Aktualności

Wizyta klas policyjnych w Szkole Policji w Słupsku

Dzięki uprzejmości Komendanta Szkoły Policji w Słupsku po raz kolejny uczniowie klas policyjnych mieli okazję zapoznać się z systemem szkolenia policjantów. Tym razem w odwiedzinach uczestniczyły dwie klasy pierwsze pod opieką pana Arkadiusza Hermana, byłego wykładowcy tej Szkoły. Młodzi adepci sztuki policyjnej uczestniczyli w zajęciach w zakresie udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej. Młodzież uczyła się odpowiedniego zachowania w sytuacji udzielania pomocy osobie nieprzytomnej, sprawdzenia jej oddechu, a w przypadku stwierdzenia bezdechu, prawidłowego prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz korzystania z automatycznego defibrylatora zewnętrznego. Ponadto uczniowie zapoznali się z obiektami symulacyjnymi, które wykorzystywane są do zajęć, w jakich uczestniczą policjanci odbywający szkolenia. Podczas ćwiczeń uczniowie wcielali się w role pozorantów interwencji przeprowadzanych przez policjantów. Klasy policyjne miały możliwość zwiedzenia Izby Tradycji, gdzie przybliżono im historię Szkoły Policji w Słupsku. Wizyty uczniów odbywają się w ramach porozumienia zawartego pomiędzy Komendantem Szkoły i Dyrektorem Zespołu Szkół Informatycznych. Dzięki takim wizytom uczniowie mogą w sposób praktyczny poznać system szkolenia i zakres wykonywanych przez policjantów zadań. Przyszli adepci wrócili pełni wrażeń i jeszcze bardziej zadowoleni z wyboru kształcenia w klasie policyjnej, mając jednocześnie nadzieję powrotu do Szkoły Policji, tym razem jednak już w charakterze jej słuchaczy. Zapraszamy do fotogalerii.
Wysłano 03 Lutego 2016

DOPALACZE – TO NIE DLA MNIE!!!

Pomorski Urząd Wojewódzki wspólnie z pomorską policją, Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Gdańsku oraz Kuratorium Oświaty zorganizowali konkurs pt: „DOPALACZE – TO NIE DLA MNIE”.
Konkurs adresowany był do wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa pomorskiego, którzy poprzez artykuły prasowe ilustrowane plakatami mieli przedstawić zagrożenia, jakie niosą ze sobą dopalacze i odpowiedzieć na pytanie „Dlaczego nie biorę?”
Naszą szkołę w tym konkursie reprezentowały dwie uczennice klas policyjnych: Joanna Kołodziejska (2B PLO) i Julia Sulik (2A PLO)pod opieką pana Arkadiusza Hermana. Miło nam poinformować, że praca graficzna Joanny Kołodziejskiej znalazła się wśród wyróżnionych plakatówwink
Uczennice wraz z Panią Dyrektor i opiekunem zostały zaproszone na Galę Finałową konkursu w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego w Gdańsku, gdzie zostaną wręczone nagrody i wyróżnienia laureatom konkursu. Gratulacje!!! Jak widać, Zespół Szkół Informatycznych aktywnie uczestniczy we wszelkich formach przeciwdziałania zażywaniu dopalaczy, które często są uważane za "nieszkodliwe energetyki". Nic podobnego! To bardzo niebezpieczne substancje, zagrażające zdrowiu i życiu człowieka. Pamiętajmy o tym...
Dopalacze_Joanna_Kolodziejska.jpg
Wysłano 03 Lutego 2016

Konkurs kulinarny "MasterChef"

W ubiegłym tygodniu, w naszej szkole odbył się konkurs „MasterChef”. Uczennice II klasy Technikum Weterynarii pod opieką pani Magdaleny Piniaha przyrządzali smakowite i wykwintne potrawy z różnych rodzajów mięsa. Tematyka konkursu dotyczyła przedmiotu chów i hodowla zwierząt, a dokładniej zagadnień związanych z technologią produkcji różnych gatunków zwierząt. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jak wielki wpływ na jakość mięsa ma sposób utrzymywania zwierząt. Uczennice miały do dyspozycji polędwiczkę wieprzową, karkówkę, pierś z kurczaka oraz sznycel z indyka. Dziewczyny, które z wyboru nie jedzą mięsa zaprezentowały dania wegetariańskie; kotlety z czerwonej fasoli oraz sałatki podbijały podniebienia uczniów. Młodzież wykazała się dużą kreatywnością, dania podane były w miły dla oka sposób, bo wiadomo, że je się również oczami wink Zmagania naszych uczennic i potrawy można obejrzeć w naszej galerii. Zapraszamy!!!
Wysłano 01 Lutego 2016

Bezpłatne warsztaty matematyczne w ZSI

Serdecznie zapraszamy młodzież gimnazjalną do udziału w cyklicznych, bezpłatnych warsztatach matematycznych: „Lubię myśleć – rozwiązuję zadania z błyskiem. Kreatywne spotkania z matematyką”.
„Kreatywne spotkania z matematyką” to możliwość dyskusji i szukania odpowiedzi na nurtujące słuchaczy pytania „matematyczne”. Podczas comiesięcznych spotkań prowadzący omawiać będą wybrane zagadnienia z matematyki w sposób łatwy do zrozumienia dla każdego, kto chciałby poznać jej sekrety.
Celem zajęć jest popularyzacja matematyki, pokazanie jej piękna oraz rozwijanie zainteresowań matematycznych. Pobudzanie uczestników do aktywności twórczej, wyzwalanie i wzmacnianie motywacji do nauki. Sobotnie spotkania z matematyką to cykl otwartych zajęć warsztatowych dla wszystkich mniej lub bardziej zainteresowanych Królową Nauk.
Matematyka to nie tylko trudne zadania, suche liczby i abstrakcyjne figury, ale również znakomita zabawa i pasjonująca przygoda. Do udziału w spotkaniach nie jest wymagana zaawansowana znajomość matematyki, wystarczy zabrać ze sobą odrobinę chęci i wyobraźni.
Zajęcia poprowadzi pan Piotr Gumienny, uznany słupski matematyk, laureat Ogólnopolskiego Internetowego Plebiscytu "Nauczyciel Roku 2014/15 - Nauczyciel z pasją".
Terminy spotkań:
- 5 MARCA 2016
- 2 KWIETNIA 2016
- 7 MAJA 2016
W GODZINACH 10.00 – 12.00
Zapisy pod numerem telefonu: 59 845 60 70 lub 516 248 129
Serdecznie zapraszamy!
smile smile smile
Wysłano 29 Stycznia 2016

Warsztaty fotograficzne "Tribute to Witkacy"

Nasza kreatywna młodzież z Liceum Plastycznego wzięła udział w warsztatach fotograficznych „Tribute to Witkacy” poświęconych twórczości fotograficznej „Wariata z Krupówek”. Organizatorem zajęć był Słupski Ośrodek Kultury. Nasi licealiści wysłuchali interesujących wykładów na temat fotografii oraz doskonalili warsztat artystyczny na zajęciach praktycznych. Gościem specjalnym i aktywnym uczestnikiem wydarzenia był prezydent Słupska Robert Biedroń.
Warsztaty poprzedzone były wykładami na temat fotografii otworkowej oraz twórczości fotograficznej Stanisława Ignacego Witkiewicza. Pan Zbigniew Suliga z Słupskiego Ośrodka Kultury zaprezentował wykład: „Kilka zdań o fotografii otworkowej, pokaz zdjęć i sprzętu.", uzupełniony demonstracją fotografii i specjalistycznego sprzętu. Z kolei pan Waldemar Michorzewski, prezes Słupskiego Klubu Fotograficznego Fotoaktywni, omawiał oryginalną twórczość fotograficzną Stanisława Ignacego Witkiewicza. Następnie odbyły się zajęcia praktyczne podczas których uczniowie naszego „Plastyka” pracowali m.in. w Studio Portretu Wielokrotnego - zadaniem każdego uczestnika było przygotowanie własnej wizualizacji stroju nawiązującego tematycznie do słynnego zdjęcia – „Autoportret wielokrotny” Witkacego. W zajęciach praktycznych aktywny udział brał prezydent Biedroń.
- Wzbogacające doświadczenie. Młodzież mogła dużo dowiedzieć się na temat specyfiki fotografii otworkowej oraz niezwykle oryginalnej twórczości fotograficznej Witkacego. Pamiętajmy, że Witkacy to artysta totalny, szalenie wszechstronny. Oprócz spuścizny pisarskiej, malarskiej, filozoficznej, dramaturgicznej, pozostawił niezwykle ciekawy dorobek z zakresu fotografii. Potrafił precyzyjnie wykorzystywać potencjał fotografii. Jego zdjęcia są częścią refleksji i kreacji o relacjach międzyludzkich. Eksperymenty, jakich przy użyciu fotografii dokonywał na sobie i innych, są pionierskie pod względem artystycznym i psychologicznym. W lutym odbędą się w naszym liceum warsztaty w Pracowni Fotograficznej skierowane do młodzieży gimnazjalnej na które serdecznie zapraszamy. Na pewno doświadczenia z SOK – u wykorzystamy – mówi pani Julita Rzeppka.
Oprócz uczniów Liceum Plastycznego w Słupsku w warsztatach udział wzięła młodzież z Pracowni Fotografii Cyfrowej i Analogowej SOK.
smile
Wysłano 20 Stycznia 2016

Zaproszenie na Zimowy Rajd Pieszy

Serdecznie zapraszamy na Zimowy Rajd Pieszy, który odbędzie się w sobotę 23.01.2016 r. o godz. 9:00 spod Stadionu 650 - lecia w Słupsku. Można zabrać ze sobą coś do pieczenia na ognisko, termos z ciepłym napojem oraz ciepłe ubranie (rękawiczki, czapki, coś na szyjkę itp.). Na trasie przewidujemy atrakcje. Przewidywane zakończenie rajdu około godz. 14:30. Rajd odbędzie się bez względu na pogodę.Osoby chętne prosimy o pobranie od pana Piotra Grzebieniaka wzoru zgody na rajd. Zapisy do 21.01.2016 r. do godz. 12, osobiście lub przez FB - Piotr Grzebieniak). smile
Wysłano 15 Stycznia 2016

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat@zsi.slupsk.pl