Aktualności

Udział uczniów PLO w konferencji naukowej dotyczącej praw dziecka

Uczniowie klas trzecich Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego brali udział w ogólnopolskiej konferencji naukowej pt. "Społeczno - edukacyjne konteksty praw dziecka" zorganizowanej przez Instytut Pedagogiki i Pracy Socjalnej Akademii Pomorskiej w Słupsku. Konferencja odbyła się pod honorowym
patronatem Rzecznika Praw Dziecka, pana Ministra Marka Michalaka, Prezydenta Miasta Słupska, pana Roberta Biedronia oraz Rektora Akademii Pomorskiej, prof. nadzw. dra hab. Romana Drozda. Głównym tematem konferencji było ukazanie praw dziecka w kontekście współczesnych problemów wychowawczych i edukacyjnych w Polsce. Ponadto młodzież szkolna i akademicka miała okazję spotkać się osobiście z Rzecznikiem Praw Dziecka, panem Ministrem Markiem Michalakiem. Dyskurs na temat praw dziecka zaowocował ciekawymi wnioskami tak wśród uczniów klas policyjnych, jak i studentów Akademii Pomorskiej.
Wysłano 27 Kwietnia 2015

Akcja „700 litrów krwi na 70-lecie Szkoły Policji w Słupsku”

Dnia 9 kwietnia uczniowie ZSI i SMS oddawali krew. W ten sposób chcieliśmy włączyć się do akcji organizowanej przez Zarząd Klubu Honorowych Dawców Krwi na 70 rocznicę Szkoły Policji w Słupsku. Celem akcji było zebranie 700 litrów krwi na 70-lecie Szkoły Policji w Słupsku, placówki, która szczyci się najdłuższym stażem wśród szkół policyjnych w całej Polsce. Koordynatorem działań związanych z przeprowadzeniem akcji była pani Maria Lelakowska, która od lat prowadzi szkolny wolontariat, z powodzeniem angażując młodzież w różne formy pomocy społecznej. Cudowny dar krwi, który ratuje życie jest nieocenionym dobrem i formą bezinteresownej pomocy człowieka dla człowieka, stąd jego honorowy status. Uczniowie, bez zastanowienia oddawali krew, będąc świadomi wagi tego czynu. Najważniejszym jednak była czysto ludzka satysfakcja płynąca z faktu, że ratujemy ludzkie życie.
Zdjęcia z przeprowadzonej akcji można zobaczyć na naszej stronie. Zapraszamy do fotogalerii.
Wysłano 27 Kwietnia 2015

Podziękowanie dla Pani Mai Frąckowiak i Eweliny Walczak

V Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta w Słupsku składa serdeczne podziękowania na ręce pani Mai Frąckowiak i pani Eweliny Walczak za przygotowanie uczniów do I Powiatowego Konkursu Recytatorskiego i Poezji Śpiewanej " Inspiracje obcą kulturą w twórczości Zbigniewa Herberta". Uczniowie musieli wykazać się nie tylko znajomością tekstu poetyckiego, ale również jego aktorską aranżacją. Dlatego też tym bardziej cenimy wkład pań polonistek w rozwijanie wśród młodzieży uzdolnień w zakresie recytacji, śpiewu i języków obcych.
Wysłano 24 Kwietnia 2015

"Zrozumieć Innego"- dobre kino

Wczoraj, 22 kwietnia br. uczniowie klas: IGSMS, IIAGSMS, IIITIiIIILP, IAPLO/IMLO oraz IIBPLO wybrali się do kina na film "Ze wszystkich sił" w reżyserii Nilsa Taverniera. Wzruszająca opowieść o pokonywaniu barier i sięganiu po marzenia wbrew wszelkim przeciwnościom wyzwoliła wśród uczniów chęć walki ze stereotypami oraz samym sobą. Film porusza tym bardziej, że jest to historia oparta na faktach; udział niepełnosprawnego Juliena w maratonach i triathlonach pokazuje, że niemożliwe staje się możliwe, jeśli tylko tego chcemy. Treść filmu stanowi bazę do zajęć "Zrozumieć Innego", które zrealizują wychowawcy w/w klas.
Wysłano 24 Kwietnia 2015

Zewnętrzna ewaluacja problemowa w Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego

W dniach 13.03.2015 24.03.2015 r. w Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego im. dr Jerzego Krzysztofowicza w Słupsku miała miejsce, przeprowadzana przez wizytatorów Pomorskiego Kuratora Oświaty, zewnętrzna ewaluacja problemowa w zakresie wymagań:

1. Uczniowie nabywają wiadomości i umiejętności określone w podstawie programowej.
2. Szkoła lub placówka wspomaga rozwój uczniów w uwzględnieniem ich indywidualnej sytuacji.
3. Szkoła lub placówka, organizując procesy edukacyjne, uwzględnia wnioski z analizy wyników sprawdzianu, egzaminu gimnazjalnego, egzaminu maturalnego, egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe i egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie oraz innych badań zewnętrznych i wewnętrznych.

Z satysfakcją informuję, że poziom spełniania przez szkołę wymagań zawartych w rozporządzeniu MEN z dn. 07.10.2009r. wraz ze zm. w określono następująco:

Wymaganie
Poziom spełniania wymagania

Uczniowie nabywają wiadomości i umiejętności określone w podstawie programowej.
B - wysoki poziom spełniania wymagań

Szkoła lub placówka wspomaga rozwój uczniów w uwzględnieniem ich indywidualnej sytuacji.
B - wysoki poziom spełniania wymagań

Szkoła lub placówka, organizując procesy edukacyjne, uwzględnia wnioski z analizy wyników sprawdzianu, egzaminu gimnazjalnego, egzaminu maturalnego, egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe i egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie oraz innych badań zewnętrznych i wewnętrznych.
B - wysoki poziom spełniania wymagań

Gratuluję nam wszystkim i życzę aby kolejne lata były potwierdzeniem wysokiej jakości kształcenia w naszej szkole!

Monika Stępnik
dyrektor szkoły
Wysłano 22 Kwietnia 2015

Wernisaż Ani Formeli

Dnia 13 kwietnia w Słupskim Teatrze "Rondo" odbył się wernisaż prac fotograficznych uczennicy klasy 3A PLO, Anny Formeli. Ania zaprezentowała około 30 fotografii na temat: "Maski. Każdy się uśmiecha, nikt nie jest szczęśliwy". Ukazanie duszy człowieka na fotografii to nie lada wyczyn również dla profesjonalistów, jednak nasza uczennica stawiła czoła temu wyzwaniu. Jej prace przedstawiały głównie ludzi młodych, którzy zakładając "maski", chcą odwrócić uwagę od swoich słabości. Ania pasjonuje się fotografią od ósmego roku życia i dokładnie wie, co warto zatrzymać w kadrze. Jest laureatką wielu prestiżowych konkursów fotograficznych, m.in. V Słupskiego Przeglądu Fotografii, gdzie otrzymała nagrodę w kategorii "Reportaż i fotografia społeczna" oraz wyróżnienie od Pomorskiego Związku Polskich Artystów Fotografików za wysoki poziom pracy artystycznej. Życzymy Ani wielu sukcesów w pracy fotografa - artysty i nie tylko.
Wysłano 20 Kwietnia 2015

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl