Aktualności

Innowacyjny projekt uczniów ZSI w warszawskim finale "Młodego Innowatora"

Z wielką radością informujemy, że innowacyjny projekt pod nazwą „Bezpieczny, antykebabowy plecak” stworzony przez naszych uczniów pierwszej klasy Medycznego Liceum Ogólnokształcącego - Krzysztofa Rogińskiego i Kordiana Mętlewicza, zakwalifikował się do warszawskiego finału ogólnopolskiego konkursu „Młody Innowator”! Opiekunem projektu jest Pani Grażyna Linder, nasza nauczycielka fizyki.

Projekt naszych kreatywnych uczniów będzie oceniany w Warszawie przez przedstawicieli Ministerstwa Edukacji Narodowej, Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT oraz członków Towarzystwa Kultury Technicznej!

Celem ogólnopolskiego konkursu „Młody Innowator” jest m.in. kształcenie umiejętności wykorzystywania posiadanej wiedzy w praktyce, rozwój pomysłowości i zaradności, rozwój wyobraźni, spostrzegawczości, wyczulenie na potrzeby rynku - czyli nowe produkty i usługi, zdobywanie umiejętności pracy w zespole. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród laureatom nastąpi w czerwcu 2019 r.

Konkurs jest organizowany przez Federację Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT, Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów oraz Towarzystwo Kultury Technicznej.
Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za pomyślne rozstrzygnięcie konkursu! Brawo! smile
Wysłano 14 Kwietnia 2019

Dzień Młodego Naukowca 2019

Przed nami III edycja Dni Młodego Naukowca. Kolejny raz Zespół Szkół Informatycznych oraz Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Słupsku otwierają swoje drzwi dla młodszych koleżanek i kolegów. Dbamy o to, by co roku zaskoczyć młodych naukowców nową formą. Dlatego w tym roku proponujemy im naukę poprzez zabawę. Zamierzamy zachęcić uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów do edukacyjnej grę po szkole. Sale lekcyjne zamienią się w kolejne poziomy gry, których przejście umożliwi kontynuowanie zabawy. Wydarzenie będzie miało charakter konkursu. Wygra grupa, która pokona wszystkie poziomy gry oraz zbierze najwięcej punktów. Każdy pokój będzie odkrywał przed młodymi ludźmi inne dziedziny nauki i sztuki, rozwijając ich spostrzegawczość i poprawność logicznego wnioskowania. Kolejny raz celem imprezy jest zaproszenie młodzieży do wspólnego odkrywania fascynującego i tajemniczego świata nauki. Niekonwencjonalna i twórcza forma zajęć rozbudzi wyobraźnię, kreatywność i nowe pomysły drzemiące w każdym z nas.
REGULAMIN ORAZ KARTA ZGŁOSZENIA UCZESTNICTWA
Serdecznie zapraszamy! smile
Wysłano 12 Kwietnia 2019

Kolejny sukces uczniów Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego!

W dniu dzisiejszym odbyły się zawody sportowe „Sprawni jak policjanci” o Puchar Komendanta Szkoły Policji w Słupsku dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych o profilu mundurowym. Zawody odbyły się na sali gimnastycznej Szkoły Policji w Słupsku. Celem zawodów było promowanie zawodu policjanta, kształtowanie postaw i zachowań uczniów w duchu rywalizacji sportowej i zasad fair play, sprawdzenie stanu sprawności fizycznej i umiejętności udzielania pierwszej pomocy oraz uczczenie 100-lecia powstania Policji. Zadaniem poszczególnych uczniów z każdej drużyny było pokonanie przygotowanego toru przeszkód w jak najkrótszym czasie oraz udzielanie pierwszej pomocy medycznej osobie poszkodowanej (medyczny fantom symulacyjny) przez 2 min.

Miło nam poinformować, że nasi uczniowie Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego: Paweł Pszeniczny, Maciej Zierke, Dawid Wiśniewski, Davyd Bezmen, Damian Kopciał, Arkadiusz Taramas oraz Kewin Tkaczyszyn w klasyfikacji drużynowej zajęli I miejsce w zawodach, drugą lokatę uzyskali uczniowie Zespołu Szkół nr 7 z Białego Boru. Natomiast trzecie miejsce drużynowo zajęli uczniowie Zespołu Szkół Akademickich w Słupsku. Ponadto w klasyfikacji indywidualnej najlepszym zawodnikiem zawodów został nasz reprezentant z klasy policyjnej - Damian Kopciał . Opiekunem i jednocześnie osobą przygotowującą uczniów do zawodów był Pan Arkadiusz Herman.

Serdecznie gratulujemy tak spektakularnego zwycięstwa w zawodach policyjnych i życzymy dalszych sukcesów sportowych. smile
Wysłano 10 Kwietnia 2019

Uczniowie Plastyka stworzyli murale w słupskiej bibliotece

Realizujemy kolejne murale w ramach naszej jubileuszowej akcji „15 murali na 15- lecie Plastyka”. Tym razem świetne malowidła ścienne autorstwa naszych uzdolnionych Plastyków powstały w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku (przy ul. Hubalczyków 8). Są to dwa murale. Pierwszy z nich powstał z okazji 100. rocznicy uzyskania przez Polki praw wyborczych. Natomiast drugi stanowi emblemat Soroptimist International - międzynarodowej organizacji pozarządowej, która zrzesza kobiety popierające prawa człowieka i walczące o umacnianie praw kobiet. Emblemat to okrągły znaczek z napisem Soroptimist International, z postacią kobiety z uniesionymi do góry rękoma (Soroptymistka nigdy się nie poddaje), otoczona wieńcem z liści dębu po prawej symbolizującymi „wytrwałość” i liśćmi laurowymi po lewej – symbolizującym „zwycięstwo”. Warto odnotować fakt, że w Słupsku działa lokalny klub Soroptimist International, który powstał w 2000 r. i liczy 21 członkiń.
Autorką projektu muralu jest Julia Karwan-Jastrzębska, absolwentka ASP w Warszawie.
Brawo! smile
Wysłano 10 Kwietnia 2019

W ZSI powstał Kabaret "Biceps"!

W Zespole Szkół Informatycznych powstał szkolny Kabaret „Biceps”. Grupę artystyczną tworzy troje uczniów aktualnie pracujących nad realizacją autorskiego projektu artystyczno-edukacyjnego o nazwie „Ogólnopolska Szkolna Liga Kabaretowa nad Słupią”, którego celem jest m.in. konsolidacja szkolnych kabaretów działających w całej Polsce.

W skład kabaretu wchodzą: Damian Kopciał, Arkadiusz Taramas i Seweryn Szymański, uczniowie Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego. Młodzi słupszczanie sami piszą scenariusze skeczy i razem przygotowują występy. Pomimo stosunkowo krótkiej działalności, „Biceps” może pochwalić się kilkoma autorskimi spektaklami, występami na forum szkoły oraz w środowisku lokalnym.

– Celem naszego kabaretu jest dostarczanie rozrywki, ma on zachęcić do twórczego rozwijania się oraz integrować młodzież. Nie chodzi tylko o uatrakcyjnienie zajęć pozalekcyjnych, ale jednocześnie wniesienie uśmiechu i radości w twórczą działalność młodzieży. Staramy się wynajdywać i wyrażać wszelkie alternatywne sposoby myślenia na tematy bardzo zakorzenione społecznie i kulturowo. Takie nasze autorsko – krytyczne spojrzenie na rzeczywistość i umiejętność jej dowcipnego komentowania. Poza tym udzielanie się w formule kabaretu dowartościowuje, umacnia wiarę we własne siły, zwłaszcza gdy inni patrzą z podziwem – mówi Arkadiusz Taramas. – „Biceps” cechuje zabawa słowem, indywidualny styl, intrygujące rozwiązania sceniczne. Tematyka skeczy jest uniwersalna i różnorodna; od problemów młodych ludzi, przez dylematy współczesnego świata, aż po historie, w których przewijają się elementy abstrakcji i surrealizmu – dodaje Damian Kopciał.

Geneza nazwy młodzieżowego kabaretu wiążę się z pasją jego członków do sportów siłowych. Uczniowie aktywnie uprawiają street workout, kalistenikę, armwrestling, crossfit oraz kulturystykę. W tych dyscyplinach młodzi satyrycy odnoszą sukcesy na szczeblu regionalnym.

Aktualnie uczniowie pracują nad autorskim projektem artystyczno-edukacyjnym, który chcą w niedługim czasie zrealizować. – Mamy szeroko zakrojone plany, by zaprosić do Słupska szkolne kabarety z całego kraju działające regularnie na szczeblu szkoły średniej. Chodzi nam o konsolidację szkolnej sceny kabaretowej, stworzenie przestrzeni do prezentacji dorobku i wymiany doświadczeń, a przy okazji świetnej zabawy. O zaktywizowanie i integrację szkolnego środowiska kabaretowego. Miałoby to się odbyć poprzez formułę kilkudniowego festiwalu kabaretu, któremu już nadaliśmy nazwę – „Ogólnopolska Szkolna Liga Kabaretowa nad Słupią”. W ramach naszych założeń projektowych na jednej scenie wystąpiłyby szkolne kabarety z całego kraju prezentujące swoją twórczość. Wydarzeniu towarzyszyłby przegląd filmów kabaretowych, konkurs piosenki kabaretowej, odbywałyby się przedsięwzięcia warsztatowe doskonalące umiejętności kabaretowe, aktorskie, wokalne czy koncerty gwiazd. W przypadku sukcesu planowanego przedsięwzięcia nadalibyśmy mu charakter cykliczny. Mocno wierzymy w ten projekt – mówi Seweryn Szymański. smile
Wysłano 10 Kwietnia 2019

Warsztaty weterynaryjne dla młodych słupszczan

W Technikum Weterynarii odbyły się warsztaty dla młodzieży z zakresu pierwszej pomocy dla zwierząt oraz z szycia chirurgicznego. Zajęcia cieszyły się dużym powodzeniem.

Podczas warsztatów młodzi słupszczanie mieli okazję dowiedzieć się od strony praktycznej jak należy prawidłowo udzielić zwierzętom pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Uczniowie pracowali na profesjonalnym fantomie imitującego psa. Ponadto młodzież szkoliła się w zakresie szycia chirurgicznego - zszywała rany na świńskich nóżkach, używając do tego profesjonalnych narzędzi. Zajęcia prowadziły Panie Marta Malinowska (lekarz weterynarii) i Magdalena Piniaha (zootechnik), nauczycielki w naszym Technikum Weterynarii. Nauczycielkom asystowali nasi utalentowani uczniowie Weterynarza.

- Bardzo interesujące zajęcia. Otrzymaliśmy przede wszystkim solidną wiedzę praktyczną jak np. udzielać pierwszej pomocy zwierzętom, jak się nimi opiekować, ale także na jakie zachowania zwierząt zwracać uwagę. Również ciekawe były warsztaty z szycia chirurgicznego, które wymagały skupienia i precyzji. Cieszę się, że mogłam zdobyć bardzo przydatną wiedzę, a przy okazji świetnie się bawiłam – mówi uczennica Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Słupsku, uczestniczka warsztatów.
smile
Wysłano 07 Kwietnia 2019

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 Następna >>

Archiwum aktualności

2017/20182016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat@zsi.slupsk.pl