Aktualności

Wielki sukces Pani Moniki Skwarek!!!

Z wielką radością informujemy, że Pani Monika Skwarek, nasza sympatyczna nauczycielka matematyki, została laureatką prestiżowego Ogólnopolskiego Konkursu Artystycznego "Klasa ze Snów" w kategorii: konkurs metodyczny dla nauczycieli.
Konkurs ma na celu kształcenie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli, podniesienie jakości edukacji informatycznej oraz popularyzowanie świadomego i praktycznego wykorzystania najnowszych technologii w procesie uczenia się i nauczania. Poza tym konkurs popularyzuje nowoczesne pomoce dydaktyczne, promuje metody nauczania z wykorzystaniem TIK (technologii informacyjno-komunikacyjnych), zachęca do poszukiwania nowatorskich rozwiązań w metodyce nauczania oraz zwiększa motywację i zadowolenie z efektów pracy dydaktycznej.
Przygotowana przez Panią Monikę konkursowa praca metodyczna musiała zawierać konspekt zajęć z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK), na obowiązkowych i pozalekcyjnych zajęciach edukacyjnych, uwzględniać sprzężenie zwrotne - wnioski nauczyciela z przeprowadzonej lekcji oraz ocenę wpływu stosowania TIK w szkole na zaangażowanie nauczycieli w proces nauczania i uczniów w proces uczenia się. Ponadto nasza nauczycielka musiała sporządzić dokumentację fotograficzną z przeprowadzonych, według konspektu, zajęć.
Patronat honorowy nad konkursem sprawuje m.in: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Cyfryzacji.
Pani Monika Skwarek ma nie tylko ciekawe pomysły na prowadzenie zajęć lekcyjnych i odnosi bardzo duże sukcesy w pracy dydaktycznej, ale także wychowuje naszą młodzież, pomaga uczniom mającym problemy z nauką, dzieli się swoimi pasjami z innymi. Jest wielkim przyjacielem i powiernikiem uczniów! Jest przykładem nauczyciela o wielkim sercu, który w swoją pracę wkłada wiele uczucia oraz poświęcenie.
Serdecznie gratulujemy tak spektakularnego sukcesu! smile
Wysłano 01 Czerwca 2018

XV Bałtycki Festiwal Nauki 2018 z udziałem ZSI i SMS

25 maja młodzież z klas 3 TW, 2 a PLO, 2 a GSMS, 2 b GSMS oraz grupa "Uczeń zdolny, nie znaczy inny" pod opieką Pań: Moniki Skwarek, Agnieszki Kałuży – Horbaczewskiej oraz Marii Lelakowskiej uczestniczyła w nieco innej formie zajęć przygotowanych przez Akademię Pomorską w Słupsku. Studenci pod czujnym okiem wykładowców przygotowali mnóstwo atrakcji. W naszym harmonogramie znalazły się między innymi warsztaty pt. „Projektowanie 3 D”. Uczniowie przeszli krótki kurs korzystania z aplikacji do tworzenia podstawowych modeli przestrzennych i przygotowali wybrany plik do wydruku. Wykład prezentujący różnorodność karaluchów na świecie i w kraju, ich rolę w środowisku naturalnym oraz zagrożenia i szkody, jakie mogą wyrządzić, cieszył się dużą aprobatą wśród młodzieży, ze względu na żywe okazy, które można było dotknąć, a nawet zabrać ze sobą. Nasi młodzi uczestnicy natomiast wzięli udział w warsztacie pt. „Origami modułowe”, gdzie dowiedzieli się jak składać bryły modułowe. Ponadto każdy z nas wziął udział w pokazach możliwości programistycznych jak i konstrukcyjnych robotów Lego Mindstorm, a także w pokazach pojazdów mobilnych, czyli urządzeń własnej budowy sterowanych za pomocą telefonu lub tabletu.
Bardzo dużym zainteresowaniem jak co roku cieszyło się przenośne Planetarium, w którym astronom, podróżnik odkrywał i w ciekawy sposób wyjaśniał zagadki Kosmosu podczas pokazu „sztucznego nieba”.
W punkcie medycznym można było zobaczyć pokaz pierwszej pomocy, zmierzyć ciśnienie, BMI i poziom tkanki tłuszczowej. Ponadto uczniowie chętnie uczestniczyli w podstawowych zabiegach resuscytacyjnych osoby dorosłej.
W przerwach między warsztatami oglądaliśmy wystawę zabawek i doświadczeń fizycznych, prezentację barwnych reakcji strącania osadów, pokaz pracy technika kryminalistycznego (ściąganie odcisków palców, robienie zdjęć do „kartoteki policyjnej” itp.), a jak ktoś miał ochotę to mógł sprawdzić się w policyjnym torze przeszkód.
Festiwale Nauki są wielką "pigułką edukacyjną", przedstawiają inne oblicze nauki, bardziej zrozumiałe dla ucznia. Dlatego warto angażować młodzież w takie przedsięwzięcia. Kto wie, może za kilka lat, ktoś z nas będzie naukowcem w swojej dziedzinie.
smile
Wysłano 27 Maja 2018

Paweł Ostrowski i Kornel Kaniowski laureatami ogólnopolskiego konkursu matematycznego!!!

Z wielką radością informujemy, że Paweł Ostrowski i Kornel Kaniowski, nasi uczniowie kl. II B Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego, zostali laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego EDI Panda. Młodzi sportowcy zajęli ex aequo - czwarte miejsce w Polsce. W konkursie wzięło udział łącznie 628 gimnazjalistów z klas drugich z całego kraju!!!
Nasi gimnazjaliści uzyskali po 57 punktów na 60 możliwych, co dało im na równi czwarty wynik w kraju. Uczniowie musieli zmierzyć się z testami matematycznymi składającymi się z 30 pytań. W rywalizacji konkursowej młodzi piłkarze pokonali ponad 600 rówieśników z klas drugich z całego kraju. Laureatów do konkursu przygotowała Pani Maria Lelakowska, nauczycielka matematyki w naszej szkole. Warto zaznaczyć, że w konkursie tym brał udział również Patryk Wólczyński, kolega klasowy Pawła i Kornela.
Paweł i Kornel są nie tylko utalentowanymi sportowcami – uczniowie aktywnie angażują się w życie szkoły, osiągają świetne wyniki w nauce i biorą udział w licznych konkursach przedmiotowych. Są przykładem uczniów znajdujących w sporcie motywację potrzebną do nauki. Z odpowiedzialnością traktują zarówno naukę jak i sport.
Konkurs został zorganizowany przez Ogólnopolskie Konkursy Przedmiotowe EDI w Warszawie.
Serdecznie gratulujemy! Brawo! smile smile smile
Wysłano 24 Maja 2018

Happening "Słupsk mówi NIE dla łańcuchów!"

Nasi uczniowie Technikum Weterynarii i Szkoły Mistrzostwa Sportowego protestowali przeciwko procederowi stałego trzymania psów na uwięzi. W tym celu młodzi słupszczanie zorganizowali happening „Słupsk mówi NIE dla łańcuchów!”.
W akcji mogli wziąć udział wszyscy chętni przechodnie, symbolicznie przykuwając się łańcuchem do budy i tym samym zaprotestować przeciwko niehumanitarnemu trzymaniu psów na uwięzi. W trakcie happeningu młodzież rozdała około pół tysiąca ulotek edukacyjnych. Uczniowie przygotowali także transparenty i plakaty z hasłami wyrażającymi sprzeciw trzymaniu czworonogów na łańcuchu.
- Protestujemy przeciwko niehumanitarnemu traktowaniu psów trzymanych na uwięzi. Niestety, od wielu lat nie zmienia się w naszym kraju los psów łańcuchowych. Każdy, kto tylko chciał, mógł przypiąć się do budy, by móc choć trochę zobaczyć, jak wygląda świat z perspektywy psa łańcuchowego. By móc zobaczyć, jak bardzo ograniczone jest jego życie. Przecież to nasi towarzysze życia, najlepsi przyjaciele człowieka i z pewnością nie zasługują na taki los. Chcemy, by wzrastała świadomość, że pies powinien być przywiązany do człowieka, a nie do budy – mówi Jakub Maksymiuk, uczeń Technikum Weterynarii przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku.
smile
Wysłano 23 Maja 2018

Uczennice ZSI na podium w klasyfikacji generalnej Słupskiej Olimpiady Młodzieży!

Dobiegła końca tegoroczna edycja Słupskiej Olimpiady Młodzieży. Z przyjemnością informujemy, że nasze uczennice w klasyfikacji generalnej wśród 14 szkół ponadgimnazjalnych startujących w poszczególnych dyscyplinach sportowych zajęły trzecie miejsce.
Dotychczas rozegrane zostały następujące dyscypliny: drużynowe biegi przełajowe, sztafetowe biegi przełajowe, piłka ręczna, tenis stołowy, piłka siatkowa, koszykówka. Ostatnią konkurencją w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży były zawody lekkoatletyczne, które odbyły się na stadionie 650-lecia w Słupsku. Rozgrywane były następujące konkurencje dla dziewcząt: 100 m, 400 m, 800m, sztafety: 4x100 m i 4x400m, skok w dal, pchnięcie kulą, rzut oszczepem oraz skok wzwyż. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Dominika Barzowska i Julia Pękała – 1 LP, Daria Brunke, Maryna Kij i Estera Szklarczyk – 1A PLO, Julia Dydyna, Wiktoria Borkowska, Wiktoria Maksymiuk i Martyna Skrobek – 1B PLO, Paulina Bobko i Wiktoria Burda - klasa 2A PLO, Sandra Gawenda i Daria Welzandt – klasa 2B PLO oraz Agnieszka Stefańska – klasa 3B PLO. Wszystkie nasze uczennice bardzo dobrze wypadły w swoich konkurencjach i zdobyły cenne punkty dla szkoły. Dziewczyny zasługują na wielkie słowa uznania za wolę walki i zaangażowanie na zawodach. Opiekę trenerską nad licealistkami sprawował Pan Arkadiusz Herman. Oprócz dziewcząt w zawodach lekkoatletycznych brało też udział dwóch uczniów ZSI: Arkadiusz Taramas i Damian Kopciał z 1B PLO. Arkowi niewiele zabrakło do zdobycia trzeciego miejsca w biegu na 100m i ostatecznie uplasował się na czwartym miejscu.
Serdecznie gratulujemy bardzo dobrych wyników wszystkim startującym w zawodach i życzymy dalszych sukcesów sportowych.
smile
Wysłano 21 Maja 2018

Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych w Słupsku

W słupskim Parku Kultury i Wypoczynku po raz kolejny odbył się Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych. To dzień wyjątkowy dla naszego miasta. Słupsk podobnie jak inne polskie miasta, stara się prowadzić politykę przeciwdziałania wszelkim barierom, które utrudniają życie w naszym mieście osobom niepełnosprawnym. Tego dnia również nasi uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariatu wspierali organizatorów tego przedsięwzięcia. Wolontariusze z naszej szkoły: Alicja Ogorzelska, Izabela Królikowska i Eryk Sroczyński, uczniowie klasy pierwszej Technikum Weterynarii, z ogromnym zapałem i energią służyli pomocą i wsparciem. Alicja i Eryk pomagali przy wydawaniu ciasta i napojów, natomiast Iza wraz z fundacją Nadzieja, wprowadzała uczestników w arkana sztuki jeździeckiej. Pamiętajmy: godność osób niepełnosprawnych, to przede wszystkim umożliwienie im normalnego życia w społeczeństwie, na równi z innymi.
Brawo młodzież!!! smile
Wysłano 20 Maja 2018

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 Następna >>

Archiwum aktualności

2016/20172015/20162014/20152013/20142012/20132011/20122010/20112009/20102008/20092007/20082006/20072005/2006

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat[at]zsi.slupsk.pl