Aktualności

Uczniowie Politechnicznego Liceum w czołówce Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego „EUREKA”

Z przyjemnością informujemy, że nasi uczniowie Politechnicznego Liceum Ogólnokształcącego znakomicie wypadli w Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym „EUREKA” .
Michał Stępnik uzyskał bardzo dobry wynik, natomiast Anna Rogulska otrzymała prestiżowe wyróżnienie. Uczniów do konkursu przygotowała Pani Grażyna Linder, nauczycielka fizyki w naszej szkole. W ramach konkursu nasi zdolni licealiści zmierzyli się z 30 pytaniami testowymi oraz zadaniem opisowym.
Celem Konkursu Fizycznego „EUREKA” jest utrwalanie wiedzy z zakresu nauk ścisłych i ich znaczenia dla człowieka oraz aktywizacja miłośników fizyki, poprzez dalsze rozwijanie ich umiejętności.
Ogólnopolski Konkurs Fizyczny „Eureka” jest prowadzony przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie.
Serdecznie gratulujemy sukcesu! smile
Wysłano 27 Kwietnia 2018

Świetny występ Jakuba Maksymiuka w eliminacjach Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

W Karolewie odbyły się eliminacje okręgowe XLII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Naszą szkołę reprezentował Jakub Maksymiuk, uczeń klasy pierwszej Technikum Weterynarii, który w kategorii produkcja zwierzęca zajął bardzo wysokie 7 miejsce. Jakub startował jako jedyny pierwszoklasista w eliminacjach. Naszego zdolnego adepta weterynarii do olimpiady przygotowała Pani Magdalena Piniaha.
Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy oraz umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także Ministerstwo Środowiska.
Gratulujemy zajęcia świetnej lokaty i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły! Brawo! smile
Wysłano 25 Kwietnia 2018

Wiktoria Paszkiewicz w warszawskim finale X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie

Na terenie Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbył się finał X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie. Z przyjemnością informujemy, że w warszawskim finale naszą szkołę reprezentowała Wiktoria Paszkiewicz, uczennica klasy drugiej Technikum Weterynarii.
Konkurs popularyzuje wśród młodzieży szkolnej znajomość dobrej praktyki rolniczej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń i zasad bezpiecznej pracy w gospodarstwach rolnych. W tym roku na egzamin do Warszawy przyjechało 92 finalistów ze szkół ponadgimnazjalnych o profilu rolniczym lub leśnym - tym bardziej cieszy fakt awansu i uczestnictwa naszej uczennicy w finale, która reprezentowała zgoła inny kierunek kształcenia. Wiiktorię do konkursu przygotowała Pani Magdalena Piniaha.
Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie należy do najtrudniejszych tego typu konkursów nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Sam fakt uczestnictwa w finale jest swego rodzaju wielką nobilitacją i zaszczytem.
Wydarzenie zostało zorganizowane przez redakcję magazynu „Bez Pługa”, Wydział Inżynierii Produkcji SGGW, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.
Serdecznie gratulujemy! Dziękujemy Wiktorio za godne reprezentowanie naszej szkoły! smile
Wysłano 25 Kwietnia 2018

Debata promująca czytelnictwo

W ramach obchodów Światowego Dnia Książki wybrani uczniowie z klas: 2B PLO, 2TW, 3LP oraz 2LOMS wzięli udział w burzliwej debacie na temat: "Czy warto czytać książki?" Uczniowie spierali się o poziom i formy czytelnictwa w dobie Internetu i rozwoju technologii informacyjnej. Po obejrzeniu kilku filmów - sondaży dotyczących statystyk czytania książek w Polsce uczestnicy debaty zgodnie przyznali, że sytuacja jest co najmniej niezadowalająca, co jednak nie przesądza o tym, że książki tracą na wartości. Wszyscy ustosunkowali się do słów Wisławy Szymborskiej, że "Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"... Przypomnijmy, że uczniowie ZSI i SMS od września 2017 roku realizują projekt "Zaczytana szkoła", który obliguje ich do różnych działań związanych z promocją czytelnictwa na arenie lokalnej. Debata miała na celu ukształtowanie postaw wobec czytania książek oraz rozbudzenie entuzjazmu czytelniczego.


Wysłano 25 Kwietnia 2018

Uczniowie Liceum Plastycznego laureatami ogólnopolskiego konkursu matematycznego!

Z wielką przyjemnością informujemy, że nasi uczniowie Liceum Plastyczne im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku zostali laureatami ogólnopolskiego konkursu pt. "Uśmiechnięte rozmaitości matematyczne"!
Alicja Orłowska i Dariusz Begiedza (kl. IV) zajęli II miejsce za wspólną pracę „Delta-man i Tangens” (praca w formie komiksu), natomiast Agnieszka Kitowska (kl. I) zdobyła III miejsce za pracę „Zakręcony Simson i jego kalkulator”. Uczniowie sięgnęli po laury w kategorii: szkoła ponadgimnazjalna. Licealistów do konkursu przygotowała Pani Monika Skwarek.
Przedmiotem konkursu był szeroko pojęty humor i satyra o tematyce matematycznej. Technika i forma pracy była dowolna. Konkurs został zorganizowany przez Centrum Popularyzacji Matematyki "Signum" Politechniki Białostockiej w ramach Podlaskich Dni Matematyki 2018. Prace naszych uczniów zostaną wystawione w Centrum Nowoczesnego Kształcenia podczas Podlaskich Dni Matematyki.
Warto odnotować fakt, że w konkursie tym brali udział również uczniowie naszej szkoły podstawowej i gimnazjum, których przygotowywała Pani Maria Lelakowska.
Serdecznie gratulujemy sukcesu! smile
Wysłano 23 Kwietnia 2018

IV Powiatowy Konkurs Recytatorski i Poezji Śpiewanej „Podróże z Herbertem”

W V Liceum Ogólnokształcącym im. Zbigniewa Herberta w Słupsku odbył się IV Powiatowy Konkurs Recytatorski i Poezji Śpiewanej „Podróże z Herbertem”. Do rywalizacji o miano najlepszego interpretatora wierszy Herberta przystąpili uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych Słupska i powiatu słupskiego. W konkursie wzięło udział 37 uczestników.
Naszą szkołę w konkursie recytatorskim reprezentowały trzy uczennice: Daria Błaszczyk (kl. II B PLO), Martyna Ozdoba (kl. I MLO) i Agnieszka Weyhe (kl. I A PLO).
Dziękujemy naszym Szanownym licealistkom za zaangażowanie i godne reprezentowanie szkoły w konkursie. Uczennice otrzymały pamiątkowe dyplomy za udział.
Nasze miłośniczki poezji Herberta do konkursu przygotował Pan Bartosz Chomicz i Pani Maja Frąckowiak.
Celem konkursu jest popularyzacja twórczości Zbigniewa Herberta, rozwijanie umiejętności interpretacyjnych oraz rozwijanie uzdolnień w zakresie recytacji i śpiewu. smile
Wysłano 23 Kwietnia 2018

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl