Aktualności

Sukces Adelajdy Soszyńskiej, uczennicy PLO

Adelajda Soszyńska, uczennica Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego, wygrała w Internetowym Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej. Nagrodą jest wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego w Brukseli w dniach 14-18 czerwca. Adelajdę przygotowała pani Alicja Prokop.
Organizatorem Internetowego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej było Biuro Janusza Lewandowskiego, Posła do Parlamentu Europejskiego. Celem konkursu była popularyzacja idei integracji europejskiej, wiedzy na temat budżetu UE, programów kulturalnych i edukacyjnych, a także współpracy międzynarodowej Unii Europejskiej wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych i szkół wyższych. Uczestnikami konkursu mogli być po zarejestrowaniu się na stronie Janusza Lewandowskiego i założeniu konta, uczniowie wszystkich szkół ponadgimnazjalnych, a także studenci szkół wyższych zlokalizowanych w województwie pomorskim.
Pytania konkursowe dotyczyły genezy, programów kulturalnych, edukacyjnych, młodzieżowych, instytucji Unii Europejskiej, budżetu UE i współpracy międzynarodowej UE. Za każdą prawidłową odpowiedź uczestnik otrzymał 1 punkt w przypadku pytań zamkniętych i maksymalnie 5 punktów w przypadku pytań otwartych.
Uczestnicy musieli udzielić odpowiedzi na 14 pytań publikowanych codziennie na stronie europosła przez cały okres trwania konkursu (od 13.04.2015 do27.04-2015). Wśród 27 osób, które uzyskały najwyższy wynik w konkursie, znalazła się właśnie nasza uczennica. Serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy miłego pobytu w Brukseli!
smile
Wysłano 20 Maja 2015

Sukces sportowy uczennic Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego

W dniu 19.05 br. odbyła się Słupska Olimpiada Młodzieży w lekkiej atletyce. Doskonale spisały się nasze uczennice PLO. Joanna Kołodziejska z klasy 1 BPLO zajęła II miejsce w skoku w dal. Jej wynik to 4,54 m ( do pierwszego miejsca zabrakło zaledwie 2 cm.). Joanna zajęła również II miejsce w biegu na 400 m z wynikiem - 1:05,10 min. Świetnie spisała się również Klaudia Drab z klasy 2 APLO, która zajęła w biegu finałowym na 100 m II miejsce z bardzo dobrym wynikiem - 13:55 sek. Serdecznie gratulujemy sukcesu. smile
Wysłano 20 Maja 2015

Gratulacje dla Jakuba Łuczaka

Kuratorium Oświaty w Gdańsku składa serdeczne gratulacje dla ucznia Technikum Weterynarii, Jakuba Łuczaka za szczególne osiągnięcia w zawodach wojewódzkich Ogólnopolskiej Olimpiady Tematycznej "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972 - 1514. Od Cedyni do Orszy". My również gratulujemy Jakubowi, życząc mu wiele sukcesów na drodze rozwijania swej pasji, jaką niewatpliwie jest historia. Dziękujemy również panu Andrzejowi Fijałkowskiemu, który poświęcił wiele uwagi na rzecz sukcesu Jakuba. Gratulacje!!!
Wysłano 20 Maja 2015

Dzień Otwartej Szkoły

Zapraszamy wszystkich gimnazjalistów, ich rodziców oraz miłośników Zespołu Szkół Informatycznych i Szkoły Mistrzostwa Sportowego na Festyn szkolny, który odbędzie się dnia 23 maja br. w godzinach 9.00 - 13.00 w siedzibie szkoły przy ul. Koszalińskiej 9. Dla wszystkich gości przygotowaliśmy wiele ciekawych propozycji, będzie można wziąć udział w konkursach, turniejach oraz grach sprawnościowych. Nie zabraknie też prezentacji multimedialnych oraz innych atracji, jak np.: warsztaty origami i witrażu, turnieje matematyczne czy zabawy z cieczą nieniutonowską... Oprócz tego, zapoznacie się z systemem doboru do Policji i sprawdzicie swoją inteligencję (IQ wink). W programie znajdą się również występy artystyczne młodzieży ZSI, mecz sportowy w wykonaniu uczniów SMS, ciekawe filmy, wystawy prac i osiągnięć uczniów oraz quiz na temat HIV i AIDS. Zaprezentujemy Wam nasze sale dydaktyczne, poznacie nauczycieli i Waszych przyszłych kolegów i koleżanki. Przygotowalismy też "coś na ząb". To tylko niektóre z naszych propozycji. Zapraszamy gorąco, ZSI i SMS czeka na Was!!!
Wysłano 20 Maja 2015

"Prewencja, ale inaczej 2015"

W dniu 13 maja 2015 roku w Gimnazjum nr 4 w Słupsku odbył się Finał Turnieju "Prewencja ale inaczej 2015" zorganizowany przez Stowarzyszenie Bezpieczny Region Słupski. W turnieju rywalizowała ze sobą młodzież klas pierwszych gimnazjów ze Słupska oraz z Kobylnicy i Sycewic z gminy Kobylnica. Uczestnicy brali udział w teście wiedzy na temat podstawowych założeń funkcjonowania policji oraz w zawodach sportowych, które polegały na pokonaniu toru przeszkód składającego się z sześciu konkurencji. W trakcie trwania turnieju uczniowie naszej szkoły z klas policyjnych, medycznych i plastycznych pracowali jako wolontariusze, pomagając przy organizacji tegoż przedsięwzięcia. Podczas imprezy odbył się występ dzieci z przedszkola nr 12 "Niezapominajka", które wykonały taniec cheerleaderek, a funkcjonariusz z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku przeprowadził pokaz tresury psa policyjnego. Ponadto przedstawiciele szkoły Taekwon-do Karola Winiszewskiego zaprezentowali pokaz swoich umiejętności sportowych. Dużym zainteresowaniem cieszył się również pokaz samoobrony i technik interwencji wykonany przez uczniów klasy policyjnej 2B w ramach którego, oprócz zademonstrowanych umiejętności stosowania technik obrony i ataku, przedstawili scenkę sytuacyjną związaną z napadem agresywnych napastników na ucznia i uczennicę z klasy policyjnej. Na koniec turnieju obyła się ceremonia wręczenia dyplomów i pucharów najlepszym drużynom startującym w zawodach. Główny organizator imprezy, pan Robert Czyż, jako przedstawiciel Stowarzyszenia Bezpieczny Region Słupski, złożył gorące podziękowania Dyrekcji Zespołu Szkół Informatycznych za pomoc przy organizacji i przeprowadzeniu turnieju.
Wysłano 18 Maja 2015

Promocja Centrum Informacji Turystycznej "Ziemia Słupska"

Uczniowie Liceum Plastycznego w dniu 11 maja brali udział w promocji Centrum Informacji Turystycznej "Ziemia Słupska", imprezie sygnowanej przez Prezydenta Miasta Słupska, pana Roberta Biedronia. Plastycy zorganizowali plener malarski przy skwerze parkowym nieopodal słupskiego ratusza, który to został uwieczniony w postaci rysunków. Prace naszych uczniów najwyraźniej spodobały się Prezydentowi, gdyż poprosił o jedną z nich... Był to rysunek uczennicy Hani Lew - Kiedrowskiej z kl. II LP. Z przyjemnością podarujemy wizerunek słupskiego ratusza Panu Prezydentowi z nadzieją, że będzie on źródłem wielu pozytywnych emocji związanych z naszym pięknym miastem. Uczniowie Liceum Plastycznego nie wahają się, kiedy w grę wchodzi promocja lokalnej tradycji i kultury. Dbają również o przywracanie pamięci o miejscach dawno zapomnianych. Po prostu, "Kochamy nasze miasto Słupsk".
Zapraszamy do fotogalerii.
Wysłano 18 Maja 2015

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl