Aktualności

Konkurs plastyczny "Witkacy i ja"

Gratulujemy naszym uczennicom Liceum Plastycznego nagród, które zdobyływ konkursie plastycznym i fotograficznym "Witkacy i ja" w Słupsku. Nagroda Główna Dyrektora Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku przypadła Joannie Wac, która otrzymała Grand Prix, II miejsce zdobyła Aleksandra Chmura, a III miejsce - Agnieszka Trelińska. Uczennicom serdecznie gratulujemy, a pani Malinie Tomaszewskiej dziękujemy za trud włożony w przygotowanie laureatek do konkursu.
Wysłano 11 Kwietnia 2013

Comenius w ZSI!

Z przyjemnością zawiadamiamy, że projekt naszej szkoły został zakwalifikowany do konsultacji agencyjnych Narodowej Agencji Programu "Uczenie sie przez całe życie" - Comenius. Teraz z niecierpliwością oczekujemy przyjazdu asystenta Programu Comenius wink Cieszymy się, że będziemy mogli wziąć udział w prestiżowym programie rozwoju. Na pewno przyczyni się to do lepszych wyników, jak też rozszerzy horyzonty intelektualne naszych uczniów. Jesteśmy otwarci na wszelkie innowacje służące zdobywaniu wiedzy i umiejętności, jak też wszelkich profitów płynących z obcowania z innymi ludźmi.
Wysłano 11 Kwietnia 2013

Nauczycielka z Turcji

Od marca do maja br w naszej szkole będziemy gościć panią Mesude Civelekoğlu, nauczycielkę z Turcji, która przyjechała do Polski w ramach programu Asystentura Comeniusa.
Głównym założeniem tej akcji jest rozwijanie wśród młodzieży i kadry nauczycielskiej wiedzy o różnorodności kultur i języków europejskich oraz zrozumienia ich wartości. Ponadto ta inicjatywa ma na celu również:
- umożliwienie przyszłym nauczycielom zapoznania się z europejskimi metodami nauczania i uczenia się, poprawienia znajomości języków obcych, poznania innych krajów europejskich i ich systemów edukacyjnych oraz udoskonalenia umiejętności dydaktycznych;
- poprawę kompetencji językowych uczniów, motywowanie ich do nauki języków obcych oraz zwiększenie ich zainteresowania krajem, z którego pochodzi asystent i jego kulturą.
Uczniowie będą mogli poznać elementy kultury tureckiej na lekcjach wychowawczych lub na lekcjach języka angielskiego. Ponadto zostały utworzone dodatkowe zajęcia z Panią Mesude, na których osoby zainteresowane mogą doskonalić swoje umiejętności komunikacyjne a także ćwiczyć techniki zdawania matury ustnej z języka angielskiego.
Zapraszamy do fotogalerii.
Wysłano 09 Kwietnia 2013

Dzień św.Patryka

Dnia 18 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień św. Patryka. Uczniowie oraz nauczyciele mogli cieszyć się dekoracją związaną ze świętem juz 3 tygodnie wcześniej. Cała szkoła bowiem żyła już klimatem "Zielonego święta Wielkiej Brytanii". Uroczystość odbyła się w auli szkolnej, gdzie uczniowie mogli zaznajomić się z kulturą poszczególnych reginów Anglii. Najbardziej ciekawym okazał sie pokaz tańców rodem ze Szkocji. Po prezentacji medialnej czniowie rywalizowali między sobą w quizie dotyczącym samej postaci św. Patryka oraz historii i kultury Wielkiej Brytanii. Wyróżniono również najbardziej "zieloną" osobę, która w nagrodę nie była pytana przez nauczycieli w wybranym przez siebie dniu. Przez cały dzień wszystkim umilał czas wesoły duszek Leprechauna winkZa organizację imprezy odpowiedzialne były panie anglistki: Agnieszka Knitter oraz Iwona Knut. Ze św. Patrykiem spotkamy sie znów za rok...
Wysłano 21 Marca 2013

Rejs do Helsinek oraz Rygi

Prezes UKS "Szprychy" Danuta Narożna w porozumieniu z Jacht Klubem "Opty" w Ustce zaprasza młodzież LICEALNĄ naszej szkoły do udziału w rejsie letnim. W 3 etapach (po 10 dni) młodzież popłynie m.in. do Helsinek i Rygi. Rejs zakończy się wielką międzynarodową paradą żaglowców w Szczecinie w sierpniu (The Tall Ships Races 2013). Udział w rejsie jest sponsorowany i bezpłatny, młodzież ponosi tylko koszty wyżywienia (20zł/dziennie). Osoby zainteresowane(zdyscyplinowane, dobrze pływające)muszą odpowiedzieć e-mailowo na pytania z zakresu żeglarstwa publikowane w Głosie Pomorza GP24 w każdy piątek-2 pytania (warunek konieczny-10 pytań). Zachęcam do udziału w wakacyjnej morskiej przygodzie! Podaję link: http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130308/USTKA/130309628
Więcej info:D.Narożna.
Wysłano 20 Marca 2013

Rejs na duńską wyspę Bornholm

Prezes UKS "Szprychy" Danuta Narożna w porozumieniu z Yacht Klubem "Opty" z Ustki zaprasza młodzież naszej szkoły do udziału w rejsie na duńską wyspę Bornholm. Popłyniemy z kapitanem G.Mikołajczykiem jachtem morskim "Gryfita" w czasie majowego weekendu (5 dni). Planowany koszt to 105zł/osobo/doba/koja plus własne jedzenie. W cenie: rejs i miejsce kajucie,opłaty w marinie, koszt paliwa, ubezpieczenie,zwiedzanie archipelagu Ertholmene oraz wysp: Christianso i Bornholm. Zapraszamy osoby
zdyscyplinowane, odpowiedzialne, dobrze umiejące pływać,pozytywnie ciekawskie żeglarstwa i świata! Zaliczka 100zł. Ilość miejsc jest ograniczona.Więcej info D.Narożna. Zachęcam do morskiej przygody!
Wysłano 20 Marca 2013

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162014/20152013/20142011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl