Aktualności

Kolejny wielki sukces uczniów w dziedzinie matematyki!

Z przyjemnością zawiadamiamy, że uczennice naszej szkoły w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zostały laureatkami w VIII edycji ogólnopolskiego konkursu matematyczno-fotograficznego pt. "Matematyka w obiektywie", zorganizowanego przez Centrum Popularyzacji Matematyki "SIGNUM" w Białymstoku w ramach X Podlaskich Dni Matematyki.
Martyna Ozdoba (kl. I Medyczne Liceum Ogólnokształcące) zajęła I miejsce za pracę „Czy to leśne tangensoidy?”, natomiast Paulina Gierszewska (kl. II Liceum Plastyczne im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku) zdobyła II miejsce – uczennicę nagrodzono za pracę „Spirala logarytmiczna”. Nasze licealistki do konkursu przygotowały Panie Monika Skwarek (podopieczna Martyna Ozdoba) i Agnieszka Kałuża-Horbaczewska (podopieczna Paulina Gierszewska).
Konkurs polegał na wykonaniu zdjęcia (lub zdjęć) zagadnienia matematycznego i dołączeniu krótkiego opisu, sfotografowanego "zjawiska". Zdjęcie miało być artystycznym wyrażeniem pojęcia matematycznego, prawidłowości matematycznej, metaforą matematyczną lub żartem matematycznym. Kwestia wyobraźni i spostrzegawczości w widzeniu otaczającego nas świata.
Serdecznie gratulujemy dziewczynom oraz opiekunkom kolejnego sukcesu! Brawo! smile
Wysłano 07 Maja 2018

Konkurs matematyczno-fotograficzny FotoMat!

Zespół Szkół Informatycznych i Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku zapraszają uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych do wzięcia udziału w drugiej edycji konkursu matematyczno-fotograficznego FotoMat.
Główne cele konkursu to: popularyzowanie matematyki wśród uczniów oraz zainteresowanie różnorodnością matematyczną w otaczającej przestrzeni – w życiu codziennym, w przyrodzie, martwej naturze – i uwiecznienie na fotografii. Konkurs trwa do 15 czerwca. Informacja o przyznanych nagrodach będzie umieszczona 21 czerwca na stronie internetowej szkoły w zakładce aktualności.
Szczegółowy regulamin oraz karta zgłoszenia znajduje się w pliku:
Regulamin i karta zgłoszenia konkursu matematyczno-fotograficznego FotoMat
Wysłano 07 Maja 2018

Bezpłatne badania USG psów i kotów!

Uczniowie Technikum Weterynarii przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku zapraszają na bezpłatne badania USG psów i kotów w dniu 10 maja (czwartek), w godz. 8.00 -12.00.
Badania USG zwierząt domowych wykonywać będą uczniowie słupskiego Technikum Weterynarii pod kierunkiem lekarza weterynarii i behawiorysty Anny Wnuk. Warsztaty USG przeprowadzone zostaną w gabinecie zabiegowym przy Zespole Szkół Informatycznych (ul. Koszalińska 9) i dotyczą psów, kotów, ewentualnie królików. Właścicielom psów sugeruje się, by ich zwierzęta do badań przystąpiły na czczo i nie były wycieńczone intensywnym spacerem.
Więcej informacji na temat badań pod nr tel. 516 248 129.
Serdecznie zapraszamy!!! smile
Wysłano 03 Maja 2018

Uczniowie Politechnicznego Liceum w czołówce Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego „EUREKA”

Z przyjemnością informujemy, że nasi uczniowie Politechnicznego Liceum Ogólnokształcącego znakomicie wypadli w Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym „EUREKA” .
Michał Stępnik uzyskał bardzo dobry wynik, natomiast Anna Rogulska otrzymała prestiżowe wyróżnienie. Uczniów do konkursu przygotowała Pani Grażyna Linder, nauczycielka fizyki w naszej szkole. W ramach konkursu nasi zdolni licealiści zmierzyli się z 30 pytaniami testowymi oraz zadaniem opisowym.
Celem Konkursu Fizycznego „EUREKA” jest utrwalanie wiedzy z zakresu nauk ścisłych i ich znaczenia dla człowieka oraz aktywizacja miłośników fizyki, poprzez dalsze rozwijanie ich umiejętności.
Ogólnopolski Konkurs Fizyczny „Eureka” jest prowadzony przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie.
Serdecznie gratulujemy sukcesu! smile
Wysłano 27 Kwietnia 2018

Świetny występ Jakuba Maksymiuka w eliminacjach Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

W Karolewie odbyły się eliminacje okręgowe XLII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Naszą szkołę reprezentował Jakub Maksymiuk, uczeń klasy pierwszej Technikum Weterynarii, który w kategorii produkcja zwierzęca zajął bardzo wysokie 7 miejsce. Jakub startował jako jedyny pierwszoklasista w eliminacjach. Naszego zdolnego adepta weterynarii do olimpiady przygotowała Pani Magdalena Piniaha.
Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy oraz umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także Ministerstwo Środowiska.
Gratulujemy zajęcia świetnej lokaty i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły! Brawo! smile
Wysłano 25 Kwietnia 2018

Wiktoria Paszkiewicz w warszawskim finale X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie

Na terenie Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbył się finał X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie. Z przyjemnością informujemy, że w warszawskim finale naszą szkołę reprezentowała Wiktoria Paszkiewicz, uczennica klasy drugiej Technikum Weterynarii.
Konkurs popularyzuje wśród młodzieży szkolnej znajomość dobrej praktyki rolniczej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń i zasad bezpiecznej pracy w gospodarstwach rolnych. W tym roku na egzamin do Warszawy przyjechało 92 finalistów ze szkół ponadgimnazjalnych o profilu rolniczym lub leśnym - tym bardziej cieszy fakt awansu i uczestnictwa naszej uczennicy w finale, która reprezentowała zgoła inny kierunek kształcenia. Wiiktorię do konkursu przygotowała Pani Magdalena Piniaha.
Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie należy do najtrudniejszych tego typu konkursów nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Sam fakt uczestnictwa w finale jest swego rodzaju wielką nobilitacją i zaszczytem.
Wydarzenie zostało zorganizowane przez redakcję magazynu „Bez Pługa”, Wydział Inżynierii Produkcji SGGW, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.
Serdecznie gratulujemy! Dziękujemy Wiktorio za godne reprezentowanie naszej szkoły! smile
Wysłano 25 Kwietnia 2018

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl