja czytam!"

Dnia 11 czerwca br. uczniowie klas: 1 TW, 1 LP, 1 LOMS, 1AP, 1 MLO, 2AP, 2 MLO oraz 2 TW wzięli udział w spotkaniu Szkolnego Klubu Dyskusyjnego, którego temat brzmiał: "Nie naruszaj moich granic!" Uczniowie podjęli dyskusję w oparciu o wcześniej przeczytany fragment powieści Barbary Ciwoniuk, "Musisz to komuś powiedzieć".
Spotkanie rozpoczęła prezentacja zaproszonego gościa, pani Sylwii Moch Piątek, terapeutki z Pracowni Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach w Słupsku. Specjalistka przybliżyła młodzieży zagadnienie uzależnienia oraz działania środków odurzających. Pani Sylwia obalała mity związane z narkomanią oraz podjęła z uczniami dyskusję związaną z przedstawionym tematem.
W drugiej części spotkania uczniowie obejrzeli film z udziałem Barbary Ciwoniuk, wprowadzający do dyskusji na temat granic tolerancji i prywatności oraz komunikowania się (o własnych granicach, np. prywatności). Młodzież podzielona na dwa zespoły, prezentujące różne stanowiska wobec tematu, żarliwie przedstawiała kolejne argumenty. Wszyscy uczestnicy pamiętali o zasadach dyskusji. Spotkanie zakończyło sformułowanie wniosków. Organizatorkami wydarzenia były panie Maja Frąckowiak oraz Małgorzata Siupik.
Wysłano 23 Czerwca 2015

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl