Aktualności

Międzynarodowy Festiwal Kultury Europejskiej

Z przyjemnością zawiadamiamy, że uczennice klasy IA PLO: Iwona Czaja i Ania Formela wzięły udział w prestiżowym Międzynarodowym Festiwalu Kultury Europejskiej w Zespole Szkół Agrotechnicznych w Słupsku zorganizowanym pod patronatem Starosty Słupskiego - pana Sławomira Ziemianowicza. Uczennice pod czujnym okiem pani Natalii Hendrych wykazały się wielkim zangażowaniem oraz pomysłowością w prezentacji Wielkiej Brytanii. Festiwal bowiem polegał na przedstawieniu jednego z krajów Unii Europejskiej. Uczennicom serdecznie gratulujemy, a pani Natalii dziękujemy za poświęcenie w przygotowaniu uczestniczek do Festiwalu.
Wysłano 23 Kwietnia 2013

Lekturiada

W piątek 19 kwietnia po raz drugi uczniowie klas maturalnych mogli brać udział w literackiej powtórce z różnych epok. Pomysłodawcą imprezy w zeszłym roku była klasa III B PLO, która teraz mogła sama oceniać popisy aktorskie uczniów z klasy IB PLO i IIB Gimnazjum. Tym razem również publiczność mogła brać udział w tej literackiej podróży, dzięki pytaniom zadawanym po każdym wystąpieniu, przez dwóch, słynnych już prowadzących - Rafała Lubińskiego i Jędrzeja Szopińskiego. Tegoroczny repertuar był niezwykle różnorodny. Gimnazjaliści recytowali po łacinie, włosku i angielsku utwory Horacego, Petrarki i Szekspira. Wielkim kunsztem aktorskim wykazali się licealiści z klasy IB PLO. Stworzyli oni niezapomniane kreacje postaci Hamleta, Fortynbrasa, Karusi i Jasieńka z ballady Mickiewiczowskiej, czy Edka i Eugeniusza z „Tanga”, których na końcu porywa argentyńskie tango. No i tradycyjnie już, o zabawną oprawę muzyczną zadbali uczniowie I TI, Alan Ćwiek i Maciej Bożek. Mamy nadzieję, że na maturze będzie „coś” z programu „Lekturiady”...
Wysłano 22 Kwietnia 2013

Nauczycielskie nominacje -„Oskarty 2013”

Tegorocznemu rozdaniu „Oskartów” we wtorek 16 kwietnia jak przystało na tę najważniejszą uczniowską nominację ZSI i SMS, towarzyszyła muzyka oskarowa. Nasi licealiści i gimnazjaliści wybrali najpopularniejszych nauczycieli w tradycyjnych już kategoriach, jak przyjaciel młodzieży, modniś, żyleta, przeciwnik palenia oraz nowo utworzonych: służbista, pałkarz, dynamit, luzer, tekściarz i cicha woda. We wtorek, podczas inauguracji uczniowie z klasy I B PLO wręczyli nauczycielom symboliczne, żartobliwe upominki, jak zapas żelu do włosów dla najlepiej wystylizowanego nauczyciela, pana Roberta Laskowskiego, maskotkę z dedykacją dla przyjaciela młodzieży, pani Natalii Hendrych, laskę dynamitu dla polonistki o włoskim temperamencie, pani Eweliny Walczak, czy chociażby pustą paczkę dla corocznie wybieranej przeciwniczki palenia, pani Żanety Obolewicz. Do grona laureatów dołączyli też nauczyciele nominowani po raz pierwszy: pani Kamila Drobkiewicz, pan Krzysztof Straszak oraz pan Igor Kuc- Mikłaszewicz. W tym roku największą popularnością cieszyła się, po rocznej przerwie w pracy, pani Agnieszka Kałuża - Horbaczewska, która wyprzedziła nawet naszego „oskartowego” rekordzistę, pana Marcina Kisielewskiego.
Wysłano 22 Kwietnia 2013

Szkolna edycja „Mam talent”

Po roku przerwy kolejna edycja konkursu odbyła się we wtorek 16 kwietnia w auli szkolnej. Do udziału zgłosiło się aż dziesięć klas. Imprezę prowadzili dwaj uczniowie z klasy IIA PLO: Rafał Lubiński i Jędrzej Szopiński, w niczym nieustępujący Marcinowi Prokopowi i Szymonowi Hołowni. Poziom rywalizacji był niezwykle wysoki, a umiejętności i talenty prezentowane przez uczestników wręcz zaskakujące, jak chociażby pokaz karate, hiphopowy „wykon”, slalom jednokołowym rowerem, czy improwizowany układ taneczny. Pod koniec imprezy jury w składzie: Robert Laskowski, Julita Rzeppka i Przemysław Kucharski, ogłosiło zwycięzcę konkursu - wokalistkę Kamilę Cichosz z klasy I A PLO. Nagrodą główną był bon upominkowy na zakupy w sieci sklepów Empik. Oby wygrana pomogła Kamili w nagraniu jej autorskiego albumu wink Gratulacje!
Wysłano 22 Kwietnia 2013

Konkurs fotograficzny

Serdecznie gratulujemy uczennicy Liceum Plastycznego Iwonie Czai, która otrzymała I miejsce w IX Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym z okazji Święta Ziemia pt. "Ziemia - raj bioróżnorodności".
Zapraszamy również Iwonę na uroczyste podsumowanie z wręczeniem nagród i dyplomów, które odbędzie się dnia 22 kwietnia 2013 r. (poniedziałek) o godz.17:00 w Młodzieżowym Domu Kultury w Lęborku przy ul. Różyckiego 2.
Proszę o potwierdzenie przybycia do dnia 19 kwietnia 2013r. na adres: mdklebork@wp.eu, bądź telefonicznie 59 8 621 645.
Plastyk górą wink!
Wysłano 18 Kwietnia 2013

Olimpiada Rolnicza

Z przyjemnością zawiadamiamy, że uczeń klasy III Technikum Weterynarii - Romuald Bedynek zakwalifikował się do XXXVII eliminacji okręgowych Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, które odbędą się w Przemystce w dniach 19 - 20 kwietnia 2013r. Wiodącym blokiem tematycznym, w którym weżmie udział nasz uczeń jest "produkcja zwierzęca". Romuald Bedynek to zapalony milośnik zwierząt, który, jak się okazuje, nie szczędzi pracy w zdobywaniu wiedzy i umiejętności podczas rozwijania swej pasji. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. wink
Wysłano 14 Kwietnia 2013

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162014/20152013/20142011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl