Aktualności

Wizyta Senatora RP - Kazimierza Kleiny

Wczoraj, 15 marca br. gościł w naszej szkole Senator RP, Kazimierz Kleina. Uczniowie podczas prelekcji mogli dowiedzieć się, jak funkcjonują Sejm i Senat Rzeczpospolitej Polskiej. Senator uchylił rąbka tajemnicy i przedstawił wiele ciekawostek związanych z kulisami pracy polityków na najwyższych szczeblach państwowych. Drugą część wystąpienia pana senatora zdominował temat uchodźców z krajów zagrożonych wojną do Unii Europejskiej. Jest to niewątpliwie problem, z którym muszą poradzić sobie państwa Unii. Uczniowie mogli zabrać głos i swobodnie wypowiedzieć się tak w obronie, jak i sprzeciwiając się fali przybyszów z obcych krajów. Oczywiście, dyskusja przebiegała z absolutnym poszanowaniem wolności słowa i kulturalnych norm wypowiadania się. Dziękujemy panu senatorowi za przekazanie nam cennych wiadomości oraz inspirację do rozważań na ważne i frapujące tematy współczesnej polityki Polski oraz Unii Europejskiej.
Wysłano 16 Marca 2016

Filmowa "lekcja historii"

Uczniowie klasy IIB Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego wraz z wychowawcą, panem Arkadiuszem Hermanem wybrali się do słupskiego Multikina na polski dramat wojenny „Historia Roja , czyli w ziemi lepiej słychać” w reżyserii Jerzego Zalewskiego. Inspiracją do nakręcenia filmu była historia walczącego na Mazowszu żołnierza Narodowego Zjednoczenia Wojskowego, Mieczysława Dziemieszkiewicza pseudonim "Rój", a właśnie jego postać skupia w sobie tragiczne losy Żołnierzy Wyklętych. Główny bohater filmu uświadomił młodzieży, że nawet w sytuacji przegranej można pozostać wiernym swoim przekonaniom. Film wzbudził wiele pozytywnych emocji wśród uczniów i jednocześnie pokazał, że mamy wielkie szczęście, że dziś żyjemy czasach pokoju i demokracji, że możemy cieszyć się wolnością.
Wysłano 16 Marca 2016

Zaświadczenie Amnesty International Polska

Z przyjemnością informujemy, że nasze placówki: Zespół Szkół Informatycznych i Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Słupsku otrzymały zaświadczenie wydane przez Amnesty International Polska o organizowaniu przez nasze szkoły Maratonu Pisania Listów 2015. Jak piszą przedstawiciele Amnesty International Polska w dokumencie: „Pomoc szkoły była bardzo ważna w organizacji Maratonu w 2015 roku i przyczyniła się do sukcesu wydarzenia.” Cieszymy się, że możemy wspierać tak szlachetne i humanistyczne wydarzenie, jakim jest Maraton Pisania Listów Amnesty International. Co roku w ramach Maratonu powstają setki tysięcy listów, które w realny sposób przyczyniają się do poprawy sytuacji wielu osób na całym świecie. smile
Wysłano 08 Marca 2016

Wiosenny Nocny Maraton Filmowy

Serdecznie zapraszamy na WIOSENNY NOCNY MARATON FILMOWY.Przywitaj wiosnę w szkole! Termin: 18/19 marca, godz. 20.00-6.00.
Miejsce: budynek szkoły przy ul. Koszalińskiej 9 w Słupsku
Udział w Maratonie jest bezpłatny.
Zapisy do 15.03.2016.
Szczegółowe informacje i zapisy u pani Małgorzaty Siupik – pedagoga szkolnego lub u pana Marcina Kisielewskiego.
smile
Wysłano 07 Marca 2016

Sukces Blanki Erbel w ogólnopolskim konkursie

Z przyjemnością informujemy, że Blanka Erbel, uczennica 3 klasy Liceum Plastycznego zajęła III miejsce w VIII Ogólnopolskim Konkursie Malarsko – Poetyckim „Siedem grzechów głównych”. Blanka sięgnęła po laur w kategorii wiekowej 18-25 lat.
Na konkurs napłynęły 302 prace. Ogólnopolski konkurs malarsko-poetycki „Siedem grzechów głównych” był zaproszeniem do wyrażenia swojego zdania językiem sztuki na temat problemów społecznych, moralnych i religijnych. Od 2008 r. (pierwsza edycja) cieszy się rosnącym zainteresowaniem uczestników indywidualnych i grupowych. Praca Blanki Erbel nosi tytuł „Siódmy był za leniwy”, została wykonana techniką malarską. Naszą uczennicę przygotowała pani Maria Karpińska.
- Cieszę się bardzo z sukcesu. Tematyka konkursu była bardzo inspirująca i dawał szerokie pole do popisu. Pytania problemowe zawarte w temacie są bardzo aktualne, dotyczą natury ludzkiej i dotykają kwestii szeroko pojętej wolności, ludzkich przywar. XXI wiek to specyficzny czas, naznaczony szybkim tempem życia, a pytania konkursowe skłaniają do refleksji, zatrzymania się na chwilę i pomyślenia nad naszym życiem – mówi licealistka.
Tematem konkursu było: siedem grzechów głównych, do których zaliczamy: pychę, chciwość, nieczystość, zazdrość, nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu, gniew oraz lenistwo. Wywołując ten temat organizatorzy konkursu pragnęli za pomocą środków wypowiedzi artystycznej podjąć dyskusję na tematy:
1.Co jest dla nas ważne, o co zbiegamy?
2.Czego pożądamy, zazdrościmy?
3.Czy umiemy wypoczywać, co robimy z naszą wolnością?
4.Do czego zaprowadzić nas może lenistwo, nieumiarkowanie w jedzeniu (za dużo, za mało)?
5.Jak dziś rozumiemy „nie zabijaj” (zabijanie słowem, zabijanie czasu wolnego, zabijanie zwierząt i ludzi)?
6.Czy pycha to grzech, wada, zaleta?
7.Co rozumiemy pod pojęciem grzechu? Jaka jest nasza moralność, co mówi nam współczesny świat?
Jury konkursu obradowało w składzie: przewodnicząca –dr hab. prof. UŚ Urszula Szuścik, Ks. Tomasz Zmarzły –historyk sztuki, Bartosz Gawlik –art. plastyk, Muzeum Zagłębia w Będzinie, Kamila Skowron – art. plastyk, PKZ. Uroczyste wręczenie nagród nastąpi 18 marca 2016 r. (piątek) o godzinie 11.00 w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej. Organizatorem konkursu był Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej. Współorganizatorzy: Bazylika NMP Królowej Anielskiej w Dąbrowie Górniczej, Wydział Katechetyczny Diecezji Sosnowieckiej oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej. Patronat honorowy sprawowali: Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza Zbigniew Podraza oraz Biskup Diecezji Sosnowieckiej ks. dr Grzegorz Kaszak.
Serdecznie gratulujemy tak dużego sukcesu.
smile
Wysłano 07 Marca 2016

Mural Witkacego

Od kilku dni w Zespole Szkół Informatycznych uczniowie mogą podziwiać intrygujący mural przedstawiający Witkacego. Dzieło budzi ogólny zachwyt i zainteresowanie naszych uczniów.Oryginalna dekoracja zdobi szkolny korytarz. Mural powstał na okoliczność zbliżającej się uroczystości nadania imienia Stanisława Ignacego Witkiewicza naszemu Liceum Plastycznemu. Autorem pracy jest Piotr Igor Salata, artysta plastyk.Mural budzi żywe emocje wśród uczniów naszej placówki:
- Świetne, oryginalne i intrygujące dzieło. Każdy, kto przechodzi i mija mural jest zachwycony. Cieszymy się, że w naszej placówce powstało coś tak niebanalnego. Pan Salata wykonał kawał dobrej roboty. Witkacy to ważna dla nas uczniów Plastyka postać - artysta niepokorny, nieustanie poszukujący, pełen sprzeczności, człowiek o iście renesansowych zainteresowaniach. Jego twórczość niezmiennie fascynuje kolejne pokolenia miłośników oryginalnej sztuki – mówi Dariusz, uczeń Liceum Plastycznego.
smile
Wysłano 03 Marca 2016

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat@zsi.slupsk.pl