Aktualności

Film reklamowy

Dnia 7 marca w szkole został nakręcony profesjonalny film reklamowy, którego reżyserem była pani Natalia Hendrych. Uczniowie mieli możliwość zaprezentowania się z jak najlepszej strony. Każdy z profilów naszej szkoły przedstawił rodzaj swojej działalności. Nie zamierzamy pozostać w cieniu! Nasza kreatywność musi zostać dostrzeżona na arenie lokalnej i ogólnopolskiej. O atmosferze panującej w szkole najlepiej świadczy uśmiech naszych uczniów. Zapraszamy do obejrzenia filmu Happy ZSI i SMS Słupsk wink
Wysłano 28 Marca 2014

Międzynarodowa wymiana młodzieży

Jak co roku, uczniowie ZSI wezmą udział w wymianie z młodzieżą z Niemiec. W dniach 26.03 – 02.04. 2014r. uczniowie: Maja Olech, Weronika Szczypek, Ola Witt, Katarzyna Wrońska, Julia Nowak, Michał Buczkiewicz, Elżbieta Rubaj, Karin Krause, Adelajda Soszyńska, Kamila Łaga oraz Aleksandra Nikadon wyjadą do niemieckiego miasta Mülheim an der Ruhr. Naszą partnerską szkołą jest Gymnasium Heissen, z którym współpracujemy od dawna. Uczniowie będą mieli okazję do bezpośrednich rozmów z młodzieżą niemiecką, co niewątpliwie podniesie ich poziom językowy. Ale oczywiście nie jest to jedyny pozytywny aspekt wymiany, bowiem program wyjazdu obfituje w nie lada atrakcje! Oprócz zapoznania się z nowoczesnym budynkiem szkoły, uczniowie wezmą udział w szeregu zajęć, w tym m.in. w debacie na temat Europy z udziałem niemieckich polityków. Zwiedzą najważniejsze zabytki miast Mülheim i Düsseldorf, takie jak np. Villa Hügel oraz inne interesujące obiekty na mapie turystycznej Niemiec. Odwiedzą również miejscową rozgłośnię radiową. Rok w rok nasza wymiana młodzieży polskio - niemieckiej jest coraz bardziej atrakcyjna, a to za sprawą organizatora i opiekuna grupy - pani Anety Łosińskiej, która dokłada wszelkich starań, aby uczniowie wynieśli z tego doświadczenia jak najwięcej wiedzy i pozytywnych emocji.
Po powrocie zaczniemy przygotowania do przyjęcia gości z Niemiec. Mamy nadzieję, że rewizyta pozostawi w naszych sąsiadach miłe wspomnienia...
Wysłano 27 Marca 2014

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Pangea"

Dnia 10 lutego 2014r. nasi uczniowie wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Pangea". Najlepszymi okazali się: Elzbieta Rubaj (45pkt.), Katarzyna Wrońska (30 pkt.), Magdalena Pawelec (27 pkt.), Daria Elwart (27 pkt.), Justyna Berezowska (33 pkt.), Piotr Wejer (32 pkt.), Marta Gierszewska (32 pkt.), Klaudia Stańko ( 20 pkt.), Paulina Porożyńska (20 pkt.) oraz Kamil Dziekoński (20) pkt.) Jak widać, walka była zacięta. Jednak uczniowie starali się przełamać stereotym o tym, że matematyka jest trudna i nie do poanowania. Okazuje się, że nic prostszego!!!
Gratulujemy wszystkim odważnym uczestnikom. Za rok spróbujemy sił w Kangurze wink
Wysłano 26 Marca 2014

Sukces uczniów z klas policyjnych!!!

Do VI Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych dyrektorzy szkół z całej Polski nadsyłali zgłoszenia, wyrażające chęć uczestnictwa w tym wydarzeniu. Komitet organizacyjny turnieju otrzymał ok. 100 zgłoszeń, a po wstępnej weryfikacji formalnej do udziału w eliminacjach przystąpiło 70 szkół z całej Polski. Według postanowień Regulaminu Turnieju, ze względów organizacyjnych, może w nim wziąć udział maksymalnie 25 reprezentacji, dlatego też zaistniała konieczność wyłonienia drużyn, które wezmą udział w Turnieju. Eliminacje zostały przeprowadzone w dniu 6 marca w trzech jednostkach organizacyjnych Policji: w Szkole Policji w Pile, Szkole Policji w Katowicach oraz Komendzie Głównej Policji w Warszawie. Każda z 4- osobowych drużyn reprezentująca klasę „policyjną” z wcześniej zgłoszonej szkoły, rozwiązywała test wiedzy składający się z 40 pytań z zakresu szeroko pojętej wiedzy o Policji, jej historii i współczesności; struktury organizacyjnej, specyfiki służby, obowiązków i uprawnień policjanta; etyki zawodowej; broni palnej i innych środków przymusu bezpośredniego; bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz profilaktycznych aspektów pracy Policji. Każdy z członków drużyny mógł otrzymać maksymalnie 40 punktów (w skali drużyny - 160).
Po zaciętej rywalizacji, miło nam poinformować, że w VI Ogólnopolskim Turnieju Klas Policyjnych udział weźmie Nasza szkoła, która uplasowała się na bardzo dobrym, 12 miejscu w rankingu ogólnopolskim. Szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Kacper Gorgoń, Wojciech Kryzel, Patryk Gański oraz Katarzyna Świeczkowska.
Podczas zmagań w VI edycji Turnieju, która będzie miała miejsce w dniach 5-6 czerwca br. w pilskiej Szkole Policji, rozegrane zostaną następujące konkurencje: sprawdzian obejmujący ogólną wiedzę o Policji, test sprawności fizycznej (tor przeszkód), test umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz test umiejętności strzeleckich.
Trzymamy kciuki i serdecznie dziękujemy za godną reprezentację szkoły.
Wysłano 26 Marca 2014

Ogólnopolski Turniej Klas Policyjnych

Dnia 6 marca uczniowie Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego wzięli udział w Ogólnopolskim Turnieju Klas Policyjnych w Pile. Szkołę naszą reprezentowali: Kacper Gorgoń, Wojciech Kryzel, Patryk Gański oraz Katarzyna Świeczkowska, którym towarzyszył pan Arkadiusz Herman. Uczniowie musieli wykazać się sprawnością intelektualną, biorąc udział w teście wiedzy. Niestety, na wyniki będziemy musieli poczekać do kwietnia. Tymczasem trzymamy kciuki wink
Wysłano 20 Marca 2014

Spotkanie członkiń "Amnesty International"

W marcu uczennice Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych i jednocześnie członkinie Grupy Lokalnej Słupsk Amnesty International Agata Bielańska i Amanda Biega spotkały się z uczniami i uczennicami sześciu klasach ZSI. Podczas spotkania uczennice zaprezentowały zakres działalności Amnesty International oraz jednocześnie zachęcały do aktywnego włączenia się w działania organizacji. Do końca marca odbędą się jeszcze trzy spotkania podczas, których uczniowie i uczennice naszej szkoły będą mieli okazje zapoznać się z funkcjonowaniem największej organizacji działającej na rzec ochrony praw człowieka na świecie. Spotkania koordynuje Małgorzata Siupik, która również udziela dodatkowych informacji związanych z chęcią włączenia się w działania Amnesty International.
Wysłano 20 Marca 2014

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162014/20152012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl