Aktualności

W pracowni Liceum Plastycznego powstał „Słupski Chłopczyk”

Nasi uczniowie Liceum Plastycznego na życzenie Przedszkola Miejskiego nr 19 w Słupsku wykonali lalkę – „Słupskiego Chłopczyka”. Oprócz lalki młodzież z „Plastyka” stworzyła obraz eksponujący architekturę miasta - Słupsk.
Dyrekcja Przedszkola Miejskiego nr 19 zwróciła się z prośbą do naszych uczniów o zagospodarowanie przestrzeni placówki przedszkolnej. Długo nie trzeba było czekać. Nasza szanowna młodzież z entuzjazmem i zapałem podeszła do sprawy. Efektem tego było m.in. wykonanie lalki - „Słupskiego Chłopczyka” oraz obrazu ukazującego oblicze architektoniczne naszego miasta. Poza tym uczennica Liceum Plastycznego Daria Elwart, tegoroczna podwójna laureatka konkursu „Witkacy i ja”, wykonała ilustracje do książeczki dla dzieci – „Opowieść o Słupskim Chłopczyku”. Nad całością prac czuwała pani Julita Rzeppka. Radość przedszkolaków była ogromna, wszak do ich grona dołączył nowy przyjaciel, który zadomowił się na stałe...
smile
Wysłano 14 Maja 2015

Dzień Otwartych Koszar w 7 Brygadzie Obrony Wybrzeża

8 maja uczniowie klas II A PLO i II MLO, pod opieką panów - Roberta Laskowskiego i Daniela Stawskiego uczestniczyli w Dniu Otwartych Koszar w 7 Brygadzie Obrony Wybrzeża im. gen. bryg. Stanisława Grzmota – Skotnickiego.
Młodzież miała okazję zapoznać się z historią 7 Brygady Obrony Wybrzeża. Po dawce pożytecznej lekcji historii nasi uczniowie mieli sposobność obejrzeć podstawowy sprzęt, uzbrojenie i wyposażenie żołnierzy brygady. Informacji o danych taktyczno-technicznych sprzętu, uzbrojenia i wyposażenia udzielali żołnierze brygady. Młodzież miała nie tylko możliwość zobaczenia z jakiego sprzętu korzystają żołnierze, ale również mogła wsiąść do wojskowych pojazdów. Największe emocje towarzyszyły jednak pobytowi na wirtualnej strzelnicy, gdzie wszyscy chcieli sprawdzić swoje strzeleckie umiejętności. Poza tym uczniowie zwiedzili budynek batalionu logistycznego.
Dzień Otwartych Koszar w 7 Brygadzie Obrony Wybrzeża został połączony z tegorocznymi uroczystościami związanymi z Dniem Zwycięstwa nad faszyzmem.
Dla uczniów czas spędzony w brygadzie miał charakter pouczający. Uświadomili sobie, że trzeba być przygotowanym na różne zagrożenia wewnętrzne i zewnętrzne. Wiedzą o tym doskonale uczniowie klas policyjnych. Celem Dni Otwartych Koszar jest popularyzowanie edukacji obywatelskiej, patriotycznej i proobronnej młodzieży szkolnej.
smile
Wysłano 09 Maja 2015

Sukces uczniów Liceum Plastycznego !

Z przyjemnością informujemy, że Ewelina Babis uczennica Liceum Plastycznego została laureatką XIII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Inne Spojrzenie", organizowanego przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Sosnowcu pod honorowym patronatem Polskiego Komitetu Narodowego UNICEF oraz Prezydenta Miasta Sosnowca Arkadiusza Chęcińskiego.
Ewelina została laureatką w kategorii wiekowej 17-19 lat. „Moja przygoda w kosmosie” – tak brzmiał temat przewodni pracy Eweliny. Naszą uzdolnioną artystkę przygotowała pani Maria Karpińska. Laureatkę konkursu wraz z opiekunem i nauczycielem: panią Karpińską zaproszono na uroczystość wręczenia nagród podczas wernisażu wystawy pokonkursowej, który odbędzie się 12 czerwca 2015 r. o godz. 17.00 w Sali Kameralnej Zespołu Szkół Muzycznych w Sosnowcu.
Na konkurs napływa co roku kilka tysięcy prac, będących artystyczną realizacją tematu przewodniego. W dotychczasowych dwunastu edycjach można było oglądać 25442 prac plastycznych z Polski oraz z 46 państw Europy, Azji, Afryki, Australii i Ameryki Północnej. W XIII edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Inne Spojrzenie" sosnowski ośrodek kulturalny otrzymał łącznie 8315 prac z całej Polski oraz 19 państw (Białorusi, Bułgarii, Chin, Chorwacji, Cypru, Czech, Francji, Indii, Kazachstanu, Litwy, Łotwy, Pakistanu, Republiki Południowej Afryki, Rosji, Rumunii, Tajlandii, Turkmenistanu, Ukraina, Węgier). Łącznie przyznano GRAND PRIX, 67 nagród oraz 109 wyróżnień.
To nie jedyny sukces uczniów z Liceum Plastycznego. W XIV Ogólnopolskim Konkursie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Morskie Opowieści", organizowanym przez Pałac Młodzieży w Gdańsku, uczniowie z „Plastyka”: Klaudia Zakrzewska, Dariusz Begiedza, Hanna Lew - Kiedrowska, Katarzyna Krasna, Małgorzata Wiertel oraz Kasandra Mroczek, sięgnęli po najwyższe laury.
Celem gdańskiego konkursu było m.in. zainteresowanie dzieci i młodzieży z całej Polski zabytkowym kompleksem architektonicznym Gdańska, przybliżenie historycznego i współczesnego, portowego charakteru miasta oraz osiągnięć w dziedzinie kultury, nauki i gospodarki.
Na konkurs wpłynęło 951 prac z terenu całej Polski. Jury oceniając prace brało pod uwagę: indywidualne, oryginalne potraktowanie tematu, bogaty i różnorodny warsztat pracy oraz estetykę wykonania.Serdecznie gratulujemy sukcesu!!! smile
Wysłano 08 Maja 2015

Konkurs polonistyczny

Zapraszamy wszystkich uczniów klas pierwszych do wzięcia udziału w konkursie polonistycznym "Jan Kochanowski - poeta renesansu". Konkurs ma na celu popularyzację poezji staropolskiej oraz przybliżenie postaci czołowego poety doby renesansu - Jana Kochanowskiego. Zmagania będą odbywały się w trzech etapach: I: życie poety, II: twórczość, III: złote myśli. Wszystkich gorąco zapraszamy. Na zwycięzców czekają ciekawe nagrody wink.
Zgłoszenia przyjmuje pani Ewelina Walczak do dnia 8 maja br.
Wysłano 28 Kwietnia 2015

I Mistrzostwa Klas o Profilu Policyjnym Województwa Pomorskiego

W dniu 24 kwietnia br. na terenie Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku odbyły się I Mistrzostwa Klas o Profilu Policyjnym Województwa Pomorskiego zorganizowane przez Wydział Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. W Mistrzostwach mogły wziąć udział najlepsze szkoły ponadgimnazjalne z każdego powiatu województwa pomorskiego, w których prowadzone są klasy o profilu policyjnym. Powiat słupski reprezentowali uczniowie Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w składzie: Klaudia Drab, Daria Lange, Cezary Syldatk i Aleksander Szpynda.
Uczestnicy zawodów wzięli udział w następujących konkurencjach: sprawdzian obejmujący ogólną wiedzę o Policji, test sprawności fizycznej (tor przeszkód) oraz udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej. Miło nam poinformować, że Nasi uczniowie w klasyfikacji generalnej zajęli bardzo dobre - IV miejsce w Mistrzostwach i tylko parę punktów dzieliło ich od zdobycia premiowanego miejsca. Naszym reprezentantom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów wink
Wysłano 28 Kwietnia 2015

Wykład z mikrobiologii na UG

Dnia 24 kwietnia br. uczniowie klas I MLO, I TW i I LP pod czujnym okiem opiekunów, pana Roberta Zająca i Roberta Laskowskiego wzięli udział w wykładzie prof. UG, dr hab. Sylwii Jafra pt. ,,Świat pod mikroskopem - mikroby wokół nas" na Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali wykładu pani profesor, która zaprezentowała nowatorskie sposoby "podpatrywania" biologii. Dowiedzieli się, jakie są skutki działania wirusów oraz innych mikroorganizmów dla zdrowia i życia człowieka. Uczniowie wyszli z wykładu z poczuciem, że mikrobiologia to fascynująca nauka skrywająca wiele tajemnic.
Wysłano 27 Kwietnia 2015

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl