Aktualności

Wiktoria Burda w finale Konkursu „Polska w Unii”!

Z przyjemnością informujemy, że Wiktoria Burda, uczennica klasy II A Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego zakwalifikowała się do finału XV edycji Konkursu „Polska w Unii” pt. „ Jakiej Unii potrzebuje Polska i jakiej Polski potrzebuje Unia?”. Naszą licealistkę do konkursu przygotował Pan Stanisław Stefański.
Finałowe rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 10 maja br. w Gdańsku . W tym dniu nastąpi ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom, a także odbędzie się konferencja i Gala Dnia Europy. Nagrodami głównymi dla 10-ciu finalistów będzie wyjazd do Parlamentu Europejskiego.
Celem konkursu jest promowanie wiedzy o Unii Europejskiej, przybliżenie aktualnej problematyki związanej z członkostwem Polski w Unii oraz skłonienie do dyskusji na temat aktualnych wyzwań stojących przed Polską, UE oraz całą Europą.
Organizatorem konkursu jest Ośrodek Badań Integracji Europejskiej Uniwersytetu Gdańskiego.
Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za etap finałowy!!! smile
Wysłano 16 Kwietnia 2018

Happening „Kochamy książki. Zaczytani sąsiedzi” przed Pomorzanką!

W dniu wczorajszym nasi uczniowie pierwszej klasy Technikum Weterynarii zorganizowali happening „Kochamy książki. Zaczytani sąsiedzi”. W ramach wydarzenia młodzież wraz z nauczycielami wręczała swoje ulubione lektury pracownikom sąsiadującej ze szkołą Pomorzanki, zachęcając do czytania książek.
W ramach happeningu uczniowie rozdawali książki pracownikom słupskiej Pomorzanki, wręczając przy okazji kartki z cytatami z ulubionych pozycji literackich. Przed Pomorzanką odbyła się również prezentacja publicznego czytania fragmentów książek, recytacja wierszy, dyskusje o lekturach i wspólne śpiewanie. Zorganizowana przez naszą młodzież akcja ma zachęcić mieszkańców Słupska do sięgania po książki. Celem happeningu było rozwijanie i promowanie czytelnictwa wśród lokalnej społeczności. Wydarzenie koordynowały Panie Bronisława Boczoń - Sapeta i Karolina Matkowska.
Rewelacyjna inicjatywa! smile smile smile
Wysłano 14 Kwietnia 2018

Tydzień Zdrowego Odżywiania w ZSI i SMS

W Zespole Szkół Informatycznych i Szkole Mistrzostwa Sportowego w Słupsku trwa Tydzień Zdrowego Odżywiania. W ramach wydarzenia na korytarzach szkoły nasi uczniowie z nauczycielami przygotowali stanowiska ze zdrową żywnością. Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem społeczności szkolnej.
Nasi uczniowie i nauczyciele promują zdrowe odżywianie i styl życia. W tym celu młodzież przygotowała stanowiska ze zdrową żywnością – społeczność szkolna w trakcie przerw międzylekcyjnych może posilić się owocami, warzywami, zdrowymi przekąskami, sałatkami, koktajlami warzywno – owocowymi oraz kiszonkami przygotowanymi przez szkolną grupę kulinarną „Kisicieli”. Ponadto uczniowie rozpowszechniają materiały edukacyjno- informacyjne wśród uczniów, rodziców i pracowników szkoły na temat zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej, zdrowia psychicznego. Nasza młodzież przygotowała też plakaty, broszury zachęcające do zdrowego odżywiania oraz referaty i prezentacje dotyczące skutków niewłaściwego żywienia wśród młodzieży.
Celem Tygodnia Zdrowego Odżywiania jest wdrożenie uczniów do prowadzenia zdrowego stylu życia, którego podstawą jest właściwe odżywianie i aktywność fizyczna.
- Zdrowie to najważniejsze z dóbr, jakie posiadamy, a podstawowym warunkiem, aby czuć się pełnym sił witalnych, cieszyć się dobrą kondycją i chronić się przed różnego rodzaju chorobami jest zdrowe odżywianie. W tym celu w naszej szkole odbywa się Tydzień Zdrowego Odżywiania – jest okazja skonsumować smaczne zdrowe przekąski, jak również zaczerpnąć informacji na temat zdrowego odżywiania – mówi Marcin Kisielewski, nauczyciel fizyki i informatyki, opiekun szkolnej grupy kulinarnej „Kisiciele”.
Świetna inicjatywa! smile
Wysłano 11 Kwietnia 2018

Światowy Dzień Sztuki z Plastykiem!

Nasze Liceum Plastyczne im. St. I. Witkiewicza zaprasza młodzież gimnazjalną na warsztaty artystyczne pt. „Światowy Dzień Sztuki z Plastykiem”. Impreza w naszym Plastyku odbędzie się w najbliższy piątek, 13 kwietnia, w godz. 10.00-15.00. Event jest organizowany z myślą o tegorocznym święcie – Światowym Dniu Sztuki – obchodzonym 15 kwietnia. Wstęp wolny.
W ramach warsztatów artystycznych odbędą się zajęcia z fotografii, rysunku i malarstwa, wzornictwa, warsztaty z projektowania w SketchUp, wykłady zaznajamiające młodzież ze specyfiką pracy artysty i ucznia szkoły plastycznej. Warsztaty poprowadzą nasi uczniowie i nauczyciele. Wszystkie zajęcia odbywać się będą w budynku Liceum Plastycznego im. St. I. Witkiewicza przy ul. Koszalińskiej 9. Wstęp bezpłatny.
Więcej informacji pod numerem telefonu: 516 248 129.
- Światowy Dzień Sztuki jest bardzo młodym świętem, które obchodzimy dopiero od 15 kwietnia 2012 roku. Celowo wybrano tę datę, ponieważ jest to dzień urodzin Leonarda DaVinci – jednego z najbardziej utalentowanych artystów epoki renesansu. Postanowiliśmy na tę okoliczność zorganizować w naszej szkole wszechstronne warsztaty artystyczne skierowane do młodzieży, których celem jest otwarcie na sztukę, rozwijanie zainteresowań artystycznych, wzajemna inspiracja i eksperyment twórczy. Staramy się uwzględniać zainteresowania, potrzeby i możliwości uczestników, tak by ekspresja twórcza była też świetną zabawą. Serdecznie zapraszamy! – mówi Pani Julita Rzeppka.
Światowy Dzień Sztuki to święto zainicjowane przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Sztuk Plastycznych, które funkcjonuje od 1956 r. i jednoczy artystów z obrębu pięciu regionów kulturowych: Azji i Oceanii, Ameryki Łacińskiej i Karaibów, Afryki oraz Krajów Arabskich. Celem twórców Światowego Dnia Sztuki było uświadomienie społeczeństwu roli, jaką sztuka odgrywa w życiu człowieka. Dzień Sztuki to święto, w trakcie którego sztuka niemal dosłownie wychodzi na ulice. Tego dnia na całym świecie odbywają się happeningi artystyczne, specjalne pokazy, przedstawienia, wykłady i warsztaty. smile
Wysłano 09 Kwietnia 2018

Ogólnopolski festiwal filmowy O!PLA odwiedzi Słupsk!

Liceum Plastyczne im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku zaprasza w dniach 10-17 kwietnia na kolejną odsłonę Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
Słupski plastyk kolejny raz znalazł się na liście miejsc, w których odbędą się projekcje w ramach 6. edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji. W dniach 10-17 kwietnia szkoła zaprasza do obejrzenia filmów z Konkursu Głównego i oddanie głosów na najlepsze z nich. Wszystkie projekcje filmowe odbędą się w auli szkolnej Liceum Plastycznego im. St. Ignacego Witkiewicza przy ul. Koszalińskiej 9.
W czasie trwania festiwalu będzie można zobaczyć 66 filmów animowanych w 5 kategoriach. Każdorazowo po zakończonej projekcji, widzowie będą głosować na najlepszy film w kategorii zaprezentowanej przez organizatora, biorąc tym samym aktywny udział w formule festiwalowej.
- Po sukcesie zeszłorocznej wizyty festiwalu O!PLA w Słupsku, która przyciągnęła bardzo dużo osób, postanowiliśmy pozostać na mapie wydarzenia, które dziś buduje kilkadziesiąt instytucji z całej Polski. W sumie wyświetlonych zostanie 66 animacji, na które słupska publiczność będzie mogła oddać swój głos i tym samym zadecydować kto zwycięży w ogólnopolskim festiwalu. Nagrodzone animacje otrzymają Brązowe, Srebrne i Złote „Tobołki Koziołka Matołka” i być może otworzą ich twórcom drzwi do prezentacji ich dzieł w międzynarodowych konkursach. Warto wziąć udział w pokazie i zobaczyć, że polska animacja stoi na bardzo wysokim poziomie i porusza ważne tematy. Serdecznie zapraszamy! – zachęca Idalia Cierniak - Nielub, organizatorka festiwalu w Słupsku.
Program festiwalu:
Konkurs Główny
10 kwietnia godz. 12.30 – KATEGORIA STUDYJNA: 8 filmów - 95 min.
12 kwietnia godz. 12.30 – KATEGORIA SZKOLNA: 18 filmów – 82 min. + KATEGORIA ANIMOWANY WIDEOKLIP: 18 filmów – 75 min.
17 kwietnia godz. 12.30 – KATEGORIA FORMANIMY + ANIMOWANE FRASZKI: 22 filmy - 55 min.
Opisy filmów dostępne na stronie www.polskaanimacja.pl
Więcej informacji odnośnie festiwalu w słupskim plastyku można uzyskać pod numerem telefonu 516 248 129.
Serdecznie zapraszamy! smile
Wysłano 03 Kwietnia 2018

ZSI przygotował najlepszy event matematyczny w kraju!!!

Z wielką radością informujemy, że nasza szkoła zajęła I miejsce w ogólnopolskim Konkursie na event na Pi. Przygotowaliśmy najlepszą szkolną inicjatywę matematyczną w kraju związaną z tegorocznym Dniem Liczby Pi! W ramach konkursu nasi uczniowie i nauczyciele przygotowali szereg inicjatyw m.in. liczne konkursy, wystawę fotograficzną, projekty matematyczne oraz prezentacje multimedialne dotyczące liczby Pi. Młodzież przeprowadziła też happening – uczniowie utworzyli na placu przed szkołą żywą i kolorową liczbę Pi wraz z jej przybliżeniem. Nasi kreatywni uczniowie i nauczyciele udokumentowali to wydarzenie matematyczne w postaci opisu, zdjęć oraz materiałów wideo i przesłali do organizatorów konkursu. W nagrodę szkoła otrzymała zestawy gier logicznych oraz materiały dydaktyczne i gadżety związane z liczbą Pi.
Event matematyczny, który przygotowała nasza szkoła koordynował zespół matematyczny: Monika Skwarek, Agnieszka Kałuża-Horbaczewska i Maria Lelakowska. Świetną pracę w zakresie realizacji materiałów wideo i zdjęć wykonał Pan Bartosz Norek, nasz nauczyciel języka angielskiego.
Organizatorem konkursu była Politechnika Białostocka i Oddział Białostocki Polskiego Towarzystwa Matematycznego. smile
Wysłano 03 Kwietnia 2018

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl