Aktualności

II Pomorskie Dni Otwarte dla klas o profilu policyjnym

Kilkuset uczniów z województwa pomorskiego i kujawsko - pomorskiego wzięło udział w II Pomorskich Dniach Otwartych dla klas o profilu policyjnym. W tym wydarzeniu uczestniczyli również uczniowie Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego z klasy 1B pod opieką pana Arkadiusza Hermana i Roberta Zająca. Głównym celem wizyty w Gdańsku było budowanie pozytywnego wizerunku pomorskiej policji. Specjalne atrakcje dla młodzieży przygotowano na terenie Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku, przy ul. Harfowej. Poza stoiskami i sprzętem policyjnym, pojawiły się tu m.in. stoiska Żandarmerii Wojskowej, Straży Granicznej i Izby Celnej.
Uczniowie klas policyjnych, którzy na co dzień w szkole zdobywają wiedzę teoretyczną związaną ze służbą w policji, mogli w praktyczny sposób zapoznać się ze sprzętem będącym na wyposażeniu różnych formacji mundurowych. Były to m.in. robot pirotechniczny, wykorzystywany do usuwania niewybuchów, policyjny "bus wypadkowy" specjalnie
przystosowany do udziału w zdarzeniach czy samochód z
wideorejestratorem. Podczas spotkania odbywał się także test umiejętności
strzeleckich na symulatorze strzelań "Czantoria" przygotowany przez 49.
Bazę Lotniczą z Pruszcza Gdańskiego oraz test sprawdzający umiejętności jazdy na rowerze podczas pokonywania rowerowego toru przeszkód.
W tym samym czasie odbyły się także Wojewódzkie Zawody Policjanta Ruchu Drogowego oraz Zawody Kynologiczne. Dzięki tym wydarzeniom uczniowie mieli okazję zobaczyć w akcji policjantów pokonujących tor przeszkód na motorze lub pojazdem służbowym. Odbyły się również pokazy pierwszej pomocy oraz pokaz tresury psów policyjnych, co cieszyło się największym zainteresowaniem. Po wizycie w Gdańsku uczniowie na pewno zdobyli odpowiedzi na wiele pytań dotyczących ich przyszłego zawodu. Dowiedzieli się, jak wygląda w praktyce praca w policji i w innych służbach mundurowych oraz jakie należy posiadać predyspozycje, by wybrać zawód wojskowego lub strażaka. Wszyscy z wycieczki wrócili z uśmiechami na twarzy, co świadczy o tym, że wyjazd był ciekawy i udany.

wink
Wysłano 27 Maja 2015

Marsz Kochamy nasze miasto Słupsk

Zespół Szkół Informatycznych oraz Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Słupsku zapraszają wszystkich mieszkańców ziemi słupskiej na Marsz KOCHAMY nasze miasto SŁUPSK. Honorowym Patronem marszu jest Prezydent Miasta Słupska. Marsz będzie miał charakter happeningu podczas, którego młodzież w sposób barwny i wesoły będzie promować nasze miasto. Celem imprezy jest promocja MIASTA, kultury, aktywności fizycznej, bezpieczeństwa na drodze i zdrowego stylu życia wśród mieszkańców Słupska i okolic.
Marsz odbędzie się 1 czerwca br. (poniedziałek). O godz. 12.30 przy zabytkowym tramwaju słupskim (ul. Nowobramska) nastąpi uroczysta inauguracja wydarzenia. Po krótkim przywitaniu uczestników przez Prezydenta Słupska Roberta Biedronia i Organizatorów (podanie informacji na temat idei marszu oraz miasta Słupska) marsz ruszy wyznaczoną przez Organizatorów trasą. Przemarsz wraz z młodzieżą szkolną i mieszkańcami ziemi słupskiej odbędzie się szlakiem ważnych miejsc na mapie kulturalnej Słupska (Tramwaj – Miejska Biblioteka Publiczna - Baszta Czarownic - Muzeum Pomorza Środkowego – Nowy Teatr - Plac Zwycięstwa). Podczas marszu wymienione instytucje zaprezentują ciekawe wystawy, ekspozycje, pokazy itp. Finał marszu będzie miał miejsce na Placu Zwycięstwa. Tam odbędzie się m.in. koncert zespołów lokalnych, będzie można również wziąć udział w grach, zabawach, quizach i wielu innych atrakcjach.
Imprezie będą towarzyszyć ogólnopolskie i regionalne media, natomiast "twarzą medialną" Organizatorów będzie pani Odeta Moro, znana dziennikarka i prezenterka telewizyjna.
Gorąco zachęcamy do zaangażowania się mieszkańców Słupska i okolic. Mile widziane transparenty, flagi, plakaty z hasłem – Kochamy nasze miasto Słupsk (itp.).
Współorganizatorami imprezy są: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Korczaka w Słupsku oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Słupsku. Serdecznie zapraszamy!!!
smile
Wysłano 26 Maja 2015

Festyn szkolny 2015

W zeszłą sobotę gościliśmy w naszej szkole wielu potencjalnych uczniów wszystkich profilów ZSI i SMS. Gimnazjaliści oraz uczniowie kończący szkołę podstawową mieli możliwość zaczerpnięcia praktycznej wiedzy na temat funkcjonowania placówki. Goście zapoznali się ze strukturą, nauczycielami oraz nietuzinkowymi działaniami szkoły. W ramach Festynu, tak uczniowie, jak i rodzice mogli zobaczyć, jak pracują informatycy i plastycy oraz uczniowie Technikum Weterynarii. Przy wejściu wszystkich częstowano kawą, herbatą i słodkościami. Czas uprzyjemnił pokaz tresury psów przeprowadzony przez panią Joannę Targowską z ramienia Związku Kynologicznego w Polsce. Uczniowie prezentowali swoje prace plastyczne, literackie, jak też swoje umiejętności sportowe oraz prewencyjne związane z przedmiotami zawodowymi w klasach policyjnych.
Jeżeli zależy Wam na zdobyciu rzetelnej wiedzy i umiejętności oraz otrzymaniu należytego wykształcenia, nie wahajcie się, PRZYJDŹCIE DO NAS, czekamy wink
Wysłano 25 Maja 2015

Warsztaty "Edukacja szkolna przeciw wykluczeniu prawnemu"

Ministerstwo Sprawiedliwości przekazało naszej szkole podziękowania za udział w I turze warsztatów przeprowadzonych w szkołach ponadgimnazjalnych w ramach projektu "Edukacja szkolna przeciw wykluczeniu prawnemu". W ramach projektu, zostało zorganozowanych 150 warsztatów w całej Polsce, podczas których 4 878 uczniów szkół ponadgimnazjalnych zdobyło wiedzę na temat funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości. Projekt jest finansowany ze środków funduszy norweskich "Norway grants" oraz środków krajowych.
Wysłano 25 Maja 2015

Sukces uczennicy Liceum Plastycznego w Konkursie Języka Niemieckiego

Dnia 21 maja 2015 roku w ramach XIII Bałtyckiego Festiwalu Nauki, pod patronatem marszałka województwa, Mieczysława Struka, odbył się Konkurs Języka Niemieckiego zorganizowany przez pracowników naukowo-dydaktycznych Zakładu Filologii Germańskiej w Instytucie Neofilologii w Słupsku. Szkołę reprezentowały Magdalena Łozińska oraz Maja Olech z klasy II Liceum Plastycznego. Uczestnicy ze Słupska, miejscowości powiatu słupskiego, bytowskiego, kartuskiego oraz Lęborka zmagali się z zagadnieniami językowymi oraz elementami wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego. Miło jest nam poinformować, że nasza uczennica, Magdalena Łozińska znalazła się w gronie najlepszych i zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy sukcesu życząc dalszych sukcesów!


Wysłano 25 Maja 2015

Wyniki Międzynarodowego Konkursu Matematycznego "Kangur"

Przedstawiamy Wam wyniki Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Kangur. I oto, w kategorii "Junior",w której uczestniczyli uczniowie klas pierwszych liceum i technikum, najwięcej punktów otrzymała Izabela Hnatowicz z klasy 1 MLO (67,50), Rafał Szulist z klasy 1 A PLO (65,75) oraz Damian Wolski z 1 A PLO (65,50). Kategorię "Student" zdominowały dziewczęta z klas 2 A i B PLO oraz 2 MLO. Najwięcej punktów zdobyła Julia Wróblewska (58,75), Elżbieta Rubaj (57,25) oraz Milena Milczarek (55,75). Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w konkursach "Królowej nauk"
smile
Wysłano 25 Maja 2015

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl