Aktualności

Ogólnopolski sukces Michała Warmińskiego

Śpieszymy z dobrą wiadomością - nasz uczeń klasy pierwszej Liceum Plastycznego Michał Warmiński otrzymał zaszczytne wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Malarskim „Obrazy muzyką malowane" w ramach Projektu "Stanisław Moniuszko dziękujemy".

Celem konkursu było uczczenie dwusetnej rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki poprzez przedstawienie na obrazie scen inspirowanych jego utworami, popularyzacja twórczości Stanisława Moniuszki, rozbudzanie uczuć patriotycznych, pobudzenie wrażliwości i aktywności twórczej oraz promowanie talentów. Michała do konkursu przygotowała Pani Maria Karpińska.

Organizatorem konkursu było Wawerskie Centrum Kultury w Warszawie.
Serdecznie gratulujemy! smile smile smile
Wysłano 22 Maja 2019

Plener Plastyków w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku

Blisko dwa tygodnie uczniowie 2 i 3 klasy Liceum Plastycznego przebywali na plenerze rzeźbiarskim w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. Nasi utalentowani, młodzi artyści mieli okazję do woli korzystać z licznych orońskich pracowni. Uczniowie wykonywali prace rzeźbiarskie w glinie oraz kamieniu, a także poznali technikę toczenia rzeźb na kole garncarskim. Ponadto młodzież realizowała prace z zakresu rysunku, malarstwa i fotografii.
Podczas pleneru nasi licealiści mieli również możliwość obcowania z rzeźbami wybitnych polskich rzeźbiarzy, m.in.: Magdaleny Abakanowicz oraz Katarzyny Józefowicz. Opiekę nad uczniami sprawowali: Anna Wojcieszek, Michał Rosa, Bogdan Jankowski oraz Sergiusz Powałka. Na początku przyszłego roku szkolnego, będzie można zobaczyć efekty pracy naszych uczniów na wystawie poplenerowej.
Wyjazd i pobyt młodzieży w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku ufundowała nasza szkoła, za co serdecznie dziękujemy Dyrekcji. smile
Wysłano 22 Maja 2019

Uczennice ZSI wysoko w klasyfikacji generalnej Słupskiej Olimpiady Młodzieży

Dobiegła końca tegoroczna edycja Słupskiej Olimpiady Młodzieży. Z przyjemnością informujemy, że nasze uczennice w klasyfikacji generalnej, wśród 16 szkół ponadgimnazjalnych startujących w poszczególnych dyscyplinach sportowych, zajęły piąte miejsce.

Dotychczas rozegrane zostały następujące dyscypliny: drużynowe biegi przełajowe, sztafetowe biegi przełajowe, piłka ręczna, tenis stołowy, piłka siatkowa, koszykówka. Ostatnią konkurencją w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży były zawody lekkoatletyczne, które odbyły się na stadionie 650-lecia w Słupsku. Rozgrywane były następujące konkurencje dla dziewcząt: 100 m, 400 m, 800 m, sztafety: 4x100 m i 4x400 m, skok w dal, pchnięcie kulą, rzut oszczepem oraz skok wzwyż. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Daria Brunke, Maryna Kij i Estera Szklarczyk – kl. 2A Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego, Julia Dydyna, Wiktoria Borkowska i Martyna Skrobek – kl. 2B Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego, Nikola Łykus, Natalia Stukan, Patrycja Szczęsna i Julia Walentynowicz – kl. 1 Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego oraz Martyna Szaniawska – kl. 1 Medycznego Liceum Ogólnokształcącego. Wszystkie nasze uczennice bardzo dobrze wypadły w swoich konkurencjach i zdobyły cenne punkty dla szkoły. Dziewczyny zasługują na wielkie słowa uznania za wolę walki i zaangażowanie na zawodach. Opiekę trenerską nad licealistkami sprawował Pan Arkadiusz Herman.

Najlepsze miejsca w poszczególnych konkurencjach zajęły: Martyna Szaniawska – IV miejsce w pchnięciu kulą, Estera Szlarczyk – V miejsce w pchnięciu kulą oraz sztafeta 4x100 w składzie: Daria Brunke, Martyna Skrobek, Julia Dydyna i Wiktoria Borkowska. Dziewczynom niewiele zabrakło do zdobycia trzeciego miejsca w biegu sztafetowym (0,30s) i ostatecznie uplasowały się na czwartym miejscu.

Serdecznie gratulujemy bardzo dobrych wyników wszystkim startującym licealistkom w zawodach i życzymy dalszych sukcesów sportowych. smile
Wysłano 20 Maja 2019

ZSI innowacyjną i nowoczesną szkołą

Przypominamy, że ZSI stara się o tytuł „INNOWACYJNEJ SZKOŁY”. Realizujemy szereg działań, w które włączeni są wszyscy nauczyciele oraz młodzież w naszej placówce. Stwarzamy miejsce przyjazne nowoczesnej edukacji. Sukcesywnie, z wielka pasją i zaangażowaniem, wypracowujemy innowacyjny system zajęć edukacyjnych, prowadzących do świadomego i intensywnego wykorzystywania technologii informacyjno-komunikacyjnych przez naszych nauczycieli oraz młodzież. Jesteśmy entuzjastami realistycznego podejścia do wprowadzania nowoczesnego metodycznie nauczania, stymulowanego narzędziami i edukacyjnymi zasobami cyfrowymi. Szkoła nie może być dla uczniów analogowym skansenem, jednocześnie naszą rolą jest zapewnienie młodzieży bezpieczeństwa cyfrowego. Podczas naszych lekcji stosujemy szereg nowoczesnych metod aktywizujących uczniów. Technologia informacyjno-komunikacyjna to nieodłączny element kształcenia w naszej szkole - pomaga uczniom w osiąganiu celów uczenia się, a nauczycielom - ułatwia pracę i powoduje, że zajęcia są bardziej atrakcyjne, i mogą być bardziej skuteczne.

Nauczyciele ZSI przeprowadzili cykl zajęć podczas których była wykorzystywana tablica interaktywna oraz różne, ciekawe metody aktywizujące uczniów. Króciutkie podsumowanie niektórych zajęć w formie filmiku przygotował nasz kreatywny, szkolny realizator materiałów i kronik filmowych, dokumentalista wydarzeń szkolnych, Pan Bartosz Norek. Przyjemnego odbioru!smile smile smile
Wysłano 20 Maja 2019

"Stop cyberprzemocy". Warsztaty w ZSI i SMS

W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyły się rewelacyjne warsztaty podejmujące tematykę cyberprzemocy, które poprowadził Pan Krzysztof Straszak. W zajęciach, poświęconych formom przemocy z użyciem technologii informacyjnych i komunikacyjnych oraz zasadom odpowiedzialnego korzystania z Internetu czy telefonów komórkowych, uczestniczyli uczniowie trzeciej klasy A i B Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego.

Młodzież mogła dowiedzieć się jak radzić sobie z zagrożeniami związanymi z korzystaniem z Internetu i multimediów, m.in. z agresją w sieci. A także o tym, jak poważnym problemem jest cyberprzemoc i jakie konsekwencje prawne za sobą niesie.

Kiedy nasz wpis jest "tylko" złośliwym komentarzem, a kiedy staje się już hejtem? Gdzie przebiega granica między ciekawością, a stalkingiem? Kiedy stajemy się ofiarami cyberprzemocy i gdzie szukać wówczas pomocy? Odpowiedzi na te pytania zna już nasza młodzież.

Komputery, tablety, telefony komórkowe, Internet to nasza codzienność z których obecnie korzystają wszyscy – dzieci i dorośli. Internet przynosi skarbnicę wiedzy i informacji ale należy jednak pamiętać, że wykorzystywany w sposób niewłaściwy, może wyrządzić sporo krzywdy. Nękanie rówieśników, udostępnianie danych osobowych, dostęp do treści nieodpowiednich do wieku, to wszystko może za sobą nieść poważne konsekwencje. Pamiętajmy o tym!

Świetne zajęcia! smile smile smile
Wysłano 16 Maja 2019

Ogólnopolski sukces uczennic Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego!

Z przyjemnością informujemy, że nasze uczennice Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego stanęły na podium w ogólnopolskim konkursie matematyczno - humanistycznym "Z matematyką do rymu" zorganizowanym przez Centrum Popularyzacji Matematyki "SIGNUM" i Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej.

Miejsce pierwsze za pracę pod tytułem "Królowo nauk" zajęła Justyna Sołśnia. Opiekę nad uczennicą sprawowała Pani Agnieszka Kałuża – Horbaczewska. Z kolei miejsce drugie za pracę pt. "Prosta droga" zdobyła Roksana Czapnik. Opiekunką uczennicy była Pani Monika Skwarek.

Konkurs polegał na zapisaniu mową wiązaną treści zadania matematycznego, twierdzenia, definicji lub rozważań o matematyce.

Jak widać matematyka to nie tylko liczby. Gratulujemy sukcesu, który mamy nadzieję jest inspiracją i motywacją do dalszej pracy. Świetny sukces! smile smile smile
Wysłano 15 Maja 2019

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 Następna >>

Archiwum aktualności

2017/20182016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat@zsi.slupsk.pl