Aktualności

Międzynarodowa wymiana młodzieży.

W dniach 26. 03.-01.04. 14r. uczniowie klas: I TW, I LP, I MLO oraz IA PLO uczestniczyli w międzynarodowej wymianie z młodzieżą Gymnasium Heiβen w Mülheim an der Ruhr. Opiekunem i organizatorem wyjazdu była pani Aneta Łosińska. Celem wymiany młodzieży była nie tylko integracja szkół, ale również poznanie kultury niemieckiej skupionej wokół Zagłębia Ruhry. Podczas wyjazdu uczniowie doskonalili znajomość języka niemieckiego w praktyce, co jak wiadomo, jest najlepszym sposobem na biegłe posługiwanie się językiem obcym.
Międzynarodowe spotkanie obfitowało w szereg pasjonujących form poznawczych. Młodzież aktywnie uczestniczyła w zajęciach szkolnych po uprzednim zapoznaniu się z budynkiem placówki. Zawiązało się wiele obiecujących przyjaźni... Następnie uczniowie wzięli udział w specjalnie dla nich przygotowanym programie ukazującym zmiany przemysłowe zachodzące na przestrzeni lat w Zagłębiu Ruhry. Mieli okazję zwiedzić sławną Villa Hügel – sielską posiadłość należącą do rodziny kupców westfaskich o nazwisku Krupp zajmującą się produkowaniem stali. Dotarli też do przemysłowego kompleksu Zollverein w Essen, który stanowi unikatowe świadectwo historii techniki i architektury przemysłu XX w. i jest wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Nic więc dziwnego, że jest to jedna z największych atrakcji Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego.
Nie zabrakło też czasu na odpoczynek w Parku Krajobrazowym Duisburg-Nord, którego teren (200 ha powierzchni) zagospodarowano w ramach Międzynarodowej Wystawy Budowlanej w 1994 roku wokół dawnej huty Thyssena. Wiele zabudowań i obiektów tej huty - otoczonych dzisiaj zielenią -udostępniono zwiedzającym. Ciekawostką jest, że w dawnym zbiorniku na gaz, obecnie wypełnionym wodą, utworzono centrum treningowe dla nurków oraz policji i straży pożarnej. W dawnych magazynach rud Stowarzyszenie Alpejskie stworzyło około 400 tras do wspinaczki o zróżnicowanym poziomie trudności. Następnie młodzież odwiedziła Red – Dot - Design – Museum w Essen.
Wielkim przeżyciem dla uczniów ZSI okazał się wyjazd do Düsseldorfu, uczestniczyli bowiem w debacie młodzieży w Parlemencie, która odbyła się z udziałem wielu wybitnych osobistości ze świata nauki i polityki m. in.: prof.dr Ulrich von Alemann z Uniwersytetu w Düsseldorfie, Cariny Gödecke – prezydenta Nadrenii Westfalii oraz Helgi Schmidt – zastępcy redaktora naczelnego stacji telewizyjnej WDR. Po emocjonującej debacie wszyscy udali się na zasłużony spacer brzegiem Renu. Nie omieszkali również zwiedzić miasta... wink Uczestnicy wymiany powrócili pełni emocji i wrażeń, które jeszcze na długo zagoszczą w ich sercach.
- Za rok ponownie wybierzemy się do Niemiec. Cieszymy się, że nasze kontakty z zaprzyjaźnionym gimnazjum nie okazały się tymczasowe i będą owocować przez długie lata cykliczną wymianą naszej zdolnej młodzieży - mówi pani Aneta Łosińska.
Wysłano 08 Kwietnia 2014

Prezentacja szkół ponadgimnazjalnych - hala "Gryfia"

W czwartek, dnia 03 kwietnia 2014r. Zespół Szkół Informatycznych zaprezentował się na kolejnych tragach edukacyjnych prowadzonych przez szkoły ponadgimnazjalne ze Słupska i okolic. Targi odbwały się w hali "Gryfia" przy ul. Szczecińskiej w Słupsku. W związku z tym, że szkoły prywatne nie zostały poproszone do wnętrza hali, mieliśmy swoje stoisko obok innych szkół niepublicznych przed wejściem. Mimo to, zaobserwowaliśmy duże zainteresowanie naszą propozycją edukacyjną. Uczniowie pytali o wachlarz profilów, których w naszej szkolenie brakuje! Zespół Szkół Informatycznych to placówka, która przykłada wielką wagę do metodyki nauczania oraz wyników na egzaminach zewnętrznych. Jesteśmy w czołówce, jeśli chodzi o zdawalność naszych uczniów i to nie tylko na egzaminach maturalnych, ale również w sferze przedmiotów zawodowych... Fakty mówią za siebie wink Zapraszamy gorąco wszystkich gimnazjalistów. Świetnie wyszkolona kadra nauczycieli, wysoki poziom nauczania i wyjątkowa atmosfera ZSI na pewno przekonają wielu absolwentów słupskich gimnazjów. Czekamy na wszystkich zainteresowanych nauką w naszej szkole 24 maja, kiedy to odbędzie się doroczny festyn prezentujący ZSI we wszystkich kolorach! Gimnazjalisto, czekamy na Ciebie! Przyjdź, sprawdź i zostań z nami!
Wysłano 08 Kwietnia 2014

Targi edukacyjne w "Jantarze"

W sobotę, dnia 29 marca w galerii "Jantar" przy ul. Szczecińskiej odbyły się Targi Edukacyjne niepublicznych szkół Słupska. W Targach, oprócz czterech innych placówek oświatowych, brał udział również Zespół Szkół Informatycznych. Uczniowie pod czujnym okiem nauczycieli prezentowali działania poszczególnych profilów naszej szkoły: Technikum Wetrynarii, Technikum Informatycznego, Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego i Liceum Plastycznego. Nie zabrakło też przedstawicieli nowo otwartego kierunku ZSI: Medycznego Liceum Ogólnokształcącego. Program naszej szkoły obfitował w mnóstwo ciekawych atrakcji, które podziwiało kilkaset zgromadzonych tam osób... Uczniowie popisali się m.in. umiejętnością wyplatania wiklinowych koszy (LP), pokazem sztuki walki obronnej (PLO) oraz znajomością najnowszych trendów w Eko - Modzie" wink Widzowie z zaciekawieniem spogladali na urocze modelki z plastyka. Jednak punktem kulminacyjnym pokazów okazał się konkurs karaoke, w którym mogli uczestniczyć wszyscy obecni. Oklaskom nie było końca! A my już dziś zapraszamy na festyn szkolny dnia 24 maja. Będzie się działo...
Wysłano 01 Kwietnia 2014

Noc w szkole...

W nocy z 16 na 17 maja 2014r. w godz. 20.00-6.00 po raz kolejny odbędzie szkolny Nocny Maraton Filmowy. Jeśli chodzi o repertuar, będzie on nieco zróżnicowany. W myśl zasady "dla każdego coś dobrego" przygotowaliśmy m.in. ambitne kino europejskie, oskarowe kreacje, lekkie i przyjemne kino amerykańskie;) Zapewniamy estetyczne doznania, rozrywkę na wysokim poziomie oraz kofeinę na poziomie pozwalającym na "przetrwanie" do świtu.
Miejsce: budynek szkoły przy ul. Koszalińskiej 9 w Słupsku
Udział w Maratonie jest bezpłatny.
Zapisy do 09 maja 2014r.
Szczegółowe informacje i zapisy u pani Małgorzaty Siupik – pedagoga szkolnego (osobiście lub na drogą e-mail gosiasiupik@wp.pl.).
Zapraszamy na noc filmową pełną niezapomnianych emocji wink
Wysłano 29 Marca 2014

Wojewódzki Konkurs Małych Form Teatralnych

Gratulujemy wyróżnienia dla repreazentacji ZSI w powiatowym etapie Konkursu Małych Form Teatralnych pod hasłem "Uzależnienia wokół nas" skierowanym do młodzieży ponadgimnazjalnej. Konkurs odbył się w słupskim Teatrze Rondo i miał na celu propagowanie wiedzy na temat uzależnień i sposobów unikania tego typu zagrożeń. Organizatorem Konkursu była Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Słupsku, Wojewódzka Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Gdańsku, Starostwo Powiatowe w Słupsku, Urząd Miejski w Słupsku oraz Słupski Ośrodek Kultury w Słupsku. Wszystkie instytucje zgonie uzały, że najlepszą formą integracji środowisk młodzieżowch jest sztuka, stąd właśnie taka forma profilaktyki uzależnień. Uczniom serdecznie gratulujemy wyróżnienia i dziekujemy za zaangażowanie w tak szczytną ideę, jak walka z uzależnieniami.

Wysłano 29 Marca 2014

Kolorowy Happening "Wiosna z ZSI"

Młodzież ZSI , chcąc zwrócić uwagę na nurtujące ją problemy, postanowiła wraz z nadchodzącą wiosną zorganizować "Kolorowy Happening". Impreza została przeprowadzona w dniach 18-25 marca w różnych zakątkach naszego pięknego miasta. Wspólnie ze Słupskim Porozumieniem Obywatelskim uczniowie ZSI proponowali zaskoczonym przechodniom szereg atrakcji, m.in. przeciąganie liny symbolizujące walkę dobra ze złem. Na gigantycznym papierowym arkuszu słupszczanie mogli też odcisnąć swoje kolorowe dłonie, dając w ten sposób wyraz poparcia dla akcji ZSI. Młodzież protestowała przeciw szarości naszego miasta oraz braku możliwości rozwoju dla młodych słupszczan, którzy tak naprawdę nie chcą stąd wyjeżdżać, lecz spokojnie budować swój świat w miejscu , z którym są związani emocjonalnie. Wiosenna akcja miała na celu ożywienie miasta Słupska i obudzenie lokalnego patriotyzmu. Imprezę zwieńczyło spotkanie ze znanym publicystą Marcinem Prokopem, które odbyło się 25 marca w auli Akademii Pomorskiej w Słupsku. Tematem rozmów dziennikarza z uczniami ZSI były aktualne problemy młodzieży. Rozważano m.in. sposoby zatrzymania w mieście młodych ludzi kończących licea, technika, czy studia wyższe. Uczniowie mieli też okazję zapoznać się z oferatami na rynku pracy w Słupsku i okolicach. Mamy nadzieję, że nasza akcja przyniesie wymierne korzyści, które pozwoją nam realizować się nie gdzieś w dalekim świecie, ale w naszym ukochanym Słupsku!!!
Wysłano 29 Marca 2014

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162014/20152012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl