Aktualności

Mam haka na raka!!!

Uczniowie Technikum Weterynarii dnia 04 lutego 2013r. brali udział w marszu promującym walkę z rakiem. Przeszli drogą ze szkoly przy ul Koszalińskiej do samego Ratusza, niosąc transparenty z napisem "Mam haka na raka". Młodzież roznosiła również ulotki z metodami profilaktyki czerniaka oraz dawała krótkie prelekcje. Marsz miał na celu uświadomienie społeczeństwa, że "rak to nie wyrok" i należy z nim walczyć za wszelką cenę. Akcja była przeprowadzona również w szkole, gdzie wszyscy uczniowie mogli uczestniczyć w mini-wykładach na lekcjach biologii, które prowadziły uczennice z Techikum Weterynarii.Wielkie uznanie należy się pani Żanecie Obolewicz, organizatorce akcji oraz uczennicy Marcie Fudali, która wykazała się największym zaangażowaniem podczas marszu. Dziękujemy!
Wysłano 03 Marca 2013

Lekcja przedsiębiorczości w MBP w Słupsku

Uczniowie klasy IV Technikum Informatycznego wraz z opiekunem - panią Natalią Hendrych dnia 06 lutego 2013r. uczestniczyli w lekcji przedsiębiorczości w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Słupsku. Temat lekcji to: "Koszykówka jako forma integracji społecznej. Czym różni się zarządzanie drużyną od zarządzania firmą?". Organizatorem zajęć dla młodzieży była Katedra Socjologii i Pracy Socjalnej AP w Słupsku, ODN oraz Bałtycka Biblioteka Cyfrowa przy MBP w Słupsku. Prowadzącym był "Człowiek do zadań specjalnych" - pan Andrzej Twardowski, prezes klubu "Energa Czarni Słupsk. Uczniowie dostali więc solidną dawkę przedsiębiorczości, a oprócz tego dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat słupskiego klubu. Wszyscy odnieśli wrażenie, ze forma zajęć pozalekcyjnych jest interesującym uzupełnieniem zajęć szkolnych. Czasem warto opuścić szkolne ławy i posłuchać "wiadomości z pierwszej ręki" wink
Wysłano 27 Lutego 2013

Minęła studniówka...

W ubiegły piątek tj.01.02.2013r. uczniowie klas maturalnych bawili się na balu studniówkowym.
W tym roku były to klasy policyjne 3A, B, C, 4TI, 4TW oraz 4LP. Cała impreza zaczęła się bardzo uroczyście. Żeby tradycji stało się zadość uczniowie z dumą i impetem odtańczyli poloneza. Nad układem choreograficznym czuwała pani Ewa Schulz, która dołożyła wszelkich starań, aby uczniowie nie podeptali sobie kostek. Nawet najbardziej skomplikowane figury tancerze wykonali należycie. Wszyscy docenili podniosłość chwili, co było widać na przejętych twarzach tegorocznych maturzystów.
Eleganckie stroje dziewcząt oraz szarm naszych chłopców zachwycił wszystkich obecnych. Największą jednak ozdobą naszej młodzieży była....MŁODOŚĆ...
Wspaniały wystrój sali, suto zastawione stoły, wyśmienite potrawy oraz szałowa muzyka stworzyły szczególny klimat, który udzielił się również zaproszonym nauczycielom.
Wszyscy świetnie się bawili, kiedy to po północy, na parkiecie zagościł nieprzeciętnych rozmiarów tort studniówkowy, którym uraczyliśmy swoje podniebienia.
Zabawa pozostawiła niezwykłe wrażenia. Na pewno będziemy pamiętać ją przez długie lata.
Studniówka za nami, teraz już tylko... MATURA!!!
Zapraszamy do fotogalerii.
Wysłano 06 Lutego 2013

"Balladyna" w nowej odsłonie

Na początku tygodnia uczniowie trzech klas IIB GIM SMS, II LP oraz III B PLO oglądali inscenizację jednego z najpopularniejszych dramatów Juliusza Słowackiego "Balladyna". Adaptacja sceniczna bardzo nam się podobała, a szczególnie elementy awangardowe w kostiumach aktorskich oraz efekty specjalne imitujące błysk piorunów. Jednak najbardziej fascynująca była możliwość porozmawiania z aktorami po spektaklu, którzy zostali specjalnie na prośbę naszych uczniów. Kilkoro odważnych licealistów zadawało pytania zespołowi aktorskiemu. Dowiedzieliśmy się, że jako zespół aktorzy współpracują ze sobą już od dziewięciu lat. Z kolei dzięki dociekliwości dwóch uczennic, Kornelii Muniek i Moniki Miotk, aktorzy zdradzili kilka tajników swojej pracy. Ku naszemu zaskoczeniu nauczenie się na pamięć roli jest najmniejszym wyzwaniem. Takiej niezawodnej pamięci życzymy szczególnie tegorocznym maturzystom ZSI ;)

Wysłano 28 Stycznia 2013

Uczniowie ZSI w świecie bohaterów Tolkiena

W dniach 9 oraz 15 stycznia klasy I GMS, II C PLO oraz II A GMS wzięły udział w projekcji filmu "Hobbit. Niezwykła podróż" w reżyserii Petera Jacksona. Autor ekranizacji "Władcy Pierścieni” stworzył prequel trylogii, który przedstawia wyprawę krasnoludów, czarodzieja Gandalfa i hobbita Bilbo Bagginsa do Samotnej Góry, siedziby krasnoludów opanowanej przez smoka Smauga. Wyprawie towarzyszyły liczne przygody - walki z orkami, w tym ze straszliwym Azogiem Plugawym, sprytne uwolnienie się od wygłodniałych trolli oraz spotkanie z Gollumem i Jedynym Pieścieniem. Uczniowie naszej szkoły mieli więc okazję w pełni zagłębić się w świat bohaterów Śródziemia, zdobywając wiele fascynujących doświadczeń. Uwagę przykuwały zwłaszcza efekty specjalne oraz malownicze pejzaże Nowej Zelandii, które zachęcały do oderwania się od rzeczywistości i podróżowania razem z sympatyczną gromadką bohaterów :)


Wysłano 22 Stycznia 2013

Podziękowanie dla Pani Obolewicz

Gratulujemy serdecznie Pani Żanecie Obolewicz, która sumiennie przygotowała uczniów do udziału w "Powiatowej Olimpiadzie Wiedzy o HIV/AIDS - 2012" pod hasłem "Nie daj szansy AIDS - młodzi bez HIV". Pani Obolewicz otrzymała podziękowanie z rąk Starosty Sławomira Ziemianowicza i Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Słupsku - Wlodzimierza Sławnego. My również dziękujemy i gratulujemy!
Wysłano 15 Stycznia 2013

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162014/20152013/20142011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl