Aktualności

Egzamin wstępny dla Kandydatów do klasy pierwszej Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego!

Drogi Gimnazjalisto! Kandydaci do klasy pierwszej Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego!
Informujemy, że egzamin wstępny dla Kandydatów do klasy pierwszej Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego zostanie przeprowadzony w dniu 25 maja. Zbiórka w szkole od godz. 8.00 (ul. Koszalińska 9). Egzamin obejmuje sprawdzenie poziomu sprawności fizycznej.
Serdecznie zapraszamy! smile
Wysłano 17 Maja 2018

Uczniowie z Plastyka na plenerze w Centrum Rzeźby Polskiej

W Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku odbywał się plener Liceum Plastycznego im. Stanisława Ignacego Witkiewicza. Uczniowie z naszego Plastyka przez pięć dni korzystali z orońskich pracowni, uczestniczyli w warsztatach ceramicznych a także w zajęciach kreatywności twórczej i malarskich.
Młodzież udała się do Centrum Rzeźby Polskiej, gdzie miała możliwość poznać warsztat rzeźbiarski, metody, materiały i narzędzia rzeźbiarskie. W trakcie trwania pleneru odbywały się również zajęcia malarskie. Uczniowie poszukiwali tematów swoich prac w zakątkach orońskiego parku. W Orońsku licealiści mieli do dyspozycji różne pracownie, w których byli obecni eksperci z danej dziedziny, gotowi do pomocy naszym młodym artystom.
- Tegoroczny plener okazał się nadzwyczaj udanym przedsięwzięciem i jednym z ważniejszych elementów rozwoju naszych młodych artystów. W miłej atmosferze minęło nam 5 dni pracy. Nasi uczniowie mieli doskonałą okazję wyzwolić energię twórczą. Wpływ na to ma przede wszystkim magia miejsca, kontekst przestrzenny i zaplecze techniczne. Uczniowie powrócili pełni wrażeń, bogatsi w doświadczenia artystyczne oraz wiedzę, którą z pewnością wykorzystają w dalszej pracy twórczej – mówi Pan Bogdan Jankowski, nauczyciel w naszym Plastyku. smile
Wysłano 17 Maja 2018

Sukces Weroniki Baziuk w ogólnopolskim konkursie matematyczno-humanistycznym!

Miło nam poinformować, że Weronika Baziuk, uczennica drugiej klasy Liceum Plastycznego im. Stanisława Ignacego Witkiewicza, zdobyła trzecie miejsce w IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu matematyczno-humanistycznego „ Z matematyką do rymu”.
Zadaniem konkursowym było zapisanie mową wiązaną treści zadania matematycznego, twierdzenia, definicji lub rozważań o matematyce. Weronika wybrała rozważania o matematyce. Została nagrodzona za pracę pt. „Podróż po dziedzinie”. Warto dodać, że nasza utalentowana artystka z matematyką na co dzień nie ma żadnych problemów - chętnie bierze udział w konkursach związanych z przedmiotem np. Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus, Matematyka w Obiektywie, a także angażuje się w życie szkoły. Wspólnie z innymi uczniami ze swojej klasy prowadziła warsztaty matematyczne „Liczby nie kłamią” w ramach Dni Młodego Naukowca w ZSI i SMS. Weronika należy do grupy „Uczeń Zdolny” działającej w naszej szkole. Opiekunem uczennicy jest Pani Agnieszka Kałuża-Horbaczewska.
Organizatorem konkursu było Centrum Popularyzacji Matematyki "SIGNUM" działające przy Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej.
Serdecznie gratulujemy!
Link odsyłający do pracy Weroniki (praca pt. "Podróż po dziedzinie", kategoria: młodzież do matury)
smile
Wysłano 16 Maja 2018

Wiktoria Burda pojedzie w nagrodę do Brukseli!

Z wielką radością i przyjemnością informujemy, że Wiktoria Burda, uczennica klasy II A Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego została laureatką Konkursu „Polska w Unii”. Licealistka pojedzie w nagrodę do Parlamentu Europejskiego!
W Auli im. T. Ocioszyńskiego na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego w Sopocie odbyła się uroczysta Gala Dnia Europy. Podczas uroczystości nastąpiło ogłoszenie wyników i nagrodzenie laureatów XV edycji Konkursu „Polska w Unii” pt. „ Jakiej Unii potrzebuje Polska i jakiej Polski potrzebuje Unia?”. Wśród nagrodzonych znalazła się nasza Wiktoria Burda. Licealistka w nagrodę wyjedzie do Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Nagroda została ufundowana przez Jarosława Wałęsę Posła do Parlamentu Europejskiego. Uczennicę do konkursu przygotował Pan Stanisław Stefański, nauczyciel historii w naszej szkole.
Gościem Honorowym Gali Dnia Europy był Bronisław Komorowski, Prezydent RP w latach 2010-2015. Uroczystości towarzyszyła konferencja pt. „Polska i UE w obliczu aktualnych wyzwań”.
Ponadto dyplomy za udział w konkursie i upominki otrzymali nasi uczniowie biorący udział w II etapie konkursu (na szczeblu wojewódzkim): Oliwia Grzegorzewska (kl. 2A PLO), Estera Szklarczyk (kl. 1A PLO), Arkadiusz Taramas (kl. 1B PLO) oraz Wiktoria Nowacka i Wiktoria Machałek (uczennice kl. 1 Liceum Plastycznego im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku).
Celem Konkursu „Polska w Unii” jest promowanie wiedzy o Unii Europejskiej, przybliżenie aktualnej problematyki związanej z członkostwem Polski w Unii oraz skłonienie do dyskusji na temat aktualnych wyzwań stojących przed Polską, UE oraz całą Europą. Organizatorem konkursu jest Ośrodek Badań Integracji Europejskiej Uniwersytetu Gdańskiego.
Serdecznie gratulujemy! Brawo! smile smile smile
Wysłano 15 Maja 2018

Z wizytą w areszcie śledczym

Uczniowie klasy pierwszej Technikum Weterynarii uczestniczyli w interesującej i niecodziennej lekcji wiedzy o społeczeństwie – młodzież miała okazję zwiedzić Areszt Śledczy w Słupsku. Wizyta w słupskim areszcie śledczym miała posmak przygody – każdy uczeń już przed wejściem na teren aresztu zobowiązany był zdeponować telefon komórkowy, portfel bądź torebkę. Następnie młodzież zapoznała się ze specyfiką jednostki oraz z przepisami regulującymi wykonanie kary pozbawienia wolności. Uczniom została przedstawiona również bardzo ciekawa historia słupskiego aresztu, okraszona licznymi barwnymi anegdotami. Funkcjonariusz prowadzący spotkanie w sposób wyczerpujący odpowiadał na liczne pytania naszych uczniów dotyczące m.in. wyżywienia więźniów, kontaktów z rodziną, systemu kar i nagród, rozkładu dnia osadzonych. Nasi adepci weterynarii mogli usłyszeć czym różni się areszt śledczy od zakładu karnego? Jak wygląda praca z osadzonymi wymagającymi umieszczenia w wyznaczonym oddziale? Jakie są formy resocjalizacji? W dalszej części spotkania uczniowie zwiedzili m.in. salę widzeń, pawilon mieszkalny aresztu, zobaczyli cele, w których na co dzień przebywają osoby aresztowane, oraz przeszli się po placu spacerowym, który na co dzień udostępniany jest osadzonym w areszcie. Nasi uczniowie nie kryli słów uznania za profesjonalne podejście funkcjonariuszy służby więziennej do wykonywanej pracy. Spotkanie z funkcjonariuszami połączone ze zwiedzaniem aresztu stanowiło ciekawą i niezwykle wymowną lekcję. To właśnie dzięki takim wizytom kształtujemy wśród młodych ludzi odpowiednie postawy prospołeczne. smile
Wysłano 13 Maja 2018

Akcja "Cztery łapy" - badanie USG psów i kotów w Technikum Weterynarii

W dniu dzisiejszym nasi uczniowie Technikum Weterynarii przeprowadzili akcję „Cztery łapy” – bezpłatne badania USG psów i kotów. Młodzi adepci weterynarii przebadali blisko setkę psów i kotów. Uczniowie pracowali pod kierunkiem lekarza weterynarii i behawiorysty Pani Anny Wnuk. Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wśród słupszczan, właścicieli czworonogów.
- Dzisiejsze badania możemy uznać za bardzo udane. Nasza akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wśród słupszczan, właścicieli psów i kotów. Badanie USG to bardzo bezpieczna metoda diagnostyczna, nieinwazyjna i nie bolesna. Dzięki niemu możemy sprawdzić, co dzieje się wewnątrz organizmu zwierzaka i rozpocząć leczenie. Trwa też krótko, można je przeprowadzić nawet u bardzo wrażliwych i niecierpliwych zwierząt. Dla nas uczniów było to szczególne doświadczenie – nabyliśmy niezwykle cenne umiejętności i zdobyliśmy ogromną wiedzę praktyczną – mówi Robert Elendt, nasz uczeń Technikum Weterynarii.
Świetna inicjatywa!
smile
Wysłano 10 Maja 2018

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl