Aktualności

Podziękowania dla Pani Julity Rzeppka

Młodzieżowy Dom Kultury w Słupsku pragnie złożyć serdeczne podziękowania pani Julicie Rzeppka za pomoc w obradach jury w V Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Podwórko - Podwórkowe zabawy". Pani Julita to artystyczna dusza naszej szkoły. Z powodzeniem angażuje się we wszelką dzałalność społecznikowską ze sztuką w tle, wpływając tym samym na uwrażliwienie artystyczne dzieci i młodzieży. Jej kreacje plastyczne zadziwiają nie tylko uczniów i kadrę ZSI, ale również uczestników wielu pokazów, wystaw i konkursów artystycznych. Dziękujemy!!!
Wysłano 20 Kwietnia 2015

I Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Zbigniewa Herberta

Dnia 17 kwietnia uczennice klas IIIA PLO, Anna Formela oraz IA MLO, Wiktoria Felska zaprezentowały się na I POWIATOWYM KONKURSIE RECYTATORSKIM I POEZJI ŚPIEWANEJ IM. ZBIGNIEWA HERBERTA "Inspiracje obcą kulturą w twórczości Zbigniewa Herberta". Wiktoria przedstawiła utwór Z. Herberta "Nike, która się waha" wykonany w języku kaszubskim. Uczennica wcześniej sama przetłumaczyła wiersz... Natomiast Ania przedstawiła charyzmaryczne "Przesłanie Pana Cogito". Obie dziewczyny zakwalifikowały się do ścisłej czołówki Konkursu liczącej niespełna 15 osób! Gratulujemy Ani i Wiktorii talentu oraz umiejętności translatorskich. Celem Konkursu zorganizowanego przez V Liceum Ogólnokształcące w Słupsku była popularyzacja twórczości Zbigniewa Herberta, rozwój umiejętności interpretacyjnych, jak też uwrażliwienie młodzieży na wartości etyczne i estetyczne wpisane w literaturę. Dziękujemy również innym uczestnikom Konkursu, którzy w barwach ZSI godnie reprezentowali nasza szkołę.
Wysłano 20 Kwietnia 2015

II Ogólnopolski Dzień Geografa

W dniach 23 i 24 kwietnia br. Instytut Geografii i Studiów Regionalnych Akademii Pomorskiej w Słupsku organizuje III Ogólnopolski Dzień Geografa. Celem obchodów jest uświadomienie społeczeństwu roli i znaczenia przedmiotu geografii. W programie wiele ciekawych atrakcji, m.in.: ekspozycja map regionu słupskiego, spotkania i sesje popularnonaukowe oraz rajd pieszy i wystawa globusów z kolekcjidr hab., prof. nadzw. Iwony Jażewicz. Impreza jest adresowana do uczniów, nauczycieli i wszystkich pasjonatów geografii. Zajęcia będą odbywały się w siedzibie Akademii Pomorskiej przy ul. Westrplatte oraz w Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku. Dzień Geografa obejmie swoją kuratelą dr Marek Majewski. Zapraszamy gorąco wszystkich chętnych, a szczegółowe informacje znajdują się w programie.
Wysłano 15 Kwietnia 2015

Sukces uczennic Liceum Plastycznego w ogólnopolskim konkursie „Witkacy i ja”

Z przyjemnością informujemy, że Daria Elwart uczennica Liceum Plastycznego została podwójną laureatką VII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego i Fotograficznego „Witkacy i ja”. VII edycja tego konkursu odbyła się w marcu bieżącego roku. Daria zajęła I miejsce w kategorii rysunek/malarstwo oraz I miejsce w kategorii fotografia. Z kolei Katarzyna Krasna, również uczennica "plastyka", zajęła II miejsce. Organizatorem konkursu było Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku oraz Gimnazjum nr 2 im. ks. Jana Twardowskiego w Słupsku. Opiekunami Darii Elwart i Katarzyny Krasnej były panie: Maria Karpińska i Julita Rzeppka.
Na konkurs wpłynęło ogółem 390 prac z 54 szkół, placówek kulturalnych i oświatowych z całej Polski; w tym 213 prac plastycznych i 177 fotografie. Prace uczestników konkursu mogły być ilustracją zarówno twórczości dramatycznej Stanisława Ignacego Witkiewicza, jak i interpretacją jego prac plastycznych. Poza tym startujący w konkursie mogli odnieść się do tematów pomocniczych, np. „Groteskowy i absurdalny świat wg Witkacego”. Uczniowie mogli również środkami plastycznymi zinterpretować wybrany dramat Witkacego, np. „Szewcy” czy wykonać studium portretowe - psychologiczna charakterystyka przy pomocy mniejszej lub większej deformacji rysów portretowanej osoby. Oceny prac dokonało jury: artyści plastycy, artyści fotograficy, nauczyciele i przedstawiciele Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku. Przy ocenie brano pod uwagę trafność doboru tematu, umiejętne wykorzystanie technik typowych dla Witkacego oraz jakość walorów artystycznych.
Celem konkursu jest popularyzacja twórczości Stanisława Ignacego Witkiewicza oraz zachęcenie młodych ludzi do poszukiwania inspiracji polskiego malarza, fotografa, pisarza, dramaturga i filozofa. Idea konkursu jest również doskonałą okazją do przypomnienia jego życia i twórczości, jego dzieł, które na trwałe wpisały się w polską kulturę, stały się znaczącym elementem naszej edukacji literackiej i plastycznej. Serdecznie gratulujemy sukcesu!
smile
Wysłano 14 Kwietnia 2015

Makroregionalny przegląd prac plastycznych

Gratulujemy uczennicom Liceum Plstycznego, które z otwartą przyłbicą reprezentowały szkołę w II etapie X przeglądu prac z rysunku, malarstwa i rzeźby makroregionu pólnocno - zachodniego w Szczecinie. W przeglądzie wzięły udział: Kasandra Mroczek, Judyta Ludwicka oraz Klaudia Kania. Dziękujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów nie tylko na niwie artstycznej.
Wysłano 10 Kwietnia 2015

Podziękowanie dla Pani Dyrektor Moniki Stępnik

W związku z zakończeniem standaryzacji zadań w szkołach ponadgimnazjalnych w ramach Projektu VII "Budowa banków zadań" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Okregowa Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu składa podziękowania na ręce Pani Dyrektor Moniki Stępnik za okazaną życzliwość i umożliwienie przeprowadzenia standaryzacji. Z pewnością współpraca między ZSI a OKE przyczyni się do ulepszenia systemu egzaminów zewnętrznych.
Wysłano 10 Kwietnia 2015

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl