Aktualności

Światowy Dzień Sztuki z Plastykiem!

Nasze Liceum Plastyczne im. St. I. Witkiewicza zaprasza młodzież gimnazjalną na warsztaty artystyczne pt. „Światowy Dzień Sztuki z Plastykiem”. Impreza w naszym Plastyku odbędzie się w najbliższy piątek, 13 kwietnia, w godz. 10.00-15.00. Event jest organizowany z myślą o tegorocznym święcie – Światowym Dniu Sztuki – obchodzonym 15 kwietnia. Wstęp wolny.
W ramach warsztatów artystycznych odbędą się zajęcia z fotografii, rysunku i malarstwa, wzornictwa, warsztaty z projektowania w SketchUp, wykłady zaznajamiające młodzież ze specyfiką pracy artysty i ucznia szkoły plastycznej. Warsztaty poprowadzą nasi uczniowie i nauczyciele. Wszystkie zajęcia odbywać się będą w budynku Liceum Plastycznego im. St. I. Witkiewicza przy ul. Koszalińskiej 9. Wstęp bezpłatny.
Więcej informacji pod numerem telefonu: 516 248 129.
- Światowy Dzień Sztuki jest bardzo młodym świętem, które obchodzimy dopiero od 15 kwietnia 2012 roku. Celowo wybrano tę datę, ponieważ jest to dzień urodzin Leonarda DaVinci – jednego z najbardziej utalentowanych artystów epoki renesansu. Postanowiliśmy na tę okoliczność zorganizować w naszej szkole wszechstronne warsztaty artystyczne skierowane do młodzieży, których celem jest otwarcie na sztukę, rozwijanie zainteresowań artystycznych, wzajemna inspiracja i eksperyment twórczy. Staramy się uwzględniać zainteresowania, potrzeby i możliwości uczestników, tak by ekspresja twórcza była też świetną zabawą. Serdecznie zapraszamy! – mówi Pani Julita Rzeppka.
Światowy Dzień Sztuki to święto zainicjowane przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Sztuk Plastycznych, które funkcjonuje od 1956 r. i jednoczy artystów z obrębu pięciu regionów kulturowych: Azji i Oceanii, Ameryki Łacińskiej i Karaibów, Afryki oraz Krajów Arabskich. Celem twórców Światowego Dnia Sztuki było uświadomienie społeczeństwu roli, jaką sztuka odgrywa w życiu człowieka. Dzień Sztuki to święto, w trakcie którego sztuka niemal dosłownie wychodzi na ulice. Tego dnia na całym świecie odbywają się happeningi artystyczne, specjalne pokazy, przedstawienia, wykłady i warsztaty. smile
Wysłano 09 Kwietnia 2018

Ogólnopolski festiwal filmowy O!PLA odwiedzi Słupsk!

Liceum Plastyczne im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku zaprasza w dniach 10-17 kwietnia na kolejną odsłonę Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
Słupski plastyk kolejny raz znalazł się na liście miejsc, w których odbędą się projekcje w ramach 6. edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji. W dniach 10-17 kwietnia szkoła zaprasza do obejrzenia filmów z Konkursu Głównego i oddanie głosów na najlepsze z nich. Wszystkie projekcje filmowe odbędą się w auli szkolnej Liceum Plastycznego im. St. Ignacego Witkiewicza przy ul. Koszalińskiej 9.
W czasie trwania festiwalu będzie można zobaczyć 66 filmów animowanych w 5 kategoriach. Każdorazowo po zakończonej projekcji, widzowie będą głosować na najlepszy film w kategorii zaprezentowanej przez organizatora, biorąc tym samym aktywny udział w formule festiwalowej.
- Po sukcesie zeszłorocznej wizyty festiwalu O!PLA w Słupsku, która przyciągnęła bardzo dużo osób, postanowiliśmy pozostać na mapie wydarzenia, które dziś buduje kilkadziesiąt instytucji z całej Polski. W sumie wyświetlonych zostanie 66 animacji, na które słupska publiczność będzie mogła oddać swój głos i tym samym zadecydować kto zwycięży w ogólnopolskim festiwalu. Nagrodzone animacje otrzymają Brązowe, Srebrne i Złote „Tobołki Koziołka Matołka” i być może otworzą ich twórcom drzwi do prezentacji ich dzieł w międzynarodowych konkursach. Warto wziąć udział w pokazie i zobaczyć, że polska animacja stoi na bardzo wysokim poziomie i porusza ważne tematy. Serdecznie zapraszamy! – zachęca Idalia Cierniak - Nielub, organizatorka festiwalu w Słupsku.
Program festiwalu:
Konkurs Główny
10 kwietnia godz. 12.30 – KATEGORIA STUDYJNA: 8 filmów - 95 min.
12 kwietnia godz. 12.30 – KATEGORIA SZKOLNA: 18 filmów – 82 min. + KATEGORIA ANIMOWANY WIDEOKLIP: 18 filmów – 75 min.
17 kwietnia godz. 12.30 – KATEGORIA FORMANIMY + ANIMOWANE FRASZKI: 22 filmy - 55 min.
Opisy filmów dostępne na stronie www.polskaanimacja.pl
Więcej informacji odnośnie festiwalu w słupskim plastyku można uzyskać pod numerem telefonu 516 248 129.
Serdecznie zapraszamy! smile
Wysłano 03 Kwietnia 2018

ZSI przygotował najlepszy event matematyczny w kraju!!!

Z wielką radością informujemy, że nasza szkoła zajęła I miejsce w ogólnopolskim Konkursie na event na Pi. Przygotowaliśmy najlepszą szkolną inicjatywę matematyczną w kraju związaną z tegorocznym Dniem Liczby Pi! W ramach konkursu nasi uczniowie i nauczyciele przygotowali szereg inicjatyw m.in. liczne konkursy, wystawę fotograficzną, projekty matematyczne oraz prezentacje multimedialne dotyczące liczby Pi. Młodzież przeprowadziła też happening – uczniowie utworzyli na placu przed szkołą żywą i kolorową liczbę Pi wraz z jej przybliżeniem. Nasi kreatywni uczniowie i nauczyciele udokumentowali to wydarzenie matematyczne w postaci opisu, zdjęć oraz materiałów wideo i przesłali do organizatorów konkursu. W nagrodę szkoła otrzymała zestawy gier logicznych oraz materiały dydaktyczne i gadżety związane z liczbą Pi.
Event matematyczny, który przygotowała nasza szkoła koordynował zespół matematyczny: Monika Skwarek, Agnieszka Kałuża-Horbaczewska i Maria Lelakowska. Świetną pracę w zakresie realizacji materiałów wideo i zdjęć wykonał Pan Bartosz Norek, nasz nauczyciel języka angielskiego.
Organizatorem konkursu była Politechnika Białostocka i Oddział Białostocki Polskiego Towarzystwa Matematycznego. smile
Wysłano 03 Kwietnia 2018

Kolejna odsłona cyklicznej akcji „Na przejściu bezpieczniej!” za nami!

Uczniowie z klas o profilu policyjnym z formacji Młodzieżowa Służba Ruchu Drogowego, prowadzonej przez Pana Roberta Zająca, ponownie zawitali do Dębnicy Kaszubskiej, gdzie wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Słupsku uświadamiali lokalną społeczność o konieczności korzystania z przejścia dla pieszych. Szczególne brawa należą się naszym uczniom, którzy pomagali policjantom w wykonywaniu czynności na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło w Dębnicy Kaszubskiej. Nasi uczniowie wspólnie z funkcjonariuszami Policji zabezpieczali miejsce zdarzenia, pomagali kierować ruchem i udzielali mieszkańcom niezbędnych informacji i pomocy. Brawo! Świetna postawa! smile
Wysłano 03 Kwietnia 2018

Eliminacje szkolne do konkursu recytatorskiego „Podróże z Herbertem”

Szkolne eliminacje IV Powiatowego Konkursu Recytatorskiego i Poezji Śpiewanej „Podróże z Herbertem” za nami!
Przed jury konkursowym w składzie: Pani Marzena Łach i Pani Karolina Pera zaprezentowali się: Roksana Zwara (kl. I A PLO), Milena Mrzygłocka (kl. I B PLO), Agnieszka Weyhe (kl. I A PLO), Daria Błaszczyk (kl. II B PLO), Martyna Ozdoba (kl. I MLO). Wyłoniono trzy osoby, które będą reprezentować szkołę już 6 kwietnia w V Liceum Ogólnokształcącym im. Z. Herberta w Słupsku, gdzie zostanie zorganizowany finał konkursu:
1. Darię Błaszczyk
2. Martynę Ozdobę
3. Agnieszkę Weyhe
Celem konkursu jest popularyzacja twórczości Zbigniewa Herberta, rozwijanie umiejętności interpretacyjnych oraz rozwijanie uzdolnień w zakresie recytacji i śpiewu.
Organizatorem etapu szkolnego był Pan Bartosz Chomicz i Pani Maja Frąckowiak.
Wszystkim wykonawcom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie! smile
Wysłano 03 Kwietnia 2018

Połowinki 2018

Uczniowie klas 2 MLO, 2 PoLO, 2 A PLO, 2 B PLO, 2 LOMS oraz 2 LP mogli na moment zapomnieć o obowiązkach szkolnych i w gronie przyjaciół spędzić miło czas. W eleganckiej restauracji „Portus” odbyły się połowinki szkolne. Organizacją zajęli się uczniowie klas drugich. Młodzież zrobiła sobie wiele pamiątkowych zdjęć. Uczestnikom dopisywał dobry humor. Muzyka wszystkim się podobała, co widać było po parkiecie zapełnionym roztańczonymi uczniami. Zabawa trwała długo, niektórzy nie chcieli się rozstawać. Połowinki były bardzo udane. Ten wyjątkowy wieczór z pewnością pozostanie miłym akcentem w naszych wspomnieniach. smile
Wysłano 29 Marca 2018

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl