Aktualności

Happening "Słupsk mówi NIE dla łańcuchów!"

Nasi uczniowie Technikum Weterynarii i Szkoły Mistrzostwa Sportowego protestowali przeciwko procederowi stałego trzymania psów na uwięzi. W tym celu młodzi słupszczanie zorganizowali happening „Słupsk mówi NIE dla łańcuchów!”.
W akcji mogli wziąć udział wszyscy chętni przechodnie, symbolicznie przykuwając się łańcuchem do budy i tym samym zaprotestować przeciwko niehumanitarnemu trzymaniu psów na uwięzi. W trakcie happeningu młodzież rozdała około pół tysiąca ulotek edukacyjnych. Uczniowie przygotowali także transparenty i plakaty z hasłami wyrażającymi sprzeciw trzymaniu czworonogów na łańcuchu.
- Protestujemy przeciwko niehumanitarnemu traktowaniu psów trzymanych na uwięzi. Niestety, od wielu lat nie zmienia się w naszym kraju los psów łańcuchowych. Każdy, kto tylko chciał, mógł przypiąć się do budy, by móc choć trochę zobaczyć, jak wygląda świat z perspektywy psa łańcuchowego. By móc zobaczyć, jak bardzo ograniczone jest jego życie. Przecież to nasi towarzysze życia, najlepsi przyjaciele człowieka i z pewnością nie zasługują na taki los. Chcemy, by wzrastała świadomość, że pies powinien być przywiązany do człowieka, a nie do budy – mówi Jakub Maksymiuk, uczeń Technikum Weterynarii przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku.
smile
Wysłano 23 Maja 2018

Uczennice ZSI na podium w klasyfikacji generalnej Słupskiej Olimpiady Młodzieży!

Dobiegła końca tegoroczna edycja Słupskiej Olimpiady Młodzieży. Z przyjemnością informujemy, że nasze uczennice w klasyfikacji generalnej wśród 14 szkół ponadgimnazjalnych startujących w poszczególnych dyscyplinach sportowych zajęły trzecie miejsce.
Dotychczas rozegrane zostały następujące dyscypliny: drużynowe biegi przełajowe, sztafetowe biegi przełajowe, piłka ręczna, tenis stołowy, piłka siatkowa, koszykówka. Ostatnią konkurencją w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży były zawody lekkoatletyczne, które odbyły się na stadionie 650-lecia w Słupsku. Rozgrywane były następujące konkurencje dla dziewcząt: 100 m, 400 m, 800m, sztafety: 4x100 m i 4x400m, skok w dal, pchnięcie kulą, rzut oszczepem oraz skok wzwyż. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Dominika Barzowska i Julia Pękała – 1 LP, Daria Brunke, Maryna Kij i Estera Szklarczyk – 1A PLO, Julia Dydyna, Wiktoria Borkowska, Wiktoria Maksymiuk i Martyna Skrobek – 1B PLO, Paulina Bobko i Wiktoria Burda - klasa 2A PLO, Sandra Gawenda i Daria Welzandt – klasa 2B PLO oraz Agnieszka Stefańska – klasa 3B PLO. Wszystkie nasze uczennice bardzo dobrze wypadły w swoich konkurencjach i zdobyły cenne punkty dla szkoły. Dziewczyny zasługują na wielkie słowa uznania za wolę walki i zaangażowanie na zawodach. Opiekę trenerską nad licealistkami sprawował Pan Arkadiusz Herman. Oprócz dziewcząt w zawodach lekkoatletycznych brało też udział dwóch uczniów ZSI: Arkadiusz Taramas i Damian Kopciał z 1B PLO. Arkowi niewiele zabrakło do zdobycia trzeciego miejsca w biegu na 100m i ostatecznie uplasował się na czwartym miejscu.
Serdecznie gratulujemy bardzo dobrych wyników wszystkim startującym w zawodach i życzymy dalszych sukcesów sportowych.
smile
Wysłano 21 Maja 2018

Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych w Słupsku

W słupskim Parku Kultury i Wypoczynku po raz kolejny odbył się Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych. To dzień wyjątkowy dla naszego miasta. Słupsk podobnie jak inne polskie miasta, stara się prowadzić politykę przeciwdziałania wszelkim barierom, które utrudniają życie w naszym mieście osobom niepełnosprawnym. Tego dnia również nasi uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariatu wspierali organizatorów tego przedsięwzięcia. Wolontariusze z naszej szkoły: Alicja Ogorzelska, Izabela Królikowska i Eryk Sroczyński, uczniowie klasy pierwszej Technikum Weterynarii, z ogromnym zapałem i energią służyli pomocą i wsparciem. Alicja i Eryk pomagali przy wydawaniu ciasta i napojów, natomiast Iza wraz z fundacją Nadzieja, wprowadzała uczestników w arkana sztuki jeździeckiej. Pamiętajmy: godność osób niepełnosprawnych, to przede wszystkim umożliwienie im normalnego życia w społeczeństwie, na równi z innymi.
Brawo młodzież!!! smile
Wysłano 20 Maja 2018

Egzamin wstępny dla Kandydatów do klasy pierwszej Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego!

Drogi Gimnazjalisto! Kandydaci do klasy pierwszej Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego!
Informujemy, że egzamin wstępny dla Kandydatów do klasy pierwszej Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego zostanie przeprowadzony w dniu 25 maja. Zbiórka w szkole od godz. 8.00 (ul. Koszalińska 9). Egzamin obejmuje sprawdzenie poziomu sprawności fizycznej.
Serdecznie zapraszamy! smile
Wysłano 17 Maja 2018

Uczniowie z Plastyka na plenerze w Centrum Rzeźby Polskiej

W Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku odbywał się plener Liceum Plastycznego im. Stanisława Ignacego Witkiewicza. Uczniowie z naszego Plastyka przez pięć dni korzystali z orońskich pracowni, uczestniczyli w warsztatach ceramicznych a także w zajęciach kreatywności twórczej i malarskich.
Młodzież udała się do Centrum Rzeźby Polskiej, gdzie miała możliwość poznać warsztat rzeźbiarski, metody, materiały i narzędzia rzeźbiarskie. W trakcie trwania pleneru odbywały się również zajęcia malarskie. Uczniowie poszukiwali tematów swoich prac w zakątkach orońskiego parku. W Orońsku licealiści mieli do dyspozycji różne pracownie, w których byli obecni eksperci z danej dziedziny, gotowi do pomocy naszym młodym artystom.
- Tegoroczny plener okazał się nadzwyczaj udanym przedsięwzięciem i jednym z ważniejszych elementów rozwoju naszych młodych artystów. W miłej atmosferze minęło nam 5 dni pracy. Nasi uczniowie mieli doskonałą okazję wyzwolić energię twórczą. Wpływ na to ma przede wszystkim magia miejsca, kontekst przestrzenny i zaplecze techniczne. Uczniowie powrócili pełni wrażeń, bogatsi w doświadczenia artystyczne oraz wiedzę, którą z pewnością wykorzystają w dalszej pracy twórczej – mówi Pan Bogdan Jankowski, nauczyciel w naszym Plastyku. smile
Wysłano 17 Maja 2018

Sukces Weroniki Baziuk w ogólnopolskim konkursie matematyczno-humanistycznym!

Miło nam poinformować, że Weronika Baziuk, uczennica drugiej klasy Liceum Plastycznego im. Stanisława Ignacego Witkiewicza, zdobyła trzecie miejsce w IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu matematyczno-humanistycznego „ Z matematyką do rymu”.
Zadaniem konkursowym było zapisanie mową wiązaną treści zadania matematycznego, twierdzenia, definicji lub rozważań o matematyce. Weronika wybrała rozważania o matematyce. Została nagrodzona za pracę pt. „Podróż po dziedzinie”. Warto dodać, że nasza utalentowana artystka z matematyką na co dzień nie ma żadnych problemów - chętnie bierze udział w konkursach związanych z przedmiotem np. Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus, Matematyka w Obiektywie, a także angażuje się w życie szkoły. Wspólnie z innymi uczniami ze swojej klasy prowadziła warsztaty matematyczne „Liczby nie kłamią” w ramach Dni Młodego Naukowca w ZSI i SMS. Weronika należy do grupy „Uczeń Zdolny” działającej w naszej szkole. Opiekunem uczennicy jest Pani Agnieszka Kałuża-Horbaczewska.
Organizatorem konkursu było Centrum Popularyzacji Matematyki "SIGNUM" działające przy Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej.
Serdecznie gratulujemy!
Link odsyłający do pracy Weroniki (praca pt. "Podróż po dziedzinie", kategoria: młodzież do matury)
smile
Wysłano 16 Maja 2018

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl