Aktualności

Policyjne Liceum Ogólnokształcące Wicemistrzem Polski w Turnieju Klas Policyjnych 2018 roku!!!

Dobiegł końca drugi dzień jubileuszowego X Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych, w ramach którego czteroosobowe drużyny reprezentujące szkoły prowadzące klasy policyjne z całej Polski przystąpiły do konkurencji sprawdzającej wiedzę o Policji. Była to już ostatnia z turniejowych konkurencji. Walka o cenne dla drużyn punkty trwała do samego końca. Różnice punktów pomiędzy czołową trójką, jak również pozostałymi 22 miejscami, okazały się być nieznaczne. W trakcie oczekiwania na wyniki klasyfikacji generalnej uczestnicy turnieju oraz mieszkańcy Piły i okolic mogli uczestniczyć w „Miasteczku Policyjnym”, gdzie przygotowano dla nich szereg atrakcji takich jak pokazy samoobrony i technik interwencji oraz policyjnych psów i koni, a także manewry antyterrorystów z użyciem policyjnego śmigłowca. Ponadto swoje stoiska promocyjne wystawili m.in. przedstawiciele Komendy Głównej Policji oraz komend wojewódzkich i powiatowych z różnych garnizonów Polski. Nie zabrakło też widowiskowych pokazów musztry policyjnej i występu Orkiestry Reprezentacyjnej Policji.
Z ogromną satysfakcją informujemy, że reprezentacja Policyjnego Liceum Ogólnokształcące przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku została Wicemistrzem Polski w Turnieju Klas Policyjnych organizowanym corocznie przez Szkołę Policji w Pile. Zawodnicy zostali uhonorowani pięknym pucharem ufundowanym przez Komendanta Głównego Policji. Drużynę do Turnieju, w składzie Alicja Nowicka, Szymon Szkil, Dawid Wiśniewski oraz Maciej Zierke, przygotował pan Arkadiusz Herman.
Jak co roku rozdane zostały również nagrody w klasyfikacjach indywidualnych i zespołowych, których fundatorami byli: rządowy program „Razem Bezpieczniej”, Stowarzyszenie SYGNAŁ, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Pile oraz Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów przy Szkole Policji w Pile.
X Ogólnopolski Turniej Klas Policyjnych został objęty honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego. Powołany został również Komitet Honorowy Turnieju w składzie: Komendant Główny Policji – nadinsp. dr Jarosław Szymczyk, Prezes Wielkopolskiej Grupy Wojewódzkiej IPA Polska – Witold Drzażdżyński, Przewodniczący Szkolnego Zarządu Niezależnych Samorządnych Związków Zawodowych Policjantów – mł. asp. Przemysław Zublewicz.
Tegoroczna edycja Turnieju została również wpisana w Rządowy Program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka.
Serdecznie gratulujemy tak spektakularnego sukcesu!!!Brawo!!! smile smile smile
Wysłano 17 Kwietnia 2018

Jubileuszowa X edycja Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych w Pile

Szkoła Policji w Pile jest organizatorem X Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych. Turniej jest autorskim pomysłem pilskiej Szkoły Policji, który ma służyć upowszechnianiu wiedzy na temat bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz integracji młodzieży klas policyjnych. Oficjalne otwarcie Turnieju, z udziałem Komendanta Szkoły Policji w Pile insp. Beaty Różniak-Krzeszewskiej i przedstawienie drużyn odbyło się dzisiaj rano w szkolnej auli. O miano najlepszej „Klasy Policyjnej Roku 2018” rywalizuje 25 reprezentacji ze szkół z całego kraju, w których prowadzone są klasy o profilu policyjnym. Do udziału w X finale, w drodze eliminacji, zakwalifikowali się uczniowie reprezentujący szkoły z: Benic, Białobrzegów, Białego Boru, Czarnkowa, Częstochowy, Gdańska, Gościna, Gromnika, Jarocina, Kościerzyny, Lubomierza, Łodzi, Malborka, Marcinkowic, Niepołomic, Płońska, Poznania, Prószkowa, Radomia, Radoryża Smolanego, Torunia, Wyszkowa, Wojsławic i Żor oraz Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku. W sumie w Turnieju bierze udział 100 uczestników i kierownicy drużyn reprezentujący zakwalifikowane szkoły.
W pierwszym dniu Turnieju zostały przeprowadzone trzy konkurencje: test sprawności fizycznej, test umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy oraz test umiejętności strzeleckich.
Miło nam poinformować że Nasza reprezentacja z Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku w składzie: Alicja Nowicka, Szymon Szkil, Dawid Wiśniewski i Maciej Zierke bardzo dobrze spisała się w pierwszym dniu zawodów. W teście umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przeprowadzonego w formie zadania praktycznego, Alicja Nowicka i Szymon Szkil musieli wykazać się praktyczną znajomością „łańcucha ratowniczego”, zasad udzielania pierwszej pomocy oraz umiejętnościami ratowania życia człowieka w sytuacjach symulowanych. Uczniowie wywiązali się z tego zadania znakomicie zajmując ostatecznie III miejsce. W równoległej konkurencji teście umiejętności strzeleckich, Dawid Wiśniewski i Maciej Zierke musieli oddać po osiem strzałów z karabinka pneumatycznego do tarczy TS-8/88 z odległości 10 metrów, z postawy stojącej w czasie 6 minut. Uczniowie co prawda nie znaleźli się w pierwszej trójce ale wysoko uplasowali się w tej trudnej konkurencji, gdzie każdy strzał jest na wagę złota. W ostatniej konkurencji tego dnia Każdy z zawodników pokonywał tor przeszkód w ramach testu sprawności fizycznej oddzielnie. Wyniki testu sprawności fizycznej, w tym normy czasowe, przeliczane były na punkty jednakowo, zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. W konkurencji tej zwyciężyliśmy w bardzo dobrym stylu zajmując pierwsze miejsce. Alicja uzyskała najlepszy czas wśród wszystkich startujących dziewcząt, a Maciek, Dawid i Szymon uzyskali maksymalną ilość punktów do zdobycia.
Na wieczór, w ramach jubileuszu Turnieju oraz obchodów 100-lecia powstania Policji Państwowej zaplanowany został spektakl „Służba” w wykonaniu aktorów Amatorskiej Sceny Policyjnej Komendy Głównej Policji oraz koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Policji, w którym udział wzieli uczestnicy Turnieju oraz zaproszeni goście.
Dziś ostatni dzień zmagań i ostatnia konkurencja zawodów - test wiedzy policyjnej. Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów i życzymy jak najlepszego wyniku końcowego!!! smile
Wysłano 17 Kwietnia 2018

Spotkanie uczniów z policjantami

W dniu dzisiejszym policjanci i przedstawiciele kadr Komendy Miejskiej Policji w Słupsku spotkali się z naszymi uczniami Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego, by rozmawiać o perspektywach, jakie daje służba w Policji. W ramach spotkania nasi licealiści zostali poinformowani o doborze do służby w Policji. Uczniom zaprezentowano zarówno wymogi, jakie musi spełnić kandydat na policjanta oraz omówiono jak wygląda proces rekrutacji i na czym polega praca w poszczególnych pionach Policji. Przedstawiona została również możliwość rozwoju i kształcenia zawodowego. Atrakcyjność służby nasi zacni goście obrazowali osobistymi doświadczeniami.
Świetne spotkanie! smile
Wysłano 16 Kwietnia 2018

Wiktoria Burda w finale Konkursu „Polska w Unii”!

Z przyjemnością informujemy, że Wiktoria Burda, uczennica klasy II A Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego zakwalifikowała się do finału XV edycji Konkursu „Polska w Unii” pt. „ Jakiej Unii potrzebuje Polska i jakiej Polski potrzebuje Unia?”. Naszą licealistkę do konkursu przygotował Pan Stanisław Stefański.
Finałowe rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 10 maja br. w Gdańsku . W tym dniu nastąpi ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom, a także odbędzie się konferencja i Gala Dnia Europy. Nagrodami głównymi dla 10-ciu finalistów będzie wyjazd do Parlamentu Europejskiego.
Celem konkursu jest promowanie wiedzy o Unii Europejskiej, przybliżenie aktualnej problematyki związanej z członkostwem Polski w Unii oraz skłonienie do dyskusji na temat aktualnych wyzwań stojących przed Polską, UE oraz całą Europą.
Organizatorem konkursu jest Ośrodek Badań Integracji Europejskiej Uniwersytetu Gdańskiego.
Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za etap finałowy!!! smile
Wysłano 16 Kwietnia 2018

Happening „Kochamy książki. Zaczytani sąsiedzi” przed Pomorzanką!

W dniu wczorajszym nasi uczniowie pierwszej klasy Technikum Weterynarii zorganizowali happening „Kochamy książki. Zaczytani sąsiedzi”. W ramach wydarzenia młodzież wraz z nauczycielami wręczała swoje ulubione lektury pracownikom sąsiadującej ze szkołą Pomorzanki, zachęcając do czytania książek.
W ramach happeningu uczniowie rozdawali książki pracownikom słupskiej Pomorzanki, wręczając przy okazji kartki z cytatami z ulubionych pozycji literackich. Przed Pomorzanką odbyła się również prezentacja publicznego czytania fragmentów książek, recytacja wierszy, dyskusje o lekturach i wspólne śpiewanie. Zorganizowana przez naszą młodzież akcja ma zachęcić mieszkańców Słupska do sięgania po książki. Celem happeningu było rozwijanie i promowanie czytelnictwa wśród lokalnej społeczności. Wydarzenie koordynowały Panie Bronisława Boczoń - Sapeta i Karolina Matkowska.
Rewelacyjna inicjatywa! smile smile smile
Wysłano 14 Kwietnia 2018

Tydzień Zdrowego Odżywiania w ZSI i SMS

W Zespole Szkół Informatycznych i Szkole Mistrzostwa Sportowego w Słupsku trwa Tydzień Zdrowego Odżywiania. W ramach wydarzenia na korytarzach szkoły nasi uczniowie z nauczycielami przygotowali stanowiska ze zdrową żywnością. Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem społeczności szkolnej.
Nasi uczniowie i nauczyciele promują zdrowe odżywianie i styl życia. W tym celu młodzież przygotowała stanowiska ze zdrową żywnością – społeczność szkolna w trakcie przerw międzylekcyjnych może posilić się owocami, warzywami, zdrowymi przekąskami, sałatkami, koktajlami warzywno – owocowymi oraz kiszonkami przygotowanymi przez szkolną grupę kulinarną „Kisicieli”. Ponadto uczniowie rozpowszechniają materiały edukacyjno- informacyjne wśród uczniów, rodziców i pracowników szkoły na temat zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej, zdrowia psychicznego. Nasza młodzież przygotowała też plakaty, broszury zachęcające do zdrowego odżywiania oraz referaty i prezentacje dotyczące skutków niewłaściwego żywienia wśród młodzieży.
Celem Tygodnia Zdrowego Odżywiania jest wdrożenie uczniów do prowadzenia zdrowego stylu życia, którego podstawą jest właściwe odżywianie i aktywność fizyczna.
- Zdrowie to najważniejsze z dóbr, jakie posiadamy, a podstawowym warunkiem, aby czuć się pełnym sił witalnych, cieszyć się dobrą kondycją i chronić się przed różnego rodzaju chorobami jest zdrowe odżywianie. W tym celu w naszej szkole odbywa się Tydzień Zdrowego Odżywiania – jest okazja skonsumować smaczne zdrowe przekąski, jak również zaczerpnąć informacji na temat zdrowego odżywiania – mówi Marcin Kisielewski, nauczyciel fizyki i informatyki, opiekun szkolnej grupy kulinarnej „Kisiciele”.
Świetna inicjatywa! smile
Wysłano 11 Kwietnia 2018

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl