Aktualności

Filmowa pasja Ani

Nasza uczennica, Ania Rogulska, utalentowana znawczyni sztuki filmowej, walczy o zaszczytne miejsce w gronie Jury Młodych 11. Festiwalu Off Camera. Na stronie http://skrytykuj.pl/konkurs można przeczytać dwie recenzje filmowe uczennicy: „Piękno jest wszystkim” – recenzja filmu „Neon Demon” oraz „Zapadnij się w podłogę” komentarz do filmu „Uciekaj!” Trzymamy kciuki za Anię. smile
Wysłano 29 Marca 2018

Uczniowie obejrzeli "Cudownego chłopaka"

Uczniowie klas 1 Medycznego Liceum Ogólnokształcącego, 2 Medycznego Liceum Ogólnokształcącego oraz 2 Politechnicznego Liceum Ogólnokształcącego pod opieką pani Mai Frąckowiak oraz Małgorzaty Winiszewskiej-Siupik wzięli udział w projekcji filmu „Cudowny chłopak” w Multikinie. Młodzież miała okazję poznać wzruszającą historię chłopca o zdeformowanej twarzy, który musiał odnaleźć się w nowym środowisku.
Film stał się punktem wyjścia do rozważań podjętych w ramach godzin wychowawczych na temat otaczającego nas świata i relacji z innymi. Uczniowie zastanawiali się, w jaki sposób wzmacniać własne poczucie wartości i radzić sobie z odrzuceniem rówieśniczym, a także co wpływa na kształtowanie naszych relacji z innymi. smile
Wysłano 28 Marca 2018

Festiwal młodych talentów 2018

Jak co roku, w naszej szkole został zorganizowany konkurs „Mam Talent ZSI i SMS 2018” mający na celu rozwijanie kreatywności uczestników, promowanie i odkrywanie młodych talentów, jak i popularyzację działań artystycznych jako jedną z form spędzania wolnego czasu. Do konkursu zgłosiło się 14 kandydatów/kandydatek. Uczestników oceniano w trzech kategoriach:
•Talent sceniczny
•Talent muzyczny
•Talent wokalny
Świetności całej uroczystości dodało wspaniałe jury w składzie: Maria Lelakowska, Ewa Tomaszewska, Tadeusz Żakieta oraz Natalia Hendrych. Część główną konkursu poprowadzili uczniowie 3 klasy Technikum Weterynarii: Klaudia Guzowska, Robert Elendt, a operatorem sprzętu była Diana Roślik.
Poziom przygotowania był bardzo wysoki, a jury miało trudny wybór. Ostatecznie I miejsce zajął Tadeusz Czomber uczeń 2 klasy Liceum Plastycznego, II miejsce przypadło Weronice Furman uczennicy 1 klasy Technikum Weterynarii, natomiast III miejsce zdobyła Agnieszka Weyhe z 1 klasy Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego. Nagrodę publiczności w głosowaniu online zdobyła Paulina Piasecka, uczennica 2 klasy Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego. Ponadto jury konkursowe postanowiło wyróżnić duet z 3 klasy LP: Marcela Chwalińskiego i Marysię Walas za ostre brzmienie oraz Roksanę Zwara z klasy 1A PLO za nietypowy taniec. Emocji było naprawdę dużo, po pełnym skupieniu publiczności podczas występów, jak i uśmiechu na twarzach, można wnioskować, że impreza była udana.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy za udział, a zwycięzcy dyplomy i drobne upominki. Organizatorem tegorocznej imprezy były Panie: Monika Skwarek z klasą 3 TW, Natalia Hendrych z klasą 1 LP oraz Pani Maria Lelakowska. Wszystkim serdecznie dziękujemy i gratulujemy! Czekamy na nowe talenty w przyszłym roku. smile
Wysłano 26 Marca 2018

Wizyta klasy I B PLO w Państwowej Straży Pożarnej w Słupsku

W dniu 23.03.2018 r. uczniowie klasy 1 B PLO udali się z wizytą do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Słupsku. Dzięki uprzejmości kierownictwa KMP PSP Słupsk uczniowie zwiedzili i zapoznali się z funkcjonowaniem Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 1 w Słupsku, kierowanej przez st. kpt. Krzysztofa Trockiego. Uczniowie wysłuchali informacji na temat struktury Straży Pożarnej w Słupsku, z którą zapoznał ich pełniący obowiązki zastępcy dowódcy JRG 1 kpt. Krzysztof Bizon. W dalszej kolejności zwiedzili Stanowisko Kierowania z którego koordynowane są poczynania strażaków w trakcie działań ratowniczo-gaśniczych. Kolejnym etapem wycieczki było zapoznanie się z wyposażeniem jednostki. Tu informacji oraz demonstracji sprzętu i wyposażenia strażaków dokonał asp. Marcin Głowacki. Uczniowie poznali znaczenie pojęć rota, zastęp, podział bojowy oraz wiele innych. Dowiedzieli się również o specjalnościach ratowniczych (ratownictwo wodne, wysokościowe itp.), gdyż współczesna straż pożarna nie zajmuje się wyłącznie gaszeniem pożarów. Wycieczka pozwoliła uczniom na uświadomienie sobie znaczenia współpracy Policji z innymi podmiotami dla zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego. smile smile smile
Wysłano 25 Marca 2018

Tomasz Pyt laureatem Ogólnopolskiego Konkursu na Pi – Plakat!

Z wielką radością informujemy, że Tomasz Pyt, nasz utalentowany uczeń pierwszej klasy Liceum Plastycznego im. Stanisława Ignacego Witkiewicza, zajął II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie na Pi – Plakat 2018. Opiekę nad naszym licealistą sprawowała Pani Monika Skwarek.
Celem konkursu było wyłonienie najbardziej kreatywnych prac, które przedstawią zastosowania liczby Pi.
Organizatorem konkursu było Koło Miłośników Gier Logicznych - Studenckie Koło Naukowe Wydziału Informatyki: Politechniki Białostockiej i Oddział Białostocki Polskiego Towarzystwa Matematycznego.
Warto odnotować fakt, że udział w tym konkursie wzięli również inni uczniowie naszej szkoły: z Medycznego Liceum Ogólnokształcącego, Technikum Weterynarii, Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego i Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego.
Serdecznie gratulujemy sukcesu! Brawo! smile
Wysłano 25 Marca 2018

Konkurs na znajomość lektur. "Zaczytana Szkoła"

Finał szkolnego konkursu znajomości lektur w ramach projektu "Zaczytana Szkoła" za nami! W konkursie wzięły udział czteroosobowe delegacje klas. Organizatorem wydarzenia była klasa I Technikum Weterynarii, imprezę poprowadziły nasze Panie polonistki: Bronisława Boczoń - Sapeta i Karolina Pera.
Z przyjemnością informujemy, że I miejsce w konkursie zdobyła klasa 7 Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego, II miejsce zajęła klasa I Medycznego Liceum Ogólnokształcącego, natomiast na trzeciej pozycji uplasowały się ex aequo klasy: I Technikum Weterynarii i II B Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego .Serdecznie gratulujemy! Dziękujemy wszystkim uczestnikom za świetną zabawę! smile smile smile
Wysłano 23 Marca 2018

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl