Aktualności

Filmowa lekcja o miłości...

Uczniowie klasy 1 Technikum Weterynarii wraz z wychowawczynią Moniką Skwarek uczestniczyli w filmowym seansie, w słupskim Multikinie pt. „Łowca i królowa Lodu”w reżyserii Cedrica Nicolasa-Troyana. Film, który na początku wydawał się niezbyt interesujący, wraz z rozwojem akcji skłonił uczniów do głębokiej refleksji... Historia dwóch pięknych, zazdrosnych i walczących o królestwo sióstr, z przeplatającą się w tle miłością Eryka i Sary to wspaniały impuls do przemyśleń nad życiowymi wyborami młodzieży. Z filmu płynie jasny przekaz; droga do sukcesu nie musi być walka i zaspokojenie żądzy władzy, ale miłość bliźniego i zgoda z otaczającym nas światem. To ona dodaje skrzydeł każdemu z nas w myśl łacińskiej sentencji "Amor vincit omnia". „Łowca...” to film, którego napięcie sięga zenitu i, co ważne, nie słabnie podczas zaskakujących zwrotów akcji. Po projekcji młodzież chętnie dzieliła się swoimi wrażeniami i spostrzeżeniami przy kawiarnianym deserze wink
Wysłano 13 Kwietnia 2016

II Olimpiada Wiedzy o Obronności i Bezpieczeństwie Państwa

W dniu 7 kwietnia odbyła się II Olimpiada Wiedzy o Obronności i Bezpieczeństwie Państwa zorganizowana przez Instytut Bezpieczeństwa Narodowego przy Akademii Pomorskiej w Słupsku we współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach oraz Niepaństwową Wyższą Szkołą Pedagogiczną w Białymstoku. Honorowy patronat nad imprezą objął szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Minister Obrony Narodowej oraz Minister Edukacji Narodowej. Głównym celem imprezy było kształtowanie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych zainteresowań proobronnych i postaw patriotycznych oraz popularyzacja wiedzy o bezpieczeństwie oraz roli i zadaniach Sił Zbrojnych RP. Pierwszy etap półfinałowy Olimpiady składał się testu wiedzy na temat bezpieczeństwa i obronności państwa. Do udziału w zawodach zgłosiło się 7 reprezentacji szkół ponadgimnazjalnych z województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego. W tym samym czasie zmagania półfinałowe przebiegały również w partnerskich uczelniach. Każda drużyna wystawiła trzech zawodników. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 2 A PLO: Julia Sulik, Ilona Woźniak i Damian Wolski.
Miło nam poinformować, że nasza drużyna zakwalifikowała się do ścisłego finału Olimpiady, który odbędzie się 6 czerwca 2016 roku w Akademii Pomorskiej w Słupsku, zajmując 1 miejsce w półfinałach. Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów w finałach i życzymy zajęcia wysokich lokat w końcowej klasyfikacji.
Wysłano 13 Kwietnia 2016

III Bieg Patrolowy Szkół Mundurowych

W dniu 8 kwietnia odbył się III Bieg Patrolowy Szkół Mundurowych. Głównym celem zawodów było promowanie wśród młodzieży postaw ukierunkowanych na dyscyplinę, samodzielność i kreatywność w realizowaniu zadań przygotowujących do przyszłej pracy m.in. w policji, wojsku, straży granicznej oraz straży pożarnej. Zawody miały charakter regionalny, obejmujący powiat Słupski. Każda szkoła mogła wystawić dwie drużyny składające się z trzech zawodników. Zespoły startowały w sześciu konkurencjach - test sprawności fizycznej na torze w sali gimnastycznej, bieg na orientację ulicami miasta Słupska (ok. 10 kilometrów) w trakcie którego na punktach kontrolnych zawodnicy musieli wykonać dodatkowe zadania takie jak: strzelanie z broni sportowej z odległości 10 metrów na strzelnicy pneumatycznej, przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową, rozwiązać łamigłówki oraz test wiedzy obejmujący problematykę z zakresu edukacji dla bezpieczeństwa.
Po zaciętej rywalizacji miło nam poinformować, że drużyna Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego reprezentująca klasę 2A PLO w składzie: Kamil Mutka, Rafał Szulist i Damian Wolski zajęli III miejsce w zawodach. Pozostałe miejsca premiowane pucharami zajęli gospodarze zawodów - Mechanik.
Na wyróżnienie zasługuje również druga drużyna reprezentujące Naszą szkołę: zespół z klasy 2B PLO - Jakub Dziecinny, Paweł Czarnowski oraz Damian Krywuć, którzy zajęli V miejsce. Gratulujemy i zapraszamy do fotogalerii.
Wysłano 11 Kwietnia 2016

II Powiatowy Konkurs Recytatorski i Poezji Śpiewanej "Podróże z Herbertem"

Mamy zaszczyt złożyć serdeczne gratulacje uczestniczkom II Powiatowego Konkursu Recytatorskiego i Poezji Śpiewanej "Podróże z Herbertem". W Konkursie wzięły udział uczennice klasy IIA PLO: Alicja Kasprzyk, Magdalena Bartanowicz oraz Wiktoria Felska. Dziewczyny wykazały się nie lada zdolnościami aktorskimi podczas recytacji wierszy z podkładem muzycznym. Gorące brawa należą się szczególnie Wiktorii Felskiej, która otrzymała wyróżnienie w kategorii "Poezja śpiewana" za realizację wiersza Podróż" przy własnym akompaniamencie gitary. Adresatem Konkursu byli uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych Słupska i okolic i miał na celu popularyzację twórczości Zbigniewa Herberta oraz uwrażliwienie młodzieży na wartości etyczne i estetyczne wpisane w literaturę. Organizatorem Konkursu było V Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta w Słupsku. Jeszcze raz gratulujemy dziewczynom i czekamy na nagrody w kolejnej edycji Konkursu wink
Wysłano 11 Kwietnia 2016

Eliminacje szkolne turnieju klas policyjnych "Policjada" 2016

W najbliższym czasie uczniowie klas policyjnych ZSI będą mieli okazję zmierzyć się podczas eliminacji szkolnych "Policjada" 2016. Uczestnicy turnieju już 13 kwietnia rozpoczną zmagania w następujących konkurencjach: sprawdzian z wiedzy o Policji, test umiejętności strzeleckich oraz test sprawności fizycznej. Jak widać, łatwo nie będzie... Niemniej jednak, trzymamy kciuki i oprócz rewelacyjnych wyników, życzymy miłej zabawy.
Szczegółowy regulamin eliminacji oraz lista zawodników znajdują się w następujących plikach:
Regulamin "Policjady"
Wykaz uczniów biorących udział w "Policjadzie"
Harmonogram "Policjady"
Wysłano 04 Kwietnia 2016

Sukcesy uczennic z konkursie „Zmaterializuj liczbę PI”

Miło jest nam poinformować, iż praca Izabeli Klimczak z klasy 1 TW uzyskała trzecie miejsce, natomiast prace: Joanny Kołodziejskiej i duetu: Klaudii Prasał i Anny Majewicz z klasy 2 B PLO zostały wyróżnione w konkursie „Zmaterializuj liczbę PI”. Konkurs został zorganizowany przez Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej i koło naukowe Math4You w związku z obchodami Dnia Liczby Pi. Zadaniem konkursowym było przedstawienie pomysłu na to, jak można pokazać (zmaterializować, urealnić) liczbę Pi. Praca konkursowa mogła być zrealizowana w dowolnej formie (praca plastyczna, zdjęcie, tekst, film, utwór muzyczny itp.). Uczennice wykonały trzy różne formy: Joanna zaprezentowała pracę w formie graficznej, używając narzędzi komputerowych, Izabela - bardziej polonistycznie - tworząc wiersz o liczbie Pi, natomiast Ania i Klaudia połączyły przyjemne z pożytecznym, fotografując swój pomysł kulinarny – słynną pizzę. Serdecznie gratulujemy dziewczynom i cieszymy się, że uczniowie nie są obojętni wobec matematyki !

Zmaterializuj liczbę PI

tw_pi.jpg

plo_pi.jpg
Wysłano 30 Marca 2016

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat@zsi.slupsk.pl