Aktualności

Wiosenny festiwal młodych talentów w ZSI i SMS 2017 czyli Mam Talent !

Jak co roku, w naszej szkole został zorganizowany konkurs „Mam Talent ZSI i SMS” mający na celu rozwijanie kreatywności uczestników, promowanie i odkrywanie młodych talentów, jak i popularyzację działań artystycznych, jako jedną z form spędzania wolnego czasu. Do konkursu zgłosiło się 10 kandydatów/zespołów. Uczestników oceniano w trzech kategoriach: talent sceniczny, talent muzyczny oraz talent wokalny.
Świetności całej uroczystości dodała obsada wspaniałego jury: znana wszystkim matematyczka o pięknym głosie i talencie do śpiewania: Maria Lelakowska, popularny, mający na koncie wiele sukcesów sportowych i trenerskich, specjalista od dobrej kuchni: Tadeusz Żakieta, trzeci fotel zajęła reprezentantka młodzieży, uczennica 3 klasy Liceum Plastycznego, której pasją jest fotografia: Maja Olech, kolejną osobą, która zasiliła szanowne gremium jurorskie, to zawsze uśmiechnięta nauczycielka przedsiębiorczości i wos-u: Natalia Hendrych. Część główną konkursu poprowadzili uczniowie drugiej klasy Technikum Weterynarii: Klaudia Guzowska i Robert Elendt, natomiast operatorem sprzętu była Diana Roślik.
Poziom przygotowania uczestników był bardzo wysoki. Jury miało bardzo trudny wybór. Ostatecznie miejsce I otrzymał uczeń III klasy Szkoły Mistrzostwa Sportowego Damian Grzeszkowiak, miejsce II zajął Łukasz Żurawski z klasy I b Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego, a na miejscu III uplasował się duet: Anna Rogulska z klasy 1 Politechnicznego Liceum Ogólnokształcącego oraz Daria Michaluk z klasy 1 Technikum Weterynarii. W tym roku publiczność również miała decydujący głos, otóż dzięki elektronicznej ankiecie, miło jest nam poinformować, iż serca widowni zdecydowanie zdobył wspomniany wcześniej Damian Grzeszkowiak. Brawo!
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali za udział dyplomy, a zwycięzcy zostali obdarowani dyplomami i drobnymi upominkami. Organizatorem tegorocznej imprezy była Pani Monika Skwarek z klasą 2 Technikum Weterynarii oraz Pani Natalia Hendrych. Serdecznie dziękujemy i gratulujemy!
smile smile smile
Wysłano 14 Kwietnia 2017

Sukces Szymona Zająca w konkursie powiatowym „Doświadczenia pokazowe z fizyki”

Z przyjemnością informujemy, że Szymon Zając, uczeń pierwszej klasy Politechnicznego Liceum Ogólnokształcącego, zajął III miejsce w tegorocznej edycji konkursu powiatowego „Doświadczenia pokazowe z fizyki”. Konkurs okazał się szansą dla uczniów na sprawdzenie swoich możliwości, pokazania swoich pasji i zainteresowań, prezentacji nowych rozwiązań. Podczas konkursu Szymon zaprezentował bardzo pomysłową piramidę holograficzną - to jedno z niewielu urządzeń, które idealnie oddaje efekt hologramu, jest bardzo ciekawą formą prezentacji wizualnej. Jest to urządzenie, które można stosować właściwie wszędzie, bez konieczności jakiegokolwiek dostosowywania otoczenia. Możemy w niej pokazać trójwymiarowe przedmioty, logotypy lub grafiki.
Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce. Serdecznie gratulujemy Szymonowi sukcesu! smile
Wysłano 13 Kwietnia 2017

Kolejny sportowy sukces uczennic Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego!!!

W dniu 6 kwietnia na terenie Parku Kultury i Wypoczynku w Słupsku odbyły się drużynowe biegi przełajowe w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży. W słonecznej wiosennej scenerii, po trudnej trasie crossowej liczącej ok. 900m, rywalizowali ze sobą uczniowie ze słupskich szkół o różnym szczeblu edukacji. Miło nam poinformować, ze reprezentacja dziewcząt z Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego zajęła III miejsce w zawodach spośród wszystkich startujących szkół ponadgimnazjalnych w Słupsku. Naszą szkołę godnie reprezentowały: Burda Wiktoria, Grzegorzewska Oliwia, Kępczyńska Magdalena – wszystkie z 1A PLO, Gawenda Sandra, Kadłubańska Wiktoria i Welzandt Daria - z 1B PLO, Nowicka Alicja i Tabaka Adrianna z 2A PLO oraz Kasprzyk Alicja, Kuryłło Sara, Krawczyk Nikola z 3A PLO oraz Kołodziejska Joanna 3B PLO. Opiekę trenerską nad naszymi sportsmenkami sprawował Pan Arkadiusz Herman.
Gratulujemy wszystkim startującym uczennicom osiągniętych wyników i życzymy kolejnych sukcesów sportowych.smile
Wysłano 11 Kwietnia 2017

Happening „Młodzi przeciwko oKUPAcji Słupska!”

W dniu dzisiejszym uczniowie Technikum Weterynarii zorganizowali świetny happening - „Młodzi przeciwko oKUPAcji Słupska!”. Celem akcji był protest przeciwko niewłaściwym zachowaniom mieszkańców Słupska, którzy nie sprzątają nieczystości pozostawionych przez swoje psy na trawnikach, placach zabaw, chodnikach czy w parkach.
Happening „Młodzi przeciwko oKUPAcji Słupska!” miał zwrócić uwagę na to, że zalegające psie odchody uniemożliwiają korzystanie z tych miejsc, są problemem ochrony środowiska, problemem natury estetycznej oraz zagrażają zdrowiu. Akcja w zamierzeniu ma wpłynąć na mentalność właścicieli psów, sprawić, że sprzątanie psich odchodów będzie zjawiskiem powszechnym.
W ramach happeningu nasi uczniowie wyruszyli do miasta, by za pomocą kolorowych chorągiewek z hasłami typu: „bomba biologiczna”, „kupa wstydu”, „to nie jest czekolada” znakować zanieczyszczone miejsca. Napotkanym osobom młodzież wręczała także darmowe akcesoria do sprzątania psich odchodów oraz ulotki informacyjne. Dzisiejsza akcja zdecydowanie zwróciła uwagę słupszczan!
- Młodzi ludzie chcą żyć w czystym Słupsku. Jeśli my nie zadbamy o nasze miasto, nikt tego za nas nie zrobi. Kochamy psy, ale chcemy namawiać ich właścicieli, żeby sprzątali po czworonogach. Obraz Słupska po zimie jest tragiczny. Psie odchody to nie tylko rażący i nieestetyczny element miejskiego krajobrazu, ale bardzo poważny problem epidemiologiczny, bowiem w odchodach psów występuje wiele drobnoustrojów, które mogą być przyczyną groźnych chorób zakaźnych i pasożytniczych u ludzi - mówi Pani Daria Otolińska, współorganizator happeningu. smile
Wysłano 06 Kwietnia 2017

Agnieszka Okrój i Karolina Szklarz finalistkami XXI Konkursu Chemicznego „Wygraj indeks” !

Z przyjemnością informujemy, że uczennice klasy drugiej Medycznego Liceum Ogólnokształcącego: Agnieszka Okrój i Karolina Szklarz zostały finalistkami XXI Konkursu Chemicznego „Wygraj indeks” organizowanego przez Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej.
Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy polegał na rozwiązaniu zadań otwartych do dnia 15 lutego 2017 r. Po sprawdzeniu prac Komisja Konkursowa wyłoniła finalistów, wśród których znalazły się uczennice naszej szkoły: Agnieszka Okrój i Karolina Szklarz. 25 marca 2017 r. w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej odbył się finał konkursu. Licealiści rozwiązywali zadania z drugiego etapu.
Uczennice przygotowywały się do konkursu pod kierunkiem Pani Hanny Gołaszewskiej – Gałat. Składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów. smile

sukces_MLO.jpg
Wysłano 05 Kwietnia 2017

XIV edycja Okręgowego Konkursu "X Muza"

Uczniowie naszej szkoły: Ania Rogulska (1 MLO), Abigail Solska (1 MLO), Oskar Szczepański (1 MLO), Daniel Brongoszewski (1 MLO), Marta Prawdzik (3 MLO) oraz Damian Wolski (3A PLO) wzięli udział w XIV edycji Okręgowego Konkursu „X Muza”. W konkursie wiedzy o filmie startowało dziewiętnaście drużyn. Uczniowie mierzyli się z niełatwym testem z historii kina światowego i polskiego. Marta Prawdzik i Damian Wolski zajęli zaszczytne, II miejsce i tym samym awansowali do finału. Uczniowie wykazali się nie tylko rozległą wiedzą na temat filmu, ale też niezwykłą determinacją w starciu z pasjonatami tej sztuki. Gorąco gratulujemy naszym finalistom i trzymamy kciuki za podium wink
Wysłano 02 Kwietnia 2017

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat@zsi.slupsk.pl