Aktualności

Z wizytą u kowala

W dniu dzisiejszym uczniowie klas: II i III Technikum Weterynaryjnego pod czujnym okiem Pań: Anny Wnuk oraz Ewy Tomaszewskiej mieli przyjemność oglądać pracę kowala na żywo. Pan Tomasz Ulenberg, kowal i podkuwacz, zaprezentował naszym uczniom jak się werkuje konia, opowiedział ze szczegółami budowę kopyta oraz omówił najczęściej występujące urazy kopyt. Uczniowie z uwagą i zaciekawieniem słuchali opowieści oraz oglądali wykonywane przez kowala czynności. Na koniec spotkania Pan Tomasz opowiedział o niebezpieczeństwie związanym z pracą kowala - na co należy zwracać uwagę i co zrobić aby zostać kowalem. Naszą „modelką„ była Pandora – 16 -letnia klacz o maści dereszowatej, która ze stoickim spokojem użyczyła kopyta na swoisty "manicure i pedicure". Warto odnotować fakt, że w stajni razem z Pandorą mieszka koza Lucyna - najlepsza przyjaciółka klaczy, która chętnie pozowała do zdjęć i zajadała się sianem podawanym z rąk naszych uczniów. smile
Wysłano 23 Marca 2017

"Oskarowe Róże"

W dniu wczorajszym z okazji zbliżającej się wiosny Samorząd Uczniowski pod opieką pani Marii Lelakowskiej zorganizował w auli szkolnej galę rozdania oskarowych róż dla nauczycieli. Nasi nauczyciele typowani byli w dziesięciu specjalnych kategoriach. Głosowanie było anonimowe i brali w nim udział wszyscy uczniowie naszej szkoły. Oczywiście oprócz tych, których nie było akurat w tym dniu w szkole, a którzy stracili jedyną okazję, aby oddać swój głos na ulubionego nauczyciela.
Oto następujące kategorie Oskarów i ich zwycięzcy:
„Pomysłowy Dobromir” - Pan Marcin Kisielewski
(dla nauczyciela prowadzącego najbardziej oryginalne lekcje)
„Przyjaciel ucznia” – Pani Maria Lelakowska i Pani Monika Skwarek
(nauczyciel, do której najchętniej się zwracamy)
„Szczęśliwy traf” – Pani Wioletta Kowalewska
(nauczyciel, który najwięcej pyta na lekcji)
„Szalona karuzela” – Pan Marcin Kisielewski
(nauczyciel najbardziej pozytywnie zakręcony)
„Słoneczny patrol” – Pan Marcin Kisielewski
(nauczyciel najbardziej uśmiechnięty)
„Diamentowa piła” – Pani Agnieszka Kałuża – Horbaczewska
(nauczyciel najbardziej wymagający)
„Szwajcarski zegarek” – Pan Bartosz Chomicz
(nauczyciel zawsze punktualny)
„Mistrz ciętej riposty” – Pan Marcin Kisielewski
(nauczyciel, którego niczym nie można zaskoczyć)
„Anioł cierpliwości” – Pani Ewa Tomaszewska
(nauczyciel najbardziej cierpliwy i opanowany)
„Nauczyciel na topie” – Pan Marcin Kisielewski
(nauczyciel najbardziej lubiany)
Wszystkim serdecznie gratulujemy i do zobaczenia w przyszłym roku na kolejnej gali rozdania oskarów. smile
Wysłano 22 Marca 2017

Sukces uczennic w ogólnopolskim konkursie „Zmaterializuj liczbę PI”

Miło jest nam poinformować, iż prace: Joanny Suchockiej z klasy 4 Technikum Weterynaryjnego oraz duetu: Oli Klepin i Oli Pojałowskiej z klasy 2 Liceum Plastycznego ex aequo uzyskały trzecie miejsce w ogólnopolskim konkursie „Zmaterializuj liczbę PI”. Konkurs został zorganizowany przez Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej i Studenckie Koło Naukowe Math4You w związku z obchodami Dnia Liczby Pi. Zadaniem konkursowym było przedstawienie pomysłu na to, jak można pokazać (zmaterializować, urealnić) liczbę Pi. Praca konkursowa mogła być zrealizowana w dowolnej formie (praca plastyczna, zdjęcie, tekst, film, utwór muzyczny itp.). Opiekunem młodzieży była Pani Monika Skwarek. Serdecznie gratulujemy dziewczynom i cieszymy się, że nasi uczniowie po raz kolejny zostają laureatami ogólnopolskich konkursów. Brawo!!! smile
Wysłano 21 Marca 2017

Sukces uczennic w ogólnopolskim konkursie "Witkacy i ja"

Z przyjemnością informujemy, że nasze uczennice Liceum Plastycznego bardzo dobrze spisały się w IX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym i Fotograficznym „Witkacy i ja”.
Nasze uzdolnione licealistki sięgnęły po najważniejsze laury w kategorii prac fotograficznych. Klaudia Zakrzewska zajęła I miejsce - jury konkursowe nagrodziło ją za cykl 5 zdjęć pt. „Tribute to Witkacy” oraz cykl 4 zdjęć pt. „Maska”. Na drugim miejscu uplasowała się Alicja Grabska - licealistkę doceniono za cykl 3 zdjęć pt. „Maska”, natomiast Maja Olech zajęła III miejsce - naszą młodą artystkę nagrodzono za cykl 6 zdjęć pt. „Portret podwójny”. Poza tym wyróżnienie otrzymała Daria Elwart, autorka cyklu zdjęć pt. „Metamorfoza”, „Siostry”, „Portret Wielokrotny”. Uczennice do konkursu przygotowała Pani Agnieszka Babińska.
Nasze utalentowane licealistki bardzo dobrze spisały się również w kategorii prac plastycznych. Ewelina Babis zajęła II miejsce (praca pt. „Elżbieta M.+ 2KwZ”), III miejsce zdobyła Aleksandra Klepin (praca pt. „Witkacy Wielki”), natomiast Magdalenę Łozińską wyróżniono za pracę pt. „Witkacy”. Z kolei Nagroda Prezydenta Miasta Słupska - Roberta Biedronia trafiła do Klaudii Galek (praca: „Witkacy w Słupsku”). Uczennice do konkursu przygotowała Pani Maria Karpińska.
Celem konkursu jest popularyzacja twórczości Stanisława Ignacego Witkiewicza oraz zachęcenie młodych ludzi do poszukiwania inspiracji polskiego malarza, fotografa, pisarza, dramaturga i filozofa
Na konkurs wpłynęło ogółem 537 prac z 41 szkół, placówek kulturalnych i oświatowych z Polski; w tym 293 prac plastycznych i 244 fotografii. Organizatorem konkursu było Gimnazjum nr 2 im. ks. Jana Twardowskiego w Słupsku oraz Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku.
Serdecznie gratulujemy sukcesu!!! smile
Wysłano 21 Marca 2017

Odyseja Umysłu po raz pierwszy z ZSI, ale nie ostatni!

W dniu 12 marca młodzież z Zespołu Szkół Informatycznych uczestniczyła po raz pierwszy w eliminacjach regionalnych międzynarodowego konkursu „Odyseja Umysłu” w następującym składzie:
1.Karolina Grabowska z klasy 1 MLO
2.Michał Stępnik z klasy 1 POLO
3.Magdalena Majeska z klasy 3 LP
4.Stanisław Czomber z klasy 3 LP
5.Anna Rogulska z klasy 1 POLO
6.Michał Dolinny z klasy 2 MLO
7.Agnieszka Okrój z klasy 2 MLO
8.Natalia Malinowska z klasy 1 MLO
Odyseja Umysłu to przyjazny program edukacyjny, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Celem konkursu jest rozwój zdolności twórczych, jakie posiada każdy młody człowiek. Uczy młodzież kreatywnego i krytycznego myślenia, angażując grupy uczestników w proces twórczego rozwiązywania problemów rozbieżnych – czyli takich, które rozwiązać można na wiele sposobów.
Odyseusze uczą się marzyć – odważnie i w oparciu o cele, myśleć – samodzielnie i nieszablonowo, i tworzyć – rozwiązania oryginalne i efektywne zarazem. Stawiamy przed nimi wyzwania, które wymagają łączenia w praktyce wiedzy i wyobraźni, nauki i sztuki, rąk i umysłów. Grupa z ZSI trenowała pod opieką Pani Moniki Skwarek, a problem z którym się zmierzyła to: „Bohater bardzo super…. cdn.”
Młodzież po tak ogromnym i nowym dla nich doświadczeniu wypowiada się następująco:
Natalia: „Jesteście cudowni. Mimo tygodni zmagań dotarliśmy na sam szczyt. Dziękuje wam za wszystko.”
Magda: „Najlepsi z najlepszym trenerem! Dziękuję wam za te kilka miesięcy, które sprawiły że jesteśmy jak rodzina”
Trener: Fantastyczna drużyna 8 osób, 8 już oficjalnych Odyseuszy o różnych charakterach, o różnych osobowościach. Drużyna gotowa do współpracy, mimo wielu trudności, które napotkaliśmy po drodze przez te kilka miesięcy, udało nam się wystartować w tym przedsięwzięciu, doświadczyć wspaniałej przygody i co najważniejsze udało nam się przejść przez cały proces kreatywnego działania, który rozwija pewne postawy i umiejętności u Odyseuszy na całe życie. smile smile smile
Wysłano 19 Marca 2017

Wyniki szkolnego turniej klas policyjnych POLICJADA 2017

Poznaliśmy zwycięzców szkolnego turnieju klas policyjnych POLICJADA 2017, który odbył się 14 marca br. W ramach zawodów każda klasa o profilu policyjnym wystawiła pięciu reprezentantów, którzy musieli sprawdzić się w trzech konkurencjach: teście wiedzy policyjnej, strzelaniu i sprawności fizycznej.
Pierwszą rozegraną konkurencją był sprawdzian wiedzy o Policji przeprowadzony w formie testu. Pytania dotyczyły ogólnej wiedzy o Policji, m.in. struktury organizacyjnej, służby w Policji, obowiązków i uprawnień policjanta, udzielania pomocy przedmedycznej i bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
W konkurencji test wiedzy trzy pierwsze miejsca zajęli uczniowie:
1.Kamil Mutka 3A PLO
2.Damian Wolski 3A PLO
3.Dawid Wiśniewski i Daria Welzandt 1B PLO
Następną konkurencją był test umiejętności strzeleckich, który odbył się na strzelnicy sportowej. Wykonanie zadania polegało na oddaniu ośmiu strzałów przez każdego z zawodników z karabinka pneumatycznego do tarczy TS-8/88 z odległości 10 metrów z postawy stojącej. W klasyfikacji indywidualnej tej konkurencji trzy pierwsze miejsca zajęli uczniowie:
1.Damian Wolski 3A PLO
2.Paweł Pszeniczny 1B PLO
3.Mateusz Kopa 3B PLO
Ostatnią konkurencją zawodów był test sprawności fizycznej (tor przeszkód), który został przeprowadzony zgodnie z załącznikiem nr 2 do rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 18 kwietnia 2012 r. w sprawie postępowania kwalifikacyjnego w stosunku do kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby w Policji.
Wyniki testu sprawności fizycznej, w tym normy czasowe, przeliczane były na punkty jednakowo, zarówno dla dziewcząt i chłopców. Każdy z zawodników pokonywał tor przeszkód w ramach testu sprawności fizycznej oddzielnie. W klasyfikacji indywidualnej tej konkurencji trzy pierwsze miejsca zajęli uczniowie:
1.Damian Wolski 3A PLO
2.Szymon Szczur 2B PLO
3.Jakub Dziecinny 3B PLO
O kolejności w klasyfikacji generalnej turnieju decydowała suma punktów uzyskanych przez poszczególnych zawodników we wszystkich konkurencjach. Do klasyfikacji drużynowej liczyła się suma punktów uzyskana przez czterech najlepszych uczniów z klasy.
W klasyfikacji indywidualnej Policjady 2017 trzy pierwsze miejsca zajęli uczniowie:
1.Damian Wolski 3A PLO
2.Paweł Pszeniczny 1B PLO
3.Dawid Wiśniewski 1B PLO
Najlepszymi uczennicami zawodów były:
1.Daria Welzandt 1B PLO
2.Alicja Nowicka 2A PLO
3.Joanna Kołodziejska 3B PLO
W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła klasa 1B PLO w składzie: Paweł Pszeniczny, Dawid Wiśniewski, Daria Welzandt, Maciej Zierke. Drugie miejsce w turnieju przypadło klasie 3A PLO w składzie: Damian Wolski, Kamil Mutka, Rafał Szulist i Sara Kuryłło. Natomiast trzecią lokatę zajęli uczniowie klasy 3B PLO w składzie: Jakub Dziecinny, Arkadiusz Gostkowski, Joanna Kołodziejska i Mateusz Kopa.
Wszyscy uczniowie biorący udział w Policjadzie 2017 zasługują na słowa uznania. Walka była bardzo zacięta do samego końca, przeprowadzona w duchu fair play. Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom turnieju. Szczegółowe wyniki zawodów znajdują się w następujących plikach:
Strzelanie
Test sprawności
Test wiedzy
Klasyfikacja indywidualna
Klasyfikacja drużynowa

smile smile smile
Wysłano 15 Marca 2017

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat@zsi.slupsk.pl