Aktualności

Zajęcia w Szkole Policji

Po raz kolejny uczniowie klas o profilu policyjnym mieli okazję zapoznać się z systemem szkolenia funkcjonariuszy w Szkole Policji w Słupsku. Tym razem przyszli adepci z klas drugich (2A i 2B PLO) zobaczyli, jak kształci się policjantów na kursach specjalistycznych z wykorzystaniem nowoczesnego systemu audiowizualnego na komisariacie szkolnym wyposażonym w różne specjalistyczne pomieszczenia. Następnie uczestniczyli wspólnie z policjantami w zajęciach w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz brali udział w prezentacji obiektów symulacyjnych, gdzie zobaczyli zajęcia związane z przeprowadzaniem interwencji wobec niebezpiecznych przestępców w zaciemnionych pomieszczeniach. Dzięki specjalnemu systemowi monitoringu przy użyciu kamer noktowizyjnych mogli obserwować przebieg zdarzeń na ekranach monitorów. Nie zabrakło również w trakcie pobytu zajęć praktycznych, w których uczniowie ćwiczyli umiejętności stosowania takich środków przymusu bezpośredniego jak: kaftan bezpieczeństwa, pas obezwładniający czy kajdanki zespolone. Na koniec wizyty uczniowie udali się na strzelnicę, gdzie zaprezentowano nowoczesne modele broni i wyposażenia będącego na wyposażeniu polskiej Policji oraz udostępniono im strzelnicę pneumatyczną, gdzie mogli spróbować swoich sił wykonując strzelania z wiatrówki. Uczniowie bardzo cenią sobie zajęcia praktyczne w Szkole Policji. W ten sposób bowiem mogą doskonalić swoje umiejętności pod okiem zawodowców.
Wysłano 20 Marca 2014

"Kamienie na szaniec" w oczach plastyków

Uczniowie klasy III Liceum Plastycznego wraz z wychowawcą, panią Natalią Hendrych wybrali się do słupskiego Multikina na film "Kamienie na szaniec" w reżyserii Roberta Glińskiego, który opowiada o chłopcach takich jak większość z naszych licealistów. Jednak Ci chłopcy byli poddani okrutnej próbie bohaterstwa i patriotyzmu. Film wzbudził wiele pozytywnych emocji wśród uczniów LP. - Myślę, że moi wychowankowie inaczej spojrzą teraz na swoją młodość, marzenia i docenią wartość działań bohaterów II wojny światowej - mówi pani Natalia. Ciekawe, w czym dziś przejawia się patriotyzm młodych Polaków...
Wysłano 19 Marca 2014

Ogólnopolski przegląd artystyczny

W dniach 21 - 23 marca 2014r. uczennice Liceum Plastycznego wyjeżdżają na IX Ogólnopolski Przegląd Prac z Rysunku, Malarstwa i Rzeźby do Poznania. W Przeglądzie wezmą udział: Katarzyna Krasna, Małgorzata Wiertel oraz Klaudia Stańko. Opiekunami artystycznymi będą pani Malina Tomaszewska oraz pan Bogdan Jankowski. Trzymamy kciuki za dziewczyny, choć wszyscy wiemy, że Plastyk nigdy nas nie zawiódł.
Wysłano 19 Marca 2014

Międzynarodowy Maraton Piłki Siatkowej w Łebie

W dniach 13 - 16 marca 2014r. siatkarze ZSI brali udział w Międzynarodowym Maratonie Piłki Siatkowej Młodzieży o Puchar Burmistrza Miasta Łeby. W Maratonie uczestniczyło 15 zespołów chłopców i 18 zespołów dziewcząt; m.in były to: Stoczniowiec Gdańsk, Trefl Gdańsk, Chemik Bydgoszcz, AZS Olsztyn. Reprezentanci ZSI w składzie: P.Gański, O. Majcherski, P.K. Sieradzcy, P. Piotrkowski, A.Szpynda oraz W.Kryzel uplasowali się na XIV miejscu. Choć nasi siatkarze nie stanęli na podium, to przecież "nie chodzi o to, aby złapać króliczka, ale żeby go gonić" wink Nie poddamy się! Tym bardziej, że mamy za sobą wspaniałego trenera, pana Roberta Laskowskiego, który wyciska z nas ile się da.
Wysłano 19 Marca 2014

Słupska Olimpiada Młodzieży

Gratulujemy reprezentacji ZSI zajęcia II miejsca w Słupskiej Olimpiadzie Młodzieży w piłce siatkowej chłopców oraz IV miejsca w tej samej dyscyplinie dla dziewcząt. Jak się okazuje, siatkarze i siatkarki nie szczędzą mozołu i potu, aby godnie reprezentować barwy ZSI. Czekamy na kolejne sukcesy...
Wysłano 19 Marca 2014

"Oskarty" 2014 rozdane!

Z przyjemnością informujemy, że "Oskarty" 2014 zostały rozdane. Wśród nauczycieli ZSI co roku zostaje ogłoszony konkurs, w którym przyznawane są nominacje w przeróżnych kategoriach osobowościowych. Impreza przebiegała w klimacie walk bokserskich Federacji ZSI. Zatem na ringu dochodziło do zaciętych starć nauczycieli. Uczniowie drogą rzetelnego głosowania wyłonili następujących zwycięzców: W kategorii "Najpiękniejsza" zwyciężyła pani Karolina Lesiak pokonując panią Magdalenę Stolc. W kategorii 'Najpiękniejszy" zwyciężył pan Robert Zając w starciu z panem Adamem Pietrasem. "Najostrzejszą" okazała się pani Agnieszka Kałuża - Horbaczewska dystansując panią Ewelinę Walczak. "Najśmieszniejszy" nauczyciel ZSI to w tym roku szkolnym pan Igor Kuc - Mikłaszewicz, "najbardziej wyluzowana" jest pani Maria Lelakowska, a przyjacielem młodzieży - pani Natalia Hendrych. Królem Gali Oskartów, jak zawsze, został pan Marcin Kisielewski, który rok w rok miażdżącą ilością głosów wygrywa wyścig po zwycięstwo. W tym roku był to totalny knock - out. Gratulujemy wszystkim wyróżnionym nauczycielom!!!
smile
Wysłano 19 Marca 2014

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162014/20152012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl