Aktualności

Konfrontacje aktorskie:"Sami na scenie"

"Sami na scenie" to nazwa słynnych konfrontacji aktorskich. Kilkoro uczniów z klasy II B Liceum Policyjnego i I Liceum Plastycznego wraz opiekunkami, panią Anną Gostomską i Eweliną Pich, uczestniczyło 08 czerwca jako widzowie w finale konkursu aktorskiego. Uroczystego otwarcia turnieju dokonał sam prezydent Słupska, pan Maciej Kobyliński. Nie zawiodła silna jak zawsze reprezentacja Słupska. Mikołaj Prynkiewicz z Teatru Rondo z przedstawieniem „Lata nauki Wilhelma Meistra” wg J.W. Goethego i Szekspira, w reżyserii Stanisława Miedziewskiego zdobył drugą nagrodę. Po występie młodego aktora udało nam się przeprowadzić krótki wywiad. Mikołaj zdradził kilka „warsztatowych” tajemnic. Mamy nadzieję, że entuzjazm laureata zaraził uczniów i za rok sami wystąpią w „Sami na scenie” wink
Wysłano 17 Czerwca 2012

Międzynarodowa Konferencja Naukowa

W dniach 31.05.-02.06.2012r. pod patronatem Akademii Pomorskiej w Słupsku odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa "IV Dydaktyczny Wiatr od Morza - Małe Ojczyzny w perspektywie europejskiej wielokulturowości". Wzięły w niej udział panie Anna Gostomska oraz Ewelina Pich, wygłaszając referaty o "Kulturze antycznej w wyobraźni poetyckiej Kaspra Miaskowskiego" oraz o "Wschodnioeuropejskim barbarzyńcy w ogrodzie kultury, czyli o recepcji twórczości Zbigniewa Herberta wśród uczniów ZSI w Słupsku". Inspirującej wymianie naukowych poglądów towarzyszyła miła atmosfera w kuluarach oraz atrakcje w plenerze, przygotowane miedzy innymi przez zespół ludowy z Krajny.
Wysłano 17 Czerwca 2012

III Szkolny Turniej Savoir-Vivre

W dniach 13.06-20.06 odbędzie się Szkolny Tydzień Savoir-Vivre, uwieńczony III Szkolnym Turniejem Savoir-Vivre. To już tradycja! Celem działań jest uwrażliwienie młodych ludzi na kulturalne zachowanie w życiu codziennym, w różnych sytuacjach. Uczeń ZSI to uczeń, który: kulturalnie zachowuje się i ma dobre maniery w różnych sytuacjach (dom, szkoła, placówki kultury, środki komunikacji itp.), posługuje się kulturalnym słownictwem w kontaktach z dorosłymi i rówieśnikami, z szacunkiem odnosi się do innych, pracuje wytrwale, w skupieniu, nie przeszkadza innym, dba o swój wygląd, dba o rzeczy swoje i innych, nie przychodzi do szkoły w stroju niedbałym, dba o estetykę sali lekcyjnej, nie zostawia bałaganu w klasie.

W ramach podjętych działań odbędą się lekcje wychowawcze o dobrych manierach, kampania informacyjna, konkurs literacki na fraszkę związaną z tematyką projektu, w salach pojawią się gazetki tematyczne, sformułujemy także: Szkolny kodeks postępowania kulturalnego ucznia.

Organizatorkami działań są panie Maja Bachan i Ewelina Pich

Konkurs na fraszkę!

W ramach Szkolnego Tygodnia Savoir-Vivre ogłaszamy konkurs na fraszkę związaną z tematyką savoir-vivre. Prace należy składać do pani Mai Bachan lub Eweliny Pich do dnia 20.06.12. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego.

Zachęcamy do udziału!
Wysłano 12 Czerwca 2012

Bezpieczna szkoła - Bezpieczny uczeń

Z wielką satysfakcją informujemy, że nasza szkoła w okresie od 1 października 2011 do 31 marca 2012 roku zrealizowała z powodzeniem program Ogólnopolskiego Konkursu Bezpieczna Szkoła-Bezpieczny Uczeń i uzyskała tytuł Bezpiecznej szkoły oraz członkostwo Ogólnopolskiego Klubu "Bezpieczne Szkoły". W konkursie uczestniczyło ponad 1000 szkół.
Zadania konkursowe obejmowały problematykę funkcjonowania państwa prawa i społeczeństwa obywatelskiego, norm współżycia, poszanowania praw jednostki, w tym ucznia-obywatela, przeciwdziałania patologiom, tolerancji wobec ludzi o odmiennej kulturze, rasie, obyczajach oraz problematykę solidaryzmu społecznego. Równocześnie konkurs służył podniesieniu poziomu bezpieczeństwa szkoły. Działania koordynowały panie Maja Bachan i Małgorzata Siupik. Do realizacji zadań konkursowych włączyło się wielu nauczycieli i uczniów. Wszystkim serdecznie dziękujemy za współpracę.
Szczegółowe informacje o działaniach realizowanych przez szkołę w ramach konkursu znajdują się na stronie internetowej szkoły w zakładce Bezpieczna Szkoła-Bezpieczny Uczeń.
Wysłano 08 Czerwca 2012

Laureaci V edycji Konkursu Anglistycznego

Właśnie zakończyła się V edycja konkursu o tytuł " Mistrza wiedzy z języka angielskiego". Po zsumowaniu punktów z obu etapów przez komisję konkursową,
laureatami okazali się uczniowie: I msc.- Sandra Szczęsna z kl.IIC PLO,
II-msc. Adriana Stadnicka z kl.IIC PLO, III msc. - Anita Kęska z kl.III TW,
IV msc. - Maciej Mackiewicz z kl.I LP oraz V msc. - Aleksandra Fokczyńska z kl.IC PLO. Laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy na rozdanie nagród, które odbędzie się podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego 2011/2012, dnia 29 czerwca. Gratulacje!!!


Wysłano 03 Czerwca 2012

Wizyta w Scanii

31 maja uczniowie klasy I Liceum Plastycznego wraz z opiekunem, panią Magdaleną Heleniak odwiedzili słupską siedzibę firmy Scania. Uczniowie mieli okazję poznać główne założenia firmy oraz tajniki produkcji autobusów. Nasza wizyta rozpoczęła się od obejrzenia prezentacji multimedialnej na temat historii zakładu od momentu utworzenia filii w Słupsku. A będzie to już kawał czasu, bowiem Scania w tym roku obchodzi jubileusz XX- lecia. Następnie uczniowie odwiedzili linię produkcyjną, gdzie krok po kroku śledzili proces powstawania autobusu. Wizyta przebiegła w bardzo przyjaznej atmosferze, pozostawiając wiele inspiracji dla naszych uczniów...
Dziękujemy zakładowi Scania za stworzenie nam możliwości poznania bliżej słupskiego przedsiębiorstwa.
Wysłano 03 Czerwca 2012

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl