Aktualności

Pokaz żonglerki

W dniu 13.marca 2013r. gościliśmy w naszej szkole wybitnego żonglera światowej sławy – pana Janusza Chomontka. Pan Janusz zaprezentował nam swoje „ impresje sportowe” związane z żonglowaniem piłką. Byliśmy pod wrażeniem jego niezwykłych zdolności w tej materii. Szczególnie utkwił nam w pamięci jego przejście pod coraz to niższą poprzeczką podczas, którego nie ustawał w żonglowaniu... Pan Janusz potrafił zmienić również swój strój sportowy ciągle podbijając głową piłkę. Opowiadał o swoim trudnym, acz ciekawym życiu i o swojej pasji, która zaprowadziła go aż za ocean. Mogliśmy również zmierzyć się z naszym mistrzem i wykazać swoimi zdolnościami sportowymi. Oczywiście brylowali uczniowie SMS, ale nie tylko... Na koniec pokazu pan Janusz wręczył uczniom swoje fotki opatrzone autografami.
Zapraszamy do fotogalerii.
Wysłano 14 Marca 2013

Międzynarodowe Targi Informatyczne CeBIT

Dnia 8 marca 2013r. uczniowie klasy maturalnej Technikum Informatycznego uczestniczyli w Międzynarodowych Targach Informatycznych CeBIT w Hanowerze. Udział młodych informatyków w Targach stał się już tradycją naszej szkoły, bowiem od wielu już lat jesteśmy tam stałymi gośćmi. Spotkanie o międzynarodowym zasięgu zawsze jest okazją do zapoznania się z najnowszymi technologiami z zakresu technologii informacyjnej na rynku światowym. Staramy się aby nasze umiejętności i wiedza nie ograniczały się tylko do sal lekcyjnych, ale pochodziły z różnych źródeł poznawczych. Mieliśmy okazję obejrzenia wielu ciekawych propozycji rozwiązań technologicznych, jak na przykład samochody napędzane energią elektryczną, humanoidalne roboty imitujące do złudzenia poszczególne części ciała oraz projekty nowoczesnych domów, gdzie wszystkie elementy elektryczne są ze sobą połączone bezprzewodowo i zgodnie współpracują – mówi uczestnik Targów, Bogdan Józefowicz z kl. IV TI. Cała hala targowa podzielona była na szereg mniejszych sal, w których każda przedstawiała jakąś dziedzinę rozwoju światowego; zdrowie, bezpieczeństwo, militaria, rozrywka.... Cała nasza klasa wraz opiekunami: panem Jarosławem Stępnikiem oraz Robertem Zającem wzięła udział w zawodach League of Legends. Mnie osobiście najbardziej zainteresowały nowoczesne oprzyrządowania i podzespoły komputerowe - kontynuuje Bogdan – oraz latający nad całą halą olbrzymi, zdalnie sterowany rekin. Uczniowie zgodnie stwierdzili, że wyjazd na Targi CeBIT do Hanoweru był niezwykłym doświadczeniem, szczególnie dla pozytywnie zakręconych informatyków. Mogliśmy skonfrontować swoją wiedzę z najnowszymi osiągnięciami w interesującej nas dziedzinie - informatyce - i to na najwyższym, bo międzynarodowym poziomie. Teraz wiemy, ile jeszcze przed nami... Zapraszamy do fotogalerii wink
Wysłano 13 Marca 2013

Międzynarodowy Konkurs Plastyczny

Pragniemy gorąco podziękować pani Malinie Tomaszewskiej za przygotowanie uczniów do Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Pamiętajcie o ogrodach" w Płocku. Konkurs odbywał się pod honorowym patronatem Republiki Czech, Słowacji, Węgier oraz oczywiście, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Polski. Uczniowie Liceum Plastycznego zakwalifikowali się do samego finału Konkursu, zatem rozpiera nas zasłużona duma. Gratulacje!
Wysłano 07 Marca 2013

"Transplantacja - szansa na drugie życie"

Gratulujemy uczennicom naszej szkoły: Paulinie Motarskiej, Kornelii Muniak oraz Angelice Rogozie, które wzięły udział w konkursie "Transplantacja - szansa na drugie życie". Konkurs organizowany był przez Zespół Szkół Agrotechnicznych w Słupsku pod hasłem "Nie zabieraj organów do nieba". Od lat transplantologia jest dziedziną medycyny, która budzi wiele kontrowersji. Na szczęście nasi uczniowie doskonale zdają sobie sprawę z szansy, jaką daje transplantacja organu drugiemu człowiekowi. To rzeczywiście podarowanie komuś życia...
Wysłano 07 Marca 2013

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

Fascynacja poezją Agnieszki Osieckiej znalazła swoje ujście również w dziedzinie plastyki. "Pudełko zwane wyobraźnią Osiecka" jest piatą edycją Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla uczniów szkół plastycznych organizowanego przez Zespół Państwowych Szkół Plastycznych w Kielcach. Pragniemy zatem pochwalić się, że Konkurs był również udziałem naszych uczniów z Liceum Plastycznego, ktorzy otrzymali dyplom za sukcesy odniesone w Konkursie. A jakże, Plastyk wciąż na fali wink!
Wysłano 07 Marca 2013

"Młodzi kreatywni"

W ramach projektu "Młodzi kreatywni" uczniowie Technikum Weterynarii wraz opiekunami: panią Żanetą Obolewicz, panią Kamilą Drobkiewicz oraz panem Robertem Laskowskim w dniach 11-22 lutego 2013r. uczestniczyli w kursie unasienniania bydła w Olecku. Zajęcia odbywały się w okolicznych ubojniach oraz w stacji unasienniania bydła i miały charakter praktyczny. Uczniowie wiele się nauczyli o sposobach rozmnazania bydła. Zdobyta wiedza na pewno posłuży przyszłym weterynarzom nie tylko w szkole, ale też w dalszej praktyce weterynaryjnej.
Wysłano 06 Marca 2013

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162014/20152013/20142011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl